کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در ایتالیا یا کشورهای اسکاندیناوی
سلام خدمت همه بزرگواران این انجمن ، راستش چندی پیش یکی از آشناهای ما که خودش 14 سال هست شهروند ایتالیا هست و اونجا زندگی میکنه و شرکت داره به من پیشنهاد تحصیل و اقامت در خارج از کشور رو داد در ایتالیا یا یکی از کشورهای اسکاندیناوی مثل سوئد ، فنلاند یا... رو داد منم فردا میخوام برم پیشش که آخرین صحبت هامون رو بکنیم (البته در ایران).

خواستم یه مشورت و راهنمایی از شما بگیرم برای تحصیل در دانشگاه و گرفتن اقامت و زندگی کار در ادامه کار کدوم یکی از این کشور ها بهتر هست ؟

من رشتم برق صنعتی هست ، تا فوق لیسانس هم حداقل میخوام ادامه بدم و اینکه یکی از نکات خیلی مهم واسه من اینکه من الان زبان انگلیسیم در حدی هست که با کمی کار میتونم تافل رو بگیرم اما نمیخوام حداقل برای شروع کار و تحصیل بشینم این همه وقت یه زبون جدید یاد بگیرمـ. در ضمن من در حال حاضر دیپلمـ خودم رو گرفتم.

اگر سوال دیگه ای هم بود بپرسید که جواب بدمـ با تشکر از لطف شما Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام
خب مسلما با توجه به اینکه آشنای شما در ایتالیا هستن برای ادامه تحصیل ایتالیا برین براتون بهتره

در حال حاضر تحصیل در فنلاند و سوئد رایگانه.از سال آینده از دانشجویان خارجی در سوئد شهریه دریافت میشه بنابراین اگه مایل به تحصیل رایگان در این کشور باشین باید خودتون رو به آخرین ورودی های رایگان برسونین
پاسخ
تشکر کنندگان: SiMON K ، usa.lover ، pistoon ، msar
سلام شيما خانم ممنون بخاطر پاسختون.

اما به نظر شما خرج زندگي در ايتاليا نسبت به سوئد بيشتر نيست ؟ بعد از لحاظ امكانات تحصيلي و آسونتر بودن شرايط كدوم يك از اين كشور ها به نظر شما بهتره مخصوصا براي من كه الان به زبون هاشون زياد آشنايي ندارم و انگليسي حرف ميزنم....
پاسخ
تشکر کنندگان: pistoon ، msar
(2010-05-28 ساعت 16:21)SiMON K نوشته:  سلام شيما خانم ممنون بخاطر پاسختون.

اما به نظر شما خرج زندگي در ايتاليا نسبت به سوئد بيشتر نيست ؟ بعد از لحاظ امكانات تحصيلي و آسونتر بودن شرايط كدوم يك از اين كشور ها به نظر شما بهتره مخصوصا براي من كه الان به زبون هاشون زياد آشنايي ندارم و انگليسي حرف ميزنم....

هزینه زندگی در ایتالیا از سوئد کمتره !! شما معیار رو فقط رایگان بودن دانشگاه های سوئد نذارین در کل کشورای اسکاندیناوی کشورای گرونی برای زندگی هستن

فراگیری زبان ایتالیائی خیلی دشوار نیست و من یادمه سالها پیش یکی از دوستان خودم طی دوره 6 ماهه توی کلاسهائی که خود سفارت ایتالیا در تهران برگزار میکنه تونست این زبان رو یاد بگیره و برای تحصیل به ایتالیا رفت

اما اگه ترجیح میدین در دانشگاه انگلیسی زبان تحصیل کنین و تمایلی به یادگیری زبان جدید ندارین خب سوئد و فنلاند و نروژ میتونن گزینه های مناسب باشن البته مطمئن نیستم که پذیرشهای جدید سوئد مشمول قانون جدید یعنی اخذ شهریه بشه یا نه اما اعلام شده از پائیز 2011 اقدام به اخذ شهریه می کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: SiMON K ، nochen ، pistoon ، msar
ممنون از راهنماييتون
پاسخ
درود بر شما

4 روز دیگه سایت انتخاب رشته و دانشگاه برای ترم زمستان سوئد باز میشه...به نظر من اپلای کنید، ضرری نداره....

کلاً سوئد بسیار گزینه عالی هست...
کسانی که برای ترم زمستانی اقدام میکنند برنده هستند...چون از این به بعد دانشگاهها شهریه دریافت میکنند و کمیت کاهش پیدا میکند و کیفیت افزایش...در اینصورت دیگران پول میدهند، شما استفاده میکنید... Big Grin

فنلاند کمی سخت تر هست...ولی خرج زندگی پایین تر...

پیروز باشید...
پاسخ
تشکر کنندگان: SiMON K ، pistoon ، msar
ممنون ، ولي فكر نكنم به اين دوره برسمــــ‌. ولي احتمالا سوئد انتخابم هست ،‌ حالا مهم نيست فوقش تو خيابون ميخوابم D:
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
دوست عزیز شما برای چه مقطعی میخواهید تشریف ببرید؟

من دنبال یک همخونه درس خوان میگردم!

وضعیتتون چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SiMON K ، msar
من برای فوق دیپلم به بالا میخوام بیامـــ .

وضعیت مالی هم متوسطـــ
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، msar
من لیسانس معماری دارم آیا می تونم برای فوق لیسانس معماری ایتالیا اقدام کنم؟
پاسخ
نقل قول:
(2010-07-29 ساعت 20:32)Athravano نوشته:  من لیسانس معماری دارم آیا می تونم برای فوق لیسانس معماری ایتالیا اقدام کنم؟
چرا نه؟؟معلومه که می‌تونین.شما باید به کلاس زبان ایتالیای در خیابان فرمانیه تهران برید بعد از گذروندن چند ترم کلاس خودشون به شما ویزا دانشجوی میدن.تا اونجا که میدونم یه سری امتحان قبل از رفتن به ایتالیا از شما میگیرن بعدش یه ویزا ۶ماه میدن اگه درس ترم اول پاس کردین که هیچی اگه نتونستید باید برگردین ایران.

موفق باشید
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Athravano ، pistoon ، msar
میتونید درباره شرایط و مخارج تحصیل و زندگی تو ایتالیا اطلاعات بیشتری بهم بدین؟
من متاهل هستم و خانمم هم لیسانس معماری داره
پاسخ
سلام دوست عزیز.راستش از هزینه‌ها اطلاعات درستی‌ ندارم.ولی‌ یکی‌ از آشناها میدونم الان تو ایتالیا و ادامه تحصیل در رشتهٔ عمران یا اگه اشتباه نکنم معماری می‌خونه.دقیق نمیدونم.خانوادش یه مقدار پول همون اول که می‌خواست بره بهش دادن.خانواده خیلی‌ پولداریم نیستن که فکر کنین حالا چقدر با خودش برده.ولی‌ طبق گفتهٔ مادرش ما دیگه هیچ پولی‌ براش نمیفرستیم.چونکه نمرهاش بالا بوده خود دولت بورسش کرده و هزینه زندگیشو میدن.حتی تونسته پسنداز هم بکنه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: Athravano ، pistoon ، msar
سلام.ببينين ايتاليا كلا در مقايسه با المان و فرانسه كه از كيفيت بهتري برخوردارن يه خورده گرونه.هم اينكه دانشگاش پول ميگيره كه فكر كنم پلي تكنيك تورين سالي 3000يورو باشه. هزينه زندگي هم ماهي كمه كمش 700يورو هست.
اما شما ميتونيد از يه بورسي كه دولت ايتاليا به نام ISUميده استفاده كنين. اصلا هم به درس و رزومه بستگي نداره و مخصوص دانشجوهاي بي بضاعت هست.يه اين صورت كه شما بايد برين بانك مركزي و يه فيش حقوقي از پدرتون اونجا تهيه كنين كه به يورو نوشته باشه. اگه در امد سالانه پدرتون بيشتر از 3500يورو نباشه به احتماله 99در صد بهتون ميدن.نكته جالب اينه كه اين بورس سقف نداره و به هر تعدادي كه واجد شرايط باشه بهش ميدن. مقداره اين بورس سالي 8000يورو هست كه تقريبا خودشون 4000تا رو براي شهريه و كتاب و بقيه چيزا كم ميكنن.اگه بخواي از خبگاه دانشگاه استفاده كني كه 2000تا ديگه هم كم ميكنن .يعني تقربا ماهي 180يورو براي خوابگاه ميدي كه در مقايسه با بيرون كه 300يورو هست بهتره.2000تا براتون ميمونه كه اگه ماهي 300تا براي بقيه هزينه ها بگذلرين كنار 7ماه رو ساپورت ميكنه .يعني تقريبا شما بايد 2000يورو از جيب خودتون خرج كنين كه زياد نيست.
اما اين بورس يه شرط داره.اونم اينه كه شما حتما بايد ساله اول 25واحد رو پاس كنين.اگه نكنين علاوه بر اين كه ساله بعد بهتون بورس نمي دن بايد پوليو كه ساله قبل بهتون دادن رو بايد بر گردونين.
پاسخ
تشکر کنندگان: online27H ، Athravano ، sib 24 ، pistoon ، msar ، saabraa
سلام کسی میتونه به من بگه شهریه تحصیل دندان پزشکی در ایتالیا حدودا چقدره؟
plz جوابم رو بدید.
ممنون میشم.
منتظرم...
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان