کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ورود به کالج یا دبیرستان
در این مبحث، پرسش‌های مرتبط با ورود به کالج یا دبیرستان در آمریکا پاسخ داده می‌شوند.
پاسخ
دوستان عزیز متاسفانه درخواست ویزای کسانی که برای دبیرستان و دوره زبان میخواهند تشریف ببرند، رد میشود! ( 90% )
البته برای ایرانیان اینطوری هست! چون اعتبار جهانی داریم!

در ضمن سیب عزیز مگر اینکه شما برنده لاتاری باشید که بتونید تا سپتامبر تشریف ببرید! وگرنه حداقل پروسه اپلای و ویزا 2 ماه طول میکشه!
امتحانی وجود نداره برای دوره زبان! فقط شما باید بهشون ثابت کنید در حدی هستید که بتونید در کلاسهایشون حضور داشته باشید! حالا چه با آیلز چه با تافل!
به نظر من امتحان آیلز بدید که سطحتون مشخص بشه!

کانگ فوی عزیز میتونم با جرات بگم که 90% درخواست ها برای Undergraduate و دبیرستان و دوره زبان رد میشوند! پس احتمال داره که یکی از شما موفق به دریافت ویزا بشه، اما اینکه دوتاتون با هم قبول بشید، دانکی شانس میخواهد! Big Grin

در مورد ویزا برای دبیرستان متاسفانه تاکنون اطلاعات زیادی کسب نکردم، ولی قیم نمیخواهند!
http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1270.html
http://www.foreignborn.com/visas_imm/oth...ademic.htm
این لینکها میتونند مفید باشند براتون!
پاسخ
تشکر کنندگان: wushu kung fu ، ADONIS ، laili ، sib 24 ، OverLord ، smith ، Afies ، afshinghwink ، peidaye penhan ، hamedrouhi ، msar ، maryam.azad ، ahmari_44
آقایان لطفا پاسخ های نامربوط ارسال نکنید.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
تشکر کنندگان: WIKIMAN ، mohsen324 ، OverLord ، frozen mind ، msar
سلام دوستان من برام سوال بود که سال تحصيلي اونا چجورياست يعني سال تحصيلي و درسي بچه ها در ايران 1مهر هست ماله اونا کي ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
جواب سوالت رو می‏تونی در مقاله زیر ویکی پدیا پیدا کنی: ترم تحصیلی در جاهای مخلتف دنیا یا Academic term

ترمهای تحصیلی مربوط به دبستان، راهنمایی، دبیرستان و دانشگاه آمریکا همه داخلش هست. جالب اینجاست که اطلاعات ترم تحصیلی در ایران هم در این مقاله وجود داره.
The Dude: F*ck sympathy! I don't need your f*ckin' sympathy, man, I need my f*cking johnson!
Donny: What do you need that for, Dude?
From Movie "The Big Lebowski"
پاسخ
تشکر کنندگان: arshin ، afshinghwink ، peidaye penhan ، مریم فتوحی ، msar ، mehdi_a_3084
ضمن احترام فراوان برای یکایک شما دوستان، خواهش میکنم اگر تاپیکی زده میشه بطور درست و دقیق بهش رسیدگی کنید.
در این بخش من اصلا تاپیک جالبی ندیدم!
همگی نصفه کاره رها شده اند.
از بلندای صخره به ژرفنای پرواز کن! در بین راه بال‌هایت را بساز!

_ ری برد بری
پاسخ
Smileسلام یاران همراه
می خواستم جنبه های دیگر از این تاپیک را برای شما عنوان کنم
ببیند دوستان :
1- کالج فقط منظور دبیرستان یا شبیه به آن نیست برای بچه ها. چرا؟
چون بسیار افرادی که در رشته تخصصی کارشناسی /ارشد و با سابقه پیشین خوب کاری موفق در کاری همسان با ایران در خارج از کشور موفق نشده اند ولی باگذراندن برخی دوره های کوتاه یا میان مدت کالجی (شبیه به فنی خودمان) تخصص مورد نیاز آن محیط بدست آمده که پول ساز بوده و کارآمدی خویش را اثبات نموده
2-برخی کالج ها رایگان دوره هایی ارائه می دهند که آن رشته اقبال عمومی نداشته ولی پیش نیازی ارزنده برای رشته های تحصیلی و کاری خاص است که پس از کسب تجربه عملی . راه گشا و آینده دار است.
3- مدارک کالج ها در امریکا معتبر تر از بسیاری از مدارک علمی ما در ایران از بابت ارزشگذاری است و مورد قبول برای اقصا نقاط امریکا و جهان برای کار و یا ادامه تحصیل ...
Smile در نتیجه خودم و شما را توصیه به گذراندن حتی یک دوره از این دوره ها می کنم
به امید رفاه و موفقیت برای همگان
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
سلام به دوستان عزيز .
عنوان بحث ( ورود به كالج يا دبيرستان ) است .
لطفا بحث چگونگي گرفتن ويزا و گرين كارت و بليط و ........ را در جاي خودش مطرح و پيگيري نماييد و دوستان مطلع هم لطف كنند به سوالات غير مرتبط پاسخ ندهند تا خود بخود افرادي كه موضوع را رعايت نمي كنند به قسمت مربوطه هدايت شوند . در غير اينصورت انگار در يك خيابان شلوغ پر سر و صدا بخواهي درس بخواني .
حال جهت اطلاع رساني به دوستان پرسش گر در خصوص عنوان بحث كمك كنيد و بفرماييد .
1- تفاوت كالج و دبيرستان و انواع ان چگونه است .
2- دوره دبيرستان و كالج چند سال است .
3- براي ورود به دانشگاه گذارندن كدام دوره هاي فوق الزامي است .
4- دروس ارايه شده ايا بصورت رشته خاص مثل ايران تقسيم شده و تاكيد بر دروس خاصي وجود دارد . بيشتر تئوري است يا عملي است .
5- قوانين مدارس فوق ورود و خروج - تعداد دانش اموزان - معلمين - خوابگاه - روزانه و شبانه و .......چگونه است .
6- شهريه - بورسيه و.......چگونه است .
و موضوعاتي كه از قلم افتاده .......
با تشكر از دوستاني كه در اين خصوص زحمت مي كشند و اطلاعات مورد نياز را تهيه و انتقال مي دهند .
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، زری وحدتی ، msar ، maryam.azad
بچه ها من چند بار توی تاپیک های مختلف سوالم را کردم اما جواب درستی نگرفتم.یکبار دیگه میگم!
من امسال دیپلم میگیرم و با معدل خوب.ویزا هم دارم.اما واسه ی رفتن دودلم.به نظرتون اینجا فوق دیلم یا لیسانس بگیرم یا یکی دو سال دیگه برم؟
خواهش میکنم سریع بهم جواب بدین
پاسخ
سلام
کسی میدونه کتاب های SAT رو توی ایران از کجا میشه خرید؟
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
پاسخ
من خیلی رفتم دنبالش پیدا نکردم. ولی PDF اش رو سرچ کنید پیدا میشه.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: maxsupermax ، sohi ، زری وحدتی ، msar
این کتاب های SAT چی هست؟
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
پاسخ
(2011-05-08 ساعت 19:39)Ali-J نوشته:  من خیلی رفتم دنبالش پیدا نکردم. ولی PDF اش رو سرچ کنید پیدا میشه.

خودم پیدا کردم!از فروشگاه ادینه بوک.فقط توی قسمت سرچ بزنین college bored یا sat
http://www.adinebook.com/gp/w/homepage.h...47-2209198

پاسخ
تشکر کنندگان: زری وحدتی ، msar
(2011-05-09 ساعت 14:16)wushu kung fu نوشته:  این کتاب های SAT چی هست؟

برای رفتن به کالج باید یه سری امتحان بدی که با توجه به اون نمره ات بالاخره یه جایی میری!(چجوری گفتمBig Grin)
اون امتحان ها هم اسمشون sat یاact (در مورده دومی خیلی اطلاع ندارم)
این کتاب هم یه سری تست شامل ریاضی زبان علوم و... داره که امادت میکنه واسه امتحان.
یه کتابش رو به صورت PDF توی ضمیمه می زارم

فایل‌های پیوست
.pdf   Master_the_SAT_Subject_Test-Math_Level_1_and_2.pdf (اندازه 1.49 MB / تعداد دانلود: 1,067)

پاسخ
(2011-05-09 ساعت 14:16)wushu kung fu نوشته:  این کتاب های SAT چی هست؟

Smile
دوست عزیز
کافی است در گوگل سرچ بزنید : what is the SAT
همه چیز رو بهت میگه
خوش باشی

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: sohi ، msar ، maryam.azad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان