کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: چه مزایایی باعث تصمیم به مهاجرت شما می‌شود؟
رسیدن به آرامشی متفاوت از محیط فعلی
15.07%
102 15.07%
امکان پیشرفت اجتماعی
15.81%
107 15.81%
تجربه‌ای متفاوت از احترام به حقوق شهروندی
13.44%
91 13.44%
تجربه سایر فرهنگ‌ها
10.04%
68 10.04%
رفع مشکل عدم سازگاری با محیط فعلی
9.90%
67 9.90%
تجربه‌ای متفاوت از آزادیهای فردی
12.70%
86 12.70%
سایر مزایا
9.75%
66 9.75%
تجربه استفاده از امکاناتی متفاوت
13.29%
90 13.29%
مجموع 677 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مزایای مهاجرت به آمریکا
کاروان و اردوگاه

در آمریکا بیش از 20000پارک ثبت شده مخصوص تریلر (کاروان) دارای کلبه های کوهستانی و محو طه ی اردوی موقت هم به صورت عمومی و هم به صورت خصوصی وجود دارد که هر ساله بیش از 60 میلیون نفر از آن بازدید می کنند(نکته: در آمریکا campground به محوطه ای اطلاق می شود که می توانید اردو بزنید و campsite محوطه ای شخصی و بخشی از محوطه ی کلی اردو است). کمپینگ در آمریکا به هر نوع اردوی اطلاق می شود. اردوهای که در آن شخص فقط یک کوله پشتی به همراه دارد و روی زمین سقت یا در چادر دو نفره ی تاشو می خوابد و اردوهایی که در آن افراد در خانه های متحرک لوکس یا وسایل نقلیه (RV) سفر می کنند امکانات موجود در اردوهای خصوصی متفاوت است.

امکانات اردوهگاها:بسیاری از ارودوگاه ها پریز برق .محل روشن کردن آتش میز. دفع زباله. توالت. دوش اب گرم .محوطه ی بازی کودکان و.... دارد

(RV): به ماشینی گفته می شود که داخلش همه چیز که یک خونه باید داشته باشد رو دارد(تقریبا) و توجه داشته اشید که پارک کردن این ماشین ها کنار بزرگراهها در طول شب معمولا ممنوع است

اکثر پارک های ملی و ایالتی اجازه ی اردو زدن رو به شما می دهند و در بعضی از پارک ها می توان محوطه ی اردوگاه را از هشت هفته ی قبل( برای اردوی خانوادگی و از دوازده هفته قبل برای اردوی گروهی رزرو کرد برای رزرو در کالیفور نیا یا نییورک به سایت زیر مراجعه فرمایید
http://www.park-net.com

اینم یه عکس از RV
RV

دوستان اگر نظری اطلاعاتی راجبع این مطلب دارند به فرماییند
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، shatsi ، taherifar
حالا حتما با RV به کمپ نمی روند، و معمولا از کاروان های معمولی که انتهای ماشین کشیده می شود، استفاده می شود. نیاز حتمی هم به رزرو کردن نیست. Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi ، taherifar
Question 
سلام.
دوستان من یه موقعیتی برام پیش اومده که به امریکا یا کانادا یا نروژ مهاجرت کنم و میخوام از دوستانی که اطلاعات و تجربیاتی در این زمینه دارن راهنماییم کنن تا بتونم انتخابی کنم که بعدا حسرت نخورم

انتظار.....
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، soheila_chem ، mohammad.maleki ، sadeghi897 ، taherifar
دوست عزيزم
بعيد است شما صرفا در اين فروم بتوانيد براي سوال خود پاسخي بيابيد
به نظر من اول بايد شاخص هاي خودتان را در زندگي مشخص فرماييد و ثانيا اين سوال را در فروم هاي ارو پا و كانادا هم بر اساس شاخص هاي خودتان مطرح كنيد
مثلا آيا شما چه مقدار سرمايه ميخواهيد با خود داشته باشيد؟ يا براي چه شغلي آمادگي داريد تنها هستيد يا متاهل بچه داريد يا نه به قصد كار ميرويد يا تحصيل ؟؟؟!!! ميدانيد نروژ تنها كشور نفت خيز اروپا هست من در اسلو بودم و واقعا نسبت به جاهاي ديگر ارو پا بسيار هزينه هاي بالايي دارد نروژ جايي هست كه آدم ها بسيار گران لباس ميپوشند چون درآمد سرانه ملي بالايي دارد و تقريبا مثل سويس هست شما جاي زندگي ارزون در آنجا نداريد
زبان نروژي بايد ياد بگيريد كه فقط به درد كشور نروژ ميخوردآب و هواي خيلي جالبي ندارد و و و

در مورد كانادا هم بحث ها خيلي متنوع هست از منطقه فرانسوي گرفته تا انگليسي كه مثلا واقعا زبان فرانسه را ياد گرفتن مصيبت عظما هست من براي سؤيس پذيرش گرفته بودم و چند ماهي رفتم تو خط زبان فرانسه و به اين نتيجه رسيدم كه يا من تربيت پذير نيستم يا اين زبان را فقط از كودكي بايد آموخت writting را كه فكر نكنم تا كهنسالي ياد بگيريم چون يه سطر مينويسند دو تا حرفش را ميخوانند!!! كه فكر كنم خداوند دلش به حالم سوخت و لاتاري را گذاشت جلوي پاي ما
آمريكا رو هم تا دو ماه ديگه نظر ابتدايي ميدم ولي از بچه هاي اينجا خيلي ميتوني كمك بگيري
موفق باشي
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، gt3333 ، alibati ، frozen mind ، SH1A2R3 ، rs232 ، New York ، soheila_chem ، ronmony ، farshadsh ، taherifar ، tabiatgard
(2012-05-15 ساعت 23:50)armanbala نوشته:  دوست عزيزم
بعيد است شما صرفا در اين فروم بتوانيد براي سوال خود پاسخي بيابيد
به نظر من اول بايد شاخص هاي خودتان را در زندگي مشخص فرماييد و ثانيا اين سوال را در فروم هاي ارو پا و كانادا هم بر اساس شاخص هاي خودتان مطرح كنيد
مثلا آيا شما چه مقدار سرمايه ميخواهيد با خود داشته باشيد؟ يا براي چه شغلي آمادگي داريد تنها هستيد يا متاهل بچه داريد يا نه به قصد كار ميرويد يا تحصيل ؟؟؟!!! ميدانيد نروژ تنها كشور نفت خيز اروپا هست من در اسلو بودم و واقعا نسبت به جاهاي ديگر ارو پا بسيار هزينه هاي بالايي دارد نروژ جايي هست كه آدم ها بسيار گران لباس ميپوشند چون درآمد سرانه ملي بالايي دارد و تقريبا مثل سويس هست شما جاي زندگي ارزون در آنجا نداريد
زبان نروژي بايد ياد بگيريد كه فقط به درد كشور نروژ ميخوردآب و هواي خيلي جالبي ندارد و و و

در مورد كانادا هم بحث ها خيلي متنوع هست از منطقه فرانسوي گرفته تا انگليسي كه مثلا واقعا زبان فرانسه را ياد گرفتن مصيبت عظما هست من براي سؤيس پذيرش گرفته بودم و چند ماهي رفتم تو خط زبان فرانسه و به اين نتيجه رسيدم كه يا من تربيت پذير نيستم يا اين زبان را فقط از كودكي بايد آموخت writting را كه فكر نكنم تا كهنسالي ياد بگيريم چون يه سطر مينويسند دو تا حرفش را ميخوانند!!! كه فكر كنم خداوند دلش به حالم سوخت و لاتاري را گذاشت جلوي پاي ما
آمريكا رو هم تا دو ماه ديگه نظر ابتدايي ميدم ولي از بچه هاي اينجا خيلي ميتوني كمك بگيري
موفق باشي
سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون
من مجرد هستم
در مورد زبان و آب و هوای نروژ اطلاع دارم که جزو مشکلات مهاجرتشه
ولی این که کشور گرونی هست خب در مقابل باید سطح درآمد هم بالا باشه که این فکر کنم مشکل نباشه البته باز نمیدونم وضعیت کار چجوریه اونجا
در مورد معیایب و مزایای دیگرش هم دوست دارم بدونم

در مورد کانادا هم میتونم مناطق انگلیسی زبانشو انتخاب کنم ولی هنوز نتونستم انتخاب کنم و متاسفانه وقت کمی دارم که بین اینها انتخاب کنم حدود 2 هفته Sad

در مودر زبان فرانسه هم این تیکتون خیلی باحال بود:
(writting را كه فكر نكنم تا كهنسالي ياد بگيريم چون يه سطر مينويسند دو تا حرفش را ميخوانند!!!)
Big GrinBig GrinBig Grin

معیارهام اینه که جای آرامی برای زندگی داشته باشم و نسبت به بقیه با دغدغه و مشکلات کمتری زندگی کنم
کار راحت تر بتونم پیدا کنم و موقعیت های کاری بهتری داشته باشه
اگر قصد ادامه تحصیل داشته باشم کدام کشور ساپورت بهتری دارن و میشه درس خوند ؟
بخوام بعدها اعضای خانوادم رو ببرم پیش خودم کدام کشور راحتتر میتونم اقدام کنم

البته من توقع ندارم از این تاپیک پاسخ کامل و بی نقصی بدست بیارم .فقط خواستم از دوستان با تجربه و یا با اطلاعات, کمک و راهنمایی در مورد مزایا و معایب این کشورها بگیرم

انتظار.....
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ronmony ، farshadsh ، taherifar
(2012-05-15 ساعت 20:11)gt3333 نوشته:  سلام.
دوستان من یه موقعیتی برام پیش اومده که به امریکا یا کانادا یا نروژ مهاجرت کنم و میخوام از دوستانی که اطلاعات و تجربیاتی در این زمینه دارن راهنماییم کنن تا بتونم انتخابی کنم که بعدا حسرت نخورم

باز خوب است در این دوره و زمانه که همه در به در به دنبال یک جایی برای مهاجرت می گردند شما سه گزینه در پیش رو دارید. ای کاش می شد دو تای دیگرش را به یک نفر دیگر غرض بدهید!
ولی من اگر جای شما بودم امریکا را انتخاب می کردم مگر اینکه در نروژ و یا کانادا امکانات خاصی از نظر مالی داشته باشم که در امریکا نباشد.
ساده ترین توجیه هم این است که اگر شما سیتیزن امریکا باشید به سادگی می توانید به دو کشور دیگر بروید و کار و زندگی کنید ولی رفتن از نروژ و کانادا به امریکا و گرفتن گرین کارت چندان ساده نیست.
من یک همکار نروژی دارم که الآن شش سال است در امریکا است و از طریق ازدواج با همسر امریکایی خودش توانسته است گرین کارت بگیرد و به امریکا بیاید. البته می گوید که نمی خواهد سیتیزن بشود چون امکاناتی که نروژ به شهروندانش می دهد بسیار بهتر است و اگر بخواهد سیتیزن امریکا شود مجبور است تابعیت نروژی خودش را لغو کند. ولی او زندگی در امریکا را ترجیح می دهد و می گوید که بسیاری از جوانان اروپایی در پی این هستند که به امریکا بیایند چون گمان می کنند موقعیت های شغلی و فرصت های طلایی در امریکا بسیار زیادتر است. در کانادا هم متاسفانه فرصت های شغلی مناسب برای مهاجران بسیار کم شده است و در سفری که به کانادا داشتم می دیدم که لااقل ایرانی هایی که آنجا هستند بدشان نمی آید تا راهی برای آمدن به امریکا پیدا کنند. وقتی از یکی از آنها علت را سوال کردم گفت اگر فرض کنیم امریکا تهران باشد کانادا مثل کرج است و در کانادا آخر همه چیز به امریکا ختم می شود! حالا من دقیقا نمی دانم منظورش چه بود و فقط جمله او را نقل قول کردم. ولی دایی خود من که در تورنتو جراح است در پی آمدن به کالیفرنیا است که البته باید دوباره دو سال درس بخواند و امتحان مخصوص به کالیفرنیا را بدهد تا اجازه طبابت پیدا کند. توجیه او بیشتر آب و هوای مطلوب است و می گوید اگر کالیفرنیا بودم هر روز به ماهیگیری می رفتم در حالی که در تورنتو لااقل پنج ماه را باید به خاطر سرما در خانه بنشینم.
البته یکی از همکارهای امریکایی من هم مدتی در لندن کار می کرد و می گفت که زندگی و کار در لندن بسیار بهتر از امریکا است. ظاهرا همیشه مرغ همسایه غاز است و هر کسی خیال می کند که اگر به جای دیگری برود همه چیز بهتر خواهد بود.
من وقتی در جوان تری هایم در شمال ایران به ماهیگیری می رفتم اگر در جمعی که اطراف اسکله یا رودخانه ایستاده بودند یک نفر ماهی می گرفت من هم زود قلابم را از آب در می آوردم و می انداختم در کنار همان کسی که ماهی گرفته بود. ولی باز هم او ماهی می گرفت و من نمی گرفتم. دیگر به عقلم نمی رسید که مشکل از قلاب ماهیگیری و یا طعمه من بود نه جایی که مردم قلاب خودشان را در آب می اندازند.
حالا اگر یک نفر به امریکا و یا کانادا و نروژ برود و راضی باشد دلیل نمی شود که ما هم اگر به آنجا برویم راضی باشیم و هر کسی باید نسبت به شرایط خودش تصمیم بگیرد. بسیاری از برندگان لاتاری گرین کارت هم به امریکا آمدند و اصلا خوششان نیامد و برگشتند.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ

دوست من از رشته یه تحصیلیتون نگفتین و این که آیا برا مهاجرت کانادا اصلا اقدام کردین یأ خیر.اگه احیاناً برا کبک اقدام کرده باشین یأ قصد اقدام داشته باشین من می‌تونم بگم که پروسه بسیار طولانی هست. اگه رشته دیمند باشین تقریبا ۳ سال طول میکشه از زمان ارسال مدارک تا ویزا و اگه رشته شما عادی باشه که باید طلب صبر از خدا کنید. وضعیت فدرال هم خیلی‌ بهتر نیست. مگر این که قبلان اقدام کرده باشین و الان نزدیک دریافت ویزا تون باشین که اون بحثش جداست. در مورد زبان فرانسه هم نترسین خیلی‌ سخت نیست ولی‌ بدیش اینه که سفارت برای شروع کار مهاجرت از شما یه مدرک رسمی زبان (TCF,...) می‌خواد که این مدرک زبان برا کسانی‌ که با این زبان آشنا نیستن تقریبا ۱۸ ماه وقت میبره. عملا پروسه کبک بسیار سخت شده و طولانی و زمان بر...

در مورد نروژ اطلاعی ندارم و این رو هم بگم همونطور که در نامهٔ خصوصی خدمت شما گفتم من هم از جوابهایی که دوستان در این تاپیک (به لطف ایجادش توسط شما) میذارن استفاده می‌کنم و سبب خیر شدین.

تا اینجا که به نظر میاد یو.س.ا از همه جا بهتر باشه در شرایط عمومی...

منتظر نظرات سایر دوستان هم هستیم
موفق باشین
2013، کنسولگری: مونترال، دریافت ویزا: یک ضرب Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: gt3333 ، ronmony ، kasrafo ، farshadsh ، taherifar
(2012-05-17 ساعت 23:32)soheila_chem نوشته:  

دوست من از رشته یه تحصیلیتون نگفتین و این که آیا برا مهاجرت کانادا اصلا اقدام کردین یأ خیر.اگه احیاناً برا کبک اقدام کرده باشین یأ قصد اقدام داشته باشین من می‌تونم بگم که پروسه بسیار طولانی هست. اگه رشته دیمند باشین تقریبا ۳ سال طول میکشه از زمان ارسال مدارک تا ویزا و اگه رشته شما عادی باشه که باید طلب صبر از خدا کنید. وضعیت فدرال هم خیلی‌ بهتر نیست. مگر این که قبلان اقدام کرده باشین و الان نزدیک دریافت ویزا تون باشین که اون بحثش جداست. در مورد زبان فرانسه هم نترسین خیلی‌ سخت نیست ولی‌ بدیش اینه که سفارت برای شروع کار مهاجرت از شما یه مدرک رسمی زبان (TCF,...) می‌خواد که این مدرک زبان برا کسانی‌ که با این زبان آشنا نیستن تقریبا ۱۸ ماه وقت میبره. عملا پروسه کبک بسیار سخت شده و طولانی و زمان بر...

در مورد نروژ اطلاعی ندارم و این رو هم بگم همونطور که در نامهٔ خصوصی خدمت شما گفتم من هم از جوابهایی که دوستان در این تاپیک (به لطف ایجادش توسط شما) میذارن استفاده می‌کنم و سبب خیر شدین.

تا اینجا که به نظر میاد یو.س.ا از همه جا بهتر باشه در شرایط عمومی...

منتظر نظرات سایر دوستان هم هستیم
موفق باشین
سلام دوست عزیز
من رشته نرم افزار کامپیوتر هستم
خوشبختانه راهی که من دارم میرم 6 ماه تا نهایت 1 سال بیشتر طول نمیکشه .کبک و فدرال نیست.البته هنوز انتخاب نکردم یعنی بکنم پروسه زمانیش همینقدره

انتظار.....
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، farshadsh ، taherifar
آمريكا مهد پيشرفته پس اگه ميتوني بري شك نكن بهترين انتخابه براي شما البته اين نظر منه و تصميم گيرنده نهايي شمايي
باران باش و نپرس کاسه های خالی از کیست
پاسخ
تشکر کنندگان: ronmony ، kasrafo ، farshadsh ، taherifar ، eybaba ، tabiatgard
چه جالب! بعد از دو سال و اندی آمدم نظر خودم را توی این تاپیک خواندم و می بینم که هنوز هم برای من همان دو مورد آزادیهای فردی و اجتماعی و ارزشگزاری برای انسانها مهمترین موضوع هستش و میبینم که در انتخاب اشتباه نکرده ام و این دو مورد تا نود درصد در اینجا هستش.

بعضی نکات منفی که قبلا تصورش را نمی کردم هم هست و بسیاری نقاط قوت که آنها را هم تصور نمی کردم اما با یادآوری زمان قبل از مهاجرت میبینم که تقریبا تصور نزدیک به واقعیتی داشته ام. در مورد مزایا و معایب هم سر فرصت بعدی خواهم نوشت.

پاسخ
جدیدا یه سری ایرانیای ساکن امریکا دم از برگشتن میزنن قضیه چیه جدیه یا دارن فیگور میان؟؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-12 ساعت 09:45)kavoshgarnet نوشته:  بعضی نکات منفی که قبلا تصورش را نمی کردم هم هست و بسیاری نقاط قوت که آنها را هم تصور نمی کردم اما با یادآوری زمان قبل از مهاجرت میبینم که تقریبا تصور نزدیک به واقعیتی داشته ام. در مورد مزایا و معایب هم سر فرصت بعدی خواهم نوشت.

بی صبرانه منتظر شنیدن تجربیات مثبت و منفی شما هستیم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان از معایب زندگی در امریکا هم اطلاعاتی دارن بگن مثلا سختی شرایط کار، بالا بودن نرخ خشونت، تبعیض نژادی و....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-25 ساعت 10:54)tabiatgard نوشته:  دوستان از معایب زندگی در آمریکا هم اطلاعاتی دارن بگن مثلا سختی شرایط کار، بالا بودن نرخ خشونت، تبعیض نژادی و....

صفحه اول تاپیک نوشته فقط مزایا نه معایب.بهتره به تاپیک حقیقت های زندگی در لس انجلس مراجعه کنین

به قول جناب چاپلین: شاید این زندگی اون مهمونی نیست که می خواستی به آن دعوت بشی،ولی حالا که دیگه دعوت شدی تا میتونی زیبا برقص
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-25 ساعت 10:54)tabiatgard نوشته:  دوستان از معایب زندگی در آمریکا هم اطلاعاتی دارن بگن مثلا سختی شرایط کار، بالا بودن نرخ خشونت، تبعیض نژادی و....
سختي كار كه همه جا هست
در مورد نرخ خشونت هم كه ماشالله ايران خودمون بالاتره
در مورد تبعيض نژادي هم براياولين بار هست كه از شما مي شنوم
می گذرد ...
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان