کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ويزا M1
سلام
من رشتم كاردانش و هنرستاني ام . تو يه سايت خوندم كه هنرستانيا فقط مي تونن ويزاي M1 براي تحصيل تو آمريكا بگيرن. راستش اطلاعات زيادي ندارم اگه كسي اطلاعات بيشتري در رابطه با اين ويزا تفاوتش با ويزاي F1 داره ممنون مي شم بگه.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
شما میتونید با ویزای توریستی وارد آمریکا بشید و کمتر از 18 ساعت در هفته در اونجا تحصیل کنید، اما اگر بخواهید بیشتر تحصیل کنید، باید ویزای تحصیلی F یا M بگیرید.
بایدی نیست، میتونید ویزای دانشجویی F1 بگیرید... اما گرفتن مدرک پیشدانشگاهی برای اخذ پذیرش تقریباً میشه گفت ضروریه...
ویزای M1 برای کسانی طراحی شده که میخواهند در یک مدرسه یا موسسه غیر آکادمیک یا فنی حرفه ای تحصیل کنند. مثلاً شما دانشجوی سال آخر رشته مکانیک خودرو هستید و میخواهید برای تخصص در رشته کوتاه مدت طراحی بدنه اتومبیل بروید آمریکا، اون موقع باید این ویزا رو بگیرید! چون تحصیلات اکادمیک نیست فنی و حرفه ای است...
دقت کنید که باید برای یک دوره فول تایم ثبت نام کنید.
شما قتی با این ویزا تشریف میبرید، برای شما روی دیپارچر کارتتون یه تاریخ میزنند که باید در اون تاریخ برگردید. در صورتی که در ویزای دانشجویی F1 نمیزنند. البته 30 روز به شما اجازه خروج میدهند.
اجازه کار هم نمیدهند.
بچه های زیر 21 سال ازدواج نکرده و همسر هم میتونند تحت ویزای M2 وارد خاک آمریکا بشن...
سوالی بود، در خدمتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، rs232 ، ChairMan ، laili ، farzad24 ، msar
خيلي خيلي ممنون
خيلي كامل توضيح دادين
ولي ...
ويزا M ميشه به ويزاي F تبديل بشه؟ يعني ميشه با ويزاي M اومد آمريكا و بعد گرفتن پذيرش به ويزاي F تبديلش كرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: copol_fazaee ، msar
خواهش میکنم دوست عزیز...
متاسفانه ویزای M1 رو نمیشه به F1 تبدیل کرد. در واقع به همه ویزاهای موقتی میشه تبدیلش کرد به جزء F1 و H1B . ولی F1 ویزای رو میشه به M1 تبدیل کرد.
ویزای M1 رو سخت تر از F1 میدن!!!
راستی شما اجازه کار با ویزای M1 رو دارید، اما نه فول تایم و برای اون هم باید اجازه بگیرید.
البته باید فهمیده باشید که با ویزای M1 مدرک دانشگاهی ( لیسانس، فق لیسانس، دکتری ) به شما نمیدهند...
نظر من اینه که پیشدانشگاهی رو در مالزی در یک دوره کمبریج بگذرونید و برای لیسانس ویزای F1 بگیرید برای آمریکا...
موفق باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، feligoli ، msar
Wink 
لطف كردين, كاملاً متوجه شدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
سلام من کارشناس مهندسی صنایع هستم و الان 5 ساله که فارق التحصیل شدم و ومشغول به کارم
دوست دارم یه ویزای تحصیلی بگیرم و در یک دانشگاه ارزان در ایالت NEW MEXICO ادامه تحصیل بد م .آیا می دونی نقطه شروع چیه و باید چطور دانشگاه مطلوبم رو پیدا کنم؟
پاسخ
خب با سرچ در اینترت باید دانشگاههایی که اون منطقه هستند رو پیدا کنید و بعدش اونهایی که رشته ی مورد علاقه شما رو ارایه میدهند رو در بیارید و با هم مقایسه کنید از نظر کیفیت، مکان، هزینه و ...
همه دوستان همین کار رو میکنند...
در ضمن آمریکا یه سیستم جالبی که داره اینه که شما میتونید با داشتن لیسانس مستقیماً وارد دوره دکتری بشوید...ولی باید شرایط خوبی از لحاظ نمره ای داشته باشید...

راستی ای کاش در تاپیک مرتبط سوال میکردید! چون الان مدیران عزیز میکشنتون Smile

موفق باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، msar
در صورتي كه توي گرفتن مدرك پيش دانشگاهي مشكل داريد ميتونيد با من ارتباط برقرار كنيد تا راهنماييتون كنم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، feligoli ، msar
سلام توضيحات بسيار جالبي به نفرات قبلي داده بوديد. من از هيچ كدوم از انواع ويزا اطلاعي ندارم. ميشه لطف كنيد و به من معرفيشون كنيد؟ من فوق ليسانس رياضي دارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
چی رو دوست دارید بدونید؟
کلاً 3 تا ویزای کلی برای دانشجویان هست!
F-J-M

شما به ویزای F1 نیاز دارید و اگر متاهل هستید و میخواهید همسرتان و فرزندان زیر 21 سال و ازدواج نکرده تان را با خودتان ببرید، باید ویزای F2 بگیرید.
اگر اطلاعات خاصی خواستید رو دربایسی نکنید، بپرسید! Big Grin Big Grin Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، msar
با سلام

من چه جوری می‌تونم vizaye f2بگیرم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: copol_fazaee ، Simanejat ، msar
با سلام و خسته نباشید...

من در یک دوره فنی و حرفه ای در یک موسسه آموزشی معتبر در کالیفرنیا ثبت نام کردم. و برام فرم I-20 فرستادند.
۱- آیا گرفتن ویزای M-1 از F-1 سخت تر هست؟
۲- بعد از اتمام تحصیل باید برگردم یا می تونم اونجا ادامه کار بدم و بمونم؟ (از نظر قانونی)

سپاس...
پاسخ
من پرونده مهاجرتی دارم میتونم ویزای M1 بگیرم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2015-05-11 ساعت 21:15)alisarvareharchiabi نوشته:  من پرونده مهاجرتی دارم میتونم ویزای M1 بگیرم ؟

سلام علی اقا

چیزی که من متوجه شدم در مورد این نوع ویزا اگه اشتباه نکنم اینه که افرادی که قصد تحصیل در دوره های غیر اکادمیک کاربردی ، کوتاه مدت در امریکا رو داشته باشند می تونن جهت اخذ ویزای M1 اقدام کنن بنابر این فکر میکنم یه نوع ویزای تحصیلی حساب بشه که اونو هم توی همین مهجرسرا دوستان میگن که به کسی که دارای پرونده ی خانوادگی باشه نمیدن ....
ولی خیلی ها هم میگفتن که اگر کسی پرونده ی خانوادگی داشته باشه ویزای توریستی بهش نمیدن ولی مادر من چندین سال پیش گرفت ...

اینم سایت که بد نیست این سوالاتنو از وکلای اونجا هم بپرسی

http://www.avvo.com/
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: battosai

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان