کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قوانین ورود خودرو به ایران
مقررات مربوط به ورود خودرو توسط مسافران خارجي و ايرانيان مقيم خارج از كشور ( به استناد ماده 193 آئين نامه اجرائي قانون امور گمركي )
مسافران خارجي و سياحان يا ايرانيان مقيم خارج از كشور كه با وسائط نقليه شخصي خود وارد كشور مي شوندهرگاه براي وسيله مزبور جواز عبور (كارنه دوپاساژ يا تريپتيك يا ديپتيك ) از كانونهاي جهانگردي ملحق به قرارداد گمركي ورود موقت وسايط نقليه شخصي سال 1954 منعقده در نيويورك در دست داشته و به گمرك ورودي ارائه دهند مي توانند تا سه ماه با توجه به مدت اعتبار كارنه بدون الزام به تسليم اظهارنامه يا تأديه وجه الضماني به گمرك از وسيله نقليه خود در كشور استفاده نمايند و يا درمدت مزبور چندين بار با وسيله خود از راههاي مجاز وارد و خارج شوند.

ضمنأ ،‌ وارد كننده خودرو شخصي اعم از صاحب دفترچه و يا وكيل قانوني او كه مجاز به استفاده از خودرو مي باشد بايستي داراي شرايط لازم به شرح ذيل باشد:
1 ـ براساس تبصره 2 ذيل ماده مرقوم ايرانيان مقيم خارج از كشور به شرطي مي توانند از مقررات اين ماده استفاده نمايند كه قبل از ورود به ايران اقلأ ششماه متوالي در خارج اقامت داشته باشند.

2 ـ‌ خارجيان به شرطي مجاز به ورود خودرو مي باشند كه مقيم ايران نبوده و بصورت مسافر وارد كشور شوند كه در اينصورت مدت مجاز توقف خودرو در داخل كشور حداكثر به ميزان ويزاي آنان تعيين مي شود.

بنا به اعلام گمرك جمهوري اسلامي ايران، شرايط ورود موقت خودروي شخصي هم‌وطنان ايراني مقيم خارج از كشور به خاك ايران عبارتند از:
1- رعايت ماده 193 آيين‌نامه اجرايي قانون امور گمركي مبني بر:

الف: همراه داشتن جواز عبور كارنه دوپاساژ براي خودرو و مقيم بودن در خارج از كشور

ب: اقامت در خارج از كشور، حداقل شش ماه متوالي قبل از ورود به ايران

2- با توجه به عدم‌پذيرش بن بيمه، ورود موقت خودرو مستلزم توديع سپرده نقدي يا ضمانت‌نامه بانكي به ميزان يك‌برابر حق ورودي به علاوه 50 درصد ارزش خودرو است.

از سایت گمرک جمهوری اسلامی ایران
پاسخ
تشکر کنندگان: R.F ، kianoush ، rs232 ، OverLord ، farzad24 ، WIKIMAN ، hamedrouhi ، HAZARA ، Tomas ، abshar_wf ، msar
دوستان کسی اطلاع داره برای ورود خودرو به ایران چه هماهنگی هائی باید با چه سازمان هائی انجام شه؟مبلغ گمرکی بر چه اساس تعیین میشه؟ وکلا هر اطلاعاتی مربوط به این بخش

چون من قصد دارم پائیز با ماشین خودم به ایران برم و البته همون جا هم بذارم

ضمنا اگه کسی تجربه سفر زمینی به ترکیه رو هم داشته توضیح بده ممنون میشم برای مسیر اروپا مشکلی نیست اما ترکیه به ایران رو کمی نگرانم از نظر امنیت جاده و همین طور کنترلهائی که انجام میشه...مدارک خاصی نیاز دارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، Tomas ، msar
پسر صاحب شرکتی که در ایران برای آنها کار می کردم در دانشگاه امریکاییان دوبی درس می خواند و همیشه تابستانها ماشین ژیگولی خودش را می آورد و در جردن ویراژ میداد. فکر نمی کنم این قانون هیچ کاربرد دیگری غیر از این داشته باشد.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، Cruz ، hamedrouhi ، perna ، Tomas ، msar
این قانونی که من متنش رو قرار دادم فقط برای ورود موقت خودرو به داخل ایرانه.من کاری به کاربردش و اینکه مردم با چه انگیزه ای این کارو می کنن ندارم.من میخوام ماشین رو وارد کنم و تو ایران بذارم بنابراین این قانون شامل حال من نمیشه و قطعا باید گمرکی بپردازم که از قوانینش اطلاعی ندارم و اینجا مطرح کردم اگه دوستان میدونن راهنمائی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar
من یه زمانی شنیده بودم اگه کسی تو اروپا دانشجو باشه میتونه یک ماشین رو بدون گمرکی وارد کنه .که این کار به هدف کمک به دانشجویان ایرانی خارج نشین انجام میشد. دیگه نمیدونم که الان هم این قانون هست یا نه.اگه باشه میتونی یه دانشجو پیدا کنی و ماشین رو به نامش کنی و بدون گمرک بیاری ......Smile
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، maryamjay ، یه مهاجر ، mh_hshk ، hamedrouhi ، Tomas ، msar
راستش تو این چند دور کلی مطلب سرچ کردم این توضیحی رو که دادی رو هم دیدم اما جوابها خیلی متفاوته.یه جا نوشته این امکان برای هر ایرانی مقیم خارج از ایران هست که یه ماشین بدون گمرکی وارد کنه یه جا دیگه نوشته فقط میتونه سه ماهه در ایران از ماشین استفاده کنه و........اما اینو میدونم قانون مربوط به دانشجوها خیلی قدیمیه و مدتهاست برداشته شده..........خدا رو شکر سایتهای مراکز و ادارات هم که تو ایران هیچ وقت به روز نیست و تلفنی هم جوابگو نیستن و فقط باید با مراجعه حضوری هزار باره و التماس به تمام کارمندان کمی کسب اطلاعات کنی
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Tomas ، msar
Wink 
واکنش مسئولان به بحث واردات بی ام و دست دوم: خودروهای وارداتی باید نو باشد/ واردات خودروهای دست دوم موجب شرمساری است/ تا وقتی که خودمان صادر می کنیم نیازی به واردات نداریم Big Grin
در پی انتشار خبری از سوی مدیر فروش بی ام و در خاورمیانه، که اعلام کرده بود ، با توجه به نتایج مثبت فروش خودروهای دست دوم در منطقه خاورمیانه، تا سال 2010 ایران نیز به جمع این کشورها می پیوندد، دبیر انجمن خودروسازان گفت: با توجه به مصوبه دولت، خودروهای دست دوم سواری به هیچ وجه به کشور وارد نمی شود، بلکه خودروهای وارداتی باید نو و مدل سال و یا حداقل مدل یک سال قبل باشد.

سیدحسین هاشمی نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن نیز این اقدام را غیرکارشناسی اعلام کرد و گفت: با توجه به وضعیت موجود در صنعت خودروسازی کشورمان هم در زمینه مونتاژ خودروهای مدل بالا و هم تولیدات داخلی با برند ملی، ضرورت خودروهای وارداتی دست دوم غیرکارشناسی است.
وی با بیان اینکه این اقدام برای تولید داخلی مفید نیست، افزود: در ژاپن خودروها بعد از پنج سال و در اروپا بعد از 10 سال از رده خارج می شوند و ما به هیچ وجه نمی خواهیم خودروهای از رده خارج شده کشورهای دیگر وارد کشورمان شود.

هاشمی این اقدام را به ضرر تولید و صنعت دانست و تصریح کرد: تا زمانیکه قابلیت تولید خودروی ملی در کشور ایجاد شده و در بحث صادرات هم از استقبال خوبی برخوردار هستیم، نیازی به واردات نیست.

اینا خیلی باحالن واقعا...هواپیماهای 50 ساله خودشون میخرن و یه روز در میون یکیش سقوط میکنه باعث شرمساری نیست بعد خودروی 3 سال کارکرده اروپا در شان ملت ایران نیست؟؟؟؟ کسی ندونه فکر میکنه همه تو ایران فراری و لامبورگینی سوارن
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، shahram1347 ، Ali Sepehr ، hamedrouhi ، Tomas ، شهلا 1346 ، msar
خودرو فقط خودروی ملی Smile

جدیدا نسبت به این کلمه ی ملی آلرژی پیدا کردم. خودروی ملی...رسانه ی ملی....عرق ملی ....کفش ملی...بانک ملی .....ملی.مذه.بی....صنعت ملی...تیم ملی...
یه کمی که دقت کنیم میبینم اینها بیشتر مایه ی دردسرند تا رفاه
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، یه مهاجر ، shahram1347 ، mh_hshk ، seravin ، hamedrouhi ، ahora-kabir ، Tomas ، msar
(2010-06-18 ساعت 20:01)laili نوشته:  خودرو فقط خودروی ملی Smile

اینو گفتی لیلی جان حالا فکر بردن یه خودروی ملی به اروپا بسرم افتاد LOL

کسی از قوانین این یکی خبری نداره؟البته میدونم میتونم امریکای جنوبی برم سمند ،خودروی ملی به قیمت نازل بخرم ولی کمی به من دورهBig Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Tomas ، msar
برای ورود موقت خودرو مشکلی وجود نداره اما شما چند راه دارید یکی اینکه خودروتون رو به صورت مسافرتی بیارید و با کارنه دوپاساژ یا کاپوتاژی که گمرک کشور خودتون صادر می کنه اما موظفید به محض اینکه اعتبار پروانه ورود موقت تمام شد ماشین رو از کشور خارج کنید وگرنه سپرده تون یا بن بیمه ای که یک شرکت حمل و نقل بین المللی براتون گذاشته براش اجرا کشیده میشه و گمرک به حق و حقوقش میرسه و علاوه بر اون بخاطر اینکه پلاک ندارید نمی تونید ماشین رو در خیابانها جابجا کنید.
یک راه دیگه هم هست که ماشین رو از مبدا به وسیله ماشین بر به یکی از گمرکات کشور بیارید و در گمرک مقصد یا اقدام به ترخیصش کنید که پیشنهاد می کنم قبل از وارد کردن با من مشورت کنید یا اینکه براش پروانه ورود موقت بکشید.

سوالی بود در خدمتم.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، mh_hshk ، Tomas ، msar
(2010-06-20 ساعت 17:23)sadra_sepehr نوشته:  برای ورود موقت خودرو مشکلی وجود نداره اما شما چند راه دارید یکی اینکه خودروتون رو به صورت مسافرتی بیارید و با کارنه دوپاساژ یا کاپوتاژی که گمرک کشور خودتون صادر می کنه اما موظفید به محض اینکه اعتبار پروانه ورود موقت تمام شد ماشین رو از کشور خارج کنید وگرنه سپرده تون یا بن بیمه ای که یک شرکت حمل و نقل بین المللی براتون گذاشته براش اجرا کشیده میشه و گمرک به حق و حقوقش میرسه و علاوه بر اون بخاطر اینکه پلاک ندارید نمی تونید ماشین رو در خیابانها جابجا کنید.
یک راه دیگه هم هست که ماشین رو از مبدا به وسیله ماشین بر به یکی از گمرکات کشور بیارید و در گمرک مقصد یا اقدام به ترخیصش کنید که پیشنهاد می کنم قبل از وارد کردن با من مشورت کنید یا اینکه براش پروانه ورود موقت بکشید.

سوالی بود در خدمتم.

مرسی برادر صدرا
برای ورود موقت نوع خودرو مهم نیست؟ یعنی گمرک ایراد نمیگیره که این خودرو ممنوعه یا مشکل ورود داره؟ بخوان خودیاری بگیرن از این کارا میکنن به نظر شما؟
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
(2010-06-27 ساعت 15:07)mh_hshk نوشته:  برای ورود موقت نوع خودرو مهم نیست؟ یعنی گمرک ایراد نمیگیره که این خودرو ممنوعه یا مشکل ورود داره؟

این محدودیت فقط برای واردات خودروست و شامل خودروهای ورود موقت نمیشه البته همونجور که میدونین غیرممکنی وجود نداره مگه کم توی ایران ماشین های تک که ورود موقت هم نیستن دیده میشه؟Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، Tomas ، msar
(2010-06-27 ساعت 15:07)mh_hshk نوشته:  
(2010-06-20 ساعت 17:23)sadra_sepehr نوشته:  برای ورود موقت خودرو مشکلی وجود نداره اما شما چند راه دارید یکی اینکه خودروتون رو به صورت مسافرتی بیارید و با کارنه دوپاساژ یا کاپوتاژی که گمرک کشور خودتون صادر می کنه اما موظفید به محض اینکه اعتبار پروانه ورود موقت تمام شد ماشین رو از کشور خارج کنید وگرنه سپرده تون یا بن بیمه ای که یک شرکت حمل و نقل بین المللی براتون گذاشته براش اجرا کشیده میشه و گمرک به حق و حقوقش میرسه و علاوه بر اون بخاطر اینکه پلاک ندارید نمی تونید ماشین رو در خیابانها جابجا کنید.

سوالی بود در خدمتم.

مرسی برادر صدرا
برای ورود موقت نوع خودرو مهم نیست؟ یعنی گمرک ایراد نمیگیره که این خودرو ممنوعه یا مشکل ورود داره؟ بخوان خودیاری بگیرن از این کارا میکنن به نظر شما؟

ماشالا هزار ماشالا توی گمرکات گشور خودیاری که اجبارا گرفته میشه چه کارت درست ، درست باشه چه نباشه اما در مورد ورود موقت نوع ماشین مهم نیست و خود من برای Hammer که ماشینی شاسی بلند و آمریکایی است پروانه ورود موقت گرفتم و البته خودیاری های مربوط به اون گمرک رو پرداخت کردم!Tongue
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
(2010-06-27 ساعت 17:13)Nazem نوشته:  و خود من برای Hammer که ماشینی شاسی بلند و آمریکایی است پروانه ورود موقت گرفتم و
البته فک کنم منظور شما Hummer باشه چون اینی که نوشتید میشه چکش.
پاسخ
تشکر کنندگان: Electronic-Arts ، Tomas ، msar
من یک بار خودروی فورد edge به مدت 3 ماه از کیش به تهران اوردم به صورت گذر موقت ، اگه شما از بندر های آزادی مثل کیش ماشین رو با پلاک اونجا خریداری کنید حداکثر 2 ماه به شما گذر موقت می دند که پلیس های ایران هم توی او 2 ماه حسابی از خجالتتون در میان ، پشت سر هم ماشین رو نگه می دارند. اگه از دوبی بیارید 6 ماه بهتون وقت می دند . ابته شرکت هایی هستند پول میگیرند ماهی 500 هزار تومن می گیرند و یه ماه تمدید میشه. اگه شما توقع دور دور کردن و این مایه ها دارید بیارید اگر نه همش دردسره و خرجه ، من خودم با قطار اوردم و برگشت رانندگی کردم پیر شدم 2 روز راه بود تا بندر عباس( با حساب توقف چند ساعته توی شیراز)، گفتنش راحته توی جاده هم خیلی گیر میدن و هی مدرک هاتون رو چک می کنند.

آهان فقط این رو هم در مورد خودرو های ممنوعه بگم که تا اونجا که من می دونم هیچ ماشینی ممنوعه نیست، ولی من توی گمرک دیدم که یه فورد موستان آبی بود که خط سفید داشت روی کاپوتش و گیر داده بودند که باید خط سفیدش پاک بشه و با خط نمیشه بیاد تهران یه چیز دیگه هم که دیدم این بود که اگه ماشینتون کیت داشته باشه خیلی اذیت می کنند و تا یه کاریش نکنند ولتون نمی کنند. خلاصه شما بوگاتی هم می تونید بیارید ولی اگه ویژگی های اسپرتش خیلی توی چشم باشه گیر میدن وگرنه کاری ندارند
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، msar ، parsistrans

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان