کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چند سوال در مورد تکمیل فرم‌های نامه اول
من برای تکمیل فرم‌های نامه اول چند تا سوال دارم. طوری می‌پرسم که جوابش خیلی کوتاه باشه. پس لطفاً اگر تکراری هست، باز هم لطف کنید در حد چند کلمه جواب بدید:

سوال صفرم! گفته فرم را TYPE یا PRINT کنید. چطور این کارو بکنم؟ نمی‌شه با خودکار پر کرد؟

سوال دهم: آدرس دقیق محلی که می‌خواهید در آمریکا زندگی کنید: خوب من که نمی‌دونم کجا می‌خواهم زندگی کنم، پس زدم N/A کار درستی کردم؟

سوال یازدهم: آدرسی که می‌خواهید گرین کارت در آمریکا بهش ارسال شه، اگر با پاسخ سوال ده فرق دارد باز، من آدرسی ندارم که بدم؟ آدرس فامیل رو بدم؟ یا همون N/A بنویسم؟

سوال بیست و نهم واقع در فرم DS-230 Part II (توجه کنید که قبلش اسم و فامیل خودم رو پرسیده در همین فرم) می‌گه: Name and Address of Petitioner سوال اینه که این Petitioner دقیقا چه کسی هست؟ خودمم؟ کسی که حمایت مالی می‌کنه من رو؟

سوال سی و سوم: می‌گه می‌خواید براتون Social Security Number تعیین شه و کارت بیمه اجتماعی بگیرید؟ باید بخوام؟ چه دلیل هست که نخوام؟

از توجه همه‌تون ممنونم
تشکر کنندگان:
ضمن عرض تبريك _شما توسط چه سايتي ثبت نام كرديد؟
تشکر کنندگان:
Hojjat نوشته: من برای تکمیل فرم‌های نامه اول چند تا سوال دارم. طوری می‌پرسم که جوابش خیلی کوتاه باشه. پس لطفاً اگر تکراری هست، باز هم لطف کنید در حد چند کلمه جواب بدید:

سوال صفرم! گفته فرم را TYPE یا PRINT کنید. چطور این کارو بکنم؟ نمی‌شه با خودکار پر کرد؟

سوال دهم: آدرس دقیق محلی که می‌خواهید در آمریکا زندگی کنید: خوب من که نمی‌دونم کجا می‌خواهم زندگی کنم، پس زدم N/A کار درستی کردم؟

سوال یازدهم: آدرسی که می‌خواهید گرین کارت در آمریکا بهش ارسال شه، اگر با پاسخ سوال ده فرق دارد باز، من آدرسی ندارم که بدم؟ آدرس فامیل رو بدم؟ یا همون N/A بنویسم؟

سوال بیست و نهم واقع در فرم DS-230 Part II (توجه کنید که قبلش اسم و فامیل خودم رو پرسیده در همین فرم) می‌گه: Name and Address of Petitioner سوال اینه که این Petitioner دقیقا چه کسی هست؟ خودمم؟ کسی که حمایت مالی می‌کنه من رو؟

سوال سی و سوم: می‌گه می‌خواید براتون Social Security Number تعیین شه و کارت بیمه اجتماعی بگیرید؟ باید بخوام؟ چه دلیل هست که نخوام؟

از توجه همه‌تون ممنونم

جواب صفرم: با خودکار پر کنید مشکلی نیست. من با خودکار آبی پر کردم.
جواب دهم: آدرس اسپانسرتون رو بدین یا فامیل.
جواب یازدهم: همون آدرس جواب دهم را بنویسید، وقتی وارد آمریکا شدید در فرودگاه میتونید درخواست کنید که کارت به یک آدرس دیگه ارسال بشه
جواب بیست و نهم: Petitioner همون برنده اصلی هست، یعنی خودتون
جواب سی و سوم: بله حتما! این کارت و شماره را احتیاج دارید، ولی اگر هم علامت نزنید بعد از ورود به آمریکا می تونید به دفاتر محلی مراجعه و اقدام کنید.

شما تا وقتی که کارنت بشید وقت خواهید داشت که با کی سی سی تماس بگیرید و اطلاعات فرمتون را ارسال کنید. پس خیلی نگران نباشی. ولی چرا فرمها را تا حالا ارسال نکردین؟
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان:
ببخشید پس چرا من سوالات 0 10 11 33 را ندیدم؟ شما برای مصاحبه کجا دعوت شده ای؟
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
تشکر کنندگان:
Masoud نوشته:
Hojjat نوشته: سوال صفرم! گفته فرم را TYPE یا PRINT کنید. چطور این کارو بکنم؟ نمی‌شه با خودکار پر کرد؟
جواب صفرم: با خودکار پر کنید مشکلی نیست. من با خودکار آبی پر کردم.

شما تا وقتی که کارنت بشید وقت خواهید داشت که با کی سی سی تماس بگیرید و اطلاعات فرمتون را ارسال کنید. پس خیلی نگران نباشی. ولی چرا فرمها را تا حالا ارسال نکردین؟

نکته اول: من فهمیدم که می‌شه فرم‌ها رو از اینترنت گرفت و توشون رو پر کرد و پرینت کرد. من این کار رو می‌کنم چون احساس می‌کنم تر تمیز تره.

نکته دوم: علت اصلی ارسال نکردن فرم‌ها تاخیر خودم بوده. من شماره کیسم سه رقمی و احتمالا زود کارنت می‌شم. باید دیگه بفرستمش!

air نوشته: ببخشید پس چرا من سوالات 0 10 11 33 را ندیدم؟ شما برای مصاحبه کجا دعوت شده ای؟
من هنوز دعوت نشدم! سوال «صفرم» که گفتم، منظورم این بود که سوالم این قدر اساسیه که از سوال یکم فرم هم مهم‌تره! سوال‌های دیگه توی فرم‌های DS-230 پیدا می‌شن.
تشکر کنندگان:
Hojjat نوشته: نکته اول: من فهمیدم که می‌شه فرم‌ها رو از اینترنت گرفت و توشون رو پر کرد و پرینت کرد. من این کار رو می‌کنم چون احساس می‌کنم تر تمیز تره.

نکته دوم: علت اصلی ارسال نکردن فرم‌ها تاخیر خودم بوده. من شماره کیسم سه رقمی و احتمالا زود کارنت می‌شم. باید دیگه بفرستمش!

من پیشنهاد می کنم که شما هر چه زود تر فرم های خودتونو پر کرده و پست کنید. شما با پر کردن این فرم ها به اونا می گید که میل دارید تو ادامه مراحل گرفتن گرین کارت شرکت کنید. دیر کردن در فرستادن فرم ها می تونه به این معنی باشه که شما دیگه میل ندارید به آمریکا برید!! وقت خودتونو هم برای این که فرم ها یه کمی ترو تمیز تر باشه هدر ندید.
همون طوری که تو نامه شما نوشته گرفتن این نامه به این معنی نیست که حتماً به شما گرین کارت میدن. (حتی اگه شماره کیس شما سه رقمی باشه). بنابر این خیلی مواظب باشید.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان