کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اثبات حضور همسر در آمريكا (Domicil)
سلام

خانمم سیتیزن آمریکاست و در جریان گرین کارت, منتظر مصاحبه آنکارا هستیم. می خواستم بدونم ساپورتر و گواهینامه رانندگی آمریکایی خانمم و پذیرش دانشگاهی من تو آمریکا برای ترم آینده, جای اجاره نامه رو میگیره یا نه؟ ممنون میشم اگه کسی میدونه راهمناییمون کنه.

سدرا
پاسخ
تشکر کنندگان: memoly86 ، ATYY ، msar ، alireza51
من هم سیتیزن امریکا هستم و در ایران زندگی میکنم. تازه برای همسرم فرم I-130 رو پر کردم. البته وکیل هم گرفتیم که بهمون اطمینان داده بدون اینکه در امریکا زندگی کنم هم میتونیم گرین کارت همسرم رو بگیریم. ولی هنوز خیلی نگرانی دارم از اینکه عدم حضورم در امریکا برامون مشکل بشه. اگه کسی مورد مشابهی داشته باشه ممنون میشم راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: kamela ، msar ، alireza51
به نظر میاد این فقط مساله ما دو نفره و کس دیگه ای باهاش مواجه نبوده!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alireza51
سلام
من شنیدم کافیه یک هفته قبل از روز مصاحبه شما برید آمریکا و مثلا یه دندون پزشکی برید و رسیدش رو اسکن کنید و برای خانومتون بفرستید. تا روز مصاحبه هم اونجا بمونید تا اگه لازم شد یه عکس با روزنامه محلی بگیرید و ایمیل کنید. (شما رو تو سفارت راه نمیدند پس آنکارا نرید هم خیالی نیست!). البته قانونش اینه که باید تا 6 ماه قبل از مصاحبه رو اثبات کنید که اونجا بودید ولی تا 90% مواقع همون مدارک یک هفته قبل جواب میده.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: denag ، sib 24 ، sepideh jan ، a6l3i ، aaraam ، msar ، alireza51
lمنونم دوست من. البته من برای شوهرم اقدام میکنم، اما اطلاعاتتون به دردم خورد. پس شما هم پاسخ سوالتون رو گرفتید Rolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، alireza51
(2012-11-30 ساعت 16:09)Acaro نوشته:  
(2012-11-30 ساعت 09:16)آناهيتا نوشته:  با اينكه من معتقدم كه نبايد مداركو هي از جايي به جاي ديگه انتقال داد .... همچنين معتقدم كه مدارك آرين بهتر آنكارا بمونه .... اما به درخواست خودش و دوستان تجربه ديده اين سايت اقدام به درخوات انتقال ميدم .... اميدوارم مشكلي پيش نياد

آناهیتا اگر اشتباه نکنم شما باید نامزد آرین باشید
ارمنی ها با ایرانی ها برخورد بسیار خوبی دارند دوستانی که ارمنستان میان شاید بخاطر مشکل زبان متوجه این نکته نشن ولی از اونجایی که من قادر به تکلم به زبان روسی هستم (در حد رفع نیازهای روزمره) این نکته را کاملا متوجه میشم ارامنه مردمان بسیار آرام و دوست داشتنی و محترمی هستند
سفارت اینجا هم تا به این لحظه که من تحقیق کردم روی کیس های ازدواجی و خانوادگی سخت گیری کمتری دارد یک مورد کیس ازدواجی بود که در پست های قبل اشاره کردم و با شخص دیگری هم آشنا شدم که کیس خانوادگی بود ایشان هم نقص مدرک خورده بود که بعد از تحویل مدارک دیروز موفق به اخذ ویزا شد یک مورد ازدواجی هم فرشید در سفر به ارمنستان برای کیس های خانوادگی اشاره کرده که نقص مدرک خوردند و بعد از یک هفته ویزا دریافت کردند

آکاروی عزیز بله نامزد من هستن و اتفاقا خودش هم ارمنیه Rolleyes ببین دوست من الان من و انا یکی 2 تا سوال داریم که من میپرسم..
ببین ما داریم اطلاعاتمون رو از توی این لینک میگیریم http://photos.state.gov/libraries/armeni..._k3_en.pdf
اولا آیا درسته این لینک؟ چون مثل ترکیه خطاب به ایرانی ها مثلا در مورد کارت پایان خدمت و سوپیشینه چیزی ننوشته..
اما
یکی 2 بخشی هست که واسه ما سواله..
یکی این که نوشته
Petitioner Identification Document: Please provide a valid, government issued identification document for the petitioner
خوب این یعنی چی؟ یعنی باید اصل پاسپورت و یا درایوینگ لایسنس آنا دست من باشه و با خودم ببرم؟ !!
دوم این که
Domicile of Petitioner: The law requires that sponsors be domiciled (live) in any of the States of the United States, the District of Columbia, or any territory or possession of the United States.
خوب ینی چی این.. اجاره نامه میخواد؟ ما هنوز خونه نگرفتیم ومیخوایم وقتی من رسیدم با هم بریم بگیریم یا در نهایت وقتی ویزا صادر شد تو اون چند روزی که من میخوام عازم شم آنا بره دنبالش که هزینه ی الکی برای رنت ندیم.. ضمن این که الان آنا با پدر و مادرش داره زندگی میکنه تو امریکا..
و این که برای ارمنستان هم باید پست کنیم از الان این مدارک رو (مثل ترکیه ) یا باید با خودم ببرم روز مصاحبه ( مثل ابوذبی)
و چون آنا مدارک رو پریروز واسه من پست کرده ما میترسیم که ارمنستان یه سری مدارک جدید تر بخواد ( مذکور در بالا ) و دوباره باید وایسیم تا مدارک جدید رو پست بیاره...
چون ما تا الان فوکس کرده بودیم رو ترکیه یهو میخوایم بریم ارمنستان یه مقداری سوال پیش اومده واسمون.. ممنون که راهنمایی میکنین
کتگوری: k1
مصاحبه: ژانویه 2013 یروان
کلیر: ۲۶ اپریل (۹۱ روز)
ویزا : 10 می//ورود به امریکا:26 می//انگشت نگاری هفته دوم//اجازه کار 2 ماه بعد از انگشت نگاری//گرین کارت 3 ماه بعد از پست کردن مدارک

سفرنامه ی ویزا

مصاحبه گرین کارت
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، Acaro ، msar ، alireza51
واسه مدارک دومیسایل که اجاره نامه جایی که آنا با پدر و مادرش زندگی میکنه رو ببرید. یا گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیلشو. کلا هر چیزی که نشون بده ایشون الان آمریکاست. حتی عکس با روزنامه محلی هم کفایت میکنه.
مدارک پتیشنر هم تا جایی که میدونم اصلش لازم نیست و ترجمش با مهر دادگستری و وزارت خارجه لازمه. ولی خوب ارمنستان شاید اصلشم بخواد. باید صبر کنی که خودشون بهت بگن چه مدارکی باید ببری. یا بهشون لیمیل بزنو بپرس
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Acaro ، arian307 ، آناهيتا ، iman2506 ، sib 24 ، a6l3i ، msar ، alireza51
(2012-12-01 ساعت 01:05)elahenadafy2 نوشته:  واسه مدارک دومیسایل که اجاره نامه جایی که آنا با پدر و مادرش زندگی میکنه رو ببرید. یا گواهی اشتغال به کار یا اشتغال به تحصیلشو. کلا هر چیزی که نشون بده ایشون الان آمریکاست. حتی عکس با روزنامه محلی هم کفایت میکنه.
..

الاهه خانم سلام

برای ما قبول نکردن که عکس اینجوری ببریم، وقتی با اقسر صحبت کردم و ایمیل زدم گفت صفحه مهر ورود پاس پتیشنر رو کپی کن بیار ، این فقط برای اینه که پتیشنر باید تو امریکا باشه ، دامسایل رو کار ، اجاره خونه و یا ثبت نام مدرسه برای بچه عنوان کرد و گفت یکی از این 3 تارو بیار...

کوتاه هم نیومد متاسفانه وگرنه ما اصلا نمی خواستیم خونه اجاره کنیم. حالا هم اگر باقی مدارک اوکی بشه ، به خانمم گفتم یه اتاق بگیره فقط ! دیگه به افسره ربطی نداره خونه دو نفرس یا چند نفره ! دیگه اگر ایراد بنی اسرائیلی بگیره مجبورم به برو بچ فلسطینی بگم یه سر به ایروان بزنن !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، arian307 ، آناهيتا ، Acaro ، الهه سابق ، sib 24 ، a6l3i ، msar ، amirsalehish ، alireza51
(2012-12-01 ساعت 18:57)Blaze نوشته:  
(2012-12-01 ساعت 14:55)Acaro نوشته:  
(2012-12-01 ساعت 02:08)arian307 نوشته:  ..
..
تمام مواردی که دارید کافی است کپی اجاره نامه هم کافی است به نظر من برای کیس شما لازم نیست چون خود تکس ریترن یه جورایی مدرک domicile بودن است من فقط تکس ریترن خانمم را دادم هیچ مدرک دیگری برای domicile بودن از من نخواست
...

(2012-12-01 ساعت 05:29)آناهيتا نوشته:  ممنونم از همگي كه راهنمايمون ميكنين ... شايد اصلا بهتر باشه منم حضور داشته باشم ... امروز با مدير محل كارم صحبت كردم تا يه هفته ده روز ميتونه بهم مرخصي بده .... فكر كنم اون موقع كه آرين ويزاشو ميگيره عكس العملش خيلي ديدني باشه lol .... با اين حساب هر چي مدارك دارم ميريزم تو يه چمدون با خودم ميبرم هاهاها كه ديگه چيزي كم وكسر نباشه Smile
نیازی به حضور شما نیست فکر نمی کنم اصلا اجازه حضور را به شما بدن در هنگام مصاحبه بهتر است که شما آمریکا باشید حالا دوستان دیگر هم شما را راهنمایی خواهند کرد..

سلام

اگر قصدتون تفریحه و باهم بودن بعدش و امید به خدا شادی ویزا گرفتنه که بحثش جداست ولی اگر می خواهید همراه آرین برید داخل که امکانش نیست.

همسر بنده هم موقع مصاحبه اومد ولی داخل سفارت عذرخواهی کردند و عنوان کردند فقط و فقط کسانی که توی نامه مصاحبه اسمشون هست می تونن داخل بیان و مابقی حتی از حیاط سفارت خارج بشن البته این مورد برای افراد دیگه و خود ارمنی ها هم مصداق داشت. واقعا دلم براش سوخت و همشش ناراحتش بودم 3 ساعت بیرون سفارت که جایی برای نشستن هم نداره منتظر من شد، تازه ما کمی هم زود رسیدم اونجا هم با هم صبر کردیم...لحظاتی سرشار از استرس !
آخر سر هم که من اومدم بیرون، دوید سمت من با هیجان که ویزاتو گرفتی و وقتی من شرح ماوقع رو گفتم ، بنده خدا خاموش شد و دلم اینقدر براش سوخت که اصلا خودم یادم رفت ! آب یخ ریختن روش.

اصلا فکر می کنم یکی از مواردی که افسر به دامسایل گیر داد همین بود که چرا اومده و آمریکا نیست و صد البته تکس ریترن مشخصی نداره ...!!! که خب نداشتیم دیگه !
BLAZE عزیز من هم شرایط مشابه تو رو دارم.دامسیل چجوری باید ارائه کنیم.من خانمم کار نمی کنه تکس هم نمیده .
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، mercedeh2011 ، dreamer60 ، msar ، alireza51
omnia جان ، همسرت باید بره امریکا، اگر آشنایی چیزی دارین سوری ازش یک مدرک اجاره بگیرین که مثلا یه اتاق اجاره کرده و داره اجاره رو پرداخت میکنه ، یا مثلا سر کار میره و قرار داد کاری نشون بدین.

اما اگر مثل من تابلوی 7 کچلون باشید !!! و هیچ کس غیر خدا نداشته باشید باید بره یه جای ارزون یه استدیو یا حتی یه اتاق اجاره کنه و برق اونجا رو به نام خودش بکنه ترجیحا و سپس مدارک رو ببرید نشون بدین.

یا حتی کار داشته باشه حتی کار 8 دلاری ولی جوری قرار داد تنظیم بشه که نشون بده درآمد زندگیش از این راهه و خلاصه مدتیه اینجا کار میکنه ، به نظرم دست کم 1 ماه بگذره از روش.
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Acaro ، dreamer60 ، sib 24 ، msar ، alireza51
(2012-12-01 ساعت 23:37)Blaze نوشته:  omnia جان ، همسرت باید بره آمریکا، اگر آشنایی چیزی دارین سوری ازش یک مدرک اجاره بگیرین که مثلا یه اتاق اجاره کرده و داره اجاره رو پرداخت میکنه ، یا مثلا سر کار میره و قرار داد کاری نشون بدین.

اما اگر مثل من تابلوی 7 کچلون باشید !!! و هیچ کس غیر خدا نداشته باشید باید بره یه جای ارزون یه استدیو یا حتی یه اتاق اجاره کنه و برق اونجا رو به نام خودش بکنه ترجیحا و سپس مدارک رو ببرید نشون بدین.

یا حتی کار داشته باشه حتی کار 8 دلاری ولی جوری قرار داد تنظیم بشه که نشون بده درآمد زندگیش از این راهه و خلاصه مدتیه اینجا کار میکنه ، به نظرم دست کم 1 ماه بگذره از روش.
مرسی از ککمکت .یعنی چی برقشو به نام خودش بکنه ؟من می تونم جای ارزونی رو اجاره کنم .ولی جریان برق چیه.اجاره نامه کافی نیست ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، mercedeh2011 ، msar ، alireza51
قبض برق معتبر و مرسوم اونجا ، مثلا میخوان بچه ثبت نام کنن برای اینکه نشون بدن واقعا زندگی می کنن تو اون منطقه ، قبض برق هم می برن دیگه...اینجا هم می خوان برای ثبت نام تو مدرسه بچه ها...

این قضیه برای محکم کاریه ولی بدون اون هم میشه ... دیگه بستگی به انتخاب خودتون داره
پاسخ
تشکر کنندگان: omnia ، الهه سابق ، Acaro ، shabnam.84 ، dreamer60 ، mercedeh2011 ، sib 24 ، msar ، alireza51
(2012-12-01 ساعت 23:48)Blaze نوشته:  قبض برق معتبر و مرسوم اونجا ، مثلا میخوان بچه ثبت نام کنن برای اینکه نشون بدن واقعا زندگی می کنن تو اون منطقه ، قبض برق هم می برن دیگه...اینجا هم می خوان برای ثبت نام تو مدرسه بچه ها...

این قضیه برای محکم کاریه ولی بدون اون هم میشه ... دیگه بستگی به انتخاب خودتون داره
مرسی بلیز .چون کتگوریمون یکیه ممنون می شم راهنماییم کنی.مزاحمت می شم Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، mercedeh2011 ، الهه سابق ، msar ، alireza51
redrad عزیز، میشه بگی چقدر طول کشید تا پروندت توی NVC بسته شد؟
مرسی
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: mercedeh2011 ، msar ، alireza51
(2012-12-02 ساعت 01:46)elahenadafy2 نوشته:  redrad عزیز، میشه بگی چقدر طول کشید تا پروندت توی NVC بسته شد؟
مرسی

سلام، من نمیدونم شما چه بازه زمانی رو مد نظرتون هست، اگر منظورتون از زمان دریافت کیس نامبر NVC هست باید بگم که اگر شما در پاسخگویی و ارسال مدارک تاخیر نداشته باشید و همه مدارک کامل باشه (مخصوصا مدارک ساپورت مالی) در طول 1 ماه کیستون بسته میشه و بعد از حدودا 1.5 تا 2 ماه وقت مصاحبه تون مشخص میشه

خوبی NVC اینه که مکاتباتش از طریق ایمیله و همیشه میتونید برای کسب اطلاع از وضعیت پروندتون بهشون تلفن بزنید،

بازهم اگر ابهامی دارید بپرسید ، خوشحال میشم بتونم کمکی کنم
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Acaro ، Blaze ، mercedeh2011 ، aydinaghajani ، sib 24 ، a6l3i ، msar ، alireza51

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان