کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
دیدگاه های آرش در مورد آمریکا
سلام آرش خان نوشته هاي شمارو ميخونم و خيلي خوشم مياد خيلي ممنون كه اينهمه وقت گذاشتيد و ما را شريك تجربيات خود كرديد ولي در تعجب هستم كه چرا جواب ايميل من را نمي دهيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به تمام دوستان و الي الخصوص آرش عزيز و دوست داشتني
منم به نوبه خودم خواستم بابت تمام زحمتهايي كه كشيديد و سختيهايي كه بجون خريديد تا تجربه اي كسب كنيد و مثل لقمه اي لذيذ در اختيار ما تازه كارها بزاريد، ازتون تشكر كنم و اميدوارم پاسخ تمام نيكي هاتون رو گرفته باشيد چون اين قانونه! (امكان ندارد كه كسي چراغي براي ديگران روشن كند و خودش در تاريكي بماند)
مي خواستم نظرت رو درمورد روند جامعه و آدمهاي امريكايي تو اين ده ساله بدونم،چقدر تغيير كردن،فرهنگشون،برخورداشون،مشكلاتشون،وضعيت اقتصادي و اجتماعيشون و ...
سپاس
لاتارى ، درس صبورى، تغيير و قطع وابستگى هاست و بيانگر اينه كه انسان هرچيزي رو كه بتونه تصور كنه قطعا بهش ميرسه!

طلب خير براي همه دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza62 ، inanna ، mrlzdh ، شوشینا ، alirezanz ، M0HSeN_US
دوستان توروخدا منو ببخشید که سوالم رو اینجا میپرسم. آخه نمیدونم چرا سایت اجازه ایجاد یه پست جدید رو بهم نمیده
منم مجبور شدم یه جایی بپرسم و اینجا رو مناسب تر دیدم.

سوال:

1.بعد از سیتیزن شدن تکلیف چیه؟ ایرانی هستیم یا آمریکایی؟
آیا پاسپورت ایرانی رو ازمون میگیرن؟

2.فرض کنیم زمان اومدن به آمریکا واسه جریان سربازی توی ایران وصیقه گذاشته باشیم
اگه بعد از سیتیزن برگشتیم ایران... مارو میگیرن میبرن خدمت؟

3. اگه بعد از سیتیزن شدن اومدیم ایران... خارجی محسوب میشیم و نمیتونیم بیش از یه حدی توی ایران باشیم؟
ینی دیگه پاسپورتمون اعتبار توی ایران نداره؟

ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیزی که الان امریکا هستید یا به زودی به امریکا میروین یک سوال دارم میتونید وکیلاتونو بهم معرفی کنین لطفا؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم خییلی خییلی
پاسخ
تشکر کنندگان: pouyasanat
(2015-09-26 ساعت 06:11)SaEiD_MaFiA نوشته:  دوستان توروخدا منو ببخشید که سوالم رو اینجا میپرسم. آخه نمیدونم چرا سایت اجازه ایجاد یه پست جدید رو بهم نمیده

سوال:

۱.بعد از سیتیزن شدن تکلیف چیه؟ ایرانی هستیم یا آمریکایی؟

۲.فرض کنیم زمان اومدن به آمریکا واسه جریان سربازی توی ایران وصیقه گذاشته باشیم

۳. اگه بعد از سیتیزن شدن اومدیم ایران... خارجی محسوب میشیم و نمیتونیم بیش از یه حدی توی ایران باشیم؟

ممنونم

1- نخیر پاسبورت ایرانی رو کسی از شما نمیگیره ! وقتی پاسبورت امریکا رو میگری یعنی تابئیت ( نمیدونم املایی درست نوشتم یا نه) امریکا رو میگیری ! و کسی به پاسبورت ایرانی شما کاری نداره .
2-احمالا وقتی برمیگردی ایران دست کم 5 سالی از اقامتت میگذره ! چون سیتیزن شدی ...میتونی به سفارت ایران در پاکستان بری و چون شهروند امریکا محسوب میشی حدود 3 ماه در سال (اگه اشتباه نکنم) اجازه داری به ایران بیای...ولی یکار دیگم میتونی بکنی ! این که موقع برگشتن سربازیت رو بخری ! و خودت رو راحت کنی ...
3-فک کنم شماره 2 رو دوباره بخونی جواب این سوالت رو هم میگیری !

بدرود Smile
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-29 ساعت 01:51)meraj-fallahi نوشته:  
(2015-09-26 ساعت 06:11)SaEiD_MaFiA نوشته:  دوستان توروخدا منو ببخشید که سوالم رو اینجا میپرسم. آخه نمیدونم چرا سایت اجازه ایجاد یه پست جدید رو بهم نمیده

سوال:

۳. اگه بعد از سیتیزن شدن اومدیم ایران... خارجی محسوب میشیم و نمیتونیم بیش از یه حدی توی ایران باشیم؟

ممنونم

۱- نخیر پاسبورت ایرانی رو کسی از شما نمیگیره ! وقتی پاسبورت آمریکا رو میگری یعنی تابئیت ( نمیدونم املایی درست نوشتم یا نه) آمریکا رو میگیری ! و کسی به پاسبورت ایرانی شما کاری نداره .
۲-احمالا وقتی برمیگردی ایران دست کم ۵ سالی از اقامتت میگذره ! چون سیتیزن شدی ...میتونی به سفارت ایران در پاکستان بری و چون شهروند آمریکا محسوب میشی حدود ۳ ماه در سال (اگه اشتباه نکنم) اجازه داری به ایران بیای...ولی یکار دیگم میتونی بکنی ! این که موقع برگشتن سربازیت رو بخری ! و خودت رو راحت کنی ...
۳-فک کنم شماره ۲ رو دوباره بخونی جواب این سوالت رو هم میگیری !

بدرود Smile
سلام
شما مطمعنی کسی ک سیتیزنه بیشتر از سه ماه نمیتونه تو ایران بمونه!!!؟
یا اینو برا کسایی گفتی ک خدمت نرفتنو سیتیزن هستن!؟

2015AS4$$$-Abu Dhabi←Ank-Ds260:14Jul2014-Curr:9Feb-Case:One-Sec Lett:24Feb-Int:15Apr
Up:19,20,21,29Apr,19May,23Jun,29 Jun,1267Jul
Clear:29 Jun-Visa:14 Jul-Entrance:Soon-Distination:WA

خدا خیرش بدهRolleyes، کلیرآ کلیک کنند، پلیز

چک ویزا امارات

سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-29 ساعت 01:54)Iaccept نوشته:  
(2015-09-29 ساعت 01:51)meraj-fallahi نوشته:  [quote='SaEiD_MaFiA' pid='666232' dateline='1443231681']

۱- نخیر پاسبورت ایرانی رو کسی از شما نمیگیره ! وقتی پاسبورت آمریکا رو میگری یعنی تابئیت ( نمیدونم املایی درست نوشتم یا نه) آمریکا رو میگیری ! و کسی به پاسبورت ایرانی شما کاری نداره .
۲-احمالا وقتی برمیگردی ایران دست کم ۵ سالی از اقامتت میگذره ! چون سیتیزن شدی ...میتونی به سفارت ایران در پاکستان بری و چون شهروند آمریکا محسوب میشی حدود ۳ ماه در سال (اگه اشتباه نکنم) اجازه داری به ایران بیای...ولی یکار دیگم میتونی بکنی ! این که موقع برگشتن سربازیت رو بخری ! و خودت رو راحت کنی ...

بدرود Smile
سلام

دوست عزیز شما داری با پاسبورت امریکایی برمیگردی ایران ، و این یعنی شما یک شهروند امریکایی هستی که خدمت سربازی نرفتن شما در ایران یک مساله بی ربطه ...
شما وقتی به سفارت ایران در پاکستان مراجعه میکنین ، به شما بعنوان یک شهروند امریکایی مجوز سفر به ایران صادر میشه !... یه چیز تو مایه های ویزای توریستی !
عموما کسایی که بعد سیتیزن شدن برمیگردن ایران ، خدمت سربازیشون رو میخرن تا از دفعه بعد مجبور نشن برن پاکستان مجوز بگیرن !

البته توصیه میکنم با یک وکیل مخاجرت مشورت کنید، به هرحال قوانین هر سال عوض میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-29 ساعت 02:02)meraj-fallahi نوشته:  
(2015-09-29 ساعت 01:51)meraj-fallahi نوشته:  [quote='SaEiD_MaFiA' pid='666232' dateline='1443231681']

بدرود Smile
سلام

دوست عزیز شما داری با پاسبورت آمریکایی برمیگردی ایران ، و این یعنی شما یک شهروند آمریکایی هستی که خدمت سربازی نرفتن شما در ایران یک مساله بی ربطه ...
شما وقتی به سفارت ایران در پاکستان مراجعه میکنین ، به شما بعنوان یک شهروند آمریکایی مجوز سفر به ایران صادر میشه !... یه چیز تو مایه های ویزای توریستی !
عموما کسایی که بعد سیتیزن شدن برمیگردن ایران ، خدمت سربازیشون رو میخرن تا از دفعه بعد مجبور نشن برن پاکستان مجوز بگیرن !

البته توصیه میکنم با یک وکیل مخاجرت مشورت کنید، به هرحال قوانین هر سال عوض میشه.

دوست عزیز اندکی اشتباه این دوستمون رو راهنمایی کردید. قضیه به این صورت هست که وقتی شما ستیزن آمریکا میشید می تونید پاسپورت آمریکایی بگیرید ولی این به این معنا نیست که تابعیت کشوری که در آن متولد شدید را از دست میدهید. در واقع شما دو ملیتی میشوید هم ایرانی و هم آمریکایی. و هر دو پاسپورت را خواهید داشت و از مزایای هر دو پاسپورت و ملیت می توانید استفاده کنید. هر زمان که می خواهید تشریف ببرید ایران موقع خروج از آمریکا با پاس آمریکایی و هنگام ورود به ایران با پاس ایرانی وارد میشوید این یعنی اینکه مثل یک آمریکایی از آمریکا خارج و مثل یک ایرانی به ایران وارد میشوید و نیازی به گرفتن ویزا برای ایران نیست چون موقع ورود به ایران با پاس ایرانی وارد شدیدو تا هر زمان که بخواهید می توانید اقامت داشته باشید. نه برای پاس آمریکایتون مشکل پیش میاد و نه برای پاس ایرانیت.اما اگر مسئله سربازی داشته باشید و قتی با پاس ایرانی وارد ایران می شوید مشمول همه قوانینی که برای ایرانیان هست میشوید و با شما همان برخورد خواهند کرد.
CR1
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، we are one ، mrlzdh ، M0HSeN_US
(2015-09-29 ساعت 17:58)Haghighat نوشته:  
(2015-09-29 ساعت 02:02)meraj-fallahi نوشته:  

بدرود Smile
سلام

دوست عزیز شما داری با پاسبورت آمریکایی برمیگردی ایران ، و این یعنی شما یک شهروند آمریکایی هستی که خدمت سربازی نرفتن شما در ایران یک مساله بی ربطه ...
شما وقتی به سفارت ایران در پاکستان مراجعه میکنین ، به شما بعنوان یک شهروند آمریکایی مجوز سفر به ایران صادر میشه !... یه چیز تو مایه های ویزای توریستی !

دوست عزیز اندکی اشتباه این دوستمون رو راهنمایی کردید. قضیه به این صورت هست که وقتی شما ستیزن آمریکا میشید می تونید پاسپورت آمریکایی بگیرید ولی این به این معنا نیست که تابعیت کشوری که در آن متولد شدید را از دست میدهید. در واقع شما دو ملیتی میشوید هم ایرانی و هم آمریکایی. و هر دو پاسپورت را خواهید داشت و از مزایای هر دو پاسپورت و ملیت می توانید استفاده کنید. هر زمان که می خواهید تشریف ببرید ایران موقع خروج از آمریکا با پاس آمریکایی و هنگام ورود به ایران با پاس ایرانی وارد میشوید این یعنی اینکه مثل یک آمریکایی از آمریکا خارج و مثل یک ایرانی به ایران وارد میشوید و نیازی به گرفتن ویزا برای ایران نیست چون موقع ورود به ایران با پاس ایرانی وارد شدیدو تا هر زمان که بخواهید می توانید اقامت داشته باشید. نه برای پاس آمریکایتون مشکل پیش میاد و نه برای پاس ایرانیت.اما اگر مسئله سربازی داشته باشید و قتی با پاس ایرانی وارد ایران می شوید مشمول همه قوانینی که برای ایرانیان هست میشوید و با شما همان برخورد خواهند کرد.

خوب من الان کجاش رو اشتباه گفتم ؟
به این دوستمون گفتم چون مشکل سربازی داری نمیتونی با پاس ایرانی برگردی ! که طریقه حل این مشکلش رو هم در حد توانم بازگو کردم ...
نمیدونم منظورتون کجاش بود که اشتباه کردم!
پاسخ
تشکر کنندگان: kaziar ، mrlzdh ، abonayer ، alirezanz
(2015-09-30 ساعت 01:09)meraj-fallahi نوشته:  خوب من الان کجاش رو اشتباه گفتم ؟
به این دوستمون گفتم چون مشکل سربازی داری نمیتونی با پاس ایرانی برگردی ! که طریقه حل این مشکلش رو هم در حد توانم بازگو کردم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: Haghighat

سوال:

ممنونم

شما تا وقتی‌ که ترک تابعیت ایرانی‌ خودتان به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن آعلام نکردید، ایرانی‌ محسوب میشوید و شامل قوانین ایران خواهید بود.
اگر ترکٔ تابعیت کنید، با شما مثل یک امریکای که وارد ایران میشوید رفتار خواهد شد و باید ویزا برای سفر به ایران داشته باشید.و سربازی شما هم لغو خواهد شد.
به سایت دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن مراجعه کن. در بخش سوال و پاسخ جواب سوالات را پیدا کن. و برای اطمینان یک زنگ( تلفن) بزن و مستقیم جواب بگیر.
پاسخ
(2015-09-30 ساعت 02:35)Srod نوشته:  
(2015-09-30 ساعت 01:09)meraj-fallahi نوشته:  خوب من الان کجاش رو اشتباه گفتم ؟

تا جایی که من میدونم همونطور که یه ایرانی نمی تونه ویزای آمریکا بگیره به آمریکایی ها هم ویزای ایران نمیدن به همین دلیل سفر با پاسپورت آمریکایی به ایران تقریبا غیر ممکنه
من خیلی آشنایی با مشکل سربازی ندارم ولی میدونم که راه حلش سفر با پاس آمریکایی نیست.
چیزی که من از خبر ها فهمیدم اینه که اگر کسی مشمول باشه و بیشتر از ۳ سال مقیم خارج از ایران باشه میتونه ۳ ماه در سال به ایران سفر کنه یا سه ماه هر دو سال مطمئن نیستم.
همونطور که یه ایرانی نمی تونه ویزای آمریکا بگیره !!!!
جان ؟! ایرانی نمیتونه ویزای امریکا رو بگیره ؟! یا بالعکس ...؟!
دوست عزیز ای کاش یکم توضیح بدی در مورد این حرفت ...
-----
یک ایرانی مشمول ! طبق شرایطی از کشور خارج میشه و تابعیت یک کشور دیگه رو هم قبول میکنه ؛ برای بازگشت به کشورش باید از سفارت کشورش مجوز ورود بگیره ! که مدتش همون 2یا 3 ماه در ساله ...
اگه اون شخص مشمول بدون مجوز وارد ایران بشه ؛ مستقیما از فرودگاه میفرستنش اشخوری ...
حالا اگه شما تابعیت ایرانیت رو لغو کرده باشی ؛ شرایطش به کل فرق میکنه ....
پاسخ
تشکر کنندگان: mrlzdh
والا تا جایی که من هم تحقیق کردم به هیچ عنوان تابعیت کشوری که توش متولد شدی از بیننمیره. یعنی کسی که مهاجرت کرد و سیتیزن آمریکا شد دو ملیتی میشه و همیشه هم میتونه بیاد ایران!
پاسخ
تشکر کنندگان: مسافر تنها
کسی نگفته به آمریکایی ها ویزای ایران نمیدن. اما وقتی میبینن یه ایرانی (سابق) می خواد به عنوان آمریکایی ویزا بگیره ممکنه بهش گیر بدن چون ایران تابعیت دوگانه رو به رسمیت نمیشناسه.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-28 ساعت 20:05)alijoon نوشته:  دوستان عزیزی که الان آمریکا هستید یا به زودی به آمریکا میروین یک سوال دارم میتونید وکیلاتونو بهم معرفی کنین لطفا؟؟؟؟؟؟؟

ممنون میشم خییلی خییلی

سلام دوستان لطفا وکیل خوب مهاجرت با سابقه هم دارید به من هم معرفی کنید متشکرم
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان