کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لاتاری برنده شدم. برم آمریکا یا نرم؟
(2013-05-14 ساعت 22:43)majid89 نوشته:  
(2013-05-05 ساعت 12:10)a.rahaa نوشته:  سلام دوستان.

ممنون از همه شما كه دوستانه و صادقانه، تازه واردين و تازه برنده شدگان رو همراهي مي كنين.

من برنده امسال هستم. ديروز چك كردم و فهميدم كه برنده شدم. خودم ثبت نام كردم براي خودم و همسرم. اما ايشون اسمشون در نيومده.
مشكل بزرگي دارم و اون اينه كه: بنده خانم هستم و متاهل. همسر من با اومدن به آمريكا و كلا هرجائي كه از پدر و مادرش دور بشه (حتي ايران)، مشكل داره. و من خودم مشتاق و حريص رفتن. از نظر كاري و موقعيتي هم موقعيت خيلي خوبي اينجا دارم اما با اين حال حاضرم از همه چي دست بكشم و زودتر خودم رو نجات بدم و شايد بعدش بتونم كمكي به هر كس ديگه اي مخصوصا خونواده ام بكنم در اين راه. ولي.... ولي مشكلم با همسرم، منو به شدت دچار ترديد كرده. قبل از ثبت نام، فكر ميكردم كه در صورت قبولي بتونم راضيش كنم، اما ديشب آب پاك ريخت روي دستم كه من نيستم!!!! حالا من موندم چيكار كنم!؟
همسرم رو هم دوست دارم. ولي موضوع علاقه و ابستگي شديد ايشون به پدر و مادرشون هم باعث اختلافات هر از گاهي ماست! نميدونم چيكار كنم؟ شما چه كمكي ميتونين به من بكنين؟ گاهي ميگم همسرم رو هم بذارم و خودم رو نجات بدم ولي...بازم مي ترسم. هردو 35 سال مون هست. هنوز هم بچه نداريم. ميخوام بهش بگم ميريم اونجا و چند سالي رو تجربه ميكنيم و اگه نشد و اگه نخواستيم بر ميگرديم، ولي مي بينم باز خيلي نيمتونم با اصرار بهش بگم. ميترسم ....
خواهشا هر جور ميتونين منو راهنمائي كنين.

سلام
داستان شما من رو یاد فیلم "جدایی نادر از سیمین" انداخت...
به نظر من شما باید بشینید منطقی صحبت کنید. البته این طور که پیداست همسر شما خیلی به نظرات شما اهمیت نمی ده... پس بهتره یه نفر از اعضای خانوادش یا دوستانش رو که قبولش داره پیدا کنید و ازش بخواهید با همسرتون صحبت کنه...
امیدوارم اینطوری بتونید به توافق برسید
سلام
البته نظر همسر خیلی مهمه . به نظر من ((اگر خواسته باشین)) اگر منطقی فکر کنید کارهاتون رو انجام میدید وانشاءالله بعد 15 روز که گرین کارت رو گرفتید پاس سفید بگیرین و تا 2 سال میتونید بررسی کنید کجا براتون بهتر برای زندگی و بعدا تصمیم نهایی رو بگیرید.ضمنا می دونید کسانیکه بدونه لاتاری میخواهند برن اونجا (از طریق سرمایه گذاری ) در حال حاضر باید حدود 2100000000 تومان یا 600هزار تا خرج کنن ؟؟؟ کمی با همسر گرامی بیشتر تحقیق کنید.
کیس: 2013AS4XXX ، رویت : 12 می- 4 نفر، مصاحبه: آنکارا 13 مارچ Tongue
وضعیت :کلیرنس بعد از71 روزTongue دریافت ویزا 07 June
ورود به آمریکا :2013 /28 / August
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، byousefi_p
(2013-05-05 ساعت 12:27)asalasali نوشته:  سلااااااااااااام من خودم استرس داشتم تو این چند روز خوب نخوابیدم الان با خوندن بعضی مطالب استرسم چند برابر شد من همیشه ارزوم بود از ایران برم و به خاطر یه سری مسايل نمیتوستم دیگه خوشبختو خوشحال باشم اینجا الانم که برنده شدم خیلیییییییییییییی خوشحالم و از خدا ممنوم ولی خیلییییییییییی میترسم کم بیارم ما 3 نفریم میخوایم بریم و 200 ملییون بیشتر سرمایه نداریم اصلا نمیدونم با این مبلغ میشه اونجا کاری کرد یا نه چون به دلار اینجا چیزی حدود 56 هزار دلار که فکر نمیکنم پول چندانی باشه؟ خیلییییییییییی استر س دارم کسی میدونه هزینه ها اونجا چجوریه یا متوسط درامد چنده دیشب به پسر عموم زنگ زدیم وکلی صحبت کردیم گفت اجاره یه خونه معمولی در جای متوسط 1000 تا 1500 دلاره

دوست عزیز
درود و تبریک
اگر زبان بلد هستید میتونید از ماههای دوم به بعد برید سر کار البته باید به همه جا سر بزنید و فرم پر کنید.
اگر زبان بلد نباشید باید از جاههای ایرانی شروع کنید تا بتونید هزینه ها را از دلاری که درمیارید خرج کنید در غیر اینصورت از جیب باید هزینه کنید.
پیشنهاد من به همه دوستان این هست که اول زبان را تقویت کنند.اینکه بگیم تو محیط یاد میگیرم و از این قبیل حرفها گول زدن خودمون هست.
اجاره اپارتمان یک خوابه در لوس انجلس-انسینو و تارزانا از 1100 شرع میشه به بالا.
حداقل حقوق هم ساعتی 8 دلار هست حداکثر 40 ساعت در هفته.که این بستگی داره به کارفرما که 40 ساعت را میده یا کمتر از این.
هزینه های خوراک و پوشاک با دلاری که اینجا درمیاری خیلی پایین هست ولی اگر چندین ماه بیکار باشید و با دلاری که از ایران اورده اید بخواهید خرج کنید خیلی سنگین هست.
باز هم نصیحت برادرانه من به دوستان این هست که اول زبان دوم زبان اخر زبان انگلیسی را تقویت کنیدهر چی به من میگفتند در جواب میگفتم بابا میریم تو محیط یاد میگیرم .ولی به شرطی در محیط کاری میتوان یاد گرفت که بتوان وارد محیط شد.کسی که نتونه صحبت بکنه نمیتونه وارد محیط کار بشه.
در ضمن بازده کلاسهای زبان ایران به مراتب بیشتر از اینجاست.
والسلاممممم
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، amir82 ، parastoo500 ، godot ، saeid-ss ، Rainy ، asalasali ، ostokhan ، Ario79 ، shaman ، pv-n ، alirezanz ، mohamad92 ، مير منصور

ممنون از همه شما كه دوستانه و صادقانه، تازه واردين و تازه برنده شدگان رو همراهي مي كنين.

من برنده امسال هستم. ديروز چك كردم و فهميدم كه برنده شدم. خودم ثبت نام كردم براي خودم و همسرم. اما ايشون اسمشون در نيومده.
مشكل بزرگي دارم و اون اينه كه: بنده خانم هستم و متاهل. همسر من با اومدن به آمريكا و كلا هرجائي كه از پدر و مادرش دور بشه (حتي ايران)، مشكل داره. و من خودم مشتاق و حريص رفتن. از نظر كاري و موقعيتي هم موقعيت خيلي خوبي اينجا دارم اما با اين حال حاضرم از همه چي دست بكشم و زودتر خودم رو نجات بدم و شايد بعدش بتونم كمكي به هر كس ديگه اي مخصوصا خونواده ام بكنم در اين راه. ولي.... ولي مشكلم با همسرم، منو به شدت دچار ترديد كرده. قبل از ثبت نام، فكر ميكردم كه در صورت قبولي بتونم راضيش كنم، اما ديشب آب پاك ريخت روي دستم كه من نيستم!!!! حالا من موندم چيكار كنم!؟
همسرم رو هم دوست دارم. ولي موضوع علاقه و ابستگي شديد ايشون به پدر و مادرشون هم باعث اختلافات هر از گاهي ماست! نميدونم چيكار كنم؟ شما چه كمكي ميتونين به من بكنين؟ گاهي ميگم همسرم رو هم بذارم و خودم رو نجات بدم ولي...بازم مي ترسم. هردو 35 سال مون هست. هنوز هم بچه نداريم. ميخوام بهش بگم ميريم اونجا و چند سالي رو تجربه ميكنيم و اگه نشد و اگه نخواستيم بر ميگرديم، ولي مي بينم باز خيلي نيمتونم با اصرار بهش بگم. ميترسم ....

سلام
به نظر من شما باید بشینید منطقی صحبت کنید. البته این طور که پیداست همسر شما خیلی به نظرات شما اهمیت نمی ده... پس بهتره یه نفر از اعضای خانوادش یا دوستانش رو که قبولش داره پیدا کنید و ازش بخواهید با همسرتون صحبت کنه...

دقيقا! جريان ما، جريان اين فيلم هست.
اما با صحبت هاي مجدد و متعددي كه با همسرم داشتم، ايشون حاضر شدن كه براي بار اول براي مدت كوتاهي مثلا چند ماه بريم و كارت رو كه گرفتيم برگرديم و بعد براي حفظ كارت و شرايطش، به آمريكا سفرهاي متعدد داشته باشيم.
ولي اين كار به اين راحتي نيست كه. ما نه شرايط مالي آنچنان توپي داريم كه بتونيم سالي يك بار به آمريكا سفر كنيم اون هم بدون هيچ منبع درآمدي در مدت اقامت در آمريكا و هم اينكه با اين شرايط اصلا موندم چطوري برنامه ريزي كنم؟
چجوري شرايطم رو به بهترين شكل ممكن، تغيير بدم و جلو ببرم؟
اگه نظري دارين، ممنون ميشم راهنمائي كنين.
کیس نامبر: 2014AS69**
تعداد افراد کیس: دو نفر
سفارت: آنکارا تغییر به ایروان
تاریخ رویت: 5 می 2013
تاریخ ارسال فرم ها: 16 جولای 2013
کارنت: 14 آپریل 2014
مصاحبه: 3 جون
وضعیت: ادمین پروسس
آپدیت ها: قبل از مصاحبه رو نمی دونستم، چک نکردم. بعد از مصاحبه (اولین بار شاید 15-16 جون چک کردم): 9 جون، 13 جولای (فقط نفر اصلی) با ایمیل، 6 و 7 آگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، Rainy ، mohamad92
]

اما با صحبت هاي مجدد و متعددي كه با همسرم داشتم، ايشون حاضر شدن كه براي بار اول براي مدت كوتاهي مثلا چند ماه بريم و كارت رو كه گرفتيم برگرديم و بعد براي حفظ كارت و شرايطش، به آمريكا سفرهاي متعدد داشته باشيم.
ولي اين كار به اين راحتي نيست كه. ما نه شرايط مالي آنچنان توپي داريم كه بتونيم سالي يك بار به آمريكا سفر كنيم اون هم بدون هيچ منبع درآمدي در مدت اقامت در آمريكا و هم اينكه با اين شرايط اصلا موندم چطوري برنامه ريزي كنم؟
[/quote]

اگه احساس خوشبختی‌ می‌کنید و مطمئن نیستید اگه همسرو وضعیت الان تونو رها کنید اینجا وضعیت بهتری براتون پیش نمیاد،نیایید.ما همه دنبال زندگی‌ بهتریم نه اینکه بدتر.ما هم الکی‌ الکی‌ حریص شدیم.نمی‌خوام کسیو مسخره کنم درسته اینجا خیلی‌ چیزای خوبی‌ داره ولی‌ انقدر آدم‌های دربو داغون میبینی‌ که میگی‌ اینا پس چجوری اومدن اینجا که انقدر واسه ما دست نیافتنی و رویاییه.واسه خود من که وقتی‌ میومدم شخصاً چیزیو از دست نمی‌دادم،نهایتان خوشم نمیومد بر می‌گشتم.شما نگران خانواده نباشید اونم شاید مثل شما برنده شدن.
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: tajhizgaran ، opayamani ، ojee ، ostokhan ، mohamad92
اگه دو دل بودی که بری یا نری چرا اصلا تو قرعه کشی شرکت کردی فرصتو از کسایی که واقعاااا بهش نیاز داشتن گرفتی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: ojee ، آیدا اس ، hamed. ، fairy ، shaman ، kesheshkhas
سلام
من میخام برای گرین کارت اقدام کنم کسی جای معتبری رو میشناسه که کارهای ثبت نام رو انجام بده ؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-15 ساعت 10:17)samira t نوشته:  ]

اگه احساس خوشبختی‌ می‌کنید و مطمئن نیستید اگه همسرو وضعیت الان تونو رها کنید اینجا وضعیت بهتری براتون پیش نمیاد،نیایید.ما همه دنبال زندگی‌ بهتریم نه اینکه بدتر.ما هم الکی‌ الکی‌ حریص شدیم.نمی‌خوام کسیو مسخره کنم درسته اینجا خیلی‌ چیزای خوبی‌ داره ولی‌ انقدر آدم‌های دربو داغون میبینی‌ که میگی‌ اینا پس چجوری اومدن اینجا که انقدر واسه ما دست نیافتنی و رویاییه.واسه خود من که وقتی‌ میومدم شخصاً چیزیو از دست نمی‌دادم،نهایتان خوشم نمیومد بر می‌گشتم.شما نگران خانواده نباشید اونم شاید مثل شما برنده شدن.
[/quote]
ریسکیه که باید قبول کنیم ما هم بریم همه چیز و از دست میدیم
**CN:2014AS000027
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-05-15 ساعت 09:49)a.rahaa نوشته:  

سلام

سلام
به طور دقیق هیچ کس نمیتونه پاسخ قطعی به شما بده. بنده فقط چند تا چیز را که به نظرم در تصمیم گیری تعیین کننده هست مطرح میکنم. امیدوارم براتون خیر باشه:
۱. در ایران چه دارایی هایی دارید (مادی و معنوی) از پول تا خویشاوندان
۲. این دارایی ها هر کدام چقدر ارزش دارند؟ لطفا نفرمایید که دوری از والدین قابل ارزش گذاری نیست. واقعیت تلخ اینه که این روزها انسانها خرید و فروش میشن فقط مبلغ متفاوته
۳. در آمریکا چه دارایی های خواهید داشت باز هم از مادی تا معنوی. مثلا امتیاز زیستن در یک جامعه آزاد چقدر ارزش داره. دقیقا ارزشها را دوباره روی کاغذ بیاورید.
۴. بعید میدونم نخواهید فرزندی داشته باشید. غالبا بانوان علاقه به مادر شدن دارند. ایران سال ۱۴۱۲ شمسی را به صورت تقریبی برای اون فرزند تصویر کنید
۵. بازنشستگی خود و همسرتان را با قوانین فعلی بازنشستگی و نرخ تورم و پوششهای بیمه م درمان و ... مقایسه کنید.
۶. اینکه با این احتمال ناچیز خوشبختانه برنده شدید براتون چه معنی میده؟ باهم فکر کنید که آیا همیشه این در باز خواهد بود؟
۷. آرزو میکنم مثل من آرزوی خدمت به ملتم را در سر نداشته باشید
خوشبخت باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، User ، آیدا اس ، ابی هانی ، shaman ، pv-n ، drgp ، lighter ، mohamad92
(2013-08-08 ساعت 21:01)Hejrat نوشته:  
(2013-05-15 ساعت 09:49)a.rahaa نوشته:  

سلام

سلام
به طور دقیق هیچ کس نمیتونه پاسخ قطعی به شما بده. بنده فقط چند تا چیز را که به نظرم در تصمیم گیری تعیین کننده هست مطرح میکنم. امیدوارم براتون خیر باشه:
۱. در ایران چه دارایی هایی دارید (مادی و معنوی) از پول تا خویشاوندان
۲. این دارایی ها هر کدام چقدر ارزش دارند؟ لطفا نفرمایید که دوری از والدین قابل ارزش گذاری نیست. واقعیت تلخ اینه که این روزها انسانها خرید و فروش میشن فقط مبلغ متفاوته
۳. در آمریکا چه دارایی های خواهید داشت باز هم از مادی تا معنوی. مثلا امتیاز زیستن در یک جامعه آزاد چقدر ارزش داره. دقیقا ارزشها را دوباره روی کاغذ بیاورید.
۴. بعید میدونم نخواهید فرزندی داشته باشید. غالبا بانوان علاقه به مادر شدن دارند. ایران سال ۱۴۱۲ شمسی را به صورت تقریبی برای اون فرزند تصویر کنید
۵. بازنشستگی خود و همسرتان را با قوانین فعلی بازنشستگی و نرخ تورم و پوششهای بیمه م درمان و ... مقایسه کنید.
۶. اینکه با این احتمال ناچیز خوشبختانه برنده شدید براتون چه معنی میده؟ باهم فکر کنید که آیا همیشه این در باز خواهد بود؟
۷. آرزو میکنم مثل من آرزوی خدمت به ملتم را در سر نداشته باشید
خوشبخت باشید
یکی از دلایلی که ما تصمیم داریم بریم آینده پسرمونه
شما هم بهتر دلیلی پیدا کنی چون اگه نتونید بمونید واقعا هزینه سنگینی پرداخت میکنید
پاسخ
تشکر کنندگان: drgp ، mohamad92
(2013-08-04 ساعت 12:21)مهندس الکترونیک نوشته:  سلام
من میخام برای گرین کارت اقدام کنم کسی جای معتبری رو میشناسه که کارهای ثبت نام رو انجام بده ؟؟؟

منظورتون مشخص نیست
گرین کارت از چه طریقی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-10 ساعت 01:17).YAS نوشته:  

منظورتون مشخص نیست
گرین کارت از چه طریقی؟

گرین کارت از طریق لاتاری ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
2 نکته برای داشتن یک زندگی خوب در امریکا:
باید تسلطتان بر زبان انگلیسی را "حداقل" در حد ایتلس 6 ویا تافل 80 برسانید. این بی نهایت مهمه.

مدارک تحصیلی صادره از ایران(حتی لیسانس و فوق) در آمریکا برای پیدا کردن یک شغل آبرومند ارزش چندانی ندارد(باور کنید!). اگر حوصله داشتید ختما در آنجا دانشگاه بروید و از انجا مدرک بگیرید که اعتبار داشته باشد. اگر حوصله انجام این کارها را ندارید امریکا عوض بهشت، جهنمی بیش نخواهد بود!
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، pv-n ، drgp
نقل قول:یکی از دلایلی که ما تصمیم داریم بریم آینده پسرمونه ...

سلام. عرض ادب دارم
من اتفاقا با شما مخالف نیستم. شما پر بی راه نفرمودید. اما عرض داشتم:

1. به دنیا آمدیم به خاطر خواست دیگران (البته الان بحث مذهبی در اراده حق تعالی ندارم). منظورم از دیگران پدر و مادرمان است

2. مدرسه رفتیم به خاطر دیگران. دانشگاه رفتیم به خاطر دیگران. المپیاد رفتیم به خاطر دیگران که مثلا در فامیل چشم هم چشمی ها بی پاسخ نماند!

3. بعضی از ما ازدواج کردیم به خاطر دیگران! (البته برخی هم به خاطر خودمان)

4. بچه دار شدیم به خاطر دیگران (که اگر نشویم حتما نازا هستیم یا مشکل از همسرمان است یا ....) البته برخی هم بچه دار شدند به خاطر خودشان

5. حالا که به نیمه راه رسیدیم وقتی تصمیم میگیرم از صفر (یا حتی زیر صفر) شروع کنیم مهمترین دلیل ما فرزند ماست. حتما شنیده اید که نسل اول مهاجرین، نسل سوخته خواهند بود خصوصا در مورد کسانی که با فرزندان مهاجرت می کنند

جمع بندی:
1. اصلا قصد خدشه وارد کردن به حرف شما را نداشتم. حتی قصد پاسخ دادن هم ندارم. صرفا یک دل نوشته بود اینها که خواندید

2. ما چه موقع و چند روز برای خودمان زندگی کردیم؟

3. در این وانفسای زنده بودن و زندگی نکردن، ایکاش اگر پیک اجل در رسید، مرگمان برای دیگران باشد
پاسخ
تشکر کنندگان: smpf ، ابی هانی ، maxsupermax ، shadi79 ، manila ، alirezanz
به نظر من چشم پوشی از موقعیت های زندگی به خاطر دوری از پدر و مادر نه تنها نشانه مهرورزی و علاقه زیاد نیست بلکه نشانه عقب ماندگی فکری و عدم رشد شخصیت اجتماعی یک فرد است. بهانه دوری از خانواده به عدم اعتماد به نفس یک فرد بزرگسال بر می گردد که هنوز نمی تواند خودش را بدون یک حامی قوی در جامعه تصور کند. خوشبختانه الآن با تکنولوژی جدید شما می توانید بیست و چهار ساعته ارتباط صوتی و تصویری با تمام افراد داشته باشید و حتی لحظه وارد شدن به موال خود را هم برای همه در سرتاسر دنیا مخابره کنید. بنابراین انجام ندادن هر کاری به خاطر دوری از پدر و مادر و دلتنگی فقط یک بهانه برای سرپوش نهادن بر ضعف شخصیتی و عدم رشد فکری یک انسان بالغ است.
البته در مورد مهاجرت چالش های بسیار زیادی وجود دارد که باید در جای خودش بررسی شود ولی اگر همه چیز مهیا بود و فقط مشکل دوری از پدر و مادر مانع اصلی مهاجرت باشد به نظر چندان عاقلانه نمی آید.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: afs ، arffx ، laili ، storagemeter ، shadi79 ، arash1986 ، apoornaki ، nasim ، sce ، maka2 ، behzad2013 ، fairy ، ostokhan ، afshin4749 ، قصه گو ، عشق رفتن ، Mina1Mina ، eybaba ، pv-n ، alirezanz ، drgp ، lighter
(2013-08-10 ساعت 10:30)مهندس الکترونیک نوشته:  
(2013-08-10 ساعت 01:17).YAS نوشته:  

منظورتون مشخص نیست
گرین کارت از چه طریقی؟

گرین کارت از طریق لاتاری ؟
دوست عزیز شما از طریق همین سایت می تونید تمام مراحل را یاد بگیرید و مطمئن باشید هیچ کس بهتر و دقیق تر و مسئولانه تر از خودتون نمی تونه این کار رو براتون انجام بده.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: