کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمل و نقل عمومی در لس‌آنجلس
حمل و نقل عمومی در شهر لس‌آنجلس به اندازه دیگر شهر‌های کالیفرنیا ضعیف نیست. البته جز سنفرانسیسکو فکر می‌کنم. برای استفاده بهتر از سیستم حمل‌ونقل عمومی در لس‌آنجلس (لس‌آنجلس کانتی) این تاپیک را آغاز می‌‌کنم.
برای شروع و آشنایی به مقاله ویکی‌پدیا و این مقاله این مبحث مراجعه کنید.

سیستم حمل و تقل عمومی در لس آنجلس شامل:
۱- متر (خط آهن زیر زمینی و رو زمینی)
۲- اتوبوس‌های BRT
۳- اتوبوس‌های شهری
۴- تاکسی
است.

نقشه‌های آنلاین و مسیریابی
برای استفاده از حمل‌ونقل عمومی می‌توانید از نقشه‌های آنلاین مثل گوگل٬ یاهو٬ بینگ٬ نوکیا و... استفاده کنید. با این نقشه‌های می‌توانید مسیر حرکت زمان حرکت قطارها یا اتوبوس‌ها٬ ایستگاه‌هایی که باید سوار یا پیاده شوید٬‌ میزان پیاده روی و حتی پیش‌بینی زمان در ساعات ترافیک هم پیدا کنید.
داشتن یک وسیله دیجیتال GPS دار کمک زیادی به شما برای پیدا کردن مسیر خواهد کرد. بر خلاف ایران که اکثراً اینگونه وسایل (مثل موبایل جی پی اس دار) به درستی کار نمی‌کنند در لس آنجلس و اکثر شهر‌های آمریکا (بع تعبیری همه شهرها) این وسایل به خوبی کار می‌کنند و کمک بسیاری به افراد جهت مسیریابی می‌کنند.
[عکس: attachment.php?aid=1328]

بعنوان مثال از وست‌وود تا مرکز لس‌آنجلس با حمل و نقل عمومی (اتوبوس)

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
زیاد روی زمان سوار شدن اتوبوسها حساب نکنید چون اکثرا سر وقت نمیایند.
تاکسی هم خیلی گرونه..... . تعدادشون هم زیاد نیست.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، Ashkan78 ، laili ، Ali Sepehr ، OverLord ، amir_cool_2001 ، behzadb57 ، taherifar
البته اگر روزهای اول رسیدن به آمریکا را سپری کنید استفاده از حمل و نقل عمومی به از نشستن در خانه است. حالا اگر دیر هم بیایند کار مهمی برای مهاجر تازه وارد وجود ندارد که از آن باز بماند.
من که باشم تو این مدت سعی می‌کنم یه پیرزنی کسی تو ایستگاه گیر بیارم شروع کنم به حرف زدن تا چهار تا کلمه جدید یاد بگیرم.
پاسخ
سلام
میخواستم بدونم میشه تو اونجا یه تاکسی خرید و باهاش کار کرد؟
درامدش خوبه؟ یا مثل ایران اخر سر بدهکار هم میشیم!!
با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، behzadb57 ، taherifar
میشه یک نفر کمک کنه بگه به چه صورتی میشه از فرودگاه LAخودمون را برسونیم داخل شهر و یا به ترمینال اتوبوس رانی البته غیر از تاکسی ها ؟خیلی ممنونم
برنده خوش شانس ۲۰۱۱
دریافت ویزا:یک ضرب Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، behzadb57 ، taherifar
(2011-09-18 ساعت 05:17)farnaz82 نوشته:  میشه یک نفر کمک کنه بگه به چه صورتی میشه از فرودگاه LAخودمون را برسونیم داخل شهر و یا به ترمینال اتوبوس رانی البته غیر از تاکسی ها ؟خیلی ممنونم

از فرودگاه LAX شما می تونید بیرون درب سالن ورودی پرواز های بین المللی فرودگاه با شاتل های رایگان فرودگاه به Lot C بروید و در کنار Lot C اتوبوس های Big Blue Bus یا Metro شما را به خیابان سوم لس آنجلس یا وست وود می برند.
کرایه اتوبوس های Big Blu Bus یک دلار و Metro یک و نیم دلار است که اگر بیشتر هم بدهید دیگر هیچ پولی به شما پس نمی دهند.

سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
ميخواستم بدونم كه آيا حمل و نقل عمومي ميتونه مشكلات روز مره مثل رفتن به سركار يا تفريح يا خريد رو جواب بده يا حتما بايد ماشين بخرم؟ از نظر هزينه چي كدوم به صرفه است؟ خريد ماشين و پرداخت هزينه بيمه و بنزين و غيره يا تاكسي يا اتوبوس يا مترو؟
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Mitram ، June ، behzadb57 ، taherifar
دوستان يه كارتهايي هست كه ميشه از سازمان اتوبوسراني گرفت هزينه اش ٧٢ دلار در ماهه و بطور نامحدود در يك ماه ميشه ازش استفاده كرد و مقرون به صرفه است. اگر هم برين كالج براي اموزش زبان از طريق نامه اي كه از كالج ميگيرين برين اتوبوسراني و كارت اتوبوس بگيرين با پرداخت ١ دلار و ماهيانه نا محدود سوار اتوبوس بشين البته هر كالجي يك مدل اتوبوس رو ساپورت ميكنه بعضي فقط قرمز و نارمجي رو و ابي رو نصف قيمت و بعضي بالعكس. البته اين تجربه ما در لس انجلس بود
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان