کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تصحیح اشتباهات در فرمهای ارسال شده
(2010-08-07 ساعت 16:26)final destination نوشته:  
(2010-08-07 ساعت 14:54)javad1998 نوشته:  final destination عزيز
اي كاش پاسپورت را نميفرستادي چون اينجا چيز غير ممكن وجود نداره ميشد اسپل را تو پاسپورت درست كرد اگه كسي جواب به شما نداد شما هم نبايد عجله ميكزديد حالا اگه بخواهيد پاسپورت را درست كنيد چون ايميل زديد ديگه نميشه و تناقض به وجود مياد پس به نظر من مدارك را هم با همين پاس ترجمه كن و چند وقت ديگه اگه جوابي ندادند دوباره ميل بزن البته دوستان با تجربه اظهار نظر كنند.

حالا به نظرتون اين خيلي اشتباه بزرگيه و ممكنه بخاطرش كيسم رد بشه؟متاسفانه بعد از زدن اي ميل فهميدم كه مي شد پاس رو عوض كرد
ولي الان ديگه فايده اي نداره

عزيزم ناراحت نباش نه انشاء االه مشكل بزرگي نيست و خدا نكنه كيستون رد بشه ولي به نظر من حتما جواب ميدند كه اطلاعات مچ هست يا نه ولي روز مصاحبه با پرينت ايميل براشون توضيح ميدي البته از مديران و دوستان صاحب نظر خواهش ميكنم نظر بدند
تشکر کنندگان: final destination ، REZA1390 ، ghorbat
(2010-08-07 ساعت 12:07)ehsan_gh نوشته:  با سلام خدمت دوستان.برای من مشکلی پیش اومده امیدوارم کسی بتونه راهنماییم کنه.
من بعد از دریافت نامه اول ازدواج کردم و فرمها رو به اضافه فرم 230 که همسرم پر کرد فرستادم.بعدا فهمیدم که باید ترجمه سند ازدواج رو هم می فرستادم.در ضمن هنور فرم های من به KCC نرسیده.الان نمی دونم چطور باید این اشتباه رو جبران کنم.خواهش می کنم کمکم کنید
ممنون

هیچ کس نمی تونه منو راهنمایی کنه؟ کممممممک Sad
برنده لاتاری گرین کارت 2012. ساکن سالت لیک سیتی، یوتا از جولای 2011
تشکر کنندگان: REZA1390 ، ghorbat
با سلام

دوستان عزیز مشکلی برای من پیش اومده که تازه متوجه اون شدم اگر امکان داره منو راهنمایی کنید.
مشکل اینه که من در فرمهای اولیه فرم dsp-122 همون فرم 2 برگی را که برای kcc فرستادم دست بر قضا فرمی را فرستادم که expireشده بوده و من اطلاع نداشتم تا امروز.حالا باید چکار کنم؟ لازم به توضیح هست که متن فرمها عینا مثل هم میباشد فقط در اخر صفحه دوم در قسمت توضیحات خود فرم در پاراگراف دوم متن تا حدودی متفاوت میباشد.
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
(2010-08-08 ساعت 15:39)final destination نوشته:  
(2010-08-08 ساعت 14:03)kaveh1979 نوشته:  با سلام

دوستان عزیز مشکلی برای من پیش اومده که تازه متوجه اون شدم اگر امکان داره منو راهنمایی کنید.
مشکل اینه که من در فرمهای اولیه فرم dsp-122 همون فرم 2 برگی را که برای kcc فرستادم دست بر قضا فرمی را فرستادم که expireشده بوده و من اطلاع نداشتم تا امروز.حالا باید چکار کنم؟ لازم به توضیح هست که متن فرمها عینا مثل هم میباشد فقط در اخر صفحه دوم در قسمت توضیحات خود فرم در پاراگراف دوم متن تا حدودی متفاوت میباشد.
كاوه جان به نظر من كه فرمها رو دوباره پركن و با نامه پوششي براشون بفرست.

بهkcc ایمیل بزنید احتمالا باید دوباره فرم‌ها رو پر کنید
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

(2010-08-08 ساعت 20:38)nefarioos نوشته:  

مشکل اینه که کیس نامبر من 3 رقمیه و اشکان عزیز گفتن CURRENT شدم و دیگه با KCC نمیتونم مکاتبه کنم..
به سفارت امریکا در انکارا ایمیل بزنم بهتر نیست؟؟
کسی ایمیل سفارت را داره؟
GOD BLESS AMERICA
(2010-08-07 ساعت 14:02)alirezagh نوشته:  
(2010-08-07 ساعت 11:12)final destination نوشته:  من چندين بار سوالم رو مطرح كردم ولي جوابي نگرفتم.يكبارهم دقيقا مي گم كه چه اشتباهي كردم:
من در ثبت نام اوليه و بعد در فرمهاي DSP-122و DS-230 اسمم رو با اسپل
**OO** نوشتم و ارسال كردم.بعدا متوجه شدم كه در پاسپورت بصورت
**OU** نوشته شده.مشكل رو اينجا مطرح كردم كه هيچ كدوم از دوستان جوابي ندادند و راهنمايي نكردند.من اي ميل زدم بهKCC و موضوع رو گفتم و اسكن صفحه اول پاسم رو هم ضميمه كردم ولي دريغ از يك جواب كوتاه.
حالا چيكار كنم؟!خيلي بده كه بخاطر چنين اشتباهي كيسم رد بشه.
توي فروم 2010 خوندم كه بعضي ازدوستان به همين خاطر رد شدن.
يه مشكل ديگه اينكه نمي دونم مداركم رو با كدوم اسپل ترجمه كنم.
لطفا راهنمايي كنيد.
هر چه زودتر منتظر جواب هستم دست به دامن دوستان با تجربه.pleaseeeeeeeeeeeee

دوست عزیز، من یک پیشنهاد دارم اگر برای شما امکان داشته باشه پاسپورت رو عوض کنید و در پاسپورت جدید تقاضا کنید که اسپل نامتون رو مطابق ثبت نام بنویسند
من خودم پاس ندارم ولی نام خانوادگی ما در پاسی که پدرم حدود 20 سال پیش داشته با y نوشته ولی پاسی را که یک سال پیش گرفت رو با i.
نتیجه: اگر بخواهید اسپل رو در پاس عوض کنید شدنی هست اما اینکه چطور تقاضا بدید یا کجا برید رو لطفا با تجربه تر ها نظر بدهند.
(2010-08-07 ساعت 12:07)ehsan_gh نوشته:  با سلام خدمت دوستان.برای من مشکلی پیش اومده امیدوارم کسی بتونه راهنماییم کنه.
من بعد از دریافت نامه اول ازدواج کردم و فرمها رو به اضافه فرم 230 که همسرم پر کرد فرستادم.بعدا فهمیدم که باید ترجمه سند ازدواج رو هم می فرستادم.در ضمن هنور فرم های من به KCC نرسیده.الان نمی دونم چطور باید این اشتباه رو جبران کنم.خواهش می کنم کمکم کنید
ممنون

این رو از کجا خوندید که باید ترجمه مدارک رو با فرم 230 بفرستید؟

دوست عزيز به نظر من با توجه به نوشتن فارسي اسمتون در فرم ها فكر كنم از آنجاييكه آنها مي دونن ما نيتيو نيستيم اينگونه مشكلات طبيعي هست و شما نگران اين گونه اشتباه كوچك نباش جون واقعا اين گونه موارد طبيعي هست. يك مثال بزنم كه خيالتون راهت باشه من كه رفتم پاس بگيرم ديدم توي چك پرينت پاس كه براي چك كردن به من دادن فاميلمو كه 3 قسمتي هست را به هم چسبوندن. من بهشون گفتم كه بايد جدا باشه اونها گفتن كه بخش نامه دارن كه اين كارو مي كنن . به هر حال من اصرار كردم و در نهايت اونطوري كه من خواستم درستش كردن. منظور از اين دست مشكلات پيش مي آيد و گرفتن نام فاري شما در فرم هاي لاتاري بدين منظور است. البته گاهي "و" مثلا " پور" بصورت "poor"" مي نويسن گاهي بصورت "pour" اين موردي نيست كه اونها كيس را باطل كنن. البته اگر اشتباه در اين حد باشد. ولي اگر كلا فاميل و نام اشتباه اساي داشته باشد بي برو برگرد بعدا كه شما براي مصاحبه بريد و چيزي هم نگيد اونجا ريجكت مي كنن. ضاهرا نمونش در بين بچه هاي 2010 به نام مجيد وجود دارد.
(2010-08-08 ساعت 20:45)kaveh1979 نوشته:  

مشکل اینه که کیس نامبر من 3 رقمیه و اشکان عزیز گفتن CURRENT شدم و دیگه با KCC نمیتونم مکاتبه کنم..
کسی ایمیل سفارت را داره؟

شما از كجا متوجه شديد كه فرم اكسپاير شده؟
شماره كيس : 2011AS39xxx
تاريخ مصاحبه: 12 سپتامبر 2011
تاريخ ورود: 19 بهمن 1389- ورود از فرودگاه دالاس
تلاش تلاش تلاش. فقط همین.

تشکر کنندگان: 1979SAM ، REZA1390 ، ghorbat
(2010-08-10 ساعت 08:43)HOMAYON53 نوشته:  
(2010-08-07 ساعت 14:02)alirezagh نوشته:  
(2010-08-07 ساعت 11:12)final destination نوشته:  من چندين بار سوالم رو مطرح كردم ولي جوابي نگرفتم.يكبارهم دقيقا مي گم كه چه اشتباهي كردم:
من در ثبت نام اوليه و بعد در فرمهاي DSP-122و DS-230 اسمم رو با اسپل
**OO** نوشتم و ارسال كردم.بعدا متوجه شدم كه در پاسپورت بصورت
**OU** نوشته شده.مشكل رو اينجا مطرح كردم كه هيچ كدوم از دوستان جوابي ندادند و راهنمايي نكردند.من اي ميل زدم بهKCC و موضوع رو گفتم و اسكن صفحه اول پاسم رو هم ضميمه كردم ولي دريغ از يك جواب كوتاه.
حالا چيكار كنم؟!خيلي بده كه بخاطر چنين اشتباهي كيسم رد بشه.
توي فروم 2010 خوندم كه بعضي ازدوستان به همين خاطر رد شدن.
يه مشكل ديگه اينكه نمي دونم مداركم رو با كدوم اسپل ترجمه كنم.
لطفا راهنمايي كنيد.
هر چه زودتر منتظر جواب هستم دست به دامن دوستان با تجربه.pleaseeeeeeeeeeeee

دوست عزیز، من یک پیشنهاد دارم اگر برای شما امکان داشته باشه پاسپورت رو عوض کنید و در پاسپورت جدید تقاضا کنید که اسپل نامتون رو مطابق ثبت نام بنویسند
من خودم پاس ندارم ولی نام خانوادگی ما در پاسی که پدرم حدود 20 سال پیش داشته با y نوشته ولی پاسی را که یک سال پیش گرفت رو با i.
نتیجه: اگر بخواهید اسپل رو در پاس عوض کنید شدنی هست اما اینکه چطور تقاضا بدید یا کجا برید رو لطفا با تجربه تر ها نظر بدهند.
ممنون

این رو از کجا خوندید که باید ترجمه مدارک رو با فرم 230 بفرستید؟

دوست عزيز به نظر من با توجه به نوشتن فارسي اسمتون در فرم ها فكر كنم از آنجاييكه آنها مي دونن ما نيتيو نيستيم اينگونه مشكلات طبيعي هست و شما نگران اين گونه اشتباه كوچك نباش جون واقعا اين گونه موارد طبيعي هست. يك مثال بزنم كه خيالتون راهت باشه من كه رفتم پاس بگيرم ديدم توي چك پرينت پاس كه براي چك كردن به من دادن فاميلمو كه 3 قسمتي هست را به هم چسبوندن. من بهشون گفتم كه بايد جدا باشه اونها گفتن كه بخش نامه دارن كه اين كارو مي كنن . به هر حال من اصرار كردم و در نهايت اونطوري كه من خواستم درستش كردن. منظور از اين دست مشكلات پيش مي آيد و گرفتن نام فاري شما در فرم هاي لاتاري بدين منظور است. البته گاهي "و" مثلا " پور" بصورت "poor"" مي نويسن گاهي بصورت "pour" اين موردي نيست كه اونها كيس را باطل كنن. البته اگر اشتباه در اين حد باشد. ولي اگر كلا فاميل و نام اشتباه اساي داشته باشد بي برو برگرد بعدا كه شما براي مصاحبه بريد و چيزي هم نگيد اونجا ريجكت مي كنن. ضاهرا نمونش در بين بچه هاي 2010 به نام مجيد وجود دارد.
(2010-08-08 ساعت 20:45)kaveh1979 نوشته:  

کسی ایمیل سفارت را داره؟

شما از كجا متوجه شديد كه فرم اكسپاير شده؟

در قسمت بالای هر فرمی و سمت راست ان تاریخ اکسپایر شدن فرم را نوشته.ولی چون متن فرمها عینا مثل هم بود من متاسفانه متوجه نشدم.در ضمن این تاریخ رو هم انصافا خیلی ریز نوشتن.
حالا سوال اینجاست که فرمی که همه بندهاش عینا مثل هم میباشد چرا تاریخ انقضا داره؟؟من که سر در نیاوردم دوستان اگه اطلاعی از این قضیه دارن یه کمکی بکنند.
GOD BLESS AMERICA
تشکر کنندگان: final destination ، REZA1390 ، ghorbat

دوست گرامی
آنها که هنوز کارنتی های امسال را اعلام نکردند،بهترین راه حل ایمیل فرستادنه آنها حتما راهنمایی تون می کنند،ایمیل فرستادن و اطلاع دادن حتی اگه دیر شده باشه بهتر از اینه که اصلا اطلاع ندید.شاید اصلا بگن که مهم نیست و خیالتون راحت بشه.
شماره کیس: 2011AS00016xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:29 اردیبهشت, 19 May
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:2 خرداد،23 May
تاریخ کارنت شدن کیس: January 2011
تاریخ دریافت نامه دوم: 20 بهمن، February 9
تاریخ مصاحبه:9فروردین،29 march
دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: kaveh1979 ، OMID_R ، REZA1390 ، ghorbat
دوستاي خوبم
كي سي سي جواب اي ميلامو داد من دو بار اي ميل زدم و دو تا جواب اومد كه حسابي خيالمو راحت كرد:
1-Thank you for your inquiry.

The information you provided will be included in your case file for review

2-Thank you for your inquiry.

It is acceptable to use correction fluid to correct mistakes made while completing your forms. If you have detected an error on a form you have already submitted, you can send the corrected information to KCC through regular mail or email. If there are more than one or two minor corrections, you may submit a corrected copy of the forms. You can use photocopied forms or you can download them from http://www.travel.state.gov/visa/frvi/fo..._1342.html.
به هر حال تصميم دارم فرمها رو دوباره پر كنم(اينبار با دقت مضاعف)و در اسرع وقت بفرستم.
راستي بچه ها تا بحال به كي سي سي زنگ زديد؟انصافا كسايي كه جواب مي دن خيلي با حوصله هستن.شمرده شمرده حرف مي زنن تا طرف خوب حرفاشونو بفهمه و خيلي هم مودبن.Smile
به هرحال من كه خيلي خوشم مياد هر از گاهي بزنگم و باهاشون حرف بزنم
Big Grin
شماره کیس: ***38
تاریخ دریافت نامه قبولی:9خرداد
کنسولگری:آنكارا

تشکر کنندگان: alirezagh ، REZA1390 ، sinswimer ، ghorbat ، ehsan_ati
سلام

من email بابام رو اشتباه فرستادم، یعنی با اونی که موقع ثبت نام فرستادم فرق می کنه، چی کار می تونم بکنم. باید برای kcc یه email بفرستم یا موضوع مهمی نیست؟ سوال دیگه هم اینکه من کپی فرمهایی که پست کردم رو ندارم، فقط چک نویس هاشو دارم، مشکلی پیش می آد؟ ممنون می شم راهنماییم کنید.
(2010-08-15 ساعت 15:37)mirna نوشته:  سلام

من email بابام رو اشتباه فرستادم، یعنی با اونی که موقع ثبت نام فرستادم فرق می کنه، چی کار می تونم بکنم. باید برای kcc یه email بفرستم یا موضوع مهمی نیست؟ سوال دیگه هم اینکه من کپی فرمهایی که پست کردم رو ندارم، فقط چک نویس هاشو دارم، مشکلی پیش می آد؟ ممنون می شم راهنماییم کنید.

ادرس ایمیل مهم نیست اگر عوض بشه،
مهم اطلاعاتیه که موقع مکاتبه باید متعلق به برنده باشه و صحیح هم باشه.
ایکاش کپ می گرفتید.
حالا که ندارید، اون چکنویس ها رو حتما نگهدارید. ترجیحا همین حالا دوباره فرم ها رو پر کنید از روی اون چکنویس ها و همون امضا رو عینا تکرار کنید. این کار براتون حیاتیه که همون امضا رو تو مصاحبه بزنید.

اگه کپی فرم ها رو نداشته باشید نزدیکای مصاحبه بعضی سوالا مثل خوره اذیتتون می کنه که "فلان سوال رو چی جواب داده بودم؟!؟"
دقیقا الان من همش نگرانم که اشتباهی نکرده باشم ، یه بار دیگه فرم ها رو پر کردیم، اما نگرانم اشتباه تایپی توی تاریخ باشه. ممنونم از جوابتون.
ببخشید یه سوال دیگه اینکه همسرم تناقض اطلاعاتی دارن
اینکه ادامه فامیلیشون "فمی" داره ولی تو شناسنامه و پاسپورت "قی" نوشته شده ولی در مدارک دانشگاهی و کارت پایان خدمت"قمی" نوشته شده.ایشون در فرم ثبت نام و فرم سری اول بر اساس پاسپورت مدارکشون فرستادن و لاتاری پذیرفته شدن. این مسئله ایا مشکلی ایجاد می کنه یا نه؟ و اگر بله پیشنهادتون چیه؟ ممنون
سلام من یه بار سئوالم رو مطرح کردن و یکی از دوستان کمکم کردن ولی به علت حساسیت موضوع با اجازه یک بار دیگه این سئوال رو مطرح میکنم.(مربو ط به همسرم می شه که ایشون لاتاری برده اند)
من در پاسپورت ادامه فامیلیم "قی" نوشته شده و در شناسنامه هم همین طور ولی چون در دفاتر ثبت احوال "قمی " نوشته شده بنابراین کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلیم هم "قمی" نوشته شده. من با توجه به پاسپورتم فرم ثبت نام و فرم های سری اول را "قی" پر کرده ام.
آیا مشکل ساز می شه این مسئله ؟ و اگر بله چه پیشنهادی می کنین؟ به خصوص در مورد کلیرنس ایم مساله خیلی حساس می تونه باشه.
در ضمن دوستان عزیز اگر وکیلی رو میناسین که در این خصوص می تونن راهنمای خوبی باشن ازتون ممنون میشم در اختیارم بذارین

بازم ممنونم
(2010-08-19 ساعت 17:04)melika64 نوشته:  سلام من یه بار سئوالم رو مطرح کردن و یکی از دوستان کمکم کردن ولی به علت حساسیت موضوع با اجازه یک بار دیگه این سئوال رو مطرح میکنم.(مربو ط به همسرم می شه که ایشون لاتاری برده اند)
من در پاسپورت ادامه فامیلیم "قی" نوشته شده و در شناسنامه هم همین طور ولی چون در دفاتر ثبت احوال "قمی " نوشته شده بنابراین کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلیم هم "قمی" نوشته شده. من با توجه به پاسپورتم فرم ثبت نام و فرم های سری اول را "قی" پر کرده ام.
آیا مشکل ساز می شه این مسئله ؟ و اگر بله چه پیشنهادی می کنین؟ به خصوص در مورد کلیرنس ایم مساله خیلی حساس می تونه باشه.
در ضمن دوستان عزیز اگر وکیلی رو میناسین که در این خصوص می تونن راهنمای خوبی باشن ازتون ممنون میشم در اختیارم بذارین

بازم ممنونم

سلام
دوست عزیز؛ من هم شرایطی تقریبا مشابه شما داشتم، البته نه برای لاتاری، من شناسنامه خودم رو عوض کردم و در شناسنامه جدید بعضی قسمتها عوض شد ( حالا به هر دلیلی) یعنی مدارک تحصیلی گذشته ام با شناسنامه دیگه نمی خوند و دانشگاه قبول نمی کرد، واسه همین رفتم ثبت و احوال یک برگه گرفتم که تایید میکنه مدارکی که من قبلا داشتم با این شناسنامه جدید مطابقت داره و دانشگاه هم به راحتی قبول کرد.
حالا من یک پیشنهاد دارم که نمی دونم چقدر عملی باشه، ولی به پرسیدنش می ارزه:
شما اون نامه تایید رو تهیه کنید و موقع ترجمه مدارک تاکید کنید که مطابق شناسنامه و پاسپورت ترجمه کنند و برای تایید دادگستری هم نامه تایید رو نشون بدید.
نامه رو هم ترجمه کنید و پس از تایید ترجمه، همراه مدارکتون داشته باشید که در سفارت اگه لازم شد مشکلی پیش نیاد.

تاکید می کنم که این موضوع تا حدودی شباهت با مشکل شما داره و این فقط یک پیشنهاده در جهت کمک به شما، حتما پیش از هر کاری تحقیق کنید که خدای نکرده من راهنمایی اشتباه نکرده باشم.
تشکر کنندگان: melika64 ، 1979SAM ، REZA1390

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان