کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در دانشگاه های نروژ
(2010-12-29 ساعت 13:29)benighted_boy نوشته:  با سلام
من تعدادی سوال در خصوص مهاجرت به این کشور را داشتم که اگر لطف کنید پاسخ دهید
1- من مدرک دیپلم فنی و حرفه ای ایران را دارم و در ترم 4 دوره کاردانی دانشگاه سرارسری مشهد انصراف از تحصیل داده ام و مدرک پیش دانشگاهی که گفته بودید را ندارم !!!
2- در ایران برنامه نویس بوده ام و حدود 4 سال سابقه کاری در این خصوص را دارا هستم
3-مدرک آیلتس 6 دارم
حال با توجه به این موارد میتوانم برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام کنم یا خیر ؟؟؟؟
اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های مربوط به رشته های آی تی می خواستم ؟؟؟
و اینکه قدم اول برای جمع آوری اطلاعات و شروع کار برای پذیرش از کجاست ؟
با تشکر
الان که زمان ثبت نام تموم شده برا ترم بعدی اقدام کنید
و برای فن اوری اطلاعات - شبکه - نرم افزار و سخت افزار
به ترتیب
امریکا
انگلستان
المان
ژاپن
هند
لهستان
مناسبه
پاسخ
تشکر کنندگان: benighted_boy ، hamedrouhi ، msar
سلام . پیشاپیش ممنون اگه راهنمایی کنید. من تازه مدرک لیسانس معماری ام رو گرفتم از دانشگاه دولتی تو ایران. دنبال کارای معافی سربازی و ترجمه ی مدارکم هستم. لطف می کنید از دانشگاهایی که تو اروپا در زمینه ی معماری قوی هستند یه اطلاعاتی بدبد؟ یا اگه کسی رو میشناسید که داره معماری می خونه تو یه دانشگاه عالی معرفی کنید؟ یه جایی می خوام مثل آلمان و اتریش که هزینه ی تحصیل پایین باشه. ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
دوست عزیز ممنون از اطلاع رسانی خوبتون من سال 82 فارغ التحصیل کارشناسی پرستاری شدم و تا الان 6سال سابقه کار با بیمه دارم و بعد از اون ارشد را روانشناسی خوندم البته آزاد 5/5 ایلتس دارم به نظرتون این امکان واسه من هست که مذرک کارشناسیم را اونجا بتونم رجیستر کنم و بتونم کار کنم و ادامه تحصیل بدم و اقامت بگیرم راهنمایی کنید لطفا چه مراحلی را طی کنم
پاسخ
(2010-12-29 ساعت 15:14)mohammad.maleki نوشته:  
1- من مدرک دیپلم فنی و حرفه ای ایران را دارم و در ترم 4 دوره کاردانی دانشگاه سرارسری مشهد انصراف از تحصیل داده ام و مدرک پیش دانشگاهی که گفته بودید را ندارم !!!
2- در ایران برنامه نویس بوده ام و حدود 4 سال سابقه کاری در این خصوص را دارا هستم
3-مدرک آیلتس 6 دارم
حال با توجه به این موارد میتوانم برای پذیرش در دانشگاه های این کشور اقدام کنم یا خیر ؟؟؟؟
با تشکر
به ترتیب
امریکا
انگلستان
المان
ژاپن
هند
لهستان
مناسبه
دوست عزیز ممنون از پاسختون .میشه لطف کنید و بگید شروع کار برای پذیرش و سایر مراحل از کجاست و به چه طریقه ؟
پاسخ
(2011-01-05 ساعت 15:35)benighted_boy نوشته:  
(2010-12-29 ساعت 15:14)mohammad.maleki نوشته:  
3-مدرک آیلتس 6 دارم
با تشکر
به ترتیب
امریکا
انگلستان
المان
ژاپن
هند
لهستان
مناسبه
دوست عزیز ممنون از پاسختون .میشه لطف کنید و بگید شروع کار برای پذیرش و سایر مراحل از کجاست و به چه طریقه ؟

تکمیل و ترجمه مدارک به همراه تایید وزارت خارجه
مدارک مالی
عدم سو پیشینه
گواهی سلامت
کپی پاسپورت
برای پذیرش و بهد از گرفتن پذیرش باید برید سفارت و وقت بگیرید باقی مراحل
پاسخ
تشکر کنندگان: benighted_boy ، msar
سلام دوستان من جدیداً این سایت رو پیدا کردم واقعا خوشحال هستم از اینکه دوستانی مثل شما اینجا هستن با این همه اطلاعات ، من دانشجوی مهندسی‌ مکانیک امروز یعنی‌ ۸ اسفند ۱۳۸۹ ترم آخر هستم و می‌خوام برای ارشد واسه یک کشور برای پذیرش اقدم کنم با توجه به جستجویی که کردم به نظرم نروژ ، فنلاند و لهستان از بقیه مناسب تر بود راستی‌ این کشورا رشتهٔ مهندسی‌ چه جوریه ؟ من تو نروژ که من مناسب تر دیدم پیدا نکردم واسه ارشد مهندسی‌ آیا وجود داره؟ ، می‌خواستم رهنمییم کنین چه مراحلی رو باید از الان انجام بدم ؟ در ضمن در مورد آیلتس باید بگم که یک ماه کار داره اگه بخونم می‌تونم ۶ رو بگیرم ، در ضمن معدل کلم ۱۶.۲۲ هست ، به نظر شما آیا با توجه به تحصیل من در دانشگاه آزاد می‌شه امید داشت ، در ضمن من مقاله‌یی ندادم ولی‌ ۳ تا مدرک از فنی حرفه‌ای در رابطه با رشتهٔ خودم دارم که تقریبا ۶۰۰ ، ۷۰۰ ساعت آموزش هست.از همه مهم تر اینه که من اقامت پس از تحصیل برام اهمیت بیشتری داره و می‌خوام پس از تحصیل در اون کشور ماندگار شم،ببخشید طولانی‌ شد،می‌شه راهنمایی کنین ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام... من میخوام برای گرفتن فوق لیسانس به نروژ برم. چه کنم که سریعتر به هدفم برسم؟ هنوز ایلتسم رو نگرفتم. تا کی فرصت دارم ؟ مطمئنا برای ترم پاییز که نمیرسم. نمیدونم برای ترم بعدی ممکن هست یا نه؟ اگر راهنماییم کنین سپاسگزار میشم.
پاسخ
(2011-03-31 ساعت 23:34)پری نوشته:  سلام... من میخوام برای گرفتن فوق لیسانس به نروژ برم. چه کنم که سریعتر به هدفم برسم؟ هنوز ایلتسم رو نگرفتم. تا کی فرصت دارم ؟ مطمئنا برای ترم پاییز که نمیرسم. نمیدونم برای ترم بعدی ممکن هست یا نه؟ اگر راهنماییم کنین سپاسگزار میشم.

سلام دوست عزیز
درباره دانشگاههای آمریکا اگر سوال داشتین خیلی از دوستان میتونستن جواب بدن ولی نروژ یکم سخته. ولی هرچی که درباره پذیرش نروژ بخواین تو لینک زیر هست.
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...9%88%DA%98
موفق باشید
پاسخ
سلام
من یکم اطلاعات دارم ولی شما بهتره رشته تون رو هم بگید اینجوری سئوالت خیلی کلیه . به پائیز که نمیرسی چون مهلت نهایی همه دانشگاهای نروژ تموم شده برای زمستان هم باید ببینی اصلا دانشگاهی که میخوای اون رشته رو ارائه میده ؟
ولی طبق تجربه من بسیار انتخاب خوبی کردی ادامه بده ، خیلی منظم تر از سوئدی ها هستند و سرشون هم خلوت تره درست جواب آدم رو میدن . به خاطر اعتقاد به سرماش خیلی کم طرفدار داره و این مزیت خیلی خوبیه واسه کسی که واقعا میخواد درس بخونه و یه جای آروم میخواد ، برعکس سوئد که شده کارناول دانشجو از همه دنیا. بازم اگه کمکی خواستید در خدمتم.
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
با سلام
من لیسانس حسابداری از دانشگاه اصفهان دارم و حدود هفتاسل سابقه کار در مدیریت آی تی دارم .آیا میتونم برای مستر در رشته آی تی یا کامپیوتر پذیرش بگیرم. آیا GRE سابجکت کامپیوتر میتونه جبران نامرتبط بودن مدرکم را با رشته درخواستی بکنه ؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمائید
پاسخ
با سلام به دوستان عزیز من مدرک دیپلم ریاضی با معدل ۱۶ دارم و پیش دانشگاهی هم رفتم...
۱ سال دانشگاه رفتم و بنا به مشکلاتی مجبور به ترکش شدم...حالا میخوام واسه دوره کارشناسی در نروژ اقدام کنم...به نظرتون مقدوره؟ ویزا میدن؟
از لحاظ سربازی که معافیت دارم و مدرک آیلتس رو هم تا ۵ ماه دیگه میگیرم...
رشته های مد نظرم هم مهندسی صنایع و مکانیک هستش...
راستی متولد ۶۹ هم هستم.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
با سلام به دوستان عزیز من مدرک دیپلم ریاضی با معدل ۱۶ دارم و پیش دانشگاهی هم رفتم...
۱ سال دانشگاه رفتم و بنا به مشکلاتی مجبور به ترکش شدم...حالا میخوام واسه دوره کارشناسی در نروژ اقدام کنم...به نظرتون مقدوره؟ ویزا میدن؟
راستی متولد ۶۹ هم هستم.
پاسخ
(2011-04-16 ساعت 13:32)erno69 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز من مدرک دیپلم ریاضی با معدل ۱۶ دارم و پیش دانشگاهی هم رفتم...
راستی متولد ۶۹ هم هستم.

سلام

در مورد دانشگاه های خارجی هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. شما گه واقعا قصد ادامه تحصیل دارید باید حداقل چند جا (منظورم بیشتر از 5 تا دانشگاه) اپلای کنی. و منتظر جوابشون بشینی.
در مورد ویزا مشکلی نیست تا جایی که من دیدم هرچی دانشگاهی که شما رو پذیرش کرده اسم و رسم بهتری داشته باشه شما راحت تر ویزا میگیرید . از نظر سفارت نروژ فقط اون 89000 کرون مهمه و نامه پذیرش.
چند مورد هست باید با خودتون ببرید سفارت اگه اونا رو داشته باشید که ویزا میگیرید اگه نقص داشته باشه مدارکتون خوب اشکال از کار خودتون بوده اونا بر اساس حال و هوای اون روزشون با دانشجو برخورد نمیکنن Wink
keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، maral-map
سلام دوستان
من لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه آزاد. میخوام ارشد نانو تکنولوژی یا فیزیک پزشکی بخونم. میدونین دانشگاههای نروژ این رشته هارو دارن یا نه؟

دانشگاههای نروژ شرط معدل دارن؟ من شنیدم معدل بالای 15 بر میدارن.

و این 11 میلیون که میگن باید تو حسابمون داشته باشیم چیه؟ اجباریه؟
پاسخ
(2011-05-15 ساعت 20:16)lady sunny نوشته:  سلام دوستان
من لیسانس فیزیک دارم از دانشگاه آزاد. میخوام ارشد نانو تکنولوژی یا فیزیک پزشکی بخونم. میدونین دانشگاههای نروژ این رشته هارو دارن یا نه؟

دانشگاههای نروژ شرط معدل دارن؟ من شنیدم معدل بالای 15 بر میدارن.

و این 11 میلیون که میگن باید تو حسابمون داشته باشیم چیه؟ اجباریه؟

سلام
کدوم دانشگاه ؟ یعنی کدوم شعبه ؟
من نانو تکنولوژی رو دیدم ولی فیزیک پزشکی یادم نمیاد. باید از رو لیست دانشگاه ها دونه دونه بری نگاه کنی ، چون هر سال ممکنه لیست رشته هاشون عوض بشه .
سایت اپلای ابرود - قسمت راهنمای نروژ
شرط معدل 12 دارن ، همین امسال کسی رو دیدم رشته کامپیوتر معدل 12.49 پذیرش گرفته بود.
کدوم 11 میلیون ؟ Big Grin اگه اون 89000 کرون رو می فرمائید با قیمت امروز چیزی نزدیک به 19 تا 20 میلیون میشه Wink بله اون برای زمان سفارت اجباریه ، حساب های ایران هم ارزشیابی نمیشن ، موقع سفارت باید پول رو بریزید به حساب دانشگاه تو نروژ بعد اونا نامه میدن به سفارت که ایشون پول رو داره .

keivan
عضو بی سابقه !
پاسخ
تشکر کنندگان: lady sunny ، msar ، maral-map

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان