کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ازدواج بعد از دریافت نامه قبولی
خدمت دوستانی که قصد ازدواج دارند اما نمیدونند کی این کار رو بکنند عرض کنم که همسر من زمانی که مجرد بود برنده لاتاری شده و فرمهای سری اول رو هم به صورت مجرد پر کرده و فرستاده بود. از طرفی هم با ایمیل به KCC اعلام کرده بود که قصد ازدواج داره. اونها هم گفته بودند ایرادی نداره و حداکثر تا 10 روز(فکر کنم) قبل از مصاحبه مدارک ازدواج رو بفرستید.
ما هم تنها 2-3 روز قبل از کارنت شدن عقد کردیم و بعد از دریافت نامه دوم مدارک کامل رو به علاوه فرم DS230 برای هر کدوم فرستادیم.
آخرش این که بدون هیچ مشکلی الان ویزا تو دستمونه Smile
(2010-06-10 ساعت 17:54)farid24 نوشته:  سلام به همه دوستان
من در زمان ثبت نام اینترنتی لاتری چون با دوست دخترم قصد ازدواج داشتم اسم اونو به عنوان همسرم وارد کردم و برای دوست دخترم هم اسم خودمو به عنوان همسر.
الان ما هنوز عقد نکردیم و اون برنده شده .
به نظر شما من چیکار باید بکنم؟ مشخصات خودمو با اون بفرستم و جای تاریخ ازدواج رو خالی بذارم چون دو سه ماه دیگه میخوایم عقد کنیم؟
یا اینکه زود بریم عقد کنیم و . . ؟
ممنون میشم از پاسختون

فرید عزیز قصد من ترساندن شما نیست اما در میان برندگان 2010 دوستی بود که با وجود اینکه متاهل بودند فرم ثبت نام رو به صورت مجرد پر کرده بود. البته ایشان بعد از برنده شدن فرم رو به صورت متاهل پر کرده و به KCC هم درمورد اشتباهشون اطلاع داده بودند. اما متاسفانه موقع مصاحبه آفیسر ایشون رو رد کردند Sad
شاید پیشنهاد لیلی عزیز بهتون کمک کنه.
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، laili ، usa.lover ، lorecance ، maaref
ممنون از همه دوستان
ببخشید که دیر جواب میدم چون به KCC ایمیل زده بودم و منتظر جواب بودم
بچه ها خوشبختانه به خیر گذشت و کیس ما Disqualified نشد. فقط گفتند که وارد کردن اسم نامزد در زمان ثبت نام درست نیست و شما هرزمان که ازدواج کردید مدارک همسرتون و فرم آپدیت شده 230 رو بفرستید. این هم متن جواب ایمیل من:
Thank you for your inquiry.
Fiancées or common law spouses cannot be listed as a beneficiary on DV cases.
Once you are legally married, you may add your spouse to the case.
To add a spouse, please submit the following to KCC once you are married:
Copy of marriage certificate with English translation
Forms DS 230 Part I & II for spouse
Updated DS 230 Part I for the principal applicant
Passport style photo of the spouse
(2010-06-12 ساعت 16:02)shr.jafari نوشته:  خدمت دوستانی که قصد ازدواج دارند اما نمیدونند کی این کار رو بکنند عرض کنم که همسر من زمانی که مجرد بود برنده لاتاری شده و فرمهای سری اول رو هم به صورت مجرد پر کرده و فرستاده بود. از طرفی هم با ایمیل به KCC اعلام کرده بود که قصد ازدواج داره. اونها هم گفته بودند ایرادی نداره و حداکثر تا 10 روز(فکر کنم) قبل از مصاحبه مدارک ازدواج رو بفرستید.
ما هم تنها 2-3 روز قبل از کارنت شدن عقد کردیم و بعد از دریافت نامه دوم مدارک کامل رو به علاوه فرم DS230 برای هر کدوم فرستادیم.
(2010-06-10 ساعت 17:54)farid24 نوشته:  سلام به همه دوستان
من در زمان ثبت نام اینترنتی لاتری چون با دوست دخترم قصد ازدواج داشتم اسم اونو به عنوان همسرم وارد کردم و برای دوست دخترم هم اسم خودمو به عنوان همسر.
الان ما هنوز عقد نکردیم و اون برنده شده .
به نظر شما من چیکار باید بکنم؟ مشخصات خودمو با اون بفرستم و جای تاریخ ازدواج رو خالی بذارم چون دو سه ماه دیگه میخوایم عقد کنیم؟
یا اینکه زود بریم عقد کنیم و . . ؟
ممنون میشم از پاسختون

فرید عزیز قصد من ترساندن شما نیست اما در میان برندگان 2010 دوستی بود که با وجود اینکه متاهل بودند فرم ثبت نام رو به صورت مجرد پر کرده بود. البته ایشان بعد از برنده شدن فرم رو به صورت متاهل پر کرده و به KCC هم درمورد اشتباهشون اطلاع داده بودند. اما متاسفانه موقع مصاحبه آفیسر ایشون رو رد کردند Sad
شاید پیشنهاد لیلی عزیز بهتون کمک کنه.
ممنون دوست عزیز
ولی این چیزی که گفتی کاملا با قضیه من فرق می کنه تقریبا برعکسه
اگه شرایط و مقررات ثبت نام اولیه لاتری رو خونده باشی (اون فایل 16 صفحه ای) می بینی که اونها تاکید کردند که اگر کسی متاهل باشه و به هر نحوی فراموش کنه اسم یکی از اعضای خانواده رو بنویسه ، اون کیس کلا Disqualified میشه حتی اگر در زمان ارسال فرمهای سری اول همه چی رو کامل وارد کنی.
تشکر کنندگان: loony ، shr.jafari ، frozen mind ، pefa ، maaref
(2010-05-17 ساعت 19:52)shabgard25 نوشته:  مرسی از جوابتون ولی نکته در اینه که دوست من اساسا صیغه هم نشده بود و اونها فقط به استناد اینکه چندین سال با هم دوست بودن و حساب بانکی مشترک داشتن و ادعای اینکه قراره در آینده با هم ازدواج کنند، هر 2 تا تونستند ویزا بگیرن.

این حالت در قوانین آمریکا وجود نداره. البته اگر طرف اول سیتیزن باشه بحث جداست اما اگر فقط دارای (یا برنده) گرین کارت باشه، چنین حالتی رو نداریم. در قوانین استرالیا اما داریم... که ربطی نداره.
تشکر کنندگان: maaref
من و همسرم یک هفته قبل از اتمام زمان ثبت نام لاتاری با هم ازدواج کردیم دو روز بعد از ازدواج اون ثبتنام کرد ولی اسم من رو به خاطر اینکه عکسم رو نداشت ننوشت و خودشو مجرد معرفی کرد خواستم بدونم اگر تو فرم ها اسم خودم و همسزم بنویسم در می آید یا گطر می دند؟
(2010-06-17 ساعت 00:27)mjh نوشته:  من و همسرم یک هفته قبل از اتمام زمان ثبت نام لاتاری با هم ازدواج کردیم دو روز بعد از ازدواج اون ثبتنام کرد ولی اسم من رو به خاطر اینکه عکسم رو نداشت ننوشت و خودشو مجرد معرفی کرد خواستم بدونم اگر تو فرم ها اسم خودم و همسزم بنویسم در می آید یا گطر می دند؟

شما بالاخره ازدواج کردی پس اسم هر دوتونو بنویسید و چون آخرهای ثبت نام ازدواج کردید شاید بتونید از زیر اینکه برگه را اشتباه پر کردید در برید اما اگر مشخصات خودتون را الان ننویسید اونوقت دیگه نمیشه کاریش کرد.
برای رسیدن به مقصد به وسیله نیاندیش به مقصد فکر کن. آنوقت خواهی دید که چه آسان وسیله پیش پایت خواهد ایستاد و تو را به مقصد خواهد رساند.
سلام
تبریک میگم.
کدامیک برنده شده اید؟
کیس نامبر؟

موفق باشید
[/quote]

همسزم قبول شده
case: 43xxx
به نظزتون اسممون كي براي كارنت در مي آيد؟
من و همسرم یک هفته قبل از اتمام زمان ثبت نام لاتاری با هم ازدواج کردیم دو روز بعد از ازدواج اون ثبتنام کرد ولی اسم من رو به خاطر اینکه عکسم رو نداشت ننوشت و خودشو مجرد معرفی کرد با توجه به مطالبي كه دوستان گفته اند شايد رد بشوم مي تونم ادعا كنم كه روز هاي اول لاتاري همسرم ثبت نام كرده و بعد از اون ازدواج كرديم آيا با اين وجود باز هم مي فهمند؟
[quote='farid24' pid='57019' dateline='1276576988']
ممنون از همه دوستان
ببخشید که دیر جواب میدم چون به KCC ایمیل زده بودم و منتظر جواب بودم
بچه ها خوشبختانه به خیر گذشت و کیس ما Disqualified نشد. فقط گفتند که وارد کردن اسم نامزد در زمان ثبت نام درست نیست و شما هرزمان که ازدواج کردید مدارک همسرتون و فرم آپدیت شده 230 رو بفرستید. این هم متن جواب ایمیل من:
Thank you for your inquiry.
Fiancées or common law spouses cannot be listed as a beneficiary on DV cases.
Once you are legally married, you may add your spouse to the case.
To add a spouse, please submit the following to KCC once you are married:
Copy of marriage certificate with English translation
Forms DS 230 Part I & II for spouse
Updated DS 230 Part I for the principal applicant
Passport style photo of the spouse
[quote='shr.jafari' pid='56494' dateline='1276342356']
خدمت دوستانی که قصد ازدواج دارند اما نمیدونند کی این کار رو بکنند عرض کنم که همسر من زمانی که مجرد بود برنده لاتاری شده و فرمهای سری اول رو هم به صورت مجرد پر کرده و فرستاده بود. از طرفی هم با ایمیل به KCC اعلام کرده بود که قصد ازدواج داره. اونها هم گفته بودند ایرادی نداره و حداکثر تا 10 روز(فکر کنم) قبل از مصاحبه مدارک ازدواج رو بفرستید.
[quote='farid24' pid='56099' dateline='1276176290']
دوست عزیزم میشه بگین شما دقیق کی به KCC ایمیل زدین و کی ازدواج کردین و مدارک آپدیت شدتونو فرستادین؟ بعد از کارنت شدن کیستون؟زمان مصاحبه مشکلی پیش نیومد؟منظورم اینه که به خاطر ازدواجتون هیچ سوال اضافی ازتون نپرسیدن؟منم همین مشکل رو دارم اما چون کاملا مردد بودم و اطلاعاتیم نداشتم در مورد ازدواج بعد از اومدن نامه مدارکم رو مجرد فرستادم. پس برای ازدواج راه هست؟
وع ویزا: F2A
تاریخ ارسال مدارک: Dec 03 2012
تاریخ Feb 12 2014 :approve
دریافت شماره کیس : Apr 01 2014
تكميل مدارك : July 16 2014
دريافت نامه مصاحبه: Aug 02 2014
تاريخ مصاحبه Smile : Sep 04 2014
تشکر کنندگان:
(2010-06-18 ساعت 21:15)mjh نوشته:  من و همسرم یک هفته قبل از اتمام زمان ثبت نام لاتاری با هم ازدواج کردیم دو روز بعد از ازدواج اون ثبتنام کرد ولی اسم من رو به خاطر اینکه عکسم رو نداشت ننوشت و خودشو مجرد معرفی کرد با توجه به مطالبي كه دوستان گفته اند شايد رد بشوم مي تونم ادعا كنم كه روز هاي اول لاتاري همسرم ثبت نام كرده و بعد از اون ازدواج كرديم آيا با اين وجود باز هم مي فهمند؟

نه نمیشه، مگر اینکه تاریخ ازدواجتُ عوض کنی با پول زیر میزی ...
[font=Times New Roman]بهبود زبان انگلیسی و سایر علوم
وب سایت "برنج مجانی" تحت نظارت سازمان جهانی غذا.
با هر جواب درست، ۱۰ دانه برنج به نیازمندان جهان کمک کنیم.
http://freerice.com[/font]
(2010-06-18 ساعت 21:15)mjh نوشته:  من و همسرم یک هفته قبل از اتمام زمان ثبت نام لاتاری با هم ازدواج کردیم دو روز بعد از ازدواج اون ثبتنام کرد ولی اسم من رو به خاطر اینکه عکسم رو نداشت ننوشت و خودشو مجرد معرفی کرد با توجه به مطالبي كه دوستان گفته اند شايد رد بشوم مي تونم ادعا كنم كه روز هاي اول لاتاري همسرم ثبت نام كرده و بعد از اون ازدواج كرديم آيا با اين وجود باز هم مي فهمند؟

به احتمال خیلی زیاد شما نمی‌تونید به اونها ثابت کنید کی ثبت‌نام کردید چون ساعت و دقیقه‌اش هم ثبت شده.
در ضمن باید تا الان بهشون اطلاع می‌دادید که متاهل هستید تا جوابشون رو می‌فهمیدید.
اگر بخواهید به مصاحبه بروید اقلاً یک ۷۷۵ دلار از شما می‌گیرند و ممکنه ردتان کنند و اون پول غیر قابل بازگشته.
تشکر کنندگان:
حالا با وجود مشکلاتی که برام پیش آمده یک را حل منطقی که بشه، کسی سراغ ندازه همه که دارید منو ناامید می کنید لطفا اگز کسی را حلی داره من رو راهنمایی کنه. در سال های قبل برای کسی چنین مشکلی پیش نیومده؟ چه کاری تونسته بکنه از افراد های باتجربه اگر می دونند راهنمایی کنند.
اگر بخواهم تاریخ ازدواجمون رو توی سند ازدواج دزست کنم خیلی مشکلات داره مثلا باید توی شناسنامه هم درست بشه راستی تو سفارت اصل شناسنامه رو می خواند یا فقط ترجمه اون رو؟
(2010-06-27 ساعت 00:13)mjh نوشته:  حالا با وجود مشکلاتی که برام پیش آمده یک را حل منطقی که بشه، کسی سراغ ندازه همه که دارید منو ناامید می کنید لطفا اگز کسی را حلی داره من رو راهنمایی کنه. در سال های قبل برای کسی چنین مشکلی پیش نیومده؟ چه کاری تونسته بکنه از افراد های باتجربه اگر می دونند راهنمایی کنند.
اگر بخواهم تاریخ ازدواجمون رو توی سند ازدواج دزست کنم خیلی مشکلات داره مثلا باید توی شناسنامه هم درست بشه راستی تو سفارت اصل شناسنامه رو می خواند یا فقط ترجمه اون رو؟

جفتش رو می خوان.
من واقعا چیزی به ذهنم نمیرسه جز اینکه براتون آرزوی موفقیت کنم.
البته یک نکته امیدوار کننده تو کشور ما هم هست و اون هم اینه که هیچ چیزی نشدنی نیست! قوانین سایت اجازه نمیده اما راه های زیادی برای اینکار وجود داره.
تشکر کنندگان: seravin ، maaref
اگر بعد از مصاحبه يا يعد از دريافت ويزا ازدواج كنيم چي؟ راحت مي شه همسرمان ببريم يا طول مي كشه؟
کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
دوس دخترم اسم منو توی فرمش نوشته
الان اون انتخاب شده
ما هنوز ازدواج نکردیم
تا جایی که یادم میاد، موقع ثبت نام، حرفی از تاریخ ازدواج و اینا نشده بود
نامه هم هنوز به دستمون نرسیده
الان توی اولین فرمی که باید بفرستیم ما چی کار کنیم؟
ما می تونیم و می خوایم که الان عقد کامل کنیم.
به نظر شما تاریخ عقد واقعی برامون مشکل زا میشه؟
ممکنه توی دفتر خانه ها بشه تاریخ قدیمو زد.
لازمه به این فکر کنم یا نه؟
به احتمال زیاد اگر عقد دایم کنید، عقدنامه رو ترجمه کنید و روز مصاحبه هم تاریخ عقد رو صادقانه بگید، هیچ اتفاقی نمی‌افته. با این حال این امکان هم هست که طرف بگه شما که این موقع ازدواج کردید، چرا زودتر (زمان ثبت نام) خودتون رو زن و شوهر اعلام کردید. در این حالت شما باید جواب شفاهی داشته باشید (مثل این که قبلش ازدواج رسمی نکرده بودید اما با هم بودید). بد نیست از عکس‌هایی که با هم دارید و مدارکی مثل این با خودتون ببرید که اگر لازم شد نشون بدید. همین‌طور اگر چیزی هست که دو نفری مالکش هستید (خونه، ماشین) سندش رو ترجمه کنید و ببرید.
تشکر کنندگان: usa.lover ، User ، maaref ، pefa

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان