کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره ها
اینطور که معلومه ما کیس پایینی ها هم قراره جاده صاف کن بشیم! ما با دست خالی از اطلاعات روند 2011 میریم تو دهن شیر بعد اگه زنده موندیم میاییم بیرون میگیم چه خبر بوده!
[/quote]
ياد مامان هايي افتادم كه وقتي ميخوان برن مهموني و بچه هاشون رو نبرن باهاشون اينجوري حرف ميزنن .باشه اشكالي نداره شما هم اينجوري به ما آرامش بده!
تشکر کنندگان: User
(2010-08-07 ساعت 14:48)bita-p نوشته:  اینطور که معلومه ما کیس پایینی ها هم قراره جاده صاف کن بشیم! ما با دست خالی از اطلاعات روند 2011 میریم تو دهن شیر بعد اگه زنده موندیم میاییم بیرون میگیم چه خبر بوده!
ياد مامان هايي افتادم كه وقتي ميخوان برن مهموني و بچه هاشون رو نبرن باهاشون اينجوري حرف ميزنن .باشه اشكالي نداره شما هم اينجوري به ما آرامش بده!
[/quote]

بازم موافقم
تشکر کنندگان: moeen ، User
با سلام خدمت همه ایرانیان گل و سرافراز

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما سرفراز

اینجا می خوام تحقیقات کاملی رو که درخصوص ویزا بولتن انجام دادم براتون بنویسم.اول اینرو بگم که بعضی از این نوشته ها فرضیه است ولی با توجه به تحقیقات من خیلی به واقعیت نزدیکه.من حین توضیحات میگم کدوم فرضیه است وکدوم واقعیت که شما بدونید بعد قضاوت با خود شما.
1- کلا قرعه کشی لاتاری در 6تقسیم بندی از لحاظ ناحیه جغرافیایی انجام میگیرد.که عبارتند از :1-آفریقا 2- آسیا 3- اروپا 4-آمریکای شمالی 5- اقیانوسیه 6- آمریکای جنوبی و کاریبین.یعنی کیس نامبرهای مثلا آسیا و آفریقا با هم متفاوت هستش وبه این شکل برای آسیا 2011ASXXXXX وبه این شکل برای آفریقاییها 2011AF XXXXXصادر می شود .یعنی پیشوند AS به معنی آسیا و AF به معنی آفریقا باعث تمایز بین دو کیس نامبر مشابه خواهد شد.قطعا برای اروپا از پیشوندEU
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، HOMAYON53 ، User
(2010-08-07 ساعت 15:42)Monika نوشته:  با سلام خدمت همه ایرانیان گل و سرافراز

خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما سرفراز

اینجا می خوام تحقیقات کاملی رو که درخصوص ویزا بولتن انجام دادم براتون بنویسم.اول اینرو بگم که بعضی از این نوشته ها فرضیه است ولی با توجه به تحقیقات من خیلی به واقعیت نزدیکه.من حین توضیحات میگم کدوم فرضیه است وکدوم واقعیت که شما بدونید بعد قضاوت با خود شما.
1- کلا قرعه کشی لاتاری در 6تقسیم بندی از لحاظ ناحیه جغرافیایی انجام میگیرد.که عبارتند از :1-آفریقا 2- آسیا 3- اروپا 4-آمریکای شمالی 5- اقیانوسیه 6- آمریکای جنوبی و کاریبین.یعنی کیس نامبرهای مثلا آسیا و آفریقا با هم متفاوت هستش وبه این شکل برای آسیا 2011ASXXXXX وبه این شکل برای آفریقاییها 2011AF XXXXXصادر می شود .یعنی پیشوند AS به معنی آسیا و AF به معنی آفریقا باعث تمایز بین دو کیس نامبر مشابه خواهد شد.قطعا برای اروپا از پیشوندEU

ببخشيد پستتون نصفه اومده؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان:
Wink
(2010-08-07 ساعت 14:50)hamid1243 نوشته:  
(2010-08-07 ساعت 14:48)bita-p نوشته:  اینطور که معلومه ما کیس پایینی ها هم قراره جاده صاف کن بشیم! ما با دست خالی از اطلاعات روند 2011 میریم تو دهن شیر بعد اگه زنده موندیم میاییم بیرون میگیم چه خبر بوده!

بازم موافقم
[/quote]

دمت گرم آقا حمید این مامانو خیلی خوب اومدی!!Wink
ولی باور کن که من با اینکه بالاترین کیس نامبرو دارم بابت شنیدن کارنت شدن دوستان کلی هیجان دارم!
خداکنه همه دوستان بدون هیچ مشکلی بتونن ویزا بگیرن!!SmileSmile
راستی هنوز از کارنت شدن2011هیچ خبری نیست؟!
دريافت نامه قبولي: پنجشنبه 6خرداد1389
دریافت ویزا:19 شهریور1390
تاریخ ورود به امریکا:1 اسفند 1390
تشکر کنندگان: User
(2010-08-07 ساعت 12:05)moeen نوشته:  
(2010-08-03 ساعت 20:59)مهسا ح نوشته:  پس نوشته های من کوش؟ غیب شد!؟
(2010-08-03 ساعت 17:30)ahmadzareii نوشته:  
(2010-08-03 ساعت 16:52)Sooshians نوشته:  
(2010-08-03 ساعت 16:39)b!ta نوشته:  
(2010-08-03 ساعت 14:16)hamid1243 نوشته:  4XXX مردیم از انتظار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز شما دیگه چرا؟ شما که سری اول کارنت میشید.
پس من که کیس نامبرم 4 برابر شماست چی بگم؟Sad16xxx
ولی واقعا خیلی سخته.و مثل اینکه این سخن نغزٍ نابرده رنج گنج میسر نمی شود توی لاتاری هم مصداق داره و لاتاری هم بی دردسر به دست نمیاد!!!!!!!

حالا من که کیس نامبرم 3 برابر b!ta و 10-11 برابر Hamid چی؟؟؟Big Grin
42xxxCool
من 43*** ام!

***44 تا نبوووووووود. راستي من فكر ميكنم بالاترين شماره رو من دارم. كس ديگه اي هست كه رو دست من بلند شه؟

دست بالای دست بسیار است!
نظرتون در مورد 453xxچطوره!من قراره نتیجه تلاش همه رو ببینم وباهمتون شادی کنم و با این کیس نامبرم حسابی حرص بخورم!!
بالاتر نبود؟!!!!Big Grin
نگران نباش.ماها همه ماه آخر یعنی sep سال دیگه کارنت میشیم.منم 43xxx ام. با 45 فرقی نداره Smile
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
تشکر کنندگان:
(2010-08-07 ساعت 17:21)moeen نوشته:  Wink
(2010-08-07 ساعت 14:50)hamid1243 نوشته:  

بازم موافقم

دمت گرم آقا حمید این مامانو خیلی خوب اومدی!!Wink
ولی باور کن که من با اینکه بالاترین کیس نامبرو دارم بابت شنیدن کارنت شدن دوستان کلی هیجان دارم!
خداکنه همه دوستان بدون هیچ مشکلی بتونن ویزا بگیرن!!SmileSmile
راستی هنوز از کارنت شدن2011هیچ خبری نیست؟!
[/quote]

قرار نشد بزنید! اول اینکه اون مامانو بیتا اومد نه حمید! Tongue دوم اینکه بدونید لاتری کیس بالا و پایین نداره! همه با هم قراره دربدر شیم توی یک مملکت غریب! که زبون ما رو نمیفهمن! (آخه این دیگه چه کشوریه! Cool) حالا بعضیها مثل کیس پایینی ها زودتر آواره و دربدر میشن! (حالتی مثل آدمای عاشقBig Grin) بعضیا هم یک کم دیرتر!

ولی باز هم در نقش یک غلتک جاده صافکن (شاید هم به عنوان کسی که قراره بره روی مین!) میگم که کیس پایینی ها توی آمریکا هم جاده رو صاف می کنند! اگه عمری بود و رفتند حتما اونجا باز هم همون غلتک خواهند موند!

اردتمند همه: یوزر، کسی که دم به ثانیه تراول دات استیت دات جی او وی اسلش ویزا اسلش بولتن رو چک می کنه دو نقطه دی
تشکر کنندگان: saman33 ، Ashkan78 ، moeen ، Sooshians
خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

با سلام خدمت همه هموطنان خوب ایرانی

می خوام تحقیقات کاملی رو که در خصوص ویزا بولتن انجام دادم رو براتون بنویسم.با امید به اینکه مفید فایده باشه .

همونطوری که میدونید قرعه کشی لاتاری در 6 منطقه جغرافیایی یعنی 1- آفریقا 2- آسیا 3- اروپا 4- آمریکای شمالی 5- اقیانوسیه 6- آمریکای جنوبی و کاریبین برگزار میشه . تمامی کیس نامبرهایی که صادر میشود با پیشوندهایی که نشانگر دو حرف اول قاره مربوطه میباشد از هم متمایز می شوند.یعنی نفر اول در آفریقا دارای کسی نامبر 2011AFXXXX1 و نفر اول در آسیا دارای کیس نامبر 2011ASXXXX1 می باشد. که AS مخفف آسیا و AF مخفف آفریقا می باشد. پس در نتیجه بقیه قاره ها نیز به همین شکل از هم متمایز میشوند .
قرعه کشی لاتاری در 6 ناحیه جغرافیایی بالا به شکل مجزا ولی همزمان انجام می گیرد . که من به شرح لاتاری در آسیا می پردازم . امسال حدود 100،600 نفر در لاتاری 2011 انتخاب شده اند که از میان آنها برای 50،000 نفر ویزا صادر خواهد شد و طبق قانون لاتاری ، هر کشوری فقط می تواند 7% این ویزا ها را اخذ نماید ،که حدود 3500 نفر میشود . لذا با توجه به اینکه تعداد پذیرفته شدگان ایرانی در لاتاری 2011 تعداد 2819 نفر می باشند با صرف نظر از مشکلات پزشکی یا اداری و یا غیره همگی 2819 نفر در حاشیه امنی بوده و احتمال اخذ ویزا برای آنها قطعی است .

تعریف کارنت شدن :
همانطوری که می دانید این کلمه یک کلمه انگلیسی است ( CURRENT ) که دارای معانی مختلفی است که معنی مرتبط با موضوع ما ( جاری ) می باشد . یعنی وقتی می گویند از کیس نامبر فلان تا کیس نامبر فلان کارنت شده است ، این بدین معنی است که تمامی آن کیس نامبر ها جاری و به جریان افتاده است . لازم به ذکر است که تمامی کیس نامبر های هر لاتاری مثلاٌ 2010 باید تا انتهای سپتامبر 2010 کارنت و کار رسیدگی به آنها به اتمام رسیده باشد . لذا بدیهی است که از ماه اکتبر که ابتدای سال مالی ( fiscal year ) مهاجرتی می باشد ،کیس نامبر های سال 2011 کارنت شده و از طریق لینک ویزا بولتین :
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5019.html
به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد . همچنین باید خاطر نشان شد که لیست کارنت شده های هر ماه در دههء اول ماه قبل از طریق لینک فوق اعلام خواهد شد . به عنوان مثال کیس نامبر هایی که در ماه آگوست 2011 کارنت خواهند شد ، در ویزا بولتن ماه جولای 2011 روی سایت ( لینک بالا ) خواهد آمد .

معنی Cut_Off Date :
بعضی از کشور ها مانند مصر هستند که بعضاٌ تعداد پذیرفته شدگان آنها از 7% بیشتر می باشد . مثلاٌ کل سهمیه آنها 3000 نفر بوده در صورتیکه 3500 نفر از آنها برنده شده . روال به اینگونه است که تا کیس نامبر شماره 3000 کارنت شده و از شماره 3000 به بعد به شکل Cut off Date عمل خواهد شد . یعنی چنانچه فردی از 3000 نفر اول موفق به گرفتن ویزا نشد ، کیس نامبر نفر 3001 در صورتیکه تاریخ ارسال مدارکش در افراد باقی مانده زودترین موعد باشد کارنت خواهد شد .
اما در کشوری مانند ایران همان گونه که گفته شد تعداد پذیرفته شدگان از 7% مجاز کمتر می باشد و جای نگرانی وجود ندارد .

_با پوزش به دلیل طولانی شدن دنباله این مطلب رو در یک کامنت دیگه می گذارم .
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، User ، Donkey chance ، seravin ، Ashkan78 ، arash004 ، alirezagh ، Sooshians ، ndjsystem ، najibi
_ با سلام مجدد این ادامه کامنت قبلی است که امیدوارم مورد توجه تون قرار بگیره .

سوال مهم :
با توجه به اینکه کل پذیرفته شدگان آسیایی تعداد 14999 نفر می باشند ، علت وجود کیس نامبر هایی با اعداد بالاتر از این تعداد مثل 25000 یا 35000 یا حتی 45000 چیست ؟

جواب :
این جواب یک فرضیه بوده و با توجه به تحقیقات بنده منطقی ترین و نزدیک ترین جواب است و مربوط به لاتاری در آسیاست .
فرض میشود همگی آسیایی ها برای انتخاب شدن در لاتاری در سالنی جمع شده اند . فردی که مسئول برگزاری لاتاری است شروع به انتخاب اسامی می کند . هر اسمی که به عنوان برنده انتخاب میشود در سالن دیگری رفته و منتظر می ماند . به همین روش 14999 نفر آسیایی انتخاب شده و در سالن دیگری جمع می شوند . حال می خواهیم در خصوص نوبت مصاحبه بین آنها قرعه کشی کنیم . تعداد 50،000 عدد که همان کیس نامبر ها می باشند در دسترس است که بنا به مسائل امنیتی از پذیرفته شدگان بیشتر هستند و به ترتیب از 1 تا 50،000 می باشند . قرعه کشی شروع شده و به هر یک از این 14999 نفر یکی از اعداد 1 تا 50،000 را می دهند . مثلاٌ ممکن است نفری عدد 35495 ، نفر دیگری عدد 5 ، نفر دیگری 2011AS9536 را به خود اختصاص دهد . حال ممکن است در بین این 50،000 عدد ، عددی به هیچ کس اختصاص داده نشود و در کل 14999 عدد از 50،000 عدد انتخاب
می شوند . این بدین معنی است که مثلاٌ کیس نامبر 35000 ممکن است در اصل نفر 11000 باشد نه نفر 35000 .در ضمن ممکن است اعداد بالا مثلاٌ 35000 به بالا یا هر رنج عددی دیگری تعداد کیس نامبر بیشتری رابه خود اختصاص دهد . مثلاٌ بین اعداد 35000 تا 45000 تعداد 2000 کیس نامبر استخراج شود و بین عدد 1 تا مثلاٌ 7000 بر اساس قرعه کشی فقط 50 کیس نامبر انتخاب شود .
و در انتها ترتیب اعداد انتخاب شده تقدم روز مصاحبه را تعیین خواهد کرد . یعنی روز مصاحبه بر اساس شماره کیس نامبر خواهد بود و اگر در ویزا بولتن مثلاٌ ماه اکتبر 2011 عدد 7000 در مقابل آسیا نوشته شد ، این بدان معنی نیست که 7000 نفر کارنت شده اند بلکه با توجه به توضیحات بالا ممکن است بین عدد 1 تا 7000 فقط 700 یا 800 نفر وجود خارجی داشته باشند و مابقی اعداد 1 تا 7000 مربوط به شخص حقیقی نبوده و در روز قرعه کشی آن اعداد به کیس نامبر تبدیل نشده و مثلاٌ در ظرف قرعه کشی اعداد باقی ماندند .

جواب داده شده یک مدل شبیه سازی شده می باشد جهت درک بهتر عزیزان و همگی میدانیم که کلیه عملیات بالا به صورت برنامه ریزی شده توسط کامپیوتر صورت گرفته و کیس نامبر ها اختصاص داده می شوند .

امید است در جهت روشن شدن داستان کارنت و نحوه قرعه کشی لاتاری کمک من نتیجه بخش بوده و در صورت وجود تناقض و یا هر گونه ابهامی و یا سوالی نظر خود را با بنده در میان بگذارید .
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Donkey chance ، seravin ، loveusa2010 ، b!ta ، User ، arash004 ، alirezagh ، HOMAYON53 ، moeen ، rayan.s ، Sooshians ، ndjsystem ، bita-p ، Linspire ، najibi
تا الان که دارم مینوسم (21:30 pm)هنوز خبری نشده ؟!
7Agust2010

21:45
7Agust 2010
هنوز خبری نیست ؟!
تشکر کنندگان: Sooshians
دوستان... امروز و فردا تعطيله. از پس فردا (دوشنبه) عصر به بعد منتظر باشيد.

(2010-08-07 ساعت 21:29)loveusa2010 نوشته:  تا الان که دارم مینوسم (21:30 pm)هنوز خبری نشده ؟!
7Agust2010

21:45
7Agust 2010
هنوز خبری نیست ؟!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: loveusa2010 ، arash004 ، WIKIMAN ، alirezagh ، Sooshians
نفس های خورخه به شماره افتاده ...
تشکر کنندگان: loveusa2010 ، Sooshians
سلام.دوستان عزیز من یه تحلیلایی انجام دادم ببینم با توجه به بولتن سالای گذشته حدودا چه ماهی کارنت می شم.خواستم حالا نتایجو شما هم ببینید. البته اینا فقط حدسای آماریه و نمی شه دقیق روی اینا حساب کرد. روند کارمو هم بطور خلاصه عرض میکنم. با توجه به اینکه آخرین کیس نامبر آسیا تو 5 سال گذشته روند صعودی داشته و امسال حدود 50000 هست من آمار تمام سالارو در یک ضریب ضرب کردم که ماکزیمم کیس تمام سالا 50000 بشه و با امسال مقایسه کنیم.توی شکل 1 نمودار سه سالو اوردم که آبی مربوط به بچه های 2010 قرمز 2009 و سبز 2005 هست. محور افقی ماههارو نشون میده و محور عمودی کیس نامبرارو...

[عکس: attachment.php?aid=1587]

-->
مرحله بعد میانگین اعداد سالای گذشته رو برای بدست آوردن تقریبی بولتن 2011گرفتم که توی نمودار شکل دوم روند صعودیش رو می بینید

[عکس: attachment.php?aid=1588]

-->
ودرنتیجه بولتن ویزاهای امسال اگه به امید خدا همه کارنت بشن به این شکل میشه:

ماه اکتبر: 7600 نوامبر:10500 دسامبر:13200 ژانویه:16100 فوریه:19000

مارچ:21900 آوریل:26200 می: 32000 ژوئن:39000 جولای:44600 آگوست:49300 سپتامبر:CURRENT

تحلیل:1. نمودارا نشون می ده معمولا تو ماه اول عدد زیادی داده شده
2.توی سه ماه اول سال میلادی یعنی زمستون خودمون شیب نمودارا کمه یعنی تو این فصل یه کم تنبلی می کنن و کیسای کمتری اعلام میشه ولی بعد از اون شیب دوباره زیاد شده
در آخر باز بگم اینا فقط بر طبق آمار سالای قبله و روی اینا صددرصد حساب نکنید ولی حدودی کمک می کنه. امیدوارم که بکنه Smile
ممنون می شم دوستان اشتباهاتمو یادآوری کنن...
سرعت گذر عقربه آنچنان زیاد است گویی که همیشه همینجا ایستاده وقتی می نگرمش .... من ساکنم اینجا یا او ... یا زمانبندی نگاه من با بازگشت او منطبق است و ما هر دو سرگردانیم با دورهای یکسان....

مسأله‌یی نیست:
پرنده‌ی نوپرواز
بر آسمانِ بلند
سرانجام
پَر باز می‌کند
تشکر کنندگان: farzad24 ، loveusa2010 ، arash004 ، alirezagh ، Ashkan78 ، User ، HOMAYON53 ، satusa ، یاشار و ماری ، moeen ، rayan.s ، b!ta ، Sooshians ، seravin ، OMID_R ، bita-p ، Hornet
22:33
7 AGUST
2010
هنوز خبری نشده .

طبق صحبت های اشکان و USER عزیز رفتیم تا دوشنبه تازه اونم بعدظهر .

بابا دارم میمییییییییییییییییییییییییییییییییرم.
تشکر کنندگان: Sooshians
(2010-08-07 ساعت 19:24)Monika نوشته:  خدایا چنان کن سرانجام کار تو خشنود باشی و ما رستگار

با سلام خدمت همه هموطنان خوب ایرانی

می خوام تحقیقات کاملی رو که در خصوص ویزا بولتن انجام دادم رو براتون بنویسم.با امید به اینکه مفید فایده باشه .

همونطوری که میدونید قرعه کشی لاتاری در 6 منطقه جغرافیایی یعنی 1- آفریقا 2- آسیا 3- اروپا 4- آمریکای شمالی 5- اقیانوسیه 6- آمریکای جنوبی و کاریبین برگزار میشه . تمامی کیس نامبرهایی که صادر میشود با پیشوندهایی که نشانگر دو حرف اول قاره مربوطه میباشد از هم متمایز می شوند.یعنی نفر اول در آفریقا دارای کسی نامبر 2011AFXXXX1 و نفر اول در آسیا دارای کیس نامبر 2011ASXXXX1 می باشد. که AS مخفف آسیا و AF مخفف آفریقا می باشد. پس در نتیجه بقیه قاره ها نیز به همین شکل از هم متمایز میشوند .
قرعه کشی لاتاری در 6 ناحیه جغرافیایی بالا به شکل مجزا ولی همزمان انجام می گیرد . که من به شرح لاتاری در آسیا می پردازم . امسال حدود 100،600 نفر در لاتاری 2011 انتخاب شده اند که از میان آنها برای 50،000 نفر ویزا صادر خواهد شد و طبق قانون لاتاری ، هر کشوری فقط می تواند 7% این ویزا ها را اخذ نماید ،که حدود 3500 نفر میشود . لذا با توجه به اینکه تعداد پذیرفته شدگان ایرانی در لاتاری 2011 تعداد 2819 نفر می باشند با صرف نظر از مشکلات پزشکی یا اداری و یا غیره همگی 2819 نفر در حاشیه امنی بوده و احتمال اخذ ویزا برای آنها قطعی است .

تعریف کارنت شدن :
همانطوری که می دانید این کلمه یک کلمه انگلیسی است ( CURRENT ) که دارای معانی مختلفی است که معنی مرتبط با موضوع ما ( جاری ) می باشد . یعنی وقتی می گویند از کیس نامبر فلان تا کیس نامبر فلان کارنت شده است ، این بدین معنی است که تمامی آن کیس نامبر ها جاری و به جریان افتاده است . لازم به ذکر است که تمامی کیس نامبر های هر لاتاری مثلاٌ 2010 باید تا انتهای سپتامبر 2010 کارنت و کار رسیدگی به آنها به اتمام رسیده باشد . لذا بدیهی است که از ماه اکتبر که ابتدای سال مالی ( fiscal year ) مهاجرتی می باشد ،کیس نامبر های سال 2011 کارنت شده و از طریق لینک ویزا بولتین :
http://www.travel.state.gov/visa/bulleti..._5019.html
به اطلاع پذیرفته شدگان می رسد . همچنین باید خاطر نشان شد که لیست کارنت شده های هر ماه در دههء اول ماه قبل از طریق لینک فوق اعلام خواهد شد . به عنوان مثال کیس نامبر هایی که در ماه آگوست 2011 کارنت خواهند شد ، در ویزا بولتن ماه جولای 2011 روی سایت ( لینک بالا ) خواهد آمد .

معنی Cut_Off Date :
بعضی از کشور ها مانند مصر هستند که بعضاٌ تعداد پذیرفته شدگان آنها از 7% بیشتر می باشد . مثلاٌ کل سهمیه آنها 3000 نفر بوده در صورتیکه 3500 نفر از آنها برنده شده . روال به اینگونه است که تا کیس نامبر شماره 3000 کارنت شده و از شماره 3000 به بعد به شکل Cut off Date عمل خواهد شد . یعنی چنانچه فردی از 3000 نفر اول موفق به گرفتن ویزا نشد ، کیس نامبر نفر 3001 در صورتیکه تاریخ ارسال مدارکش در افراد باقی مانده زودترین موعد باشد کارنت خواهد شد .
اما در کشوری مانند ایران همان گونه که گفته شد تعداد پذیرفته شدگان از 7% مجاز کمتر می باشد و جای نگرانی وجود ندارد .

_با پوزش به دلیل طولانی شدن دنباله این مطلب رو در یک کامنت دیگه می گذارم .

monika عزیز از وقتی که گذاشتی به نوبه خودم سپاسگزارم
من هنوز کیس نامبرم رو نگرفتم اما با خواندن بخشی از توضیحات در سایت رسمی برای گرین کارت، اینطور برداشت کردم که:
هر ساله بنابه قوانین مهاجرت امریکا می بایست حداکثر 50000 نفر از طریق قرعه کشی موفق به ورود به امریکا شوند که پراکندگی این تعداد به نسبت تعداد ورودی ها از هر کشور در سال پیش از آن است یعنی کشوری مانند ایران که به دلایل سیاسی میزان پذیرش به خاک امریکا در آن کم است این کمبود از طریق لاتاری محیا می شود و به همان نسبت باید تعداد برنده بیشتری داشته باشد و کلا به همین خاطر است که تعداد برنده های ایران نسبتا بالاست.

خود سایت مهاجرت امریکا -امیدوارم اسمش رو درست بگم- توضیح داده که علت اعلام کردن برنده ها به تعداد حدودا 100000 نفر به این خاطر هست که معمولا با توجه به تجربیات سالهای قبل نیمی از برنده های اعلام شده به خواست خود مایل به پیگیری پرونده خود نیستند و به همین دلیل اضافه بر ظرفیت اعلام می شود
اما در خصوص قانون 7% فکر می کنم monika عزیز اشتباه برداشت کرده اند
به دلیل اینکه برنده های ایرانی زیر 3500 نفر هستند هیچ یک از برنده ها به خاطر قانون 7% رد نخواهند شد اما خدای نکرده به محض صادر شدن 50000 ویزا برندگان بعدی حذف خواهند شد.
البته بنا به گفته خود سایت و تجربه دوستان در سالهای پیش بعید به نظر می رسد کسانی که به عنوان بنده اعلام می شوند موفق به اخذ ویزا نشوند
و به امید خدا ما هم ویزا خواهیم گرفت.
دوستان و بزرگواران اگر بنده در جایی اشتباه کردم لطفا کمک کنند.
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، javad1998 ، moeen ، Sooshians

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان