کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آتلانتا، ایالت جورجیا
معرفي كلي ايالت جورجيا
وضعيت كلي:
ايالات جورجيا يكي از ايالات جنوب شرقي ايالات متحده آمريكا مي باشد. اين ايالات در جنوب با فلوريدا، در شرق با اقيانوس اطلس و كاروليناي جنوبي، در غرب با آلاباما، و در شمال با تنسي و كاروليناي شمالي هم مرز است. اين ايالت در سال ۱۷۳۲ تأسيس شد كه از اين لحاظ، آخرين ايالت تأسيسي از ايالات ۱۳ گانه استعماري بود. اسم اين ايالت برگرفته از نام جرج دوم پادشاه بريتانيا مي باشد.
به لحاظ آب¬ و هوا اين ايالات مرطوب نيمه استوايي مي باشد. با توجه به وضعيت ساحلي اين ايالت، گردبادها و طوفان نيز گاهي به سراغ اين ايالت مي آيد. آتلانتا، ساواناه، سندی اسپرینگ، ماکون، راسول، بروکهیون، دان وودی، استوک بریدج، و ... از دیگر شهرهای مهم این ایالت هستند.

شهرها و جمعيت:
به لحاظ جمعيت ايالت جورجیا بطور طبيعي در طول تاریخ در حال رشد بوده است. بطور متوسط به لحاظ جمعيت ايالت جورجيا نهمين ايالت آمريكا محسوب مي شود. جمعيت جورجيا در سال ۲۰۱۱ حدود ۹۸۱۵ ۲۱۰ نفر (۳۱۱۵۹۱۹۱۷ كل ايالات متحده) تخمين زده شده است. بيشتر جمعيت اين ايالت شامل جوانان مي شود. جمعيت زنان حدود %۵۱ تخمين زده شده است. حدود ۶۳ درصد سفيد پوست و ۳۱ درصد سياهپوست هستند. سه و نيم درصد نيز آسيايي¬ها هستند.
ایالت جورجیا دارای ۵۳۵ شهر (ظاهرا با احتساب شهرک¬ها) می¬باشد. آتلانتا، آگوستا، كولومبوس، ساواناه، آتنز، ماكون، راسول، آلبني، ماريتا، و وارنر رابينز از شهرهاي مهم و بزرگ ايالت جورجيا هستند كه داراي شهرداري مستقل نيز مي¬باشند.

شهرآتلانتا، پایتخت ایالت جورجیا

وضعيت سياسي:
آتلانتا پايتخت ايالت جورجيا محسوب مي شود. اين شهر همچنين بزرگ ترين شهر اين ايالت محسوب مي شود. ايالت جورجيا از زمان تأسيس اولين كنگره ايالات متحده (بجز يك دوره كوتاه جنگ داخلي در دهه ۱۸۶۰) همواره داراي سناتور بوده است. ويليام فيو اولين سناتور ايالت جورجيا بود كه از سال ۱۷۸۹ تا ۱۷۹۳ در كنگره بود. در حال ساكسبي چمبليس ، جاني ايساكسون سناتورهاي جورجيا در مجلس سناي آمريكا مي¬باشند. ايساكسون در كنگره قبلي نيز در مقام سناتور حضور داشت. هر دو سناتور كنوني ايالت جورجيا به لحاظ گرايش هاي حزبي، به جمهوري خواهان تعلق دارند. چمبليس نيز در كنگره قبلي بعنوان سناتور حضور داشته است و بعنوان يك شخص شناخته¬شده و قابل احترام جورجيايي در واشنگتن محسوب مي¬شود. وي در كميته سرويس تسليحاتي سنا، كميته كشاورزي، مواد غذايي و جنگل زايي، و كميته قوانين سنا فعاليت مي¬كند. وي از سال ۱۹۹۴ تاكنون در كنگره آمريكا از سوي ايالت جورجيا فعاليت مي كند. وي تحصيل كرده جورجيا مي باشد و منزل دائمي وي نيز در ميلتوري، جورجيا مي باشد.
ايالت جورجيا علاوه بر دارا بودن دو سناتور در مجلس سناي ايالات متحده، داراي ۱۲ نماينده نيز در مجلس نمایندگان اين كشور مي¬باشد. در ميان نمايندگان مجلس نيز جمهوري خواهان داراي نمايندگان بيشتري مي¬باشند. در اين بين، ۵ نماينده دموكرات و ۷ نماينده جمهوري¬خواه وجود دارند. نمايندگان دموكرات اين ايالت عبارتند از:
جان بارو ، استنفورد بيشاپ ، هانك جانسون ، جان لوئيز ، و ديويد اسكات .
در مقابل نمايندگان جمهوري خواه ايالت جورجيا عبارتند از:
پل براون ، فيل جينگري ، تام گريوز ، جك كينگستون ، تام پرايس ، لين وستمورلند ، راب وودال .
فرماندار ايالت جورجيا نيز ناتان ديل مي¬باشد كه به لحاظ حزبي به جمهوري خواهان تعلق دارد؛ البته وی تا قبل از سال ۱۹۹۵ وی جز حزب دموکرات بود و حتی در سال ۱۹۹۲ به عنوان یک دموکرات به مجلس نمایندگان راه یافت وی در مارس ۲۰۱۰ از کنگره استعفا داد تا برای فرماندار شدن تلاش کند. وی از ژانویه ۲۰۱۱، هشتاد و دومین فرماندار جورجیا محسوب می¬شود. در همان زمان استعفای وی، اداره نظام اخلاقی کنگره¬ای طی گزارشی نشان داد ناتان دیل در طول فعالیت¬های خود در جورجیا بگونهای عمل کرده است که هزاران دلار را به سود تجارت خود جمع کند که این مسئله از سوی وی تکذیب شد.

ناتان دیل فرماندار ایالت جورجیا

ساکسبی چمبلیس سناتور ایالت جورجیا

جانی ایساکسون سناتور ایالت جورجیا

روزنامه¬هاي جورجيا:
در ایالت جورجیا روزنامه¬های بسیاری وجود دارد. حتی هر شهر در این ایالت دارای روزنامه های مختص خود می¬باشد. دانشگاه¬های این ایالت نیز دارای روزنامه های خاص خود می¬باشند. روزنامه سرخ و سیاه [دانشگاه جورجیا]، ای. یو. سی دایجست [دانشگاه آتلانتا]، اموری ویل [دانشگاه اموری]، سیگنال [دانشگاه دولتی جورجیا]، استورمی پترل [دانشگاه اوگلتورپ]، استالیون [دانشکده کشاورزی آبراهام بالدوین] و ... از جمله این روزنامه¬های دانشگاهی می¬باشند.
این ایالت دارای برخی روزنامه اسپانیایی نیز می¬باشد که اکثر آن در شهر آتلانتا می¬باشند. آتلانتا لاتینو، ال یونیورسال گرافیکو، جورجیا لاتینو، موندو هیسپانیکو روزنامه های اسپانیایی زبان شهر آتلانتا هستند. اولا آگوستا (آگوستا)، لا ووز د دالتون (شهر دالتون)، و مکزیکو لیندو (شهر گاینسویل) از دیگر روزنامه¬های اسپانیایی زبان ایالت جورجیا می¬باشد.
با این حال در ایالت جورجیا ده روزنامه برتر وجود دارند که عبارتند از:
آتلانتا ژورنال کنستیتیوشن : اخبار، ورزش، آب و هوای آتلانتا، سرگرمی، تجارت و اخبار سیاسی و ... .
تلگراف : این روزنامه در شهرهای ماکون و وارنر رابینز منتشر می¬شود و اخبار محلی، آب و هوا، ترافیک، ورزش، حوادث جنایی، و ... را پوشش می¬دهد.
آتنز بنر-هرالد : این سومین روزنامه مشهور ایالت جورجیا است و در شهر آتنز منتشر می¬شود.
آگوستا کرونیکل : این روزنامه قدیمی¬ترین روزنامه جنوب محسوب می¬شود. اخبار مهم، اخبار محلی، تجارت، ورزش و غیره از موضوعات مورد پوشش این روزنامه هستند.
ساواناه مورنینگ نیوز : اخبار، سرگرمی، ورزش، آب و هوا، اشتغال، اموال غیر منقول، و ... از موضوعات این روزنامه هستند.
کولومبوس لجر-انکوایرر : این روزنامه درباره اخبار روزمره، ورزش، تجارت، آب و هوا و ... خبر منتشر می¬کند.
گاینسویل تایمز : هفتمین روزنامه مهم ایالت جورجیا می¬باشد که اخبار محلی، ورزش، و سبک زندگی شمال شرق جورجیا را منتشر می¬کند.
تایمز-هرالد : این روزنامه مربوط به ناحیه کووتا است. اخبار محلی، ایالتی، ملی و بین¬المللی را منتشر می¬کند.
ولداستا دیلی تایمز : اخبار، ورزش، آگهی ترحیم، و اخبار ولداستا و جورجیا بوسیله این روزنامه پوشش داده می¬شود.
گیوینت دیلی پست : دهمین روزنامه مشهور و مهم ایالت جورجیا یک روزنامه منطقه¬ای است که اخبار ناحیه گیوینت را پوشش می¬دهد.

صنایع جورجیا
در سال ۱۹۹۷ حدود ۹۸۰۴ شرکت صنعتی در ایالت جورجیا وجود داشت. و ارزش صادرات این ایالت حدود ۱۲۷ میلیارد دلار در سال بود. محصولات مهم این ایالت عبارتند از: نساجی، لباس، هواپیما، نوشیدنی غیر¬الکلی، کاغذ، پولیستر، آجر و کاشی، ظروف شیشه¬ای، و سرامیک.
این ایالت پس از جنگ داخلی از کشاورزی بودن به سمت صنعتی شدن حرکت کرد. علی¬رغم تسلط نساجی بر صنعت این ایالت، صنایع جدید نیز توسعه پیدا کرده¬اند. بعنوان مثال شرکت کوکاکولا در این ایالت وجود دارد. تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، کنسرو، صنایع تولیدات جنگلی، و ... همه از صنایع رقیب نساجی محسوب می¬شوند. نواحی پوشیده از جنگل شمال این ایالت بویژه در حوالی دالتون نیز، دارای کارخانه¬های فرش بسیاری است.
پاسخ
..............
پاسخ
تشکر کنندگان: IN.USA@2013 ، Saeedv13 ، پدی ، afs ، itsmasoud ، پروا ، mohammadrezah
سلام دوستان
من 3ماه ویرجینیا بودم اوضاع کار تعریفی نداشت و اجاره خونه خیلی بالا بود.الان ایران هستم ومی خواستم بخاطر آشنایی با محیط به ویرجینیا برگردم . ولی تصمیم گرفتم به آتلانتا بیام . از دوستان اگر کسی مایل به هم خانه شدن بود لصفاپیغام بزاره.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی
سلام دوستان
روی پاکت زرد من یه برگه چسبوندن که مشخصاتم رو نوشتن 2تا کادر هم پائینش هست که خالیه یکی برای بارکد نوشته یکی هم برای استمپ
باید خالی باشه؟
دوستان دیگه ای که گرفتن خالی بوده؟
تا 2 هفته دیگه مسافرم نرم به مشکل بخورم؟
ارسال فرمها may2012/ شماره کیس کمتر از 5000/ مصاحبه W1 MARCHایروان/ویزای یکضرب/ افراد کیس 01/ ایالت انتخابی اتلانتا
پاسخ
تشکر کنندگان: HR.SHAHAB
(2013-04-23 ساعت 03:14)refiusa نوشته:  سلام دوستان
روی پاکت زرد من یه برگه چسبوندن که مشخصاتم رو نوشتن 2تا کادر هم پائینش هست که خالیه یکی برای بارکد نوشته یکی هم برای استمپ
باید خالی باشه؟
دوستان دیگه ای که گرفتن خالی بوده؟
تا 2 هفته دیگه مسافرم نرم به مشکل بخورم؟

تبریک میگم
مشکلی نداره،کادرا برای امضا تو فرودگاه هستش
پاسخ
تشکر کنندگان: refiusa ، پدی ، copol
سلام به دوستان خوب مهاجرسرايي من قصد دارم تا 3 ماه ديگه براي زندگي و كار به همراه خامواده به آتلانتا بيايم از دوستان ساكن در آنجا درخواست دارم در خصوص وضعيت كار و كرايه خانه اطلاعاتي در اختيارم قرار دهند.ميخوام بدونم كه تعداد سياه پوستان در همه شهرهاي ايالت جورجيا زياد هست يا نه؟و چه شهرهايي براي كار و ادامه تحصيل در كالج و هزينه مسكن مناسبتر هستند؟با تشكر از دوستان عزيز
پاسخ
تشکر کنندگان: HR.SHAHAB
(2013-05-13 ساعت 11:32)hamid_r555 نوشته:  سلام به دوستان خوب مهاجرسرايي من قصد دارم تا 3 ماه ديگه براي زندگي و كار به همراه خامواده به آتلانتا بيايم از دوستان ساكن در آنجا درخواست دارم در خصوص وضعيت كار و كرايه خانه اطلاعاتي در اختيارم قرار دهند.ميخوام بدونم كه تعداد سياه پوستان در همه شهرهاي ايالت جورجيا زياد هست يا نه؟و چه شهرهايي براي كار و ادامه تحصيل در كالج و هزينه مسكن مناسبتر هستند؟با تشكر از دوستان عزيز

سلام دوست عزیز
خدمت شما عرض کنم که همه چیز در مورد کار بستگی به اون بالا سری و آشنایی شما به زبان انگلیسی داره بطور کلی اینجا یه ایالت آروم و ارزونیه،کرایه خونه اگه آپارتمان باشه یه خوابه از 600 دلار داره به بالا و خونه ویلایی هم از 900 دلار به بالا هستش(البته بدون هزینه های آب و برق و اگه گاز داشته باشه ،ذباله،تلفن واینترنت ).تعداد سیاه پوستها هم نگران نباش 63 درصده ولی این نگران کننده نیست چون در مکانهای مختلف تعداد و نوع زندگیشون فرق میکنه.ادامه تحصیل هم نمیدونم چه رشته ای رو قصد دارید ادامه بدید چون مکان دانشگاه مرتبط با رشته مورد نظرتون متفاوته مثلا کنسا (kennesaw)چند تا دانشگاه معروف درش هست ویا نزدیک اون در مریتا(marietta).ما سه ماهی هست که در کنسا اقامت داریم وشکر خدا راضی هستیم.ولی خب انتظارها متفاوت هستش ،واز همه مهمتر اگاهی ونوع شخصیت کسی که اینجا باهاش آشنا میشی ویا قراره راهنماتون باشه خیلی خیلی مهمه.
اگه سوال دیگه ای داشتی من در خدمتتون هستم،خوشحال میشم کمکتون کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: HR.SHAHAB ، پدی ، tabim4 ، Saeedv13 ، roeentan ، rouzbehdarvishi ، mohammadrezah ، 5ina ، y.n ، salar5452 ، copol
(2013-05-14 ساعت 04:12)aabetin نوشته:  
(2013-05-13 ساعت 11:32)hamid_r555 نوشته:  سلام به دوستان خوب مهاجرسرايي من قصد دارم تا 3 ماه ديگه براي زندگي و كار به همراه خامواده به آتلانتا بيايم از دوستان ساكن در آنجا درخواست دارم در خصوص وضعيت كار و كرايه خانه اطلاعاتي در اختيارم قرار دهند.ميخوام بدونم كه تعداد سياه پوستان در همه شهرهاي ايالت جورجيا زياد هست يا نه؟و چه شهرهايي براي كار و ادامه تحصيل در كالج و هزينه مسكن مناسبتر هستند؟با تشكر از دوستان عزيز

سلام دوست عزیز
خدمت شما عرض کنم که همه چیز در مورد کار بستگی به اون بالا سری و آشنایی شما به زبان انگلیسی داره بطور کلی اینجا یه ایالت آروم و ارزونیه،کرایه خونه اگه آپارتمان باشه یه خوابه از 600 دلار داره به بالا و خونه ویلایی هم از 900 دلار به بالا هستش(البته بدون هزینه های آب و برق و اگه گاز داشته باشه ،ذباله،تلفن واینترنت ).تعداد سیاه پوستها هم نگران نباش 63 درصده ولی این نگران کننده نیست چون در مکانهای مختلف تعداد و نوع زندگیشون فرق میکنه.ادامه تحصیل هم نمیدونم چه رشته ای رو قصد دارید ادامه بدید چون مکان دانشگاه مرتبط با رشته مورد نظرتون متفاوته مثلا کنسا (kennesaw)چند تا دانشگاه معروف درش هست ویا نزدیک اون در مریتا(marietta).ما سه ماهی هست که در کنسا اقامت داریم وشکر خدا راضی هستیم.ولی خب انتظارها متفاوت هستش ،واز همه مهمتر اگاهی ونوع شخصیت کسی که اینجا باهاش آشنا میشی ویا قراره راهنماتون باشه خیلی خیلی مهمه.
از اينكه زحمت كشيديد و جواب داديد ممنون خدمتتون عرض شود كه ما در اونجا هيچ آشنايي نداريم و پسراي من ميخوان در رشته هاي فني و پزشكي تحصيل كنن و خودم هم اطلاعاتي در زمينه برق دارم و اگه بشه دنبال كار مرتبط در زمينه فني هستم تعداد جمعيت اين شهرهايي كه نام برديد خيلي كم هستن در اينجور شهرها اميد به پيدا كردن كار وجود داره يا نه؟شما بيشتر چه شهري رو توصيه ميكنين؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadrezah
سلام
بعد از مدت ها مشکلات و گرفتاری برگشتم.

برادران آتلانتاییِ ورزشکار و ورزش دوست. ما کنار خونمون یه زمین فوتبال کوچیک خوب هست، میخواستم بگم بچه هایی که دوست دارن هم دور هم باشیم هم یه پایی به توپ بزنیم بهم پیام خصوصی بدن تا برنامه بچینیم شنبه ها یا یکشنبه ها فوتبال بازی کنیم.

مکان :
1700
Treehouse Parkway, Norcross, GA
zip: 30093
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، roeentan ، rouzbehdarvishi ، سلام مهاجر ، y.n
(2013-05-14 ساعت 10:58)hamid_r555 نوشته:  
(2013-05-14 ساعت 04:12)aabetin نوشته:  

سلام دوست عزیز
خدمت شما عرض کنم که همه چیز در مورد کار بستگی به اون بالا سری و آشنایی شما به زبان انگلیسی داره بطور کلی اینجا یه ایالت آروم و ارزونیه،کرایه خونه اگه آپارتمان باشه یه خوابه از 600 دلار داره به بالا و خونه ویلایی هم از 900 دلار به بالا هستش(البته بدون هزینه های آب و برق و اگه گاز داشته باشه ،ذباله،تلفن واینترنت ).تعداد سیاه پوستها هم نگران نباش 63 درصده ولی این نگران کننده نیست چون در مکانهای مختلف تعداد و نوع زندگیشون فرق میکنه.ادامه تحصیل هم نمیدونم چه رشته ای رو قصد دارید ادامه بدید چون مکان دانشگاه مرتبط با رشته مورد نظرتون متفاوته مثلا کنسا (kennesaw)چند تا دانشگاه معروف درش هست ویا نزدیک اون در مریتا(marietta).ما سه ماهی هست که در کنسا اقامت داریم وشکر خدا راضی هستیم.ولی خب انتظارها متفاوت هستش ،واز همه مهمتر اگاهی ونوع شخصیت کسی که اینجا باهاش آشنا میشی ویا قراره راهنماتون باشه خیلی خیلی مهمه
از اينكه زحمت كشيديد و جواب داديد ممنون خدمتتون عرض شود كه ما در اونجا هيچ آشنايي نداريم و پسراي من ميخوان در رشته هاي فني و پزشكي تحصيل كنن و خودم هم اطلاعاتي در زمينه برق دارم و اگه بشه دنبال كار مرتبط در زمينه فني هستم تعداد جمعيت اين شهرهايي كه نام برديد خيلي كم هستن در اينجور شهرها اميد به پيدا كردن كار وجود داره يا نه؟شما بيشتر چه شهري رو توصيه ميكنين؟
خواهش میکنم دوست عزیز ،من کاری نکردم.
مشخصات ریز رو میشه از سایت مربوط به هر شهر یا ایالت از اینترنت بگیری.
یکی از معتبرترین دانشگاه فنی آمریکا جورجیا تک هستش که آتلانتاست .و دانشگاههای دیگه ای مثل کنسا کالج ،نورت متروتک،سادرن تک و چند تای دیگه در کنسا واقع شدند.این رو هم اضافه کنم که ورود به دانشگاه مستلزم داشتن تافل ویا دیپلم آمریکا یا جی ای دی هستش.
در مورد کار وآشنایی شما به رشته برق باید عرض کنم که در اینجا وهر جای دیگه آمریکا برای انجام هر کاری شما باید لایسنس یا گواهینامه اینجارو داشته باشی هر چند که شما تو کارتون زبده باشید، شما میبایست کلاسهارو طی مدتی پاس کنید،که باز هم به مقدار آشنایی شما به زبان انگلیسی بستگی داره.مثل بنده که مهندس عمران با 15 سال سابقه کار بدلیل موارد گفته شده فعلا در یکی از شعبه های مک دانلد مشغول خدمت رسانی به مردم فهیم وهمیشه در صحنه آمریکامBig Grin.این رو عرض کردم که مطلع باشید..(اینها اطلاعات وتجربیات خود بنده در این سه ماه اقامتم هست)
باز اگه سوالی داشتید تا جایی که مطلع باشم در خدمت شما هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، Saeedv13 ، tabim4 ، roeentan ، usa lover ، vroom ، rouzbehdarvishi ، 5ina ، y.n ، smhh7441
بچه ها کمک فکری میخوام . عموی همسرم در آتلانتا زندگی میکنه و آدمی هست که بدجوری به آدم کمک میکنه و تا به هدفش نرسه ولت نمیکنه.ما 2 تا انتخاب داریم .در آتلانتا هم خونه ی مادر بزرگش هست که اجاره داده اگه ما بریم میده به ما تا3 ماه اجاره نمیگیره میدونم که اجاره اش 900 هست از 3 ماه به بعد باید اجارشو بدیم.اگه توی اون خونه بشینیم در نهایت اون خونه مال ما میشه.حالا ما میتونیم یا آتلانتا زندگی کنیم یا بریم یکی از شهر های کالیفرنیا اونجا زندگی کنیم .ما نزدیک 17 هزار تا ذخیره داریم.شما اگه بودین 2 تا جوون میرفتین آتلانتا یا کالیفرنیا؟ من به شخصه خودم کالیفرنیا رو ترجیح میدم به خاطر آب و هوا و موقعیت شغلی بیشتر.اگه من تصمیم بگیرم میگم کالیفرنیا اما این تصمیم من اگه به بدختی منجر شه همه چی سر من خراب میشه!!!میدونم که مالیات در کالیفرنیا بیشتره اجاره خونه ممکنه فرقی نداشته باشه یا بیشتر باشه .اما یکی منو راهنمایی کنه .گیجم
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، tabim4 ، itsmasoud ، rouzbehdarvishi ، copol
(2013-05-21 ساعت 19:54)ani_sheiton نوشته:  بچه ها کمک فکری میخوام . عموی همسرم در آتلانتا زندگی میکنه و آدمی هست که بدجوری به آدم کمک میکنه و تا به هدفش نرسه ولت نمیکنه.ما 2 تا انتخاب داریم .در آتلانتا هم خونه ی مادر بزرگش هست که اجاره داده اگه ما بریم میده به ما تا3 ماه اجاره نمیگیره میدونم که اجاره اش 900 هست از 3 ماه به بعد باید اجارشو بدیم.اگه توی اون خونه بشینیم در نهایت اون خونه مال ما میشه.حالا ما میتونیم یا آتلانتا زندگی کنیم یا بریم یکی از شهر های کالیفرنیا اونجا زندگی کنیم .ما نزدیک 17 هزار تا ذخیره داریم.شما اگه بودین 2 تا جوون میرفتین آتلانتا یا کالیفرنیا؟ من به شخصه خودم کالیفرنیا رو ترجیح میدم به خاطر آب و هوا و موقعیت شغلی بیشتر.اگه من تصمیم بگیرم میگم کالیفرنیا اما این تصمیم من اگه به بدختی منجر شه همه چی سر من خراب میشه!!!میدونم که مالیات در کالیفرنیا بیشتره اجاره خونه ممکنه فرقی نداشته باشه یا بیشتر باشه .اما یکی منو راهنمایی کنه .گیجم
اگه منظورتان لس آنجلس و شهر های اطراف اون باشه بدلیل هزینه های بالای زندگی به عنوان مقصد اول توصیه نمیشه شما بهتره استارت اول را آتلانتا در نظر بگیرید چونکه یک حامی و تکیه گاه در بدو ورود به نظر من اهمیتش حیاتیه فوقش در صورتی که از زندگی خود در آتلانتا راضی نباشید بعد از یه مدت از همون جا میتونید به فکر مقصد بعدی و نهایی باشید.شما اگه مقصد اولتان کالیفرنیا باشد مسلماً دچار زحمت و دغدغه فراوان زندگی در کالیفرنیا خواهید شد و زیر بار سختی های زندگی در یکسال اول مهاجرت که گریبانگیر همه می باشد به احتمال قوی فکر زندگی راحتتر با خاطری آسوده پیش فک و فامیل در آتلانتا آزارتان خواهد داد زیرا انسان ذاتاً راحت طلب است.
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، ani_sheiton ، itsmasoud ، rouzbehdarvishi ، hana_fd ، 5ina ، soufia ، copol
(2013-05-22 ساعت 00:17)tabim4 نوشته:  
(2013-05-21 ساعت 19:54)ani_sheiton نوشته:  بچه ها کمک فکری میخوام . عموی همسرم در آتلانتا زندگی میکنه و آدمی هست که بدجوری به آدم کمک میکنه و تا به هدفش نرسه ولت نمیکنه.ما 2 تا انتخاب داریم .در آتلانتا هم خونه ی مادر بزرگش هست که اجاره داده اگه ما بریم میده به ما تا3 ماه اجاره نمیگیره میدونم که اجاره اش 900 هست از 3 ماه به بعد باید اجارشو بدیم.اگه توی اون خونه بشینیم در نهایت اون خونه مال ما میشه.حالا ما میتونیم یا آتلانتا زندگی کنیم یا بریم یکی از شهر های کالیفرنیا اونجا زندگی کنیم .ما نزدیک 17 هزار تا ذخیره داریم.شما اگه بودین 2 تا جوون میرفتین آتلانتا یا کالیفرنیا؟ من به شخصه خودم کالیفرنیا رو ترجیح میدم به خاطر آب و هوا و موقعیت شغلی بیشتر.اگه من تصمیم بگیرم میگم کالیفرنیا اما این تصمیم من اگه به بدختی منجر شه همه چی سر من خراب میشه!!!میدونم که مالیات در کالیفرنیا بیشتره اجاره خونه ممکنه فرقی نداشته باشه یا بیشتر باشه .اما یکی منو راهنمایی کنه .گیجم
اگه منظورتان لس آنجلس و شهر های اطراف اون باشه بدلیل هزینه های بالای زندگی به عنوان مقصد اول توصیه نمیشه شما بهتره استارت اول را آتلانتا در نظر بگیرید چونکه یک حامی و تکیه گاه در بدو ورود به نظر من اهمیتش حیاتیه فوقش در صورتی که از زندگی خود در آتلانتا راضی نباشید بعد از یه مدت از همون جا میتونید به فکر مقصد بعدی و نهایی باشید.شما اگه مقصد اولتان کالیفرنیا باشد مسلماً دچار زحمت و دغدغه فراوان زندگی در کالیفرنیا خواهید شد و زیر بار سختی های زندگی در یکسال اول مهاجرت که گریبانگیر همه می باشد به احتمال قوی فکر زندگی راحتتر با خاطری آسوده پیش فک و فامیل در آتلانتا آزارتان خواهد داد زیرا انسان ذاتاً راحت طلب است.

حالا به نظر شما انسان ذاتا به همه شرایط عادت نمیکنه؟ به نظر شما اگه بریم آتلانتا و اونجا جا بیوفتیم مثل جا افتادن در همین تهران.مگه میشه دل کند؟
ما کالیفرنیا هم فامیل زیاد داریم.عموی من.مادر بزرگ همسرم و تمام فامیل های مادربزرگش در کالیفرنیا هستن اما اونا اعلام حامی بودن نکردن.تنها چیزی که عموی من که در سانتاباربارا بهم گفت اینکه از اونجایی زندگیتو شروع کن که میخوای همونجا جا بیوفتی نقل مکان کرردن کار عاقلانه ای نیست.با توجه به اینکه آتلانتا هوای خوبی نداره.مثل شمال رطوبت بالا و بارندگی و سرما در زمستان و گرمای زیاد در تابستان هست .زن و شوهر همسن خودم هم میشناسم که از همون کالیفرنیا شروع کردن و میگن از همینجا شروع کنید نه آتلانتا.
حالا با توجه به این مسایل چگونه میبینید قضیه رو؟
اگه بریم کالیفرنیا چه حوادثی ممکنه گریبان گیرمون بشه؟
از طرفی من آدمی نیستم دستم جلوی کسی دراز بشه و منت بکشم.و دوست ندارم حتی عموی همسرم یا خودم دخالت داشته باشن در زندگیم.
من الان ترس این برم داشته که هیچ آشنایی با قوانین اونجا ندارم راه و چاه رو نمیدونم.اگه بریم آتلانتا عموش دیگه ولمون نمیکنه.خود همسر منم دهن بینه دیگه کار تمومه
کیس نامبر2013000066xx تعداد:2 مصاحبه:می کنسولگری:انکارا ازدواج بعد از قبولی .کار همسر:عسلویه .ویزا:شانس آوردیم دادن بعد از نزدیکه 100 روز . آتلانتا شهر بهشت با مردمی مهربان
پاسخ
تشکر کنندگان: hitab ، 3rip ، rouzbehdarvishi ، y.n
(2013-05-22 ساعت 01:01)ani_sheiton نوشته:  
(2013-05-22 ساعت 00:17)tabim4 نوشته:  

حالا به نظر شما انسان ذاتا به همه شرایط عادت نمیکنه؟ به نظر شما اگه بریم آتلانتا و اونجا جا بیوفتیم مثل جا افتادن در همین تهران.مگه میشه دل کند؟
ما کالیفرنیا هم فامیل زیاد داریم.عموی من.مادر بزرگ همسرم و تمام فامیل های مادربزرگش در کالیفرنیا هستن اما اونا اعلام حامی بودن نکردن.تنها چیزی که عموی من که در سانتاباربارا بهم گفت اینکه از اونجایی زندگیتو شروع کن که میخوای همونجا جا بیوفتی نقل مکان کرردن کار عاقلانه ای نیست.با توجه به اینکه آتلانتا هوای خوبی نداره.مثل شمال رطوبت بالا و بارندگی و سرما در زمستان و گرمای زیاد در تابستان هست .زن و شوهر همسن خودم هم میشناسم که از همون کالیفرنیا شروع کردن و میگن از همینجا شروع کنید نه آتلانتا.
حالا با توجه به این مسایل چگونه میبینید قضیه رو؟
اگه بریم کالیفرنیا چه حوادثی ممکنه گریبان گیرمون بشه؟
از طرفی من آدمی نیستم دستم جلوی کسی دراز بشه و منت بکشم.و دوست ندارم حتی عموی همسرم یا خودم دخالت داشته باشن در زندگیم.
من الان ترس این برم داشته که هیچ آشنایی با قوانین اونجا ندارم راه و چاه رو نمیدونم.اگه بریم آتلانتا عموش دیگه ولمون نمیکنه.خود همسر منم دهن بینه دیگه کار تمومه

آنی جان دلایلت خیلی قانع کننده نیست. شما باید از اینکه فردی هست که میخواد با تمام وجود کمکتون کنه خیلی خوشحال باشین و استقبال کنی. به نظر من بر اساس گفته های خودت آتلانتا بهتره .اگر به احتمال کم اونجا رضایت بخش نبود میتونید نقل مکان کنید در واقع چیزی رو از دست نمیدی و به هرجایی که خودتون میخوایید میرید . این فرصت رو بدون دلیل نباید از دست داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، ani_sheiton ، ehsan_ati ، rouzbehdarvishi
hitab عزیز من گیجم نمیدونم خیلی میترسم.شایدم شما درست بگی من که تجربه ای ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، 3rip ، rouzbehdarvishi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان