کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
روز مصاحبه
در مورد روز مصاحبه قبلا دوستان نوشتن میتونید از وبلاگ سعید ‏بخونید خاطرات سعید را همچنین ایدین و عرفان و هاشم که رفته ‏بود ابوظبی حالا من هم اینجا مینویسم اينكه چي مي پرسند و ‏چيزهايي كه تا حالا شنيدم را مينويسم الزاما همش درست ‏نيست اگر اشتباه میکنم بگید.‏
اول نحوه خبر دار شدن از روز مصاحبه شما ميتونيد اين صفحه از ‏سايت سفارت‏ ر ا چک كنيد وقتي شماره كيس شما در اون بود تاريخ و ساعت ‏مصاحبه رو ميفهميد ولي خوب اگر بخوايد كه زودتر متوجه بشيد ‏ميتونيد با تلفن يا ايميل به كي سي سي اين رو متوجه بشيد و ‏البته نامه دوم هم بالاخره به دست شما ميرسه كه توي اون تاريخ ‏مصاحيه هست نامه حدودا 2 الي 5 هفته زودتر ميرسه‏
كي بريد؟ شما حداقل يه روز قبل بايد اونجا باشيد تا كارهاي ‏پزشكي را بكنيد نيازي هم نيست زودتر بريد همون يك روزه كارتون ‏راه مي افته دو تا پزشك بود توي انکارا که توی این لینک ‏ میتونید ادرس اونها و از قیمت اطلاع داشته باشید چون آپدیت ‏میشه این صفحه آخرین اطلاعات است (ادرس دکتر لاله از این ‏صفحه حذف شده اگر از توی نامه دوم هم حذف شده باشه یعنی ‏دیگه با اون قرار داد ندارند البته همین یک نفر هم کفایت میکنه)‏
پيش يكي ميريد بهتره وقت بگيريد (با ایمیل یا اینکه توی سایت ‏اونگان ‏ فرمی هست پر میکنید) ‏
خوب حالا شما مدارک رو تهیه میکنید وقت دکتر هم دارید و روز ‏مصاحبه هم که معلومه خوب میرید آنکارا پیش دکتر
صبح بين ساعت 9 تا 11 عكس و پاسپورت را ميديد و شما را ‏معرفي ميكنه به ازمايشگاه دوزان (هر دو تا شون)‏
‏ كه ازمايشگاه دوزان توي همون ساختماني هستد كه دكتر اونگان ‏هم هست (شماره 237 بلوار آتاتورک )بعد از شما ازمايش خون و ‏عكسي از ريه ميگرين و البته پول (فكر كنم 96 لير) بعد ساعت 5 ‏میريد پيش دكتر نتيجه ازمايش را ميدند به اون و از شما ‏سوالاتي ميپرسه در مورد سوابق بيماري كه چون تركي ميگفت ‏من نميفهميدم چي ميگه يادمه كه همش گفتم نه!! شما هم ‏همين كار را بكيند بعد شما را معاينه ميكنه عين فيلمهاي كارتوني ‏از اين گوشي ها ميذارن پشت كمر و میگه نفس بكش كاملا ‏مشخصه كه علكيه بعد نوبت واكسن ميرسه حالا اگر شما كارت ‏واكسن از انستيوتو پاستور بگيرين احتمالا واكسن كمتر ميزنه و اگر ‏نگيرن بيشتر خلاصه اگر هر چي كارت واكسن دارين نشون بديد ‏حتي كارتهايي كه فارسي توشته هم قبوله (بهتر از هيچي ‏هست) بعد ميريد بيرون و منشي از شما پول ميگيره ( حدود 40 ‏دلار+هزینه واکسن که متغیر است ) و نتيچه را داخل يك پاکت ‏میذاره که نباید باز کنید و (عکس رادیولوژی که دور بندازید) و پاکت ‏را فردا باید بدید به سفارت ‏
خوب حالا روزر مصاحبه با مدارک لازم و پول و گواهی پزشک که ‏دیروز گرفتید میرید جلوی سفارت یک ربع زودتر برید بعد میبینید که ‏کلی آدم توی صف هست اصلا فکر نکنید که باید برید ته صف اون ‏وقت میگند چرا دیر اومدید اینها معمولا ادمهای بیکار یا دلال و .. ‏هستند شما برید جلو به مامور دم در اون نامه که توش تاریخ ‏مصاحیه را نوشته (نامه دوم) را نشون بدید و بگید که وقت دارید با ‏پاسپورت جفتشو ازتون میگیره و بعد بهتون میگه برید تو حالا بعد از ‏گشتن و بازدید بدنی میپرسه گرین کارن یا ویزا شما بگین گرین ‏کارت بعد دو تا صف هست یکی ویزای غیر مهاجرتی که بهش ‏میگن ویزا و دیگری ویزای مهاجرتی که میشه گرین کارت اول اونها ‏میرن تو بعد یکی میاد جلوی صف (صف چیزی بین 2 تا 6 نفر ‏هست یعنی همونهایی که شمارشون تو سایت اومده) از شما ‏مدارک را میگیره میذاره توی پاکت به شما شماره میده و میگه ‏فارسی یا انگلیسی شما بگید فارسی یه نکته جالب اینجاست که ‏تو انکارا از کشورهای ایران و عراق و سوریه و خود ترکیه میان و ‏فقط به دو زبان فارسی و انگلیسی مصاحبه میشه حتی برای خود ‏ترکها (انگلیسی)بعد داخل میشید که یک گیج اشعه ایکس داره ‏که کیفتون را از اون رد میکنید و موبایل را از شما میگیرن و میرید ‏داخل یک محوطه هست که توش صندلی چیدن و طرف چپ حدود ‏‏10 تا باجه هست و سمت راست یک میز که پست ‏ups ‎‏ هست ‏شما میشینین روی صندلی تا شماره شما روی شماره انداز بالای ‏باجه بیفته خیلی سریع این اتفاق میافته و شما میرید البته اینجا ‏صندوق هست از شما پول میگیره و میگه بشینین حالا ممکنه ‏سوالی هم بپرسه از سر بیکاری یا اینکه بفهمه چند نفرید تا اینکه ‏چقدر پول بگیره بعد دوباره میشینید و منتظر شماره افتادن بعد که ‏شماره شما افتاد میرید جلوی گیشه حالا دارید با افسر کنسول ‏مصاحبه میکنید اینکه چی میپرسه من نمیتونم با اطمینان بگم من ‏اینجا میگم که از من چی پرسید ولی اول بگم که چی نمیپرسه تا ‏خیالتون راحت بشه از ما نمیپرسه که برای چی میخواهید برید ‏امریکا برای چی توی لاتاری شرکت کردید و انگیزه شما چیه و از ‏این دست سوالات ‏
ولی از من پرسید چندمین باره شرکت میکنی؟ گفتم اولین بار ‏گفت بارک الله این یک سری سوالات را می پرسه حالا بعضی ها ‏میگن اینها روانشاسن نمیدونم دوره دیدن و از این حرفها و رسمه ‏که اولین سوال را میپرسن برای کاهش استرس بگذریم ‏
مدارک من را ورداشت گذاشت جلوش از شناسنامه و پاسپورت و ‏اینها دونه دونه نگاه کرد و داد بهم مهمترین بخش کار همینه ‏میخواهد ببینه شما خودتون هستید؟ مدرک جعل نکردید حالا ‏وسطش سوال هم میپرسه کجا بدنیا اومدی شماره شناسنامت ‏چنده اینها برای کنترل مدرک هست بعد رفت سراغ اون شش ‏صفحه فرمی که پر کردیم دادیم کی سی سی تمام سوالات را ‏نگاه کرد و هر جا به نظرش جالب اومد سوالی پرسید مثلا گفت ‏خوب بابات چکارس کجا درس خوندی من هم همونی را گفتم که ‏نوشته بودم و در مورد کار پرسید کجا کار میکنی و این شرکت که ‏کار میکنی چی میسازه خلاصه تا رسید به اخرش بعد گفت کسی ‏را نمیخواهی شارژ کنی گفنم نه به خدا اون فرمی را که امضا ‏نکردیم داد گفت امضا کن و قسم بخور که راست میگی ما هم ‏همین کار را کردیم حالا ایدین و عرفان‏ کشف کردن که اونجا دوربین هم هست و فیلم میگیرن از این ‏صحنه بعد گفت مدارک مالی من هم گفتم چی؟؟ گفت اسپانسر ‏گفتم ندارم (خواستم بگم مگه من تیم فوتبالم اسپانسر داشته ‏باشم ولی خوب نگفتم) این اسپانسر را اولین بار از این شنیدم ‏گفتم من خیلی وضعمون خوبه پول داریم توی بانک میخوای نامه ‏بیارم گفتم نه برو فرم ‏i134 ‎‏ را بیار گفتم کجاس گفت بگرد پیدا کن ‏یه جوری جورش کن بیار واسه ما (با همین لحن) گفتم باشه (حالا ‏ما را داری گفتیم خوب یه فرمی هست شبیه همین فرمهایی که ‏فرستادیم کی سی سی کاری نداره ندونستم چه آشی پخته ‏واسه من) بعد یه برگه آبی در اورد توش علامت زد که فرم ‏i134 ‎‏ را ‏بیار و پاسپورت را هم علامت زد گفتم پاسپورت که دادم گفت ببین ‏بدون پاسپورت که نمیشه بیای گفتم آها از اون لحاظ بعد گفتم کی ‏بیام گفت این آدرس ‏ رو میبینی هر وقت شمارت افتاد توش بیا گفتم باشه خداحافظی ‏کردیم و تموم شد ‏
خوب این افسر که گفتم بچه خیلی با حالیه بقول سعید که ما ‏علکی کلی استرس داشتیم کل قضیه 5 دقیقه هم نشد خوب ما ‏اومدیم بیرون و بعد مستقیم طرف خونه اما چند نکته من جاهای ‏مختلف دیدم سوال میکنن خانمها که بدون حجاب بریم یا با حجاب ‏من خودم اونجا چند تا خانم با حجاب دیدم که ویزا گرفتند این ‏مسائل براشون مهم نیست و مدارک را نگاه میکنن تا ادم را ‏
بعد حتما میخوای بدونید چه جوری میشه که ادم رو رد میکنن بگم ‏که این موضوع پدیده نادری هست چند نمونه که من میدونم که ‏اینکه فردی هنگام ثبت نام بود که کشور خود را زده بود ترکیه ردش ‏کردند بعد یک فردی که با من مصاحبه داشت ادم میانسالی بود با ‏خانمش اومده بود گفت من میخواهم برم ولی خانمم نیاد اون رو ‏هم جواب کردن پس شما اگر سوتی بزرگ نداده باشید چیزی ‏نمیگن ‏
خوب اما مدارک لازم حالا که اینها را نوشتم مدارک را هم بنویسم‏
‏1-‏ اصل (پاسپورت-شناسنامه-مدرک تحصیلی-سند ازدواج و ‏طلاق- عکس) ‏
‏2-‏ کپی (برابر اصل شده) همون بالایی ها
‏3-‏ ترجمه همین ها(البته پاسپورت ترجمه نمیخواهد)‏
مدارکی که نمیخواهند :کارت پایان خدمت و سوء پیشینه ‏نمیخوان (البته اگر مدتی در خارج بودید باید از اون کشور سوء ‏پیشینه بیارید) و همچنین گواهی کار (البته اگر دیپلم ندارید باید ‏این را ببرید)‏
بعد کسی از مصاحبه دوم پرسیده بود چنین چیزی وجود ندارد ‏خوب ولی عده ای به اون روز که میرن ویزا بگیرن این رو میگن ‏مصاحبه اول هم خودش مصاحبه نیست چه برسه به دومی حالا ‏در مورد روز ویزا گرفتم بگم:‏
البته اولش بگم که اگر شما بک گراند چک نخورید و مدارکتون ‏هم کامل باشه اصلا همون روز مصاحبه ویزا میگیرد چند مورد ‏داشتیم اینجوری
خوب من که این کلرنسم دراومد به سختی هم اسپانسر پیدا ‏کردم و رفتم ترکیه ساعت 45/1 (باید 5/1 تا 2 بریم)رفتم جلوی ‏در سفارت باز هم عده ای بیکار اونجا بودن ما اون برگه آبی را که ‏داده بودن روز مصاحبه نشون دادیم بدون این راه نمیدن تو رفتیم ‏داخل باز هم همون ماجرای گشتن و عبور کیف از دستگاه ایکس ‏ری رفتیم نشتیم داخل تا شمارمون در بیاد حالا قضیه فرق ‏میکرد افسر مدارک را میگرفت و نگاه میکرد باز هم یه سوالاتی ‏میپریسد بیشتر سوالات در مورد این بود پاسپورت را نگاه میکرد ‏و میگفت برای چی رفتی آلمان از یه خانمی پرسید که کیسش ‏ازدواج بود اون هم گفت برای زیارت یار خلاصه همینجوری ‏میپرسید هر کی هم یه چیزی میگفت تا به من رسید طرف رفت ‏کرکره رو هم کشید پایین منو یادشون رفته بود همه رفتن من ‏موندم تا اینکه یه خانومه امد بیرون شماره رو نشون دام گفتم ‏منو جا انداختید یکم تعجب کرد و بعد رفت تو بعدش یه خانومی ‏ترک کرکه را داد بالا گفت چی میخوای گفتم ویزا برگه آبی را ‏دادم بهش و فرم ‏i134 ‎‏ که روز مصاحبه نبرده بودم بهش دادم ‏گفت برگه مالیاتی گفتم چی؟ این بار علکی گفتم میدونستم ‏ولی هنوز به دستم نرسیده بود گفتم فردا میارم گفت تعطیله ‏فردا (فرداش جمعه بود ) گفتم به من چه خلاصه ما هر چی ‏فارسی گفتیم اون ترکی گفت فایده نداشت تا اینکه کارمند یو ‏پی اس را صدا زد اون هم فارسی بلد بود بهش گفتم ببین بهش ‏بگو گیر علکی نده این برگه را فردا میارم اون هم نمیدونم چی ‏گفت که قبول کرد
البته چون این خانومه افسر کنسول نبود هیچ سوالی هم از من ‏نپریسد مثل بقیه شاید هم چون کیس من فرق میکرد سوال ‏نپرسید ‏
‏ گفت باشه فردا دم در تحویل بده فرداییش که از طریق ایمیل ‏مدارک مالیاتی به دستم رسید بردم دم در سفارت حالا به این ‏نگهبانها چه جوری حالی کنم هر کاری کردم حالی نشد از ‏همون آدمهایی بیکاری که اونجا هستین یکی برام ترجمه کرد به ‏ترکی گفتم یه خانومه گفت فردا بیار گفت اسمش چیه؟ گفتم از ‏کجا بدونم خلاصه بعد از کلی کلنجار رفت تو و پرسید گفت بده ‏برگه را دادم و خلاص آها یادم رفت اصل قضیه اینه که روز قبل ‏پست یو پی اس پاسپورت را با 10 لیر از من گرفت و یک ادرس ‏در ترکیه که ادرس هتل را دادم و گفت ویزات میاد 2 الی 5 روز ‏حالا فرداییش ویزای من اومد اون مامور پست هم 5 لیر شیرینی ‏گرفت ویزا را داد توی یک پاکت بزرگ حالا همراه ویزا که به صورت ‏برچسب خورده بود توی پاسپورت یک پاکت بود که نوشته باز ‏نکنید مثل اینکه توی فرودگاه ازمون میگیرن یا اینکه خودمون ‏ببریم به اداره مهاجرت همون شهری که میرم تا گرین کارت بدن ‏به ما
حالا یه نکته بگم هیچ ربطی به موضوع نداره اون هم اینه که از ‏سال 2008 هیج کسی را با پاسپورت معمولی راه نمیدن به ‏امریکا و شما باید برید پاستون را دیجیتال کنید حالا توی ایران ‏این کار را میکنن یا نه یا اینکه انکارا ویزای دیجیتال میده یا نه ‏بهتره یکی سریع پیگری کنه یعنی بپرسید از سفارت که ویزا را ‏از کی به صورت دیجیتال میدید (کسی که هنوز ویزا نگرفته ‏بپرسه من که گرفتم به من که جواب نمیدن) و بعد برید ‏پاسهاتون را دیجیتال کنید.‏
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال _ _ _ _ _ مرغ زيرك چون به دام افتد تحمل بايدش
تشکر کنندگان: mahan ، respecttousa ، Masoud ، To USA ، yahyaQazMis ، ary ، lottory
عمران جان
ممنونم از توضیحات خوبت. 2 تا سوال داشتم
1- در مورد تعویض پاسپورت بیشتر توضیح بده؟
2- آدرس وبلاگ سعید رو واسمون ارسال کن؟
مرسی
تشکر کنندگان:
این ادرس وبلاگ سعید
این هم ایدین و عرفان

و اما در مورد پاسپورت دیجیتال راستش من خودم هم زیاد نمیدونم مثل اینکه یک چیپ رو میذارن روی پاسپورت که اطلاعات شخصی و تمام ویزاهایی که گرفتیم و جاهایی که رفتیم توی اون ثبت میشه و دیگر مهر روی پاسپورت نمیخوره این کار را کشورهای مختلف از تاریخهای مختلفی شروع میکنند مثلا ایران از اول 85 قرا بود که صادر کنه( اینکه این کار را کرده یا نه نمیدونم) و شنیدم که امریکا از اول 2008 کسی را با پاسپورت معمولی راه نمیده چند تا لینک مرتبط
پاسپورت‌های الکترونیک مرزها را پشت سر می گذارند
پاسپورت هاي الكترونيكي اواخر امسال عرضه مي شود
خبر وزارت امور خارجه امریکا
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال _ _ _ _ _ مرغ زيرك چون به دام افتد تحمل بايدش
تشکر کنندگان:
http://uae.usembassy.gov
ادرس سفارت ابوذبی
مریم
شماره کیس: 11xxx
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: 24th June 2008
كليرنس:September 7th, 2008

تشکر کنندگان: respecttousa
http://uae.usembassy.gov/medical_examination.html

http://uae.usembassy.gov/immigrant_status.html
مریم
شماره کیس: 11xxx
دریافت نامه اول: May/2007
دریافت نامه دوم: May/2008
مصاحبه: 24th June 2008
كليرنس:September 7th, 2008

تشکر کنندگان: respecttousa
سلام از بچه های قدیم(2007) کسی یادش هست سالهای گذشته تا ماه نوامبر تا شماره چند کارنت شدن؟
تشکر کنندگان:
omran jan dar morede pass man pasam ta 88 etebar dare yani ta 2 sal dige man mitonam e-pass begiram...!
bare raftan be turkey ke chizi nemigan rajebe pass? faghat bare american bayad avaz beshe? bare roze mosahebe man in passam o bebaram bad ke bar migaradam iran bekham avazesh konam bad dobare age raftam sefarat pass ro khast chizi nemige chera passet avaz shodeBig Grin? 2 sat bayad tozi bedam ke usa ghabol nadari..?Big Grin ajab dastani shode haaa lol
تشکر کنندگان:
در مورد پاس من زیاد مطمئن نیستم ولی مثل اینکه عوض نمیکنند فقط یک چیپ میذارن روش بهتره از این پلیس + 10 ها سوال کنی ترکیه هم فعلا کاری نداره
تشکر کنندگان:
درود به همه بروبچ.داشتم داستان مصاحبه عمران رو میخوندم یه چیزی به نظرم اومد:عمران جان شما اسپانسر نداشتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ موضوع دوم اینکه اساتید من در مورد پاسپورت دیجیتالی نظر بدن.با تشکر از مدیریت مهاجر سرا به خاطر سایت مفیدش وعمران عزیز به خاطر اطلاعات خوبشRolleyes[/color][/size][/font]
تشکر کنندگان:
salam
rooze mosahebe sponsor nadashtam!! vali badan dar roozi ke raftam visa begiram i134 ra bordam
تشکر کنندگان:
سلام
اسپانسر من فرم ۱۳۴ رو برام فرستاد ولی تويه فاميليم يه مشکل کوچيک غلط املا ای هست يعنی اخر فاميليم که ei هست فقط i گذاشته..؟ حالا چیکار کنم؟ سفارت گیر میده یا زیاد مهم نیست..؟! یه کی از اساتید یه راه حلی به ما بده..
????
تشکر کنندگان:
سلام
مصاحبه كى است اگر وقت دارى يه فرم ديگه بگير وگرن همين را ببر
تشکر کنندگان:
مصاحبم 24 اکتبر
فرمهام رو فرستادمSmile)))
تشکر کنندگان:
سلام
حالا که فرمها را فرستادی
اگر قبول کردند که هیچ وگرنه توی این برگه آبی که بهت میدند این فرم را علامت میزنند تا دفعه بعد ببری که روزی که میری ویزا بگیری اصلاح شده اش را میبری
تشکر کنندگان: Tileromix
ok.
mamnon az javabet
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان