کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
(2011-08-23 ساعت 15:10)Toranj نوشته:  در مورد من که joint sponser دارم و شوهرم در امریکا بیکاره هم به همین صورته؟ یعنی باید اعلام کنه که درامد نداره و مالیاتی هم نداده و taxt return
بگیره(اخه اصلا tax return نداره)؟؟ ایرادی نمیگیرن؟ از کجا باید بگیره؟Sad
Toranj جان
روزی که همسرتون براتون petition دادن، در مورد خودشون چه مدرک مالی ارائه دادند؟ اگر هیچ درآمدی ندارن هم میتونن با IRS تماس بگیرن یا مراجعه کنن یا یه نگاهی به صفحات مختلف سایت IRS بندازن یا دستخط توضیح خودشون که نیاز به فایل کردن و .. ندارن + transcript که IRS بهشون میده و توش اعلام شده که ایشون نیاز به فایل کردن ندارنو برای شمابفرستن تا موقع مصاحبه همراهتون باشه. joint اسپانسر هم باید فرمهای مخصوص خودشونو بفرستن که اگر وقت بذارن و نگاهی به توضیحات و فرمهای سایتهای مربوطه بکنن، دستشون میاد که دقیقا" چه چیزایی لازمه.

(2011-08-24 ساعت 10:03)پريچهر رحيمي نوشته:  سلام عذر ميخوام سوالمو اين قسمت مطرح ميكنم فقط خواستم بگم اين جدولي كه در موردش ميگين در امد سالانه واسه اسپانسر هست ديگه ؟ ولي اينا كه مال آلاسكا و چه بدونم هاواييو اينان براي ايالت آريزونا كجا ميتونم همچين جدولي پيدا كنم؟؟؟ ميشه يك از دوستان كمك كنه
چون درآمد اسپانسر براي ساپورت به ايالتش هم بستگي داره
آريزونا ايالت چيپيه فكر نميكنم در آمد بالا لازم باشه براي ساپورت درست ميگم؟
بله مربوط به اسپانسر هست. فقط نمیدونم چطور یکهو رفتید جدول دوم وسط صفحه مربوط به آلاسکا را خوندید ولی اولی که مربوط به 48 ایالت و dcو ..هست ندیدید؟!Smile این یکی هم جدیدتر و مربوط به 2011 هست. ستون وسط مربوط به نظامیان شاغل که برای همسر و فرزندانشان درخواست مهاجرت داده اند و ستون سمت راست(125%) مربوط به بفیه افراد هست. مثلا در آریزونا اگر فردی غیر نظامی و مجرد (بدون خرجی دادن برای شخص دیگر یا فرزند طلاق و..) هست و میخواهد یک نفر مهاجر مثل من یا شما را ساپورت کند، باید حداقل 18387$ دلار درآمد "سالیانه" داشته باشد و اگر بخواهد 2 نفر را ساپورت کند، باید مبلغ فوق+ 4775$ یعنی 23162$ و بهمین ترتیب برای هر فرد بیشتر 4775$ اضافه کنید. البته همین مبالغ شامل افراد متاهل یا کسانی که با درآمد مشترک زندگی میکنند هم میشود. اگر کسی بخواهد مجموع درآمد خود و کل اعضا houshold خود (ارزش اموال یا درآمد افرادی نظیر همسر و فرزندان که درآمدشان را یک کاسه خرج کنند) را درنظر بگیرد، باید هم فرم موافقت فرد یا افراد دیگر را هم پر کنند، هم طبق روش شرح داده شده مجموع افراد فعلی که از این مجموع درآمد با هم زندگی میکنند + تعداد افراد جدید را محاسبه کنند مثال ساده بدون جزئیات دخل و خرجها: مثلا قرار هست اسپانسر شما و 2نفر دیگر یک خانم در آریزونا باشد که با همسر بیکار و 2 فرزندمحصلشان هستند. درآمد خالص سالیانه شان (بعد از کسر و اضافات مربوطه) باید حداقل 42262$ باشد. حالا اگر شوهرشان شاغل باشد و درآمد خودشان هم کمتر از 42262$ باشد ولی مجموع درآمد هردوتایشان این مبلغ با بیش از آن باشد، باز هم میتوانند شما را ساپورت کنند البته حتما مشروط به پر کردن فرم قبول مسئولیت (I-864A) توسط شوهرشان علاوه بر فرم (I-864) که خودشان پر میکنند.
در ضمن توجه کنید که نباید از هر کسی انتظار داشته باشیم تا اینگونه فرمها را پر کنند، چون در واقع مجوز میدهند برای برداشت از حساب و خرابی کردیتشان توسط آژانسهای مختلفی که خدای نکرده ساپورت شونده کمک بگیرد. این تعهد برای اسپانسر باقیست تا زمانیکه ساپورت شونده یا سیتیزن شود، یا آمریکا را بطور دائم ترک کند یا دور از جان بمیرد یا بعد از 10 سال سابقه کار!
پاسخ
(2011-08-24 ساعت 16:58)comrun نوشته:  بله مربوط به اسپانسر هست. فقط نمیدونم چطور یکهو رفتید جدول دوم وسط صفحه مربوط به آلاسکا را خوندید ولی اولی که مربوط به 48 ایالت و dcو ..هست ندیدید؟!Smile این یکی هم جدیدتر و مربوط به 2011 هست...

سلام
خيلي ممنون از اطلاعات فوق العاده مفيدي كه دادين
در مورد جدول آخه من از همينجا رفتم يك صفحه باز شد كه سه تا جدول داشت يكي واسه هاواييه يكي كلومبيا ديگري آلاسكا كه من دنبال ايالتهاي ديگه اي بودم ولي پيدا نكردم حتي اصلا متوجه نشدم اين صفحه دومه!!!!
الان باز چك كردم ولي پيدا نميكنم هرچي آبشنارو ميزنم!!!Smile
كتگوري f4
تاريخ اپلاي:1 مي 1999
priority date:27april2000
approval notice:27january2006
(تكميل پرونده) دريافت نامه مصاحبه 3 اكتبر 2011
تاريخ مصاحبه 17 نوامبر 2011
قبول براي دريافت ويزا 17 نوامبر 2011
دريافت ويزا 19 نوامبر 2011Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، frozen mind ، msar
(2011-08-24 ساعت 17:48)پريچهر رحيمي نوشته:  سلام
خيلي ممنون از اطلاعات فوق العاده مفيدي كه دادين
در مورد جدول آخه من از همينجا رفتم سه تا يك صفحه باز شد كه سه تا جدول داشت يكي واسه هاواييه يكي كلومبيا ديگري آلاسكا كه من دنبال ايالتهاي ديگه اي بودم ولي پيدا نكردم حتي اصلا متوجه نشدم اين صفحه دومه!!!!الان باز چك كردم ولي پيدا نميكنم هرچي آبشنارو ميزنم!!!Smile
سلام
خواهش میکنم. هم لینک قبلی، هم لینک جدید که جداول امسال هست، 1 صفحه ای هست.(1 صفحه حاوی 3 جدول). در هر دو: جدول اول مربوط به 48 ایالت به هم پیوسته و واشینگتن دی سی، پورتوریکو، ویرجین آیلندز، گوام و جزایر شمالی مشترک المنافع ماریانا هست. جدول دوم همونطور که گفتید مربوط به آلاسکا و جدول سوم مربوط به هاواییست. پس اگر بدنبال حداقل income برای هر ایالتی (بجز آلاسکا و هاوایی) هستید، جدول اول و برای آلاسکا و هاوایی هم به ترتیب جدول دوم و سوم را ببینید. برای ایرانیها که اکثرا در سرزمین اصلی زندگی میکنند و معمولا حامی مالیشان هم از سرزمین اصلی هست، جدول اول مبنا و مورد نیاز هست. مگر اینکه حامیشان ساکن آلاسکا یا هاوایی باشد.
در ضمن اگر حامی فعلا ساکن خارج از آمریکاست، باید سکونت خود در آمریکا (و موقتی بودن کار و سکونت در خارج) را اثبات کند و بدیهیست که ایالتی که به عنوان محل زندگی اش اعلام میکند، مبنای محاسبه و توجه به جدول مربوطه میشود. البته معمولا این مورد اخیر (حامی خارج از آمریکا) قدری پیچیده و فهم مدارک اثبات برای آفیسر(های گیج که برزسی و مصاحبه میکنند) مشکل هست و بدلیل امکان ریجکت و تقاضای تجدید نظر و طولانی تر!شدن پروسه معمولا توصیه نمیشود و فقط محض اطلاعات نوشتمTongue
امیدوارم توضیحات بدرد دوستان بخوره. مطالب مربوط به شرایط اسپانسر، انواع فرمهای ساپورت و .. در راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی را هم مطالعه کنید
پاسخ
(2011-08-24 ساعت 19:00)comrun نوشته:  سلام
خواهش میکنم. هم لینک قبلی، هم لینک جدید که جداول امسال هست، 1 صفحه ای هست.(1 صفحه حاوی 3 جدول)...
امیدوارم توضیحات بدرد دوستان بخوره

عالي بود اطلاعاتت دوست عزيز
پس با اين حساب خاله من بايد در آمدش(ساليانه) بالاي 32912$ دلار باشه چون ما چهار نفريم
خوب حالا يه سوال ديگه
خاله من سالن آرايشگري داره ولي متاسفانه زياد مخصوصا در بحران اقتصاديه آمريكا مشتري نداشت والا در آمدشو نميدونم دقيقا چقدره هر ماه اگر بخوايم حساب كنيم!!!!
شوهر خالم رستوران داشت نتونست ادامه بده پس بيزينسشو پس داد يك سال بيكار بود ولي 2010 كار پيدا كرد و خلاصه درآمد پيدا كرد
دخترش مجرده كارشم خوبه باهاشون زندگي ميكنه اين ميتونه در پر كردن ساپورت شريك باشه با پدر مادرش؟ كه ديگه مطمئنا مشكلي پيش نياد براي ساپورتمون آخه اخيرا برگه ساپورتو برگردوندن از خالمينا خواستن كاملا پرش كنيد يك سري جاي خاليهارو پر نكرديد خلاصه ما ترسيديم گفتيم واي به ساپورتشون گيردادن گويا خداروشكر تكيميلش كردن دوباره فرستادن براي اداره مهاجرت كه گفتن 20 روز ديگه جواب بهتون ميديم منم نزديك كارنت شدنمه اين سري اگر ويزا بولتن حركت كنه كارنت ميشم حالا بزنه اين آخريها همچين مشكلي واسمون پيش بياد به نظرت در اين شرايط از طريق دختر خالم حل شدنيه؟
كتگوري f4
تاريخ اپلاي:1 مي 1999
priority date:27april2000
approval notice:27january2006
(تكميل پرونده) دريافت نامه مصاحبه 3 اكتبر 2011
تاريخ مصاحبه 17 نوامبر 2011
قبول براي دريافت ويزا 17 نوامبر 2011
دريافت ويزا 19 نوامبر 2011Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، frozen mind ، dreamer60 ، msar
(2011-08-24 ساعت 20:14)پريچهر رحيمي نوشته:  پس با اين حساب خاله من بايد در آمدش(ساليانه) بالاي 32912$ دلار باشه چون ما چهار نفريم ...
من درست متوجه نشدم که شما گفتید ما 4 نفریم، یعنی شما و افراد همراهتون که قراره ساپورت بشید، 4 نفرید (که با خاله و شوهر و دخترشون میشید 7نفر) یا شما تنها هستید و با اون 3 نفر میشید 4 نفر؟ اگر مجموع افراد تحت تکفل ایشان + شما، 4 نفره، بله همون 32912$ کافیه. این یعنی اگر در طول 2010 بطور متوسط روزی 1مشتری داشتند، به تنهایی کافیهWink و حتی نیاز به دخترشون نیست. ولی اگر داستان جور دیگه ایه، سعی کنید با توجه به اینکه برای هر petition حداکثر میشه 2تا joint sponsor داشت، از کسی به عنوان نفر بعدی خواهش کنید که درآمدی بالا داشته باشه تا سنگ اندازی پیش نیاد. اگر دختر خاله هم درآمدشون خوبه، چرا که نه. با توجه به جدول، فرم I-864A را پر میکنند و باقی قضایا. اگر 1 ماه گذشت و خبری نشد، 1 تماس بگیرید با NVC و بپرسید که آخرین وضعیت چیه. بنده خدا برادر من بجای من یا مادرم، شده مشتری تلفنی NVC اینقدر که راه به راه زنگ زده و کچلشون کردهBig Grin
راجع به بولتن، منم مدت زیادی حرصشو میخوردم. اما حالا دیگه سرد شدم و فقط ماهی یک بار چک میکنم. امیدوارم مدارکتون هیچ مشکلی نداشته باشه و مراحل کار بدون تاخیر پیش بره. هرچند منم فکر میکردم اگر نامه مصاحبه بیاد، تمومه، پارسال وقتی مصاحبه شدمو مثل اکثر اشخاص، شامل کلیرنس شدم، فکر میکردم یکی 2 ماهه تمومه و وقتی 3ماه بعدش کلیر شدم، تازه فهمیدم که بولتن برگشته عقب و باید منتظر بشم و هر ماه فکر میکردم این ماه دیگه کارنت میشم و میدوم و میرم ویزا رو میگیرم، ولی بعد از این مدت (مثل خیلی از دوستان) دیگه به امید اکتبر به بعد هستم و حتی با خاله ام اینها که صحبت میکنم، قرار دیدار در نوروزو میذاریمSad امیدوارم از اون دیرتر نباشهSmile
پاسخ
(2011-08-23 ساعت 14:33)comrun نوشته:  
(2011-08-10 ساعت 10:05)بنفشه نوشته:  petitioner ما از ابتدا شغلي نداشت وهمسر ايشان مدارك هاي مالي را پركرده بود آيا الان هم بايد petitioner فرمي را پركند.
متشكر از همه چيز.
در ضمن اسپانسری که یکبار فرم ساپورت (i864) پر کرده، لازم نیست دوباره فرم پر کند. برای همگیشون تکس ریترن 2010 و محض احتیاط 3سال اخیر را همراه داشته باشید، از جمله petitioner. بیکاری، تحصیل، مسن بودن، از کارافتادگی،...و به هر صورت بدون درآمد بودن، مانع گزارش سالانه به IRS نیست. فقط مینوسد که درآمدی نداشته، پس مالیاتی هم به او تعلق نمیگیرد و تکس ریترنش را دریافت میکندو برای شما میفرستد.
تكس 2010 را براي ما فرستادن اينكه دراين فرم قسمت joint return را
petitioner پر كرده و حتي تكس هاي سالهاي قبل هم به اين طريق پرشده بود و نه ان ويسي و نه سفارت ايراد گرفته بود . منظور شما هم همين فرم است .

Category: F4
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، msar
[/quote]
Toranj جان
روزی که همسرتون براتون petition دادن، در مورد خودشون چه مدرک مالی
[/quote]

سلام کامرون جان
مرسی‌ از جوابت
راستش وقتی‌ شوهرم برام درخواست فرستاد مدارک مالی که نمیخواستن تا اینکه بد از ۱ سالnvcخواست که مدارک مالی و فرم I864 بفرستیم اونموقع من خیلی‌ پرسو جوو کردم که چه چیزایی‌ باید بفرستیم و همه گفتند که چون شوهرت اونجا درامدی نداره باید جوینت اسپانسر بگیری و ما هم همین کارو کردیم و nvc هم هیچ ایرادی نگرفت! ولی‌ با توجه به اینکه الان چند نفر از دوستان مصاحبشون نزدیک و براشون mail اومده که علاوه بر اسپانسر مدارک مالیاتی petitioner رو هم باید بفرستن وقتی‌ سوال کردم متوجه شدم که موقع مصاحبه هم باید Domicil petitionerثابت بشه و هم اینکه باید مدارک مالیاتی ارائه بشه برای همین با یک وکیل معتبر در آمریکا تماس گرفتم و اون هم تایید کرد و گفت که:
۱- باید حتما ثابت کنید که شوهرتون اینجا ساکن هست مثلا قبض آب و برق‌و تلفن و حساب بانکی‌ ارائه بدین
۲-باید حتما حتا شده با درامد خیلی‌ کم اعلام میکردید و TAX RETURN‌ رد میکردین !!!
در غیر این صورت سفارت ویزا نمیده و شمارو برمیگردونه و باید دوباره کلی‌ خرج کنید و به سفارت برید
و گفت که اگر امسال مصاحبه باشه که کاریش نمی‌شه کرد ولی‌ اگه ساله ۲۰۱۲ باشه میتونید بیان و اینجا و تکس رو درست کنید
حالا دیگه معلوم نیست چه اتفاقی‌ بیفته ولی‌ به همه دوستان توصیه می‌کنم که وقتی‌ ابتدای کارشون هست حتما با یک وکیل صحبت کنن درسته که این سایت خیلی‌ مطالب مفیدی داره ولی‌ کسی‌ به صورت تخصصی پاسخ قطعی‌ نمیتونه بده بنابر این با یک متخصص صحبت کنن تا حمچین اتفاقاتی براشون نیفته Sad
کتگوری : F2A
تاریخ درخواست : OCT 2009
شماره پرونده : ABD2010XXXXXX
تاریخ تکمیل : OCT 2010
دریافت نامه مصاحبه: April 10 th 2012
مصاحبه: May 21 2012
محل مصاحبه: ابوظبی
دریافت ویزا: May 23 2012
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، comrun ، dreamer60 ، sib 24 ، Shahabpk ، Farshid22 ، msar
(2011-08-27 ساعت 16:30)Toranj نوشته:  ...موقع مصاحبه هم باید Domicil petitionerثابت بشه و هم اینکه باید مدارک مالیاتی ارائه بشه برای همین با یک وکیل معتبر در آمریکا تماس گرفتم و اون هم تایید کرد و گفت که:
۱- باید حتما ثابت کنید که شوهرتون اینجا ساکن هست مثلا قبض آب و برق‌و تلفن و حساب بانکی‌ ارائه بدین
۲-باید حتما حتا شده با درامد خیلی‌ کم اعلام میکردید و TAX RETURN‌ رد میکردین !!!
در غیر این صورت سفارت ویزا نمیده و شمارو برمیگردونه و باید دوباره کلی‌ خرج کنید و به سفارت برید... به همه دوستان توصیه می‌کنم که وقتی‌ ابتدای کارشون هست حتما با یک وکیل صحبت کنن درسته که سایت خیلی‌ مطالب مفیدی داره ولی‌ کسی‌ به صورت تخصصی پاسخ قطعی‌ نمیتونه بده بنابر این با یک متخصص صحبت کنن تا همچین اتفاقاتی براشون نیفته Sad
Toranj جان
کاملا موافقم و البته در تجارب بقیه دوستان هم دیده شد مثل نانابانو که همین اخیرا" در مصاحبه برای domicil همسرشون کلی تلاش کردنو در چند پست شرح دادند. در مورد فایل کردن تکس: خودم 3-4 بار که به دفتر حفاظت منافع در تهران رفتم دیدم که افرادی فقط محض انجام وظیفه سالیانه و داشتن اوراق هرسالشون، همینجا فرم تکس ریترنشونو پر میکردند با وجود اینکه درآمدی از آمریکا نداشتند. بازم با یک حسابدار تماس بگیرین تا راهشو پیدا کنه و دست پر باشین. امیدوارم کار شما هم هرچه سریعتر انجام بشه و انتظار اجباری با شادیتون و شروع زندگی فراموش بشه

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Toranj ، dreamer60 ، Shahabpk ، msar
سلام دوستان من یه مشکلی دارم لطف می کنید اگه اطلاعاتی دارید در این زمینه بهم کمک کنید. ساپورتر مالی من وضعش خیلی خوبه وبرای من فرم I-864 رو پر کرده سفارت هم به من و خانواده وقت مصاحبه داده اما مشکل اینجاست که ساپورتر من امسال به دلیل اقتصاد بد امریکا رر داده و شامل مالیات نمیشه و در نتیجه فرم TAX RETURN سال 2010 اصلا نداره اما وضع مالی فوق العاده ای داره در ضمن من TAX RETURN سال های 2009 و 2008 و 2007 رو هم ازش دارم می خواستم بدونم ایا کسی همچی تجربه ای داشته ؟ بهمون تو سفارت گیر می دن ؟ ایا بازم من باید دنبال یه اسپانسر مالی جدید باشم؟( در ضمن اسپانسر مالی من PETITONER ام نبوده و خودش JOINT SPONSOR هستش م.اگه سریع جواب بدید ممنون میشم چون کمتر از 50 روز دیکه وقت مصاحبمه . در ضمن اون موقع که اسپانسر مالی من فرم I-864 رو پر کرده فقط مالیاتهای سال های 2007 تا اخر سال 2009 نیاز بوده.
F2B
PD: 28 december 2012
Approval notice: 10 april 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
(2011-10-10 ساعت 21:39)maral-b نوشته:  سلام دوستان من یه مشکلی دارم لطف می کنید اگه اطلاعاتی دارید در این زمینه بهم کمک کنید. ساپورتر مالی من وضعش خیلی خوبه وبرای من فرم I-864 رو پر کرده سفارت هم به من و خانواده وقت مصاحبه داده اما مشکل اینجاست که ساپورتر من امسال به دلیل اقتصاد بد امریکا رر داده و شامل مالیات نمیشه و در نتیجه فرم TAX RETURN سال 2010 اصلا نداره اما وضع مالی فوق العاده ای داره در ضمن من TAX RETURN سال های 2009 و 2008 و 2007 رو هم ازش دارم می خواستم بدونم ایا کسی همچی تجربه ای داشته ؟ بهمون تو سفارت گیر می دن ؟ ایا بازم من باید دنبال یه اسپانسر مالی جدید باشم؟( در ضمن اسپانسر مالی من PETITONER ام نبوده و خودش JOINT SPONSOR هستش م.اگه سریع جواب بدید ممنون میشم چون کمتر از 50 روز دیکه وقت مصاحبمه . در ضمن اون موقع که اسپانسر مالی من فرم I-864 رو پر کرده فقط مالیاتهای سال های 2007 تا اخر سال 2009 نیاز بوده.
nvc قبل از تعیین وقت مصاحبه برای ما که پارسال مصاحبه داشتیم، tax سه سال اخیرش را خواست یعنی موقع مصاحبه در 2010، taxهای 2007، 2008 و 2009 اسپانسرها را فرستادیم و مشکلی در سفارت از این جهت نداشتیم. از شما هم سفارت احتمالا یا همان موقع مصاحبه، یا اگر خدای نکرده شامل کلیرنس بشید، برای صدور ویزا آخرین tax اسپانسرها را خواهد خواست. طبق تجربه های نگارش شده در همین سایت، سفارت حتی بعضا از دوستانی که چند ماه بعد از مصاحبه (در سال بعد از مصاحبه) clear شده اند، برای آخرین بررسی جهت صدور ویزا، tax اخیر اسپانسرها را درخواست کرده. اگر tax اخیر را نمیتوانید ارائه دهید، یا اگر سفارت گواهی IRS transcript مبنی بر اینکه فرد مورد نظر برای 2010 واجد tax return نبوده را قبول نکرد، پیشنهاد میکنم از حالا محض احتیاط به فکر پیدا کردن یک اسپانسر دیگر باشید که بتواند بمحض درخواست، i-864 و taxهای تاکنون و آینده اش را برایتان بفرستد. ضررش یک روانداختن هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، f.r ، Blaze ، Shahabpk ، hamid87 ، msar ، حاجی واشنگتن
(2011-10-11 ساعت 10:02)comrun نوشته:  
(2011-10-10 ساعت 21:39)maral-b نوشته:  سلام دوستان من یه مشکلی دارم لطف می کنید اگه اطلاعاتی دارید در این زمینه بهم کمک کنید. ساپورتر مالی من وضعش خیلی خوبه وبرای من فرم I-864 رو پر کرده سفارت هم به من و خانواده وقت مصاحبه داده اما مشکل اینجاست که ساپورتر من امسال به دلیل اقتصاد بد امریکا رر داده و شامل مالیات نمیشه و در نتیجه فرم TAX RETURN سال 2010 اصلا نداره اما وضع مالی فوق العاده ای داره در ضمن من TAX RETURN سال های 2009 و 2008 و 2007 رو هم ازش دارم می خواستم بدونم ایا کسی همچی تجربه ای داشته ؟ بهمون تو سفارت گیر می دن ؟ ایا بازم من باید دنبال یه اسپانسر مالی جدید باشم؟( در ضمن اسپانسر مالی من PETITONER ام نبوده و خودش JOINT SPONSOR هستش م.اگه سریع جواب بدید ممنون میشم چون کمتر از 50 روز دیکه وقت مصاحبمه . در ضمن اون موقع که اسپانسر مالی من فرم I-864 رو پر کرده فقط مالیاتهای سال های 2007 تا اخر سال 2009 نیاز بوده.
nvc قبل از تعیین وقت مصاحبه برای ما که پارسال مصاحبه داشتیم، tax سه سال اخیرش را خواست یعنی موقع مصاحبه در 2010، taxهای 2007، 2008 و 2009 اسپانسرها را فرستادیم و مشکلی در سفارت از این جهت نداشتیم. از شما هم سفارت احتمالا یا همان موقع مصاحبه، یا اگر خدای نکرده شامل کلیرنس بشید، برای صدور ویزا آخرین tax اسپانسرها را خواهد خواست. طبق تجربه های نگارش شده در همین سایت، سفارت حتی بعضا از دوستانی که چند ماه بعد از مصاحبه (در سال بعد از مصاحبه) clear شده اند، برای آخرین بررسی جهت صدور ویزا، tax اخیر اسپانسرها را درخواست کرده. اگر tax اخیر را نمیتوانید ارائه دهید، یا اگر سفارت گواهی IRS transcript مبنی بر اینکه فرد مورد نظر برای 2010 واجد tax return نبوده را قبول نکرد، پیشنهاد میکنم از حالا محض احتیاط به فکر پیدا کردن یک اسپانسر دیگر باشید که بتواند بمحض درخواست، i-864 و taxهای تاکنون و آینده اش را برایتان بفرستد. ضررش یک روانداختن هست.

از پاسخ شما بسیار ممنون هستم من نمیدونستم اصلا گواهی IRS transcript وجود داره و به چه دردی میخوره . حتما میرم دنبالش . والا به کس دیگه هم واسه اسپانسر رو انداختم اما هنوز بهم جوابی نداده. اسپانسر قبلیم هم گفت من واقعا سعی میکنم یک برگه یا نامه ای چیزی برسونم به دستت که کمک کنه . یک دنیا از راهنمایی شما ممنون.
F2B
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، f.r ، Blaze ، msar
(2011-10-11 ساعت 11:41)maral-b نوشته:  از پاسخ شما بسیار ممنون هستم من نمیدونستم اصلا گواهی IRS transcript وجود داره و به چه دردی میخوره . حتما میرم دنبالش . والا به کس دیگه هم واسه اسپانسر رو انداختم اما هنوز بهم جوابی نداده. اسپانسر قبلیم هم گفت من واقعا سعی میکنم یک برگه یا نامه ای چیزی برسونم به دستت که کمک کنه . یک دنیا از راهنمایی شما ممنون.
خواهش میکنم. اسپانسرتون میتونن از IRS، درخواست verification of nonefiling بکنن (مثلا فرم 4506 ) . ولی باز محض احتیاط به فکر پیدا کردن یک اسپانسر دیگه باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Toranj ، Blaze ، msar
برای مصاحبه ظاهرا" آخرین مدارک مالیاتی 2010 اسپانسر مورد نیاز است.آیا پرینت آن مدارک کافیست؟یا حتما"باید اصل آنرا بفرستند؟ یا به تایید جایی برسانند؟
قبلا" از پاسخ و راهنمایی شما متشکرم.
درخواست گرین کارت برای والدین:
Case number: YRV2019
Visa Class: IR5
Your case is currently at: NVC
Foreign state of chargeability: Iran
Interview Location: Yerevan
Priority Date:  09-Feb-2018
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
(2011-10-11 ساعت 18:11)comrun نوشته:  
(2011-10-11 ساعت 11:41)maral-b نوشته:  از پاسخ شما بسیار ممنون هستم من نمیدونستم اصلا گواهی IRS transcript وجود داره و به چه دردی میخوره . حتما میرم دنبالش . والا به کس دیگه هم واسه اسپانسر رو انداختم اما هنوز بهم جوابی نداده. اسپانسر قبلیم هم گفت من واقعا سعی میکنم یک برگه یا نامه ای چیزی برسونم به دستت که کمک کنه . یک دنیا از راهنمایی شما ممنون.
خواهش میکنم. اسپانسرتون میتونن از IRS، درخواست verification of nonefiling بکنن (مثلا فرم 4506 ) . ولی باز محض احتیاط به فکر پیدا کردن یک اسپانسر دیگه باشید.
والا به چند نفر رو انداختیم اما نشد Sad امیدوارم که گیر ندن . بازم ممنونShy
F2B
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، msar
سلام
بچه ها میشه منو یکمی راهنمایی کنید که
همسر من از 31 October سال 2010 امریکاس و تا حالا فرم tax return پر نکرده، ما برای رفتن من اقدام کردیم که فعلا تو صف nvc هستیم . همسرم در سال 2010 بیکار بود ولی از سال 2011 شاغل شده و هم درس میخونه حالا ممنون میشم در مورد سوالات زیر منو راهنمایی کنید
1) در چه ماهی این فرم های تکس رو باید پر کنه ؟
2) آیا باید برای سال 2010 رو هم پر کنه؟ بهتره پر کنه یا نه؟
2)اگه پول تکس ها رو پس بدن برای اسپانسر شدن من ضرر داره؟ چون در حال حاضز فقط اونه که میخواد اسپانسر من بشه
3) اگه تا چند ماه دیگه nvc فرم های ساپورت رو بخواد، فقط یک سال میشه که tax return پر کرده ، حتما باید 3 سال باشه؟
ممنون از همگی
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، romance33 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان