کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در سایر کشورها (به جز امارات و ترکیه)
با سلام به دوستان عزیز و با سلام به آیندگانی که اینجا را مطالعه خواهند کرد
با اینکه هنوز ۱۴ روز تا پایان سپتامبر باقی مانده،اما پرونده مالزی با شادی تمام و با دریافت ویزا توسط تمام کیس ها به پایان خوش خودش نزدیک شد و من این شیرینی را باز هم به همه دوستان چه انهایی که هنوز هستند و انهایی که دیگه نیستند تبریک میگم. توی این سال تا اونجایی که من در اطلاع هستم فقط دو تا کیس مشمول پروسه کلیر شدند که خوشبختانه هر دو کیس به خوشی موفق به عبور از این سد شدند و بقیه همه موفق به دریافت ویزای یک ضرب در روز مصاحبه شدند. از همین جا باز هم از تمام دوستان مهاجر سرایی و به خصوص دوستانی که در این تاپیک و در تاپیک مشابه سال ۲۰۱۰ تجربیات خودشون را برامون به یادگار گذاشتند بی نهایت ممنونم. با امید به کلیر شدن تمام دوستان هم وطن در همه جای دنیا و با امید به اعلام این پایان خوش در تاپیک کلیرنس برندگان ۲۰۱۱ !
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
(2011-09-10 ساعت 00:53)javad_2 نوشته:  سلام دوستان

اول کار من برای جمع کردن مدارک مورد نیاز سفارت.........
اول کار من برای جمع کردن مدارک مورد نیاز سفارت بعد از مصاحبه

هنوز از شوک مصاحبه و سفر در نیومده بودمو تقریبا دو سه روزی گیج بودم که باید چکار کنم و چطور این مدرک رو آماده کنم باید از یک جا شروع میکردم برای همین اولین نقطه آموزش و پرورش بود به اونجا رفتم و مشکل ایجاد شده رو براشون گفتم اونها گفتن از نظر ما مدرک شما دیپلم هست و تمام ایران اونو قبول دارن ( بعد از 1 ساعت توضیح که من برای ایران نمیخواهم ) بهش گفتم آقای مهندس ... من خارج از ایران میخواهم این مدرک رو ارائه بدم بازم همون صحبت رو تکرار کرد. بعد از اون مراسم پاس کاری شروع شد از این اتاق به اون اتاق از این طبقه به اون طبقه باور کنین یا نه اصلا کسی نمیدونست که همچین مشکلاتی هم امکان داره بوجود بیاد یکی شماره یک مشاور رو بهم داد گفت میتونه کمکت کنه تماس گرفتم گفت خود وزیر هم نمیتونه کاری انجام بده ( باید زنگ بزنم بهش بگم وزیر نتونست ولی دربانش انجام داد ) کلا اون روز دست از پا درازتر برگشتم خانه تمام فکرم ریخته بود بهم احساس میکردم تمام شد کارهام ، یادم اومد هنوز دانشگاه هست و به عنوان یک آپشن تو لیستم قرارش داده بودم ( راستشو بخواهید برنامه من حول 3 محور مهم بود اول مدرک پیشدانشگاهی دوم دانشگاه میزان پاس شدن دروس و ترم و سوم سابقه کار ) آموزشو پرورش رو همینجا گذاشتم رفتم دانشگاه به هزار زحمت و توجیح و خواهش یک نامه به دیده خودم حسابی گرفتم که مو لای درزش برای تایید نره بعد رفتم پیش مدیرم در شرکت .... ازش خواهش کردم پیرو نامه سابقه کاری که شرکت بهم داده بود توضیحات کارهارو هم اضافه کنه مدیر عزیزم هم استعلام کرد از قسمتهای دیگه شرکت که در آنها کارکرده بودم و یک آنالیز کاری 2 صفحه ای داد بهم شاد و خوشحال رفتم داالترجمه و تمام مدارک رو ترجمه کردم + 2عدد گواهی فنی و حرفه ای هرکدام 900 ساعت و یکی دو آموزش دیگه که سرجمع 8 تا 9 مورد بود اطمینان کامل داشتم که ویزارو تا چند روز آینده در پاسپورتم ملاقات میکنم ( برای همینه که همیشه میگم امید باید عاقلانه هم باشه نه واهی ) مدارک رو فرستادم سفارت خوشحال که تمام شد دردسرام سفارت بعد از برسی چند ساعته ( برعکس آنکارا و ابوظبی ) جواب رو اینجوری بهم داد . این مدارک جهت اخذ ویزا کافی نیست مدرک دانشگاهی شما جبران 1 سال کمبود دیپلم شمارو نمیکند و مدارک سوابق کاری و آموزشی شما طبق لیست کاری باید دارای مدرک دیپلم باشد که شما از دید ما دیپلم نیستید مدرک من از دید اونها زیر دیپلم محسوب میشد حسابی کلافه بودم زمینو زمان رو نفرین میکردم اونهایی که الان درگیر کلیر شدن هستن حس منو درک میکنن انتظار و بعد این جواب تمام امیدهام یکی یکی به یاس تبدیل میشد بهم سفارت گفت اگر مدرک پیش دانشگاهی بیاری همون روز بهت ویزا میدیم ( الحق که حرفشون حرفه مدرک رو صبح 7 سپتامبر دادم ساعت 3 ظهر ویزارو بهم دادن بی منت ) دوباره آموزش پرورش رو آوردم توی دستور کارم شروع کردم رفتن سراغ آموزشگاهها همه فقط یک حرف رو تکرار میکردن نمیشه و یکسال زمان میبره و هیچ قانونی وجود نداره که به شما کمک کنه تمام نا امیدی مطلق وقتی یاد اون روزها می افتم متوجه میشم وافعا باید قوی بود تا بتونی در این جنگ پیروز بشی شهری نبود که من زنگ نزده باشم و پیگیری نکرده باشم باور کنید تو خواب هم دنبال این مدرک بودم هر کسی رو حتی یک بار تو زندگیم بهش سلام کرده بودمو از این پیگیری بی نصیب نزاشتم سرتونو درد نیارم رفتم اداره کل آموزش و پرورش مستقیم رفتم سراغ مدیر کل که تشریف نداشتن و منو راهنمایی کردن اتاق معاون مدیر کل که وافعا خدا خیرش بده حرفامو گوش کرد و منو فرستاد پیش مشاور و سفارش مخصوص هم کرد مشاور ( که من از خدا میخوام هرچی میخواد بهش بده ) دقیقا به حرف هام گوش داد تقریبا 2.5 ساعت ( مغزش تلیت شد بیچاره ) و زنگ زد به وزارت خانه و با مسئول مربوطه صحبت کرد و به من گفت صبح بیا اینجا دوباره ، صبح رفتم پیشش و بعد از سلام تلفن رو برداشت و زنگ زد به یکی از نواحی آموزش و پرورش و بعد از توجیح به من گفت برو تا یک نامه کمیسیون بهت بدن و سریع ازت امتحان بگیرن آمادگیش رو داری انگار اون لحظه تمام دنیا رو بهم داده باشن گفتم چرا که نه و رفتم اونجا بعد از تکمیل مدارک و پرداخت هزینه امتحانات و گرفتن نامه کمیسیون بنده با موفقیت پاس شدم و گواهی موقت رو سریع ترجمه و با پست فرستادم و روز موعود برای من 7 سپتامبر بود که با ارائه مدرک پیش دانشگاهی ویزا رو در پاسپورتم دیدم . دقیقا اتفاقات برای من مصداق این جمله معروفه که میگه :
در نا امیدی بسی امید است پایان شب سیه سپید است

با سلام
خدارو شکر پرونده لاتاری ایرانیایی که تو بخارست ( رومانی ) مصاحبه داشتن هم با خوبی و خوشی و دریافت ویزا برای هر سه کیس ایرانی بسته شد به امید دریافت ویزا برای همه دوستان منتظر و موفقیت همه دوستان در ادامه مسیر زندگیشون
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
تشکر کنندگان: zohreh36 ، gadfly ، javad_2 ، tamanna ، یاشار و ماری ، farnaz82
با سلام به تمام دوستان

فايل pdf شده سفرنامهاي سایر کشورها آپدیت شد. تاريخ :7/7/90

2011,Tuesday,September29

فایل‌های پیوست
.pdf   ???? ??????.pdf (اندازه 558.59 KB / تعداد دانلود: 602)
To Wounds From One[font=Arial][/font]
تشکر کنندگان: farnaz82 ، gadfly ، golesang ، javad_2 ، Masoudpish

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان