کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
در آمریکا چه می خواهید کنید؟
من خیلی خوش شانس خواهم بود اگر تو سال اول ورود بتونم یه همخونه خوب پیدا کنم - خودمو وفق بدم و بتونم از فرصت هام استفاده کنم یه کار متوسط به صورت موقت پیدا کنم - و بتونم مثل یه نفر فارغ از دغدغه های روزانه این جهان سوم زندگی کنم- من میخوام زندگی کنم نه اینکه خیال کنم زندگی میکنم
تشکر کنندگان: laili ، eblam ، Hossein81 ، honareirani ، OverLord ، sanaz2010 ، mohammad.maleki ، pariya2 ، taherifar ، kamali2025
امیدوارم به آرزوهاتون برسید. اینجا زندگی کردن از ایران راحتتره ولی شرایط کار کردن از ایران سخت تر است. ...
خب پس کمربندهاتون را محکم کنید و خودتون را آماده کنید برای یک زندگی پر فراز و نشیب در غربت.......
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
تشکر کنندگان: seravin ، ADONIS ، laili ، mahdis ، eblam ، honareirani ، OverLord ، R.F ، rad_95 ، omino ، ماتیتی ، taherifar ، kamali2025
چند وقتیه که میخوام یه پست تو این تاپیک بزارم ولی هر وقت میخواستم چیزی بنویسم پشیمون شدم اما حالا تو یه جمله هر چی که میخواستم بگم رو میگم:
خواهر من بردار من اینقدر اولدورم بولدورم نکن اول تشریف بیار اینجا بعد ..........

امیدوارم کسی به خودش نگیره ولی خودم رو برای پاسخگویی به تمام منتقدین گرامی آماده کردم.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: ALIREZA205 ، laili ، mahdis ، sh-b ، eblam ، Ali Sepehr ، afsan2010 ، R.F ، mohsen324 ، Ashkan78 ، honareirani ، OverLord ، frozen mind ، mary joon ، oxin ، amiry ، rad_95 ، pariya2 ، ماتیتی ، taherifar
(2010-06-27 ساعت 05:13)seravin نوشته:  چند وقتیه که میخوام یه پست تو این تاپیک بزارم ولی هر وقت میخواستم چیزی بنویسم پشیمون شدم اما حالا تو یه جمله هر چی که میخواستم بگم رو میگم:
خواهر من بردار من اینقدر اولدورم بولدورم نکن اول تشریف بیار اینجا بعد ..........

امیدوارم کسی به خودش نگیره ولی خودم رو برای پاسخگویی به تمام منتقدین گرامی آماده کردم.

سلام

دقیقا موافقم

ما ایرانی‌‌ها آدمهای احساسی‌ و وابسته به خانواده هستیم ، تا زمانی‌ که وارد غربت نشیم حرف برای گفتن زیاد داریم ، نبینید که یه مسافرت میرید خارج از کشور هیچ غمی شمارو نمیگیره ولی‌ وقتی‌ مهاجرت می‌کنید اونوقت همه چیز میاد سراغتون ، فکر تنهایی‌ ، دور بودن از خانواده ، جم شدن خونهٔ مادر بزرگ پدر بزرگ ، رفتن شمال با دوستان ، کل انداختن با ماشین تو خیابونا و هزارتای دیگه ، وقتی‌ وارد آمریکا میشید یه زندگی‌ ماشینیرو شروع می‌کنید ، من نمیگم خشکو خالی‌ زندگی‌ تو امریکا ولی‌ قانون منده ، ایشاله که همتون موفق باشین ، به خواستهتون برسید و موفق باشید که مایه سرفرازی همهٔ ایرانی‌‌ها باشین مثل همیشه.

RolleyesWinkSmile:Shy
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
(2010-06-27 ساعت 05:13)seravin نوشته:  چند وقتیه که میخوام یه پست تو این تاپیک بزارم ولی هر وقت میخواستم چیزی بنویسم پشیمون شدم اما حالا تو یه جمله هر چی که میخواستم بگم رو میگم:

سلام
سراوین عزیز متاسفانه عده ای هستند که یا واقعا در شرایط مهاجرت قرار نگرفته اند که برایشان ایرادات انجا مهم باشد یا اینکه هنوز در حال وهوای بچگی هستند و دوست ندارند که رویاهای خود را خراب شده ببینند اتفاقن برای افرادی مثل من که و اقعن قصد مهاجرت به شکل جدی و نه به شکل امیدواری به شانس و اقبال را دارند خیلی مهم است که قبل از امدن خودشان را برای بسیاری از وقایع تلخ و ناگوار اماده سازند مثلا فرض کنید کسی می خواهد به شمال برود اگر کسی بگوید الان شمال بارانی است ایا کار بدی کرده است؟ خیر زیرا ان فردی که می خواهد به مسافرت برود یا مسافرت خود را به دلیل اینکه با شرایط ان فرد سازگار نیست کنسل می کند یا این که با خود چتر وبارانی و... بر می دارد و خود را برای هوای انجا اماده می کند
من همچنان منتظر نگاه نقادانه و واقع بینانه شما هستم همانطور که همواره از صحبتهای سارا خانم استفاده لازم را می کردم
با ارزوی موفقیت برای شما
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: eblam ، laili ، mahdis ، copol_fazaee ، OverLord ، wushu kung fu ، seravin ، oxin ، amiry ، rad_95 ، taherifar
اشکان جان اینطوری بهتر شد حالا اول باید سنگامونو با هم وا بکنیم. شما برنده لاتاری هستی؟ یا از طریق خانوادگی یا سرمایه گذاری ؟ ویزا رو گرفتی یا میخوای بگیری ؟
اینا رو اول مشخص کن بعد بیا تا با شرایط خودت بهت بگم چتر بیاری آمریکا یا اصلا نیای.
بر خلاف اسم این تاپیک که " در آمریکا چه می خواهید کنید " محتویاتش " رویاهای من در آمریکاست " البته من با نام کنونی این تاپیک هم مشکل دارم فکر میکنم اسمش اگر " در آمریکا چه می توانید کنید " باشه بهتره چون بین خواستن تا توانستن راه بسیار دشوار و طولانی هستش.
2010AS3xxx
آرزو بر جوانان عیب نیست. من دیشب خواب دیدم تو سن‌فرانسیسکو یه شرکت کامپیوتری زدم ۲۰۰۰۰ تا کارمند دارم و سهام شرکتم داره با اپل و گوگل و مایکروسافت رقابت می‌کنه!
اما بیدار که شدم آرزو کردم خداکنه روزهای اول کارهایی مثل کارگر انبار یا کارگر رستوران و این چیزا پیدا کنم و با داشتن اون کار بتونم به زندگی امیدوار باشم.
(2010-06-28 ساعت 05:20)seravin نوشته:  اشکان جان اینطوری بهتر شد حالا اول باید سنگامونو با هم وا بکنیم. شما برنده لاتاری هستی؟ یا از طریق خانوادگی یا سرمایه گذاری ؟ ویزا رو گرفتی یا میخوای بگیری ؟
اینا رو اول مشخص کن بعد بیا تا با شرایط خودت بهت بگم چتر بیاری آمریکا یا اصلا نیای.
بر خلاف اسم این تاپیک که " در آمریکا چه می خواهید کنید " محتویاتش " رویاهای من در آمریکاست " البته من با نام کنونی این تاپیک هم مشکل دارم فکر میکنم اسمش اگر " در آمریکا چه می توانید کنید " باشه بهتره چون بین خواستن تا توانستن راه بسیار دشوار و طولانی هستش.

سلام
اتفاقن کسی که پیشنهاد ایجاد این تاپیک را داد من بودم در مورد محتویتاتش هم کاملا با شما موافقم و خودم یک پست در این تاپیک در این زمینه نوشتم و خواهش کردم دوستان رویاهای خود را کنار بگذارند و بر اساس واقعیتها حرف خود را بزنند در مورد تغییر اسم هم با شما موافقم شاید هم اصلا بشه یک تاپیک با ان اسم ایجاد کنیم
اما اگر خدا بخواهد می خواهم از طریق ویزای E2 برای امریکا اقدام کنم شاید خیلی ها بگویند که این حول است اما واقعیت این است من هر وقت می خواهم کاری انجام دهم سعی می کنم قبل از ان مطالعه کنم و بعد اقدام کنم فکر می کنم اگر مشکل خاصی پیش نیاید تا شهریور (سپتامبر) سال بعد امریکا باشم چون مهاجرت کار پیچیده و با مسایل مخصوص خودش است برای همین زودتر شروع کرده ام تا بتوانم شرایط ان را درخودم ایجاد نمایم از شما و تمام دوستانی که تجربیات خود را در اختیار ما قرار می دهید سپاسگذارم
نکته دیگری هست بفرمایید در خدمتم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: seravin ، iliad ، eblam ، copol_fazaee ، OverLord ، mahdis ، wushu kung fu ، taherifar
(2010-06-28 ساعت 14:40)ashkan58 نوشته:  
(2010-06-28 ساعت 05:20)seravin نوشته:  اشکان جان اینطوری بهتر شد حالا اول باید سنگامونو با هم وا بکنیم. شما برنده لاتاری هستی؟ یا از طریق خانوادگی یا سرمایه گذاری ؟ ویزا رو گرفتی یا میخوای بگیری ؟

سلام
اتفقن کسی که پیشنهاد ایجاد این تاپیک را داد من بودم در مورد محتویتاتش هم کاملا با شما موافقم و خودم یک پست در این تاپیک در این زمینه نوشتم و خواهش کردم دوستان رویاهای خود را کنار بگذارند و بر اساس واقعیتها حرف خود را بزنند در مورد تغییر اسم هم با شما موافقم شاید هم اصلا بشه یک تاپیک با ان اسم ایجاد کنیم
اما اگر خدا بخواهد می خواهم از طریق ویزای E2 برای امریکا اقدام کنم شاید خیلی ها بگویند که این حول است اما واقعیت این است من هر وقت می خواهم کاری انجام دهم سعی می کنم قبل از ان مطالعه کنم و بعد اقدام کنم فکر می کنم اگر مشکل خاصی پیش نیاید تا شهریور (سپتامبر) سال بعد امریکا باشم چون مهاجرت کار پیچیده و با مسایل مخصوص خودش است برای همین زودتر شروع کرده ام تا بتوانم شرایط ان را درخودم ایجاد نمایم از شما و تمتم دوستانی که تجربیات خود را در اختیار ما قرار می دهید سپاسگذارم
نکته دیگری هست بفرمایید در خدمتم
با سلام منم مثل شما دارم با جمع آوری اطلاعات تمام فراز و نشیب ها رو میسنجم که به مشکل بر نخورم (البته 100% همه به مشکل بر میخورن ولی نحوه گذراندن اون مشکل خیلی مهمه)البته من میخوام با لاتاری بیام امسال هم شرکت نمیکنم چون فعلا امکانش رو ندارم (شایدم شرکت کردم) ولی اگه امکانش نباشه شرکت نمیکنم تا دوستان دیگری شانس بیشتری برای قبولی داشته باشند از سراوین عزیز و بقیه مدیران هم تشکر میکنم که این سایت پرمحتوا رو اداره میکنن
سراوین جان من الان یه ماهه دارم توی این سایت مطالعه میکنم اینجا یه ضعف داره که تقریبا نسبت به وقایع خوب اصلا در مورد مشکلات و وقایع بد رد اونجا صحبت نشده منظورم مشکلات روحی و روانی ناشی از کار پیدا نکردن اتمام پول سختی کار قوانین و غیره یا اگرم صحبت شده در حد گذری شده و تخصصی نیست مثلا من وبلاک بسیار زیبای آرش عزیز رو میخوندم که خودش گفته بود من فقط وقایع خوب رو مینویسم من میگم که چرا نباید وقایع بد و مشکلات رو ننویسیم؟ تازه اگه گفته بشه و بحث بشه راه حل پیدا میشه و همه به واقعیت های زندگی در غربت پی میبرند بعد میتونن به سطح تحمل خودشون رجوع کنند و ببینند اصلا میتونن این موضوع پیچیده رو تحمل کنند یا نه؟ من خودم شخصا هر وقت نوشته های سایت رو میخونم آمریکا رو بهشت روی زمین میدونم در صورتی که اینطوری نیست اونجا هم مشکلات خاص خودشو داره
وایییی چقدر زیاد شد
در اخر بگم که اگه یه تاپیک با اون عنوان باز بشه و توش بحث بشه و افرادی که اونجان از مشکلاتشون بگن خیلی خوب میشه
برای آدم های بزرگ هیچ بن بستی وجود نداره چون یا راهی پیدا میکنند یا راهی می سازند! پس همیشه امید داشته باشید
متولد چه ماهی هستید؟
تشکر کنندگان: seravin ، eblam ، honareirani ، copol_fazaee ، OverLord ، mahdis ، ParsTrader ، wushu kung fu ، sara513 ، امیلا ، taherifar
دوست عزیز در این سایت سعی شده تا با دیدی دو جانبه جلو بره برای مثال تاپیک عوارض روز های اول مهاجرت

دوستان اگر کسی لینک این تاپیک داره بذاره چون پیدا نکردم
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
تشکر کنندگان: eblam ، iliad ، taherifar
(2010-06-29 ساعت 02:07)wushu kung fu نوشته:  دوست عزیز در این سایت سعی شده تا با دیدی دو جانبه جلو بره برای مثال تاپیک عوارض روز های اول مهاجرت

دوستان اگر کسی لینک این تاپیک داره بذاره چون پیدا نکردم

عوارض روزهای اول پس از هجرت
تشکر کنندگان: eblam ، mohsen324 ، seravin ، wushu kung fu ، iliad ، taherifar
شاید بعضیا بخوان وقتی میان آمریکا رویاهاشون و به واقعیت تبدیل کنن! پس این میشه همون واقعیت ها!
من هم که این همه رویا و آرزو دارم اینطور نیست که فکر میکنم همه چی دیگه اونجا خوبه و سختی نیست! اونجا در کنار سختی ها امیدی هست که امید واهی و الکی نیست!
تشکر کنندگان: eblam ، wushu kung fu ، taherifar
(2010-06-29 ساعت 13:22)N0!$!eRv@mp!eR نوشته:  شاید بعضیا بخوان وقتی میان آمریکا رویاهاشون و به واقعیت تبدیل کنن! پس این میشه همون واقعیت ها!
من هم که این همه رویا و آرزو دارم اینطور نیست که فکر میکنم همه چی دیگه اونجا خوبه و سختی نیست! اونجا در کنار سختی ها امیدی هست که امید واهی و الکی نیست!
آخه این بعضی ها که میگی نه لاتاری برنده شدن و نه شرایط اومدن آمریکا رو دارن میان اینجا از رویاهاشون مینویسن اونوقت یکی که لاتاری برنده شده و داره میاد آمریکا و شناخت کاملی از آمریکا نداره میشینه رویاهای دوستان رو میخونه بعد پیش خودش میگه به به و چه چه داریم میریم تو چه هتلی بعد که اومد اینجا میبینی تصورش با واقعیت آمریکا 10 درصد هم تطابق نداره اونوقت میشینه کاسه چه کنم چه کنم دست میگیره .
دوستان خوب اگر میبینید که من رو این قضیه پافشاری میکنم دلیلش اینه که واقعا نمیخوام دوستی با زمینه ذهنی نادرست و رویایی وارد آمریکا بشه که این میتونه به راحتی باعث شکستش بشه همین و بس!!
در آخر :
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: R.F ، darya ، ParsTrader ، eblam ، kianoush ، hasti_banoo ، wushu kung fu ، mohsen324 ، iliad ، laili ، bita-p ، bahram_fadakar ، mary joon ، amiry ، ماتیتی ، taherifar
quote]
(2010-06-29 ساعت 13:37)seravin نوشته:  آخه این بعضی ها که میگی نه لاتاری برنده شدن و نه شرایط اومدن آمریکا رو دارن میان اینجا از رویاهاشون مینویسن اونوقت یکی که لاتاری برنده شده و داره میاد آمریکا و شناخت کاملی از آمریکا نداره میشینه رویاهای دوستان رو میخونه بعد پیش خودش میگه به به و چه چه داریم میریم تو چه هتلی بعد که اومد اینجا میبینی تصورش با واقعیت آمریکا 10 درصد هم تطابق نداره اونوقت میشینه کاسه چه کنم چه کنم دست میگیره .
دوستان خوب اگر میبینید که من رو این قضیه پافشاری میکنم دلیلش اینه که واقعا نمیخوام دوستی با زمینه ذهنی نادرست و رویایی وارد آمریکا بشه که این میتونه به راحتی باعث شکستش بشه همین و بس!!
در آخر :
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال

[/quote]

دوست عزیز اون کسی که میاد این جا هدف های ( این رویا ها که بچه ها دارند به نظر من رویا نیست بلکه هدفه!) بچه ها رو می خونه خودش عقل داره شعور داره و متوجه می شه و لازم به نصیحت من و شما نیست که بگیم اینا که همه تو عالم رویان به نظر شما آیا رویا ها نیستند که به هدف تبدیل میشند ؟ آیا فقط رویا های تو عالم رویان نه این حقیقت نداره والت دیزنی میگه: همه رویاهای ما می توانند محقق شوند، مشروط بر اینکه ما شجاعت دنبال کردن آنها را داشته باشیم. و مارک فیشر: ترس باعث میشود تا بسیاری از مردم به رویاهایشان نرسند و همین طور مارک فیشر: زندگی دقیقا به ما آن چیزی را میدهد که به دنبالش هستیم من به این جملات خیلی اعتقاد دارم خیلی از ماها شجاعت دنبال کردنه رویاهامونو نداریم و اون ها را فقط در حد یه رویا می دونیم نه هدف!

برای مثال شما می خواید برید قطب شمال مثالا این رویاتونه خودتون رو تو تکه های یخ میبنید .... آیا تا وفتی که شجاعت دنبال کردنش رو داشته باشید و از اتفاقاتی که در این راه براتون میوفته نترسید بازم بهش نمی رسید؟ این که این جا بچه های میان یه چیزای می گن ( مغازه .بادیگارد....) اینا رویا نیست بلکه هدفه
حالا شاید شما بگید بابا رفتی اونور نشستی و داری از این ور که ما توشیم می گی من می گم نه حرف من تنها تو غرب نیست بلکه اینه که تو هر جا حتی کویر هم میشه انسان به رویاهاش برسه به شرطی که ابتدا رویاهشو به هدف و بعد به واقعیت تبدیل کنه

آرزوهای هر فرد موجب شکل گرفتن و بقای افکار او میشود. هراکلیتوس

تمام کسانی که ثروتمند شده اند باور داشته اند که میتوانند ثروتمند شوند. مارک فیشر

اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید. مارک فیشر

برای شروع باید باور داشته باشی که میتوانی، سپس با اشتیاق شروع کنی. مارک فیشر

هر واقعه ای در آغاز به صورت رویا است. کارل سندبرگ

به امید موفقیت تمام دوستان و رسیدن به تمام هدفاشون
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
تشکر کنندگان: honareirani ، eblam ، iliad ، mahdis ، bahram_fadakar ، taherifar
سلام تا رویا نباشه زندگی‌ شکل نمی‌گیره .
نامه­ی چارلی چاپلین به دخترش
ژرالدین، دخترم! اینجا شب است... شب نوئل؛ در قلعه­ی کوچک من همه­ی این سپاهیان بی سلاح خفته­اند، نه تنها برادر و خواهر تو، حتی مادرت. به زحمت توانستم بی آن که این پرندگان خفته را بیدار کنم، خود را به این اتاق کوچک نیمه روشن، به این اتاق انتظار پیش از مرگ، برسانم.
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، iliad ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان