کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در اروپا با دیپلم ایران
سلام
من 16 سالمه و امسال می رم سوم دبیرستان
در دبیرستان فرزانگان درس می خوانم.
نمرات بالاست. زبانم خوبه و اگه لازم باشه می تونم ایلتس بگیرم.
داییم در انگلستان زندگی می کنه.
از نظر مالی مشکلی با هزینه های احتمالی ندارم. تا به حال سابقه ی سفر به انگلستان رو هم داشتم. و الان 5 ساله که به اروپا می رم و 5 تا ویزای شینگن در پاسپورتم خورده.اصلا این ویزا ها تاثیری داره و به من کمکی می کنه؟
از طرفی مطمئن هستم که اگر در ایران کنکور بدم حتما دانشگاه خوب و رشته ی خوبی قبول میشم.
اما علاقه ای به دانشگاه رفتن در ایران ندارم.
می خواستم ببینم چجوری باید از یه دانشگاه در انگلستان پذیرش گرفت؟؟؟.
اصلا به نظر شما برم بهتره یا اینکه بمونم و اینجا کنکور بدم؟
من هیچ اطلاعاتی درباره ی چگونگی پذیرش گرفتن و پیش نیازهاش ندارم تورو خدا جوابم رو بدین خیلی برام مهمه.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
اگر دانش متوسطی از زبان انگلیسی دارید به سایت دانشگاه ها مراجعه کنید و اطلاعات لازم رو دریافت کنید و اینجا با دیگر دوستان به اشتراک بگذارید.

(2011-07-31 ساعت 12:29)نسیم صبا نوشته:  سلام
از نظر مالی مشکلی با هزینه های احتمالی ندارم. تا به حال سابقه ی سفر به انگلستان رو هم داشتم. و الان 5 ساله که به اروپا می رم و 5 تا ویزای شینگن در پاسپورتم خورده.اصلا این ویزا ها تاثیری داره و به من کمکی می کنه؟
از طرفی مطمئن هستم که اگر در ایران کنکور بدم حتما دانشگاه خوب و رشته ی خوبی قبول میشم.
من هیچ اطلاعاتی درباره ی چگونگی پذیرش گرفتن و پیش نیازهاش ندارم تورو خدا جوابم رو بدین خیلی برام مهمه.
ممنون

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، OverLord ، mavarfan ، hamedrouhi ، msar
(2010-06-17 ساعت 15:55)farshid7 نوشته:  باسلام به همه دوستان عزیزوگرامی.من دانشجوی ترم اخرکاردانی رشته معدن{گرایش فراوری موادمعدن}هستم.باتوجه به گرایشی که داشتم وبهش علاقه دارم-دررشته فراوری مواد معدنی کارشناسی درایران نداردومیخواستم درخارج ازکشوردرس بخوانم.{وضعیت مالیمم 40%هست وتاحدودی باهمه نوع وضعیت مکانی سازگارم }میخواستم بدونم کدام کشوربرای تحصیل بهتر{جه اسیایی چه اروپایی}وازنظرمعدن غنی باشد.خواهشمندم نسبت به درخواست وسوالم صریح منو راهنمایی کنید.ممنون

سلام

به نظر بنده ایران برای کشف معادن بهتره . شما میتونید با کشف معدن در نزدیکی سمنان فقط با فروختن امتیاز پروانه معدن درامدی داشته باشید و برای تحصیل به بهترین دانشگاه ها برید.
پاسخ
ما اینجا نمی تونیم برای کسی نسخه بپیچیم که چه کاری بکنه یا نکنه . روحیات آدمها خیلی متفاوته پس نمیشه توصیه یکسانی به همه کرد . اما شما اگر بخوایی از دانشگاههای انگلستان پذیرش بگیری همونطور که دوستان خوبم گفتن باید نمره آیلتس داشته باشید می تونید رشته ها و دانشگاههای انگلستان رو از سایت ucas پیدا کنید این سایت برای undergraduate ها هست.
موفق باشید
(2011-07-31 ساعت 12:29)نسیم صبا نوشته:  سلام
ممنون

پاسخ
سلام ما تا 2 ماه دیگه واسه زندگی قراره بریم کانادا.دیپلم تجربی دارمو الان دارم منابع تافلو میخونم. میخواستم بدونم شرایط ادامه تحصیل واسه افرادی مثل من که سنشون بالاتره و نمره دیپلمشون هم پایینه چطوره؟ اگه این یه سالی که باید اونجا بخونم (تا بشه 12 سال تحصیل)نمره های خوبی بگیرم و نمره تافلم هم خوب بشه شانسم واسه ادامه تحصیل تو یه رشته خوب چقدره؟ نمره تافلم باید چند باشه؟ مرسی
پاسخ
سلام من ناشنوا هستم مدرك پيش دانشگاهي رشته گرافيك و مدرك فوق ديپلم تربيت بدني دارم اما فيلمساز كوتاه هستم كه چندتا فيلمهاي كوتاه ساختم. دوست دارم در كشور خارجي فعاليتم شروع كنم براي فيلمها بسازم انشالا . ارزونترين كشور مورد نظر من كدام است؟ راهنماييم كنيد و بيشتر توضيح بدهيد. ممنون ميشوم
پاسخ
Exclamation 
شرمنده ادمی های عزیز اگه اشتباه گذاشتم،،خب تازه عضو شدم..
لطفا پاسخ دقیق با در نظر گرفتن همه چیز بدید ممنون میشم
من 18 سالمه و همین چند روز پیش کنکورهارو دادم..و چند وقت هست شدیدا تصمیمم رو گرفتم که برای باقی تحصیل خودم برم اروپا(بیشتر انگلستان و لندن)که البته خیلی وقته که این تصمیم رو دارم ولی میگفتم واسه بعد لیسانسو اونورا،ولی الان دیگه عمرا بعد لیسانس تو کتم نمیره!..یعنی جوری هست که شده پیاده برم پامیشم میرم!!..(دلایل بسیاری هست و برخی دلایل شخصی)../ حالا عزیزان بهترین پیشهنادشون چیه با این شرایط تاحدی ضعیف من.: زبان انگلیسی متوسط بدون مدرک(که خوب تو سن من دیگه آیلتس کسی نگرفته که!) ولی خیلی زود انگلیسی رو یاد میگیرم و میدونم تا چند ماه دیگه مشکل مکالمه نخواهم داشت - وضعیت مالی متوسط، این طور نیست که پولش اهمیتی نداشته باشه(به این فکر هم هستم که کاار هم کنم اونور) - و یکی هم اینکه کسی رو اروپا آشنا ندارم..(غیر دوستای فیسبوکی!!)
حالا من باید چیکار کنم دوستان،،هزینه ها با شرایط من،،و کلا ها؟؟!!
پاسخ
تشکر کنندگان: behiano ، msar
فعلا لیسانس و تموم کن تا بعدش . .
توی این مدت میتونی کلی تصمیم بگیری..
من خودم علاقه داشتم برم انگلیس چون چندین بار رفته بودم اونجا
اما الان نظرم کلاً عوض شد برای رفتن به فنلاند . . ؛

هر جا که میری باید آیلتس داشته باشی حداقل نمرهی 5.5
(اکثر ایرانی ها به این فکر نمی کنند و فقط میگن بریم بریم. . در صورتی که باید حداقل 8 ماه بکوب انگلیسی بخونی تنها که شاید بعد از اون 6 بگیری آیلتس رو . من خودم بعد از 8 ماه کلاس رفتم.. شاید چون از بچگی زمینه داشتم توی زبان اینجوری شد.. اما بعضی ها کمتر بیشتر)

تنها پیشنهاد من اینه که ، این انجمن و پیگیری کن توی تک تک صفحه های کشورهای مختلف برو مطمین باش یه چیزایی هست که کمکت میکنه
از هزینه تحصیل گرفته تا زندگی و دانشگاها.. اطلاعات کاملی داره این انجمن..

┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏┓┏
تو ایران بهمون میگن خارجی ؛ اینور هم که هستیم بهمون میگن خارجی.
┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗┛┗
پاسخ
ممنون دوست عزیز از کمکت..
ولی من تصمیم گرفتم..این چند روزه یه کم از سایت دانشگاه ها اطلاعات درآوردم و فهمیدم انگلستان شهریه ها خیلی بالاست،شما دانشگاه هایی که ارزونترن رو نمیتونی به من معرفی کنی؟؟هر رشته ای اوکی بیشتر علمی باشه
پاسخ
سلام. نميخوام زياد بحث رو طولاني كنم، در نتيجه كوتاه ميگم كه حوصله شما هم سر نره.

من امسال هم كنكور سراسري دادم و هم آزاد. تو سراسري تو كنكور زبان هم شركت كردم. رشتم تجربيه و متاسفانه رتبه خوبي تو سراسري نياوردم ولي تو كنكور زبان 1000 شدم. من انگليسي رو در حد زبون مادري ميدونم. به خاطر علاقه زيادي كه كلاً به زبان‌ دارم مطمئنم كه زباناي دگرو هم ميتونم ياد بگيرم، چون علاوه بر انگليسي تركي استانبولي و فرانسه رو هم از رو علاقه ياد گرفتم. از اين رو از رشته هاي زبان، زبان چيني رو انتخاب كردم. خوب ميدونين كه الان اقتصاد دنيا دست چينه و نياز زيادي به مترجم و ... تو اين زبون دارن. مخصوصاً كسايي كه هم به چيني و هم به انگليسي مسلط باشن. حالا از طرفيم نتايج آزاد همين ديروز اومد و من رشته بيوتكنولوژي قبول شدم. اين رشته هم برعكس اينكه تو ايران نوپاست تو اروپا و آمريكا واقعاً پر طرفداره. من هم همينطور به رشته‌هاي زيستي و پزشكي علاقه دارم.

در كل اينو ميخوام بگم كه، من هدف نهاييم رفتن از ايرانه. الان موندم نميدونم برم چيني بخونم يا بيوتكنولوژي. به نظر شما مخصوصاً شما هايي كه الان خارج هستين، كدوم رو بخونم بهتره؟ در مورد زبان چيني و وضعيت بازار كاريش تو اروپا يا آمريكا اطلاعي دارين؟ بيو تكنولوژي چطور؟

واقعاً به كمكتون نياز دارم. بشتر از اين هم درموردشون توضيح بدين كه ممنونتونم.
پاسخ
سلام ..
کسی میدونه هزینه متوسط تحصیل ( 1. شهریه دانشگاه 2. مخارج زندگی در حد متوسط ) در رشته پزشکی در کشورهای زیر چقدره ؟؟
1. انگلیس
2. آلمان
3. استرالیا
4.سوئد
17 سالمه و امسال مدرک دیپلممو میگیرم و قصد دارم برای مدرک زبان هم یه دوره چند ماه به مالزی برم ( یعنی مشکل زبانمم حل میکنم ) ...
وضع مالیمونم خوبه البته برای زندگی تو ایران میخوام هزینه ها رو دربیارم ببینم میتونم یا نه ...
راستی هزینه های دانشگاه های مختلف فرق داره ؟؟
پاسخ
سلام
من دوم تجربي هستم و در تيزهوشان درس ميخونم معدلمم تا امسال 20 بوده نمره زبانم هم هميشه خوب بوده و تا سال ديگه مدرك ايلتسمو ميگيرم .
ميخوام تو رشته ي دندانپزشكي ادامه تحصيل بدم جند نفري بهم گفتن سوئد و فنلاند و فيليپين از نظره پذيرش و هزينه مناسبه!!
خواهرمم دانمارك زندگي ميكنه تو سوئد هم اشنا داريم به نظر شما كدوم كشور بهتره؟؟ اصلا شدني هس؟؟
ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيين...
پاسخ
سلام دوستان
پسرم سوم راهنمایی است . میخوام ادامه تحصیلاتش خارج از ایران باشه. وضع مالیم هم متوسطه. ترجیحا" یک کشور اروپایی اما اصراری هم نیست. میتونید راهنمایی کنید. ممنون میشم.
اصلا" موافق هستید یا بذارم دبیرستان هم بگذرونه و برای دانشگاه بفرستمش . اگر کمک کنید ممنون میشم
پاسخ
با سلام خدمت شما .و عرض خسته نباشید .خیلی عذر میخوام من فکر کنم که قسمت تایپک رو اشتباه انتخاب کردم اما قسمتی که خواستم رو پیدا نکردم و مجبور شدم اینجا سوالاتم را بپرسم .من 24 ساله هستم و دانشجوی تربیت بدنی .فوق دیپلم دارم و برای کارشناسی هم ادامه تحصیل دادم .زبان انگلیسی متوسط .اما ایلس ندارم و اصلا وقت ندارم که کلاسش رو هم برم. بازیکن تیم ملی هستم .دو سال هم تقریبا سابقه کار دارم در شرکت های نقشه برداری و خبرنگاری .خواستم بدونم اگه بخوام برای اقامت اقدام کنم .باید چه نکاتی رو در نظر بگیرم .من سربازی نرفتم .اما پاسپورت دارم تا سال 1398 .برای اقامت دانشجویی باید چه کار کنم . کشور های اروپایی هر جایی باشد مهم نیست .اما مجارستان و نروژ یا این قسمت ها کدامشان از لحاظ هزینه اقامت دانشجویی برام بصرفه تر است .من مقدار پولی رو که میخوام خرج کنم رو نمیگم اما میخوام بدونم کمترین و بیشترین هزینه ها مربوط به کدام کشور ها است .من mma یا همون یو اف سی هم کار میکنم و در ایران مربی هستم .تشکر میکنم .راستی لاتاری تا چه تاریخی وقت دارد ؟ وقت ان تمام شده است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت شما .و عرض خسته نباشید .خیلی عذر میخوام من فکر کنم که قسمت تایپک رو اشتباه انتخاب کردم اما قسمتی که خواستم رو پیدا نکردم و مجبور شدم اینجا سوالاتم را بپرسم .من 24 ساله هستم و دانشجوی تربیت بدنی .فوق دیپلم دارم و برای کارشناسی هم ادامه تحصیل دادم .زبان انگلیسی متوسط .اما ایلس ندارم و اصلا وقت ندارم که کلاسش رو هم برم. بازیکن تیم ملی هستم .دو سال هم تقریبا سابقه کار دارم در شرکت های نقشه برداری و خبرنگاری .خواستم بدونم اگه بخوام برای اقامت اقدام کنم .باید چه نکاتی رو در نظر بگیرم .من سربازی نرفتم .اما پاسپورت دارم تا سال 1398 .برای اقامت دانشجویی باید چه کار کنم . کشور های اروپایی هر جایی باشد مهم نیست .اما مجارستان و نروژ یا این قسمت ها کدامشان از لحاظ هزینه اقامت دانشجویی برام بصرفه تر است .من مقدار پولی رو که میخوام خرج کنم رو نمیگم اما میخوام بدونم کمترین و بیشترین هزینه ها مربوط به کدام کشور ها است .من mma یا همون یو اف سی هم کار میکنم و در ایران مربی هستم .تشکر میکنم .راستی لاتاری تا چه تاریخی وقت دارد ؟ وقت ان تمام شده است ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان