کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر
سلام بر همه دوستان و تشکر ویژه از الهه عزیز با راهنماییهای خوبش
کواسپانسر ما میگن که یک سئوال لازمه فرم های i860 - ds 230 را برای کسی که پتیشنر و اسپانسرش ایران هستدگواهی امضاء و تاییدیه وزارت خارجه کنیم وآیا این کار را وزارت خارجه انجام میدهد؟ آیا باید این کار را حتما انجام بدیم؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
متوجه منظورتون نشدم ندا جان. فقط میدونم تا حالا چنین چیزی نشنیدم. خیلی پیش اومده و که پتیشنر ایران بوده و تا حالا ندیدم چنین چیزی بخوان. ولی اگه اسپانسر ایران باشه و قصد زندگی توی آمریکا رو نداشته باشه، به عبارت دیگه دومیسایل نداشته باشه، نمیتونه اسپانسر بشه. قضیه این گواهی امضا نمیدونم چیه
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: abdolreza ، Tomas ، پدی
(2012-10-12 ساعت 13:54)elahenadafy2 نوشته:  متوجه منظورتون نشدم ندا جان. فقط میدونم تا حالا چنین چیزی نشنیدم. خیلی پیش اومده و که پتیشنر ایران بوده و تا حالا ندیدم چنین چیزی بخوان. ولی اگه اسپانسر ایران باشه و قصد زندگی توی آمریکا رو نداشته باشه، به عبارت دیگه دومیسایل نداشته باشه، نمیتونه اسپانسر بشه. قضیه این گواهی امضا نمیدونم چیه

الهه جان دایی من میگن اون قسمت را که نوشته باید در حضور آفیسر مهر و امضا بشه منظورشون هست
شما فکر میکنید ایسان استباه متوجه شدن ؟ جون من فکر می کردم آن کاری است که باید در هنگام مصاحبه انجام بشه (منظورم قسمت انتهایی سئوال 45 است)
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
فرم DS230 مربوط به پدرتونه. و ربطی به اسپانسر و پتیشنر نداره. و درسته، پدرتون روز مصاحبه و در حضور آفیسر اون قسمتو باید امضا کنن. ولی قسمت اول رو همین الان امضا میکنن. نکنه فکر کردن که ایشون باید فرم ds230 رو پر کنن؟ اون فرم مال پدرتونه ها
ویزا ازدواجی/اقدام اول ژانویه 2012/ اپروو: اول جون/گرفتن کیس نامبر آخر جولای/تکمیل مدارک در NVC: سوم ژانویه 2013/مصاحبه: آخر اپریل 2013/ویزا یکضرب از ابوظبی
پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، girl ، dreamer60 ، Tomas ، پدی
سلام بچه ها
من همین الان زنگ زدم nvc و یه اپراتور گفت که کیس من کامل شده 5 روز پیش! من ازش پرسیدم شما ایمیل فرستادین که اعلام کنید کیسم کامل شده اون گفت ما اصلا برای این مورد ایمیل نمیدیم و فقط وقتی کارنت شدید دعوت نامه مصاحبه میفرستیم! آیا این درسته؟ یعنی من دیگه کارم باهاشون تمومه؟ اسپانسر من پذیرفته شده؟؟؟ برای کسی ایمیل نمیدن که کیستون کامل شده و اسپانسرتون تاییده؟
پاسخ
(2012-10-15 ساعت 21:14)mohamadtj نوشته:  سلام بچه ها
من همین الان زنگ زدم nvc و

سلام دوست عزيزم بهتره سوالتون رو در جاي بهتري مي پرسيديد- اينجا-در هر صورت اگه يه نگاهي به بولتن اين ماه بندازيد مي بينيد كه در كتگوري شما الان دارن به كيس هايي كه تاريخشون قبل از ١٥جولاي ٢٠١٠ هست رسيدگي مي كنن.( ياد ترنج به خير Rolleyes). پس به زودي براتون يه نامه مبني بر انتقال پروندتون به nvc مياد و در اون نامه محل مصاحبتون و همچنين شماره كيس نامبر جديدتون رو بهتون اعلام مي كنند.
روال كلي پرونده من اينجاست.
این خانه قشنگ است ولی خانه من نیست  
این خاک چه زیباست ولی خاک وطن نیست

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas ، حاجی واشنگتن
(2012-10-15 ساعت 21:42)dreamer60 نوشته:  
(2012-10-15 ساعت 21:14)mohamadtj نوشته:  سلام بچه ها
من همین الان زنگ زدم nvc و

سلام دوست عزيزم بهتره سوالتون رو در جاي بهتري مي پرسيديد- اينجا-در هر صورت اگه يه نگاهي به بولتن اين ماه بندازيد مي بينيد كه در كتگوري شما الان دارن به كيس هايي كه تاريخشون قبل از ١٥جولاي ٢٠١٠ هست رسيدگي مي كنن.( ياد ترنج به خير Rolleyes). پس به زودي براتون يه نامه مبني بر انتقال پروندتون به nvc مياد و در اون نامه محل مصاحبتون و همچنين شماره كيس نامبر جديدتون رو بهتون اعلام مي كنند.

سلام
ممنون از پاسختون ولی من در جریان کامل ویزا بولتن هستم. سوال من در مورد این بود که من حدود 20 روز پیش وکیلم کل مدارک (DS-230 and i-864( به همراه مدراک jointsponsor رو به nvc فرستاده و وقتی من امروز زنگ زدم nvc اپراتور گفت 5 روز پیش شما case completed شدید ولی نمیدونم چرا ایمیل ندادند بگن که اسپانسر شما مورد تاییده است. سوالم اینه اسپانسر من تایید شده؟ چرا ایمیل ندادن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، الهه سابق ، Tomas
والا من یادم نمی یاد که برای تایید شدن اسپانسر ایمیل بهم زده باشن. من فکر میکنم اگر بهتون گفتن پروندتون کامپلیت شده معنیش این هست که مشکلی یا کم و کسری ندارید و فقط مونده کارنت شدنتون در ویزا بولتن های بعدی .

در صورت داشتن سوال مهمي ميتونيد برام پيام بگذارين ، قول ميدم شايد يه كم دير ولي حتما جواب بدم Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: mohamadtj ، الهه سابق ، frozen mind ، f1f ، Tomas
(2012-10-12 ساعت 15:41)elahenadafy2 نوشته:  فرم DS230 مربوط به پدرتونه. و ربطی به اسپانسر و پتیشنر نداره. و درسته، پدرتون روز مصاحبه و در حضور آفیسر اون قسمتو باید امضا کنن. ولی قسمت اول رو همین الان امضا میکنن. نکنه فکر کردن که ایشون باید فرم ds230 رو پر کنن؟ اون فرم مال پدرتونه ها

الهه جان سلام
خوبی عزیزم؟ کارهات چطور پیش میره؟
من فرم های پدرم را تکمیل کردم و یک ماه پیش ارسال کردم
خوشبختانه دیروز نامه کیس نامبر پدرم اومد ولی نمی دونم که از این به بعد چقدر طول میکشه و کی وقت مصاحبه میدن ؟
شما حدس می زنید چقدر دیگه وقت مصاحبه میدن؟
پاسخ
مرسی ندا جان خوبم.
فرمهای پدرتونو قبل از اینکه کیس نامبر بیاد ارسال کردید؟ نمیشه که!
راستش بستگی داره کی کارنت بشن. معمولا واسه کیس های ازدواجی با گرین کارت از زمان اقدام تا روز مصاحبه حدود 3 سال طول میکشه، حالا یه کم اینورتو یا اونورتر
پاسخ
تشکر کنندگان: girl ، Tomas ، پدی
من هم با زنگ زدن به NVC متوجه شدم که پرونده ام تکمیل شده ، و در هیچ کدام از موارد من هم نامه تائید شدن دریافت نکردم ، حتا case completed هم دریافت نکردم ، وقتی زنگ زدم به من گفتن که کامل شده پرونده ، این موضوع ماله چند روز پیش است .
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، f1f ، dreamer60 ، Tomas
Abdolreza جان اگه سخت نيست ميشه امضا بگذاريد كه بتونيم با يك نگاه بفهميم در چه مرحله اي هستيد .

پاسخ
تشکر کنندگان: f1f ، شاپرک ، الهه سابق ، girl ، abdolreza ، Tomas
سلام دوستان
اگر ممکنه به سوال من پاسخ بدین
petitionerمن پدرم بوده که هیچ درآمدی در آمریکا نداشته و با خواهرم زندگی میکنه.
اگر خواهرم اسپانسر بشه باید به عنوان عضو خوانواده ی پدرم فرم I864-a رو پر کنه یا به عنوان جوینت اسپانسر فرم I864 رو پر کنه؟
پدرم در فرم I 864 باید درآمدهای ایران مثل بازنشستگی رو ذکر کنه یا کلا درآمد رو صفر بنویسه؟
ممنون
****ANK200658 نوع ویزا: F1 مصاحبه: 2 May آنکارا تعداد افراد: 1 تاریخ کلیر شدن: 13 دسامبر
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
هر دو کار رو میشه انجام بدن. بهتره که به عنوان عضو خانواده پدرتون فرمو پر کنن
بهتره پدرتون درآمدهای ایرانو ذکر نکنن چون یه درصد ممکنه بهش مالیات بخوره. کلا درآمدو صفر بنویسن.
البته باید مدنظر داشته باشید که اگه خواهرتون بعنوام عضو خانواده پدرتون درنظر گرفته بشن، اونوقت باید درآمد بیشتری نشون بدن.
یعنی اگه ایشون جوینت اسپانسر بشن، باید درآمدشون طوری باشه که بتونن 2 نفرو ساپورت کنن یعنی خودشون و شما (با فرض اینکه خواهرتون مجرد باشن و بچه هم نداشته باشن)، ولی اگه بعنوان عضو خنواده پدرتون حساب بشن باید 3 نفرو ساپورت کنن، چون پدرتون هم اضافه میشن.
اگه این شرایطو دارن که هیچ، وگرنه باید جوینت اسپانسر بشن
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، khsh2006 ، f1f ، Tomas ، حاجی واشنگتن
Khsh2006 جان سلام ، اول من يه سوال بپرسم ، اين اسم كاربريتون چطوري بايد تلفظ بشه Smile
و اما جوابتون
دقيقا" شرايط من هم شبيه شما بود ، پدرتون بايد فرم i864 رو به عنوان اسپانسر اصلي بايد پر كنن و دراكد رو صفر بزنن ، بعد يك نامه خيلي معمولي با مايكروسافت ورد بنويسن و مثلا" توضيح بدن كه به خاطر سن بالا يا تمكن مالي كافي نياز به داشتن شغل ندارن و بعد اسپانسر دوم رو معرفي كنن .
من دقيقا" از همين راه رفتم و به هيچ مشكلي در اين مورد در ؤمان مصاحبه برخورد نكردم .

پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، khsh2006 ، f1f ، Tomas ، پدی ، حاجی واشنگتن

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان