آپارتمانی مبله در غرب لس آنجلس برای کوتاه مدت جهت اجاره موجود است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های ۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷ یا ۰۰۱۳۱۰۴۳۰۰۰۶۰ تماس بگیرید.

آمریکا از خیال تا واقعیت !
سلام دوستان همه ی ما که مهاجرت نکردیم یه ذهنیتی از آمریکا داریم مثلا میگیم امکانات فراوان احترام و......

می خواستم ببینم کسانی که الان در آمریکا هستند آیا زندگی در اون جا مثل تفکراتشون که قبلا داشتن هست یا نه مثلا( رسیدن به هدف ها. احترام ‎.....)‎
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی ‎....‎ در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
نه! من فکر میکردم آمریکا کشور بی نقصیه ،فکر می کردم ازهمه لحاظ بهترین کشور دنیاست،در یک جمله فکر می کردم بهشته که نبود.الان می فهمم که تا ما آدمها ، روی زمین زندگی می کنیم نباید دنبال بهشت رو زمین گشت. البته اینقدر بزرگ شدن آمریکا در سر من هم برمی گردد به تعریفهای اغراق شده و بی حساب و کتاب خیلی از ایرانیها از این کشور ،که نمی دونم چرا اینقدر اصرار دارند اینجا رو بهتر از آنچه هست جلوه بدهند!!
مقداری از چیزهای نا خوشایندی که در روزهای اول در این کشور دیدم و الان هم تایید می کنم که از واقعیات اینجاست و کلی زد تو حالم ، را قبلا در اولین ارسال تاپیک عوارض روزهای اول پس از هجرت نوشتم، دوست داشتید یکسری به اونجا بزنید که متوجه شید چی می گم.

از یک نظرهایی هم قبلا فکر می کردم اوضاع بدتر از این باشه .مثلا فکر می کردم از تنهایی دق کنم که با وجود ایرانیهایی که هرروز هم تعدادشون در لس انجلس بیشتر میشه دق نکردم و زنده موندم و تازه کلی بیشتر از ایران بهم خوش می گذره.
یا اینکه فکر نمی کردم مردم آمریکا اینقدر خونگرم و مهربان باشند که هستند .
فکر می کردم که من تا ابد در بین آمریکاییها ،مهاجر و خارجی می مونم،در حالیکه خارجی بودنِ تو تا وقتی زبانت درست شه به سرعت به پایان می رسه . درضمن تعداد آمریکاییهای اصل در کالیفرنیا از مهاجرها کمتر به نظر میاد و ما مهاجرها تقریبا داریم این ایالت رو به تسخیر خودمون در میاریم.
فکر می کردم اگه زبانم هم خوب شه لهجه ام رو چه کنم که هیچ وقت آمریکایی اصل نمی شه و باید تا ابد ننگش رو بکشم ،در حالیکه اینقدر اینجا لهجه های عجیب و غریب هست که من الان احساس خدا بودن دارم .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: ‎https://rasaraplanet.wordpress.com‎ سیاره راساراسا
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: ShabPareyeMohajer ، ADONIS ، ario ، m.memari ، honareirani ، sara77 ، admin ، looloo ، laili ، mohsen324 ، Hossein81 ، kianoush ، seravin ، agadondol ، darya ، shahram1347 ، homeless ، یه مهاجر ، ubk ، mahdis ، Jav3 ، zara man ، N.D ، sib 24 ، alibati ، امیلا ، AmericanHamid ، parviz ، free_free ، aNTea ، nimar123 ، ravian ، New York ، SH1A2R3 ، mohammad.maleki ، ساری ، saher ، نخجیر ، only_flight ، Omidooo ، mori5050 ، Aero ، ronmony ، frozen mind ، mrr777 ، امیر مهاجر ، sama_sh ، Saeedv13 ، ramin2010 ، مهتاب - 2251 ، sayeh_m ، funnybluesolea ، NarcisJ ، Afies ، t.azimaie ، m0riiii ، saeed2568 ، parsush ، amir0_0amir ، ملیحه مجید ، younes77 ، leila-gh ، pariya2 ، پسرایرونی ، sasidigg ، behrooz741 ، parastoo mohajer ، mohammadrezah ، usa lover ، nina22 ، Hedieh20 ، mehrdad.mohajersara ، babak433 ، kami k ، saeed_gh ، Sepidrose ، sorena ، athenaa ، niloofar khorshidsavar ، خوش شانس ، maryamkambiz ، amir wanted ، shishipapa ، ابی هانی ، ikamaly ، alireza2753 ، Rock ، b.maryam ، nnazi_2005 ، سمبل ، H Pier ، noobnoobi ، godot ، سيبك ، nasim ، rose_2000 ، mehrdad pharm ، اریوبرزن ، مامان خانم ، mirak ، shahryar7021 ، maria2000 ، hoseinizadehir ، MEHR52 ، اشکان 3D ، toti ، rabbit ، fairy ، آلیس-1980 ، بازگشت ، مسافر تنها ، yousef.najafi ، m_yek ، alirz ، شهلا 1346 ، nasam ، hamedmas ، میما ، .Armin. ، we are one ، ffrfar ، AFSHIN-PIC ، galiver ، meisam14 ، a.rahaa ، mohamad92 ، محبت ، گل نهال ، kage.omid ، moqadam ، شادی رستگار ، Lemony ، mr.foad ، pishahang2014 ، hamid_fs3 ، sysmaster ، ماتیتی ، Morteza1350 ، خشاىار ، amohammadiazar ، azifa ، rezahoorjandi ، قصه گو ، rozhin m ، r.bazargan ، adonis2006 ، mhsenpc ، pnasgari ، arveen100 ، nedaba ، hamedbehkar123 ، tapartoor600 ، setarewon ، A_A ، taleghani ، ﻣﻴﺘﺮا ، mehdi2014 ، alirezanz ، سوین ، حاجی واشنگتن ، sal0811 ، reza_norouzi ، goliii ، mehrdadi ، Memolk ، a6l3i ، shirin93 ، فرزانه بیگی ، m.ghoreishi ، yasmin_os ، remarya ، mizan ، MOHAMMADKHANI ، alireza3860 ، Seyedehsanhosseini ، hamedrouhi ، mr.amir007 ، masoud768 ، atlantis770 ، amin2020 ، taherifar ، kaziar ، MJAVADIAN ، barfi1 ، Abdorrezaa ، SomeOneX ، babisondes ، manheb1 ، msar ، SOBH1384 ، sahandsarina88 ، lighthouse ، Daneshjo ، alireza_iv ، moezimani ، pari2015 ، ho_tasha ، caprice ، Interuniversal ، aaraam ، weltsuss ، amin_j ، meraj-fallahi ، omid2004 ، Rira_1982 ، ao_alireza ، pooyakm ، golia ، pouyasanat ، jsmlz ، biparva ، ELNAZ21 ، Pedraaam ، ebi2522 ، elahe mousavi
ممنون دوست عزیز

البته به نظر من گفته های شما تا حدی درسته بنده اون پست شما رو در مورد عوارض روز های اول مهاجرت رو خوندم. برای مثال اگر شما به جای شهری که رفته بودید یه شهر بهتر و زیبا تری می رفتید شاید آن ها را نمیدید مثلا تو ایران خودمون محله های مثل نیاوران و.... هست که در مقایسه با جا های دیگر بی نظیر ه البته تا حدی هم به دیدگاه ما بستگی داره برای مثال شاید دیگاه من در مورد تمیزی و احترام یه چیزی باشه و برای شما چیزه دیگر و نمیشه گفت که هیچ جای کره زمین از جرم وجنایت و ...خبری نیست بلکه میشه گفت در فلان جا جرم و جنایت و ‎...‎ کمتر از جا های دیگست
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
من تو این مدتی که آمریکا بودم که البته زیاد هم نیست می تونم بگم که اینجا با تفکراتی که داشتم تطابق داره . من برای خودم بهشت درست نکرده بودم و شاید چون خیال آمریکا اومدن نداشتم وضعیت اینجا برام قابل هضم تر از افرادی هست که قبل از ورود تفکرات دیگه ای داشتن و حالا خیلی هاشون درست از آب در نیومده .
با دیدن برنامه های ماهواره ای فارسی زبانهای لس آنجلس نشین کاملا می تونید درک کنید که چطور اونجا زندگی میکنن و چه جو اجتماعی درست کردن .
در هر صورت آواز دهل شنیدن از دور خوش است . خیلی از افرادی که وارد آمریکا شدن و برای ایرانی های داخل کشور از بهشتی صحبت می کنن که واقعا وجود نداره به خاطر ندونم کاری های خودشون هست که اگر از ابتدا با واقعیت روبرو می شدن الان روی این رو داشتن که به ایرانی های دیگه بگن آسمون همه جا یه رنگه . من خانواده ای رو می شناسم که تو آمریکا زندگی می کنن ‎. 5‎ نفر تو یه خونه 90 متری . وقتی میان ایران آنچنان لباسهایی می پوشند و جواهراتی آویزون می کنن که می گم خوبه من میشناسم شمارو بیچاره بقیه که فکر می کنن شما علی بی غم هایی هستین که یهو افتادین وسط بهشت .
ولی واقعا آمریکا خوبی هایی داره که ایران نداره و حالا حالا ها بهش نمی رسه . و با تمام سختی هایی که برای زندگی کردن داره بهتره به هموطنانمون که چشمشون به دهن ماست واقعیت رو بگیم و از اینجا بهشت نسازیم .
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: admin ، maryamjay ، mohsen324 ، honareirani ، laili ، kianoush ، seravin ، agadondol ، shahram1347 ، homeless ، یه مهاجر ، looloo ، ubk ، Jav3 ، sib 24 ، alibati ، ravian ، nima.singer ، delir ، SH1A2R3 ، mom ، ساری ، saher ، ASALI ، LINDA1376 ، ronmony ، امیر مهاجر ، sayeh_m ، funnybluesolea ، NarcisJ ، serendipity20000 ، java500 ، به گل ، Afies ، m0riiii ، saeed2568 ، alonak ، parsush ، armin1 ، amir0_0amir ، ملیحه مجید ، leila-gh ، pariya2 ، sasidigg ، parastoo mohajer ، mohammadrezah ، Hedieh20 ، mehrdad.mohajersara ، babak433 ، kami k ، sorena ، athenaa ، خوش شانس ، shishipapa ، abbas41 ، ابی هانی ، r91 ، سمبل ، USA2014 ، philter ، H Pier ، mehrdad pharm ، mohammadsadra ، hoseinizadehir ، MEHR52 ، rabbit ، آلیس-1980 ، مسافر تنها ، Mina1Mina ، yousef.najafi ، شهلا 1346 ، sepideh jan ، nasam ، .Armin. ، we are one ، ffrfar ، AFSHIN-PIC ، galiver ، a.rahaa ، محبت ، kage.omid ، esmaili ، Lemony ، mr.foad ، pishahang2014 ، hamid_fs3 ، ماتیتی ، nousai ، estanfordbineh ، amohammadiazar ، Sara_lphmkf ، rezahoorjandi ، قصه گو ، tapartoor600 ، taleghani ، hamedapple ، mehdi2014 ، alirezanz ، سوین ، shahryar7021 ، حاجی واشنگتن ، reza_norouzi ، Memolk ، a6l3i ، فرزانه بیگی ، atlantis770 ، m.ghoreishi ، mizan ، MOHAMMADKHANI ، Seyedehsanhosseini ، hamedrouhi ، amin2020 ، MJAVADIAN ، vahidbaq ، barfi1 ، Abdorrezaa ، SomeOneX ، mohamad3893 ، manheb1 ، msar ، sahandsarina88 ، Daneshjo ، farshidkhalafi ، aaraam ، sadegh_fojica ، omid2004 ، Rira_1982 ، golia ، pouyasanat ، jsmlz ، alborzarya ، ELNAZ21 ، pishvahamid ، pedram7 ، nima.tabrizi14 ، Kian.zamani ، elahe mousavi
ممنون از دوستان...

اما به نظر من هیچگاه نباید فراموش کنیم که آمریکا از همه نظر بهتر از ایران هست. منظورم اینه که اونجا زمینه همه نوع کاری وجود داره، حالا بستگی داره خودمون چطوری ازشون استفاده کنیم...
یکی از دوستان میگفت آمریکایی ها غذای بیخودی میخورند، سیر رو رنده میکنند و با سس مایونز مخلوط میکنند و با نون میخورند. یعنی غذاهای دیگه گیر نمیاد که معیاری برای خوبی یا بدی غذهای آمریکایی ها بگذاریم؟

یا مثلاً در مورد بوی دهان که یکی دیگه از دوستان فرمودند. ایران هم دست کمی از این وضعیت نداره، مخصوصاً در ماه میهمانی بی غذای خدا، ماه مبارک رمضان...

سارای عزیز فرمودند : من خانواده ای رو می شناسم که تو آمریکا زندگی می کنن ‎. 5‎ نفر تو یه خونه 90 متری ‎!!!‎
اینکه تعجب نداره که! خیلی هم خوبه! مگر 90 متر کمه؟
دوست خوبم، من با این حرف شما کامل کامل کامل مطمئن شدم که تمام ایرانی هایی که به آمریکا میروند و بعد، از بدی آمریکا میگویند، خواسته هایشان در حد خواسته های یک مومن در بهشت هست و گذشته خویش را به کل از یاد برده اند...

به نظر شما، چند درصد خانواده در تهران وجود دارد که با 5 نفر جمعیت در یک خانه بزرگ تر از 75 متری زندگی میکنند؟
بیش از ‎80%‎ از این جمعیت آرزوی زندگی در خانه 85 یا 90 متری را دارند...اون وقت شما میفرمایید 90 متر بد است؟
بعدش به نظر من آدم که نمیخواهد تو خونه ژیمیناستیک کار کنه و پشتک وارون بزنه که! یه جا باشه که بتونی استراحتی کنی...همین.......
خب معلومه اگر منم با اون وضعیت زندگی میکردم و گذشته را از یاد میبردم، مثل شما میگفتم : وای اینها رو ببین چقدر سطح خواسته هاشون پایینه، میگه من خونه 50 متری هم بسمه! آخه نمیدونه که ‎...‎ و و و

من خیلی خوشحالم که فیلم آمریکایی زیاد نگاه نکردم و نمیکنم و هیچگاه مثل دوستان ایرانی فکر نمیکنم اونجا میتونم یک قصر بخرم، 24 ساعته برم بیچ، شامپاین کریستال بخورم، رولزرویز سوار بشم، و همیشه شاد باشم و برقصم و ‎...‎

آمریکا سرزمین عجایب نیست که مفتی مفتی حقوق بدن و تو بری حال کنی...هیچ کجا اینطور نیست و نخواهد بود. اینها همش افسانه است.

دو بخشه : کیفیت زندگی در آمریکا از ایران بالاتره!!!

همــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــین...

موفق باشید
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: honareirani ، kianoush ، hvm ، agadondol ، homeless ، یه مهاجر ، looloo ، balot ، zara man ، امیلا ، Vahid-DV2011 ، New York ، omino ، delir ، yazdan ، SH1A2R3 ، shervin83 ، Electronic-Arts ، mom ، vulture ، ozone ، ASALI ، amir0_0amir ، Omidooo ، ronmony ، nora ، امیر مهاجر ، mehdi426i ، sayeh_m ، به گل ، Afies ، t.azimaie ، Saeedv13 ، mag2013 ، roze ، younes77 ، leila-gh ، pariya2 ، mohammadrezah ، Hedieh20 ، mehrdad.mohajersara ، SEPIDEHHHH ، kami k ، sorena ، farzad021 ، خوش شانس ، amiralid ، sara_82 ، maryamkambiz ، shishipapa ، ابی هانی ، ikamaly ، azri ، babak.n ، b.maryam ، سمبل ، USA2014 ، noobnoobi ، H Pier ، godot ، rose_2000 ، mehrdad pharm ، shahryar7021 ، MEHR52 ، اشکان 3D ، toti ، rabbit ، vashahri ، بازگشت ، مسافر تنها ، byousefi_p ، mr.foad ، we are one ، pishahang2014 ، hamid_fs3 ، estanfordbineh ، amohammadiazar ، rezahoorjandi ، قصه گو ، adonis2006 ، arveen100 ، tapartoor600 ، setarewon ، taleghani ، hamedapple ، mehdi2014 ، alirezanz ، سوین ، Yashita ، حاجی واشنگتن ، ماتیتی ، goliii ، Memolk ، فرزانه بیگی ، atlantis770 ، m.ghoreishi ، remarya ، mizan ، MOHAMMADKHANI ، alireza3860 ، motinus ، Seyedehsanhosseini ، hamedrouhi ، چرا ، masoud768 ، galiver ، kaziar ، MJAVADIAN ، vahidbaq ، Abdorrezaa ، SomeOneX ، manheb1 ، msar ، pari2015 ، farshidkhalafi ، Interuniversal ، aaraam ، omid2004 ، pooyakm ، jsmlz ، alborzarya ، biparva ، pishvahamid ، nima.tabrizi14 ، ebi2522 ، Kian.zamani ، elahe mousavi
حالا بهشت نخواستیم نمی‌دونم چرا من برای خودم از آمریکا و مخصوصاً سال اول جهنم درست کردم؟!!!
همش می‌ترسم نتونم مشکلات رو ‎handle‎ کنم! می‌ترسم کارا اونطور که بخوام پیش نره. ترس از پیدا نکردن کار. تموم شدن پول پس‌انداز٬ ترس از مشکلات نداشتن کریدیت برای اجاره خونه و خرید ماشین٬ ترس از ندونستن زبان٬ ترس از نداشتن موقعیت اجتماعی که راضی‌ام کنه و هزارتا ترس دیگه داره اذیتم می‌کنه. خداکنه همه این مشکلات باهم به سمت من نیان!
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
آمریکا بهشت نیست......یعنی هیچ جای این دنیا بهشت نیست.....اینجا تکه ای از بهشته منتهی روی زمین ‎Smile

بهشت یعنی جائی که هیچ مشکلی نباشه و شما دغدغه ی ذهنی و فکری نداشته باشی...اینجا اصلا اینطوری نیست.

آمریکا مثل یک آئینه است.شما رو دقیقا همون چیزی که هستی مثل خودت نشون میده.....و هر کاری که بخواهی بکنی و استعدادش رو داشته باشی میتونی انجام بدی.اگه درس خون باشی میتونی درس بخونی اگه هنری باشی میتونی بری تو رشته ی هنر......بخواهی محقق بشی امکانش هست ...بخواهی فضانورد بشی امکانش هست ....بخواهی تجارت کنی باز میتونی ....و دقیقا برعکس به همون میزانی که برای استعدادهای خوب امکانات هست برای استعدادهای بد هم این امکان وجود داره......و دقیقا این آئینه همونی رو بهت نشون میده که هستی ..نه بیشتر و نه کمتر...
اگر کسی موفقه سیستم بهش کمک میکنه ولی در اصل این خودش بوده که موفق شده و اگر کسی موفق نیست باز هم به خاطر خودشه و هیچ ربطی به کسی یا چیزی نداره....اینجا نمیتونی بگی من میخواستم اینکار و بکنم نشد و شرایط نبود و شانس نیاوردم و بندازی گردن محیط و اطرافیانت...اینجا همه چی به خود آدم بستگی داره........
این یک آئینه ی درست و حسابیه ولی در بعضی از کشورها این آئینه از اونهاست که توی شهر بازی ها بود....مثلا یکی که لاغر بود رو قد بشکه نشون میداد و کج و کوله و اون یکی که چاق و قد کوتاه بود رو لاغر و قد بلند نشون میداد .....اصلا کامل عوضت میکرد و ما کلی باهاش تفریح میکردیم و میخندیدیمSmile‎ یعنی اصلا آدمها موقعیتشون اون چیزی نیست که خودشون هستند......استاد دانشگاه داره مسافرکشی میکنه و مسافر کش داره استادی ‎Smile
ولی اینجا از این خبرها نیست حالا دیگه بستگی به خودتون داره که بخواهید چه شکلی رو بذارید جلوی آئینه ‎.........Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ‎ads@mohajersara.com‎ تماس بگیرید.
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Hossein81 ، honareirani ، mohsen324 ، kianoush ، seravin ، ADONIS ، agadondol ، darya ، shahram1347 ، homeless ، یه مهاجر ، looloo ، kasra ، balot ، mahdis ، bluelady ، zara man ، sib 24 ، alibati ، امیلا ، Vahid-DV2011 ، free_free ، nimar123 ، ravian ، delir ، SH1A2R3 ، mom ، ozone ، ساری ، amir0_0amir ، Omidooo ، *Mohsen* ، ronmony ، nora ، iman63ir ، sepand88 ، امیر مهاجر ، mehdi426i ، مهتاب - 2251 ، sayeh_m ، mnajafinobar ، iSalar ، به گل ، taregh ، Afies ، m0riiii ، parsush ، Saeedv13 ، thtinc ، ملیحه مجید ، dana ، younes77 ، leila-gh ، pariya2 ، mdtrmd ، DEMAR001 ، Omid-Aria ، mohammadrezah ، yashim ، Hedieh20 ، SEPIDEHHHH ، AsemanAbee ، sorena ، farzad021 ، athenaa ، خوش شانس ، maryamkambiz ، tooska68 ، shishipapa ، miladtorfi ، kasra13 ، ابی هانی ، ikamaly ، alireza2753 ، Rock ، r91 ، pv-n ، سمبل ، mpas89 ، USA2014 ، noobnoobi ، inforfang ، H Pier ، Sepideh_Architect ، ghasoo ، nasim ، mehrdad pharm ، Marmar4661 ، shahryar7021 ، maria2000 ، siminzakavand ، MEHR52 ، toti ، rabbit ، fairy ، آلیس-1980 ، m_yek ، alirz ، ffrfar ، shaman ، بازگشت ، شهلا 1346 ، mrpahlevani ، bahram2014 ، sepideh jan ، nasam ، .Armin. ، face1 ، we are one ، AFSHIN-PIC ، galiver ، a.rahaa ، kage.omid ، moqadam ، esmaili ، Lemony ، Mahsid ، satin ، gema ، mr.foad ، pishahang2014 ، hamid_fs3 ، ماتیتی ، estanfordbineh ، armin021 ، anahita 62 ، rezahoorjandi ، قصه گو ، tapartoor600 ، setarewon ، taleghani ، ﻣﻴﺘﺮا ، hamedapple ، mehdi2014 ، uranus88 ، alirezanz ، niki88 ، سوین ، Yashita ، حاجی واشنگتن ، reza_norouzi ، goliii ، Memolk ، a6l3i ، moony ، m.ghoreishi ، remarya ، mizan ، shanks ، motinus ، Seyedehsanhosseini ، Mrng93 ، mrlzdh ، zahra 1 ، masoud768 ، f1f ، amin2020 ، a10a ، kaziar ، MJAVADIAN ، vahidbaq ، barfi1 ، azem2014 ، SomeOneX ، msar ، lighter ، مسافر تنها ، fatemeht2 ، K.ONE ، aaraam ، weltsuss ، kuwait ، sadegh_fojica ، omid2004 ، Rira_1982 ، tamoko89 ، نسل سوخته ، golia ، jsmlz ، churvush ، ebi2522 ، Kian.zamani ، elahe mousavi
ممنون ‎laili‎ خانم گفته ها شما واقعا درسته در مورد این که تو آمریکا باید تلاش کنی تا جای برسی و وقتی هم تلاش کنی ‎99%‎ به اون چیزی که تلاش کردی میرسی
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
(2010-05-25 ساعت 18:45)usa.lover نوشته:  
ممنون از دوستان...

اما به نظر من هیچگاه نباید فراموش کنیم که آمریکا از همه نظر بهتر از ایران هست. منظورم اینه که اونجا زمینه همه نوع کاری وجود داره، حالا بستگی داره خودمون چطوری ازشون استفاده کنیم...
یکی از دوستان میگفت آمریکایی ها غذای بیخودی میخورند، سیر رو رنده میکنند و با سس مایونز مخلوط میکنند و با نون میخورند. یعنی غذاهای دیگه گیر نمیاد که معیاری برای خوبی یا بدی غذهای آمریکایی ها بگذاریم؟

یا مثلاً در مورد بوی دهان که یکی دیگه از دوستان فرمودند. ایران هم دست کمی از این وضعیت نداره، مخصوصاً در ماه میهمانی بی غذای خدا، ماه مبارک رمضان...

سارای عزیز فرمودند : من خانواده ای رو می شناسم که تو آمریکا زندگی می کنن ‎. 5‎ نفر تو یه خونه 90 متری ‎!!!‎
اینکه تعجب نداره که! خیلی هم خوبه! مگر 90 متر کمه؟
دوست خوبم، من با این حرف شما کامل کامل کامل مطمئن شدم که تمام ایرانی هایی که به آمریکا میروند و بعد، از بدی آمریکا میگویند، خواسته هایشان در حد خواسته های یک مومن در بهشت هست و گذشته خویش را به کل از یاد برده اند...

به نظر شما، چند درصد خانواده در تهران وجود دارد که با 5 نفر جمعیت در یک خانه بزرگ تر از 75 متری زندگی میکنند؟
بیش از ‎80%‎ از این جمعیت آرزوی زندگی در خانه 85 یا 90 متری را دارند...اون وقت شما میفرمایید 90 متر بد است؟
بعدش به نظر من آدم که نمیخواهد تو خونه ژیمیناستیک کار کنه و پشتک وارون بزنه که! یه جا باشه که بتونی استراحتی کنی...همین.......
خب معلومه اگر منم با اون وضعیت زندگی میکردم و گذشته را از یاد میبردم، مثل شما میگفتم : وای اینها رو ببین چقدر سطح خواسته هاشون پایینه، میگه من خونه 50 متری هم بسمه! آخه نمیدونه که ‎...‎ و و و

من خیلی خوشحالم که فیلم آمریکایی زیاد نگاه نکردم و نمیکنم و هیچگاه مثل دوستان ایرانی فکر نمیکنم اونجا میتونم یک قصر بخرم، 24 ساعته برم بیچ، شامپاین کریستال بخورم، رولزرویز سوار بشم، و همیشه شاد باشم و برقصم و ‎...‎

آمریکا سرزمین عجایب نیست که مفتی مفتی حقوق بدن و تو بری حال کنی...هیچ کجا اینطور نیست و نخواهد بود. اینها همش افسانه است.

دو بخشه : کیفیت زندگی در آمریکا از ایران بالاتره!!!

همــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــین...

موفق باشید

به نظر من 90 متر خونه در آمریکا برای 5 نفر آدم بزرگ که 8 ساله اونجا هستن و تو زندگیشون آب از آب تکون نخورده کمه ! من توضیحات دیگه ای ندادم و شما فکر کردین معیار من 90 متر خونس !
شما بهتر بود قبل از قضاوت تندی که داشتین بقیه حرف های من رو هم می خوندین. چرا با حرف یک نفر فرضیه تون رو اثبات می کنید؟ انگار حرف من خیلی برای شما سنگین بود .من اگر فیلم آمریکایی هم نگاه کردم باز هم برای خودم بهشت نساختم . چون اگر می خواستم مثل برخی ایرانی ها با تصور غلطی که هنوز برام واقعیت نداشته پام رو تو آمریکا بذارم قطعا نمی تونستم دوام بیارم.
در ضمن من مقایسه ای بین گذشته و حال نکردم
اما شما رو تایید می کنم که کیفیت زندگی تو آمریکا بالاتره اما به این شرط که کیفیت رو واقعا درک کرد. نه اینکه به یه کار و زندگی بخور و نمیر تو آمریکا قناعت کرد و فقط شهروند آمریکا بودن رو به یدک کشید و بعد که ایران میاییم خدا رو هم بنده نباشیم چون ما آمریکا زندگی می کنیم.
ما باید متوجه باشیم که کسی ما رو دعوت نکرده بریم آمریکا بلکه خودمون با خواسته خودمون الان اینجاییم و شاید هزاران نفر دیگه شرایط ما رو داشتن که بیان اینجا و تنها تکیه به اینکه "من آمریکا زندگی می کنم" کاری از پیش نمی بره .
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
به نظر من اسم قشنگی روی این تاپیک گذاشته شده.....بعضی از دوستان خیالاتشون رو میگن و بعضی واقعیات رو ‎.....‎

توی محیط بودن و نظر دادن در مورد مسئله ای خیلی فرق میکنه تا با پای کامپیوتر نشستن و نظر دادن.......
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ‎ads@mohajersara.com‎ تماس بگیرید.
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
سارا جان جسارت نباشه من منظورم از فیلم با شما نبود و کلی گفتم...
اصلاً هم تند نبود، خیلی هم شیرین بود! ‎Big Grin‎ شما تند خوندیدش، بهتره کمی مودبانه تر رفتار کنید... ‎Smile LOL‎

یه ضرب المثلی هست میگه : درسته نخوردیم نون گندم، اما دیدیم دست مردم...بالاخره ما هم بی صاحب نیستیم که! ‎Smile

یکی از اقواممون از آمریکا اومده بود ایران یه سری کار انجام بده و برگرده! حرف خیلی خیلی نازی میزد. میگفت : ایرانی ها تا میرن خارج از کشور یا به جایی میرسن، باباشون هم نمیشناسن! همه چیز رو فراموش میکنند!
‎3 4‎ ساعت برایم سخنرانی کرد و در نتیجه گیری گفت : آمریکا بهشته، هر طور شده بیا و به حرف ایرانی هایی که حرفهای مایوس کننده میزنند گوش نده! به نظر من راز موفقیت خودش هم همین بوده! الان هم 25 سال هست که آمریکا هست. اسپانسرم هم ایشون هستند... ‎Tongue

با آرزوی موفقیت برای کسانی که به انرژی منفی هموطنانشان بی محلی میکنند یا جاخالی میدهند! ‎Cool
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
نقل قول:به نظر من اسم قشنگی روی این تاپیک گذاشته شده.....بعضی از دوستان خیالاتشون رو میگن و بعضی واقعیات رو ‎.....‎

توی محیط بودن و نظر دادن در مورد مسئله ای خیلی فرق میکنه تا با پای کامپیوتر نشستن و نظر دادن....... ‎

ممنون
نقل قول:به نظر من 90 متر خونه در آمریکا برای 5 نفر آدم بزرگ که 8 ساله اونجا هستن و تو زندگیشون آب از آب تکون نخورده کمه ! من توضیحات دیگه ای ندادم و شما فکر کردین معیار من 90 متر خونس !
شما بهتر بود قبل از قضاوت تندی که داشتین بقیه حرف های من رو هم می خوندین. چرا با حرف یک نفر فرضیه تون رو اثبات می کنید؟ انگار حرف من خیلی برای شما سنگین بود .من اگر فیلم آمریکایی هم نگاه کردم باز هم برای خودم بهشت نساختم . چون اگر می خواستم مثل برخی ایرانی ها با تصور غلطی که هنوز برام واقعیت نداشته پام رو تو آمریکا بذارم قطعا نمی تونستم دوام بیارم.
اما شما رو تایید می کنم که کیفیت زندگی تو آمریکا بالاتره اما به این شرط که کیفیت رو واقعا درک کرد. نه اینکه به یه کار و زندگی بخور و نمیر تو آمریکا قناعت کرد و فقط شهروند آمریکا بودن رو به یدک کشید و بعد که ایران میاییم خدا رو هم بنده نباشیم چون ما آمریکا زندگی می کنیم.
ما باید متوجه باشیم که کسی ما رو دعوت نکرده بریم آمریکا بلکه خودمون با خواسته خودمون الان اینجاییم و شاید هزاران نفر دیگه شرایط ما رو داشتن که بیان اینجا و تنها تکیه به اینکه "من آمریکا زندگی می کنم" کاری از پیش نمی بره ‎.

خانم سارا یواس لاور عزیز درست می فرماید حالا شما رفتید اونورو یه چیزای دید دلیل نمی شه که شما همه چیزی و دیدید چرا یه خانوادهی را که وضع بهتری داره توضیح نمیدید تا بچه های روحیه بگیرند به جای این که بیاید این رو بگید البته با صحبت های شما موافقم که باید از خوب تا بد مهاجرت رو گفت ولی هیچ وقت من شما و شما من نیستیم برای مثال اگر اون شخصی که در خونه ی 90 متری زندگی میکنه یه کا ر بیشتر کنه موفق تر میشه درسته؟

حالا چرا امثالی مثل ‎brad pitt‎ رو نمی گید که چه خونه ی داره و اگر زندگی نامه ی این شخص رو بخونید متوجه می شید که چقدر فعالیت و کار کرده تا به هدفش برسد بقول استاد سخن سعدی : نابرده رنج گنج میسر نمی شود ‎Rolleyes

تنها با طی کردن قله های بلند می توان دشت های وسیع رادید
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
(2010-05-25 ساعت 19:51)msnazi نوشته:  
حالا بهشت نخواستیم نمی‌دونم چرا من برای خودم از آمریکا و مخصوصاً سال اول جهنم درست کردم؟!!!
همش می‌ترسم نتونم مشکلات رو ‎handle‎ کنم! می‌ترسم کارا اونطور که بخوام پیش نره. ترس از پیدا نکردن کار. تموم شدن پول پس‌انداز٬ ترس از مشکلات نداشتن کریدیت برای اجاره خونه و خرید ماشین٬ ترس از ندونستن زبان٬ ترس از نداشتن موقعیت اجتماعی که راضی‌ام کنه و هزارتا ترس دیگه داره اذیتم می‌کنه. خداکنه همه این مشکلات باهم به سمت من نیان!

بخاطر همین ترس ها الان نمیدونم که زودتر راه بیفتم بریم آمریکا یا صبر کنم چند ماه دیگه برم؟!
نظر دوستان چیه؟
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
(2010-05-25 ساعت 23:55)wushu kung fu نوشته:  
نقل قول:به نظر من اسم قشنگی روی این تاپیک گذاشته شده.....بعضی از دوستان خیالاتشون رو میگن و بعضی واقعیات رو ‎.....‎

توی محیط بودن و نظر دادن در مورد مسئله ای خیلی فرق میکنه تا با پای کامپیوتر نشستن و نظر دادن....... ‎

ممنون
نقل قول:به نظر من 90 متر خونه در آمریکا برای 5 نفر آدم بزرگ که 8 ساله اونجا هستن و تو زندگیشون آب از آب تکون نخورده کمه ! من توضیحات دیگه ای ندادم و شما فکر کردین معیار من 90 متر خونس !
ما باید متوجه باشیم که کسی ما رو دعوت نکرده بریم آمریکا بلکه خودمون با خواسته خودمون الان اینجاییم و شاید هزاران نفر دیگه شرایط ما رو داشتن که بیان اینجا و تنها تکیه به اینکه "من آمریکا زندگی می کنم" کاری از پیش نمی بره ‎.

خانم سارا یواس لاور عزیز درست می فرماید حالا شما رفتید اونورو یه چیزای دید دلیل نمی شه که شما همه چیزی و دیدید چرا یه خانوادهی را که وضع بهتری داره توضیح نمیدید تا بچه های روحیه بگیرند به جای این که بیاید این رو بگید البته با صحبت های شما موافقم که باید از خوب تا بد مهاجرت رو گفت ولی هیچ وقت من شما و شما من نیستیم برای مثال اگر اون شخصی که در خونه ی 90 متری زندگی میکنه یه کا ر بیشتر کنه موفق تر میشه درسته؟

حالا چرا امثالی مثل ‎brad pitt‎ رو نمی گید که چه خونه ی داره و اگر زندگی نامه ی این شخص رو بخونید متوجه می شید که چقدر فعالیت و کار کرده تا به هدفش برسد بقول استاد سخن سعدی : نابرده رنج گنج میسر نمی شود ‎Rolleyes

تنها با طی کردن قله های بلند می توان دشت های وسیع رادید

ما در مورد مهاجرین صحبت می کنیم نه در مورد برد پیت ‎Big Grin

حالا منم دارم همین رو می گم که آمریکا رفتن تلاش کردن می خواد نمی دونم چرا همه علیه من جبهه گرفتنSad‎ من می گم اون خانواده هیچ تلاشی نمی کنه .تو همون پست اولم هم نوشتم که آمریکا از ایران خیلی بهتره و ایران حالا حالاها به آمریکا نمی رسه . نمی دونم چرا شماها این جملات رو نخوندین و فقط نکات منفی پست من رو دیدین ‎Rolleyes
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
سارا جان من که جبهه نگرفتم و فقط خواستم کمی بحث را بازتر کنیم! و با پیام اصلی پستاتون موافقم...
چون کلاً بحث جالبی هست که باید در فضایی دوستانه درباره اش بحث بشه تا بتونیم تجربه کسب کنیم!

حالا از این به من تو هر پستم یه قندی شکری چیزی میگذارم که فکر نکنید، تند برخورد میکنم!

چون کمی از من دلخور شدید، برای شروع یه گز گذاشتم، یه قند با چایی، بزنیم حال کنیم...بی خیال دنیا... ‎Cool Wink
[عکس: DSC00417w.jpg]
[عکس: 7xy795t.jpg]
پاسخ یافتن نقل قول‌ها

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان