کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
احتمال افزايش تعداد رواديد گوناگوني (Diversity Visa) در سال هاي آينده
Exclamation 
سلام

همون طور كه بيشتر دوستان مي دونن، هر ساله 55 هزار ويزا از طريق قرعه كشي به افراد مختلف داده مي شه كه در سال هاي اخير به خاطر يه قانوني به اسم NACARA ACT، پنج هزار تا از اين ويزا ها كم مي شه و عملا 50 هزار ويزا به دست ملت مي رسه.

امروز به مطلب جالبي برخوردم كه يه نماينده كنگره آمريكا به اسم خانوم شيلا جكسون لي از 31 January سال 2007 داره براي تصويب قانوني تلاش مي كنه كه مهاجرت به آمريكا رو آسانتر و قانونمندتر بكنه و يكي از مفاد اون قانون، دو برابر شدن تعداد ويزاهايي است كه از طريق قرعه كشي داده مي شه. يعني كل ويزاها مي شه 110 هزار تا در سال!

البته به فرض اين كه اين قانون تصويب بشه، معلوم نيست بر سر NACARA ACT چي مياد. آيا همون 5 هزار تا ويزا در سال مي مونه و عملا 105 هزار تا ويزا براي برندگان قرعه كشي باقي مي مونه، يا اون هم دو برابر مي شه و با كسر شدن 10 هزار ويزا از سهميه ساليانه، 100 هزار ويزا به خلق الله مي رسه.

اين قانون مراحل زيادي رو براي تصويب شدن پشت سر گذاشته و هنوز راه نسبتا طولاني براي نهايي شدن در پيش رو داره. وضعيت فعلي اين قانون اينه كه در حال حاضر در حال شنيدن نظرات موافق يا مخالف كميته هاي فرعي هستند.

منابع:

صفحه شخصي خانم شيلا جكسون لي:

http://jacksonlee.house.gov/

متن كامل قانون:

http://frwebgate.access.gpo.gov/cgi-bin/...ih.txt.pdf

متن قسمتي از قانون كه به قرعه كشي مربوط مي شه:

http://thomas.loc.gov/cgi-bin/query/F?c1...GL:e118201:

وضعيت فعلي قانون:

http://thomas.loc.gov/cgi-bin/bdquery/z?d110:h.r.00750:

كسي خبر جديدي گرفت با اطلاعات بيشتري داره، ممنون مي شم در اختيار ما هم بگذاره.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
به نظر شما سهمیه ایران هم کم خواهد شد؟

به نظر من شرایط خوش بینانه هست و از سهمیه ایران کم نخواهد شد!
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، zara man ، msar
دوست خوبم، يه كمي دقت كن:

اول اين كه ما اصلا بحثي از كاهش و خبرهاي بد نكرديم. موضوع ما افزايش و خبرهاي خوبه. غير منطقيه كه تعداد كل برندگان زياد بشه و تعداد برندگان ايران كم بشه!!!!

دوم اين كه نه ايران . نه هيچ كشور ديگه سهميه مشخصي ندارند. برندگان هر كشور متناسب با تعداد شركت كنندگان از همون كشوره (اين جمله دومي يه حدسه). غفقط همه كشورها يه حد ويزا گرفتن دارند. يعني هيچ كشوري، هر چقدر هر برنده هاش زياد باشه، نمي تونه بالاي 7 درصد از ويزاها رو به خودش اختصاص بده.

لپ كلام اين كه ما اينجا مي خواستيم بگيم يه خانوم مهربوني توي كنگره آمريكا داره سعي مي كنه تعداد كشاني كه در لاتاري برنده مي شن دو برابر بشن!

(2010-07-16 ساعت 14:26)usa.lover نوشته:  به نظر شما سهمیه ایران هم کم خواهد شد؟

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
(2010-07-16 ساعت 15:19)Ashkan78 نوشته:  دوست خوبم، يه كمي دقت كن:

اول اين كه ما اصلا بحثي از كاهش و خبرهاي بد نكرديم. موضوع ما افزايش و خبرهاي خوبه. غير منطقيه كه تعداد كل برندگان زياد بشه و تعداد برندگان ايران كم بشه!!!!

دوم اين كه نه ايران . نه هيچ كشور ديگه سهميه مشخصي ندارند. برندگان هر كشور متناسب با تعداد شركت كنندگان از همون كشوره (اين جمله دومي يه حدسه). غفقط همه كشورها يه حد ويزا گرفتن دارند. يعني هيچ كشوري، هر چقدر هر برنده هاش زياد باشه، نمي تونه بالاي 7 درصد از ويزاها رو به خودش اختصاص بده.

لپ كلام اين كه ما اينجا مي خواستيم بگيم يه خانوم مهربوني توي كنگره آمريكا داره سعي مي كنه تعداد كشاني كه در لاتاري برنده مي شن دو برابر بشن!

با سلام بنده امروز خبری را در شبکه v.o.a دیدم که گویا زمزمه های حذف قرعه کشی لاتاری از مجلس آمریکا بگوش میرسد. من اول برای خودم متاسفم چون تازه با لاتاری آشنا شدم و برای اولین بار امسال میخواستم شانسم و امتحان کنم. و بعد برای تمام کسانی که هنوز شرکت نکردن.
پاسخ
تشکر کنندگان: poorya-poorya ، battosai ، msar
(2013-05-18 ساعت 12:53)behzad2013 نوشته:  

با سلام بنده امروز خبری را در شبکه v.o.a دیدم که گویا زمزمه های حذف قرعه کشی لاتاری از مجلس آمریکا بگوش میرسد. من اول برای خودم متاسفم چون تازه با لاتاری آشنا شدم و برای اولین بار امسال میخواستم شانسم و امتحان کنم. و بعد برای تمام کسانی که هنوز شرکت نکردن.
درسته من هم دیشب شنیدم برای همه ی کسانی که این شانس رو از دست دادن متاسفم

(2013-05-18 ساعت 12:53)behzad2013 نوشته:  

درسته از سال دیگه فقط نیروهای متخصص میتونن در لاتاری شرکت کنن
CN : 2014AS000061##

فرصتی دست داده که زندگی رو جالب تر می کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: poorya-poorya ، msar
منظوراز نیروی متخصص یعنی چی؟!!1 دقیقا چه تخصص هایی و با چه مدارک تحصیلی؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mar308 ، samansaba ، msar ، mohsen.saadat

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان