کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهنمای خرید دوربین عکاسی
Question 
سلام و درود.با اجازه مدیران عزیز این تاپیک رو باز کردم و امیدوارم برای دوستان و همچنین با عنوان یکی از بحث غیر مهاجرتی مفید واقع بشه.بحث تاپیک خرید دوربین عکاسی است.دوربين‌هاي ديجيتال موجود در بازار، كار انتخاب و خريد يك دوربين ديجيتال مناسب را براي خريداراني كه فرصت چنداني براي تحقيق و مقايسه مدل‌هاي مختلف ندارند، دشوار كرده است.
فروشندگان گاهي حتي اجازه لمس و مشاهده از نزديك دوربين‌ها را هم به مشتريان نمي‌دهند و با بي‌حوصلگي، تنها اعداد و ارقام و اصطلاحاتي را پشت سر هم تحويل مشتري مي‌دهند و به او مي‌قبولانند كه دوربين آنها بهترين دوربيني است كه در بازار پيدا مي‌شود. بسياري از مشتريان هم پول امكانات و ويژگي‌هايي را مي‌پردازند كه ممكن است هرگز به آنها احتياج نداشته باشند.در این تاپیک به بررسی برندها و اینکه چه دوربینی برای شما مناسب تر است می پردازیم.دوستان در صورت لزوم می تونن قیمت و یا عکس خاص دوربین مورد نظر را با ذکر منبع در اینجا قرار بدن.
Pir shodim vali bozorg na
تشکر کنندگان: usa.lover ، ADONIS ، hamedrouhi ، hasti_banoo ، lexington ، Hossein81 ، امی ، mina_s
من میتونم کمک حرفه ای به کسانی که قصد خرید دوربین رو دارند بکنم!

هر کسی سوال داشت من در خدمتم!

فقط باید محدوده قیمت و هدفشون رو بیان کنند!

پیروز باشید...
تشکر کنندگان: cky ، ADONIS ، hasti_banoo ، Hossein81
خب برای خرید یک دوربین پیشنهاد می کنم اول نیازتون رو از یک دوربین بدونید.اینکه از یک دوربین چه چیزی می خواهید.اگر یک دوربین شیک و کوچک با امکانات ساده و کار راه انداز می خواهید دوربین های سایبرشات سونی انتخاب خوبی است.اما اگر از نظر هزینه کردن مشکلی ندارین و خواهان دوربینی حرفه ای با امکانات عالی می گردید دوربین های SLR برند NIKON و CANON گزینه های خوبی به نظر می رسند.

برای روبراه شدن تاپیک و شروع بحث دوربین Canon 1000D را بررسی می کنیم و به نقاط قوت و ضعف آن می پردازیم.من این دوربین رو یک سال که دارم و ازش راضی هستم.به نظر من دوربین نیمه حرفه ای هست و پولی که نسبت به امکاناتش می پردازید بسیار به صرفه هست.این دوربین سال 2008 وارد بازار شده و برنده بهترین دوربین در سایت Dpreview در سال 2009 شد.

[عکس: canon_1000d.jpg]

معرفی دوربین Canon EOS 1000D

در سال 2008 دوربین جدید دیگری توسط شركت كانن به بازار عرضه كرده است كه EOS 1000D نام دارد و نام دیگر آن Kiss F میباشد . این دوربین حرفه ای كه در آمریكا با نام Rebel XS شناخته شده است مجهز به ویژگی های قابل توجهی از قبیل : سنسور CMOS 10 مگاپیكسل ، نمایشگر 2.5 اینچ با پیكسل 230000 ، حساسیت ایزو ، پردازشگر DIDGIC III و سیستم Live view میباشد. كارایی سیستم Live view زمانی است كه امكان عكس برداری از سوژه یا صحنه مورد نظر با منظره یاب دوربین وجود ندارد و یا از سه پایه استفاده میشود در این زمان كاربر حالت Live view را فعال كرده كه در این حالت تصویر با سرعت 30 فریم در ثانیه نمایش داده میشود. در حالت Live view دو حالت فوكوس Quick AF و Live AF نیز ارائه شده اند. از دیگر قابلیتهایی كه می توان برای دوربین حرفه ای 1000D نام برد عبارتند از : سیستم اتو فوكوس 7 نقطه ای ، نمایشگر با زاویه دید گسترده ، عكس برداری پیاپی با سرعت 3 فریم در ثانیه به صورت JPEG ، نرم افزار تبدیل فرمت RAW و ساپورت لنزهای كانن مدل EF-S وEF . لنز همراه این دوربین حرفه ای لنز 55 – 18 میلی متری مدل EF-S و مجهز به لرزشگیر میباشد و دارای عملكردی عالی حتی در نور كم است. دوربین 1000D كه دارای وزنی برابر 450 گرم میباشد ، مموری كارتهای MMC/SD/SDHC را ساپورت كرده و با باتری لیتیومی قابل شارژ LP-E5 سازگار است.

نقاط قوت :

محدوده دینامیكی خوب
نوع سنسور CMOS باعث ایجاد عكس بدون نویز حتی در حساسیت بالا میشود
عمر طولانی و معقول باتری
نشانه حساسیت ایزو در منظره یاب
دارای تعداد زیادی تنظیمات در بدن برای دستیابی فوری و راحت در هنگام عكس برداری
سیستم فوكوس تشخیص كنتراست در Live view
عملكرد عالی فوكوس در Live view
امكان نمایش منظره و كنترل از راه دور با مودLive view
سیستم My menu باعث عملكردی سریع و راحت میشود
قابلیت تعویض لنز
وزن بسیار سبك ، فوكوس اتو ماتیك سریع

نقاط ضعف :

توانایی عكس برداری پیاپی در حالت RAW خیلی محدود میباشد( سرعت كم)
عملكرد متوسط وایت بالانس به صورت اتو ماتیك و در مقابل نور سفید ضعیف است
منظره یاب نسبتا" كوچك
دامنه نور سنجی محدود
سیستم Live view تنها در كاربردهای ویژه مناسب میباشد
سرعت كم سیستم اتو فوكوس تشخیص كنتراست و تنها مفید در حالت سه پایه
برای لامپ AF فلاش باید در حداكثر باشد ( اگرچه اتو فوكوس در نور كم دارای عملكردی عالی میباشد ) *
جادستی كوچك

منبع
تشکر کنندگان: ADONIS ، usa.lover ، Hossein81 ، hasti_banoo ، lexington ، mahdis
خیلی تاپیکه خوبیه!
خیلی ها میان مهاجرسرا برای خرید دوربین راهنمایی بگیرن.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، User ، WIKIMAN
به نظر من از اونجایی که عکاسی نقش بسیار بسیار مهمی در سفر داره، بهتره که دوستان هوشمندانه تر در خرید دوربین عمل کنند!
اکثراً دوستان دوربینهایی میخرند که هم گرون هستند هم کاربردهای محدودی دارند!
توجه داشته باشید که امکانات بیشتر به منزله بهتر بودن یک دوربین نیست!
تشکر کنندگان: lexington ، ADONIS
(2010-07-19 ساعت 20:51)usa.lover نوشته:  به نظر من از اونجایی که عکاسی نقش بسیار بسیار مهمی در سفر داره، بهتره که دوستان هوشمندانه تر در خرید دوربین عمل کنند!
اکثراً دوستان دوربینهایی میخرند که هم گرون هستند هم کاربردهای محدودی دارند!
توجه داشته باشید که امکانات بیشتر به منزله بهتر بودن یک دوربین نیست!

آقا این دوربینای LUMIX پاناسونیک به نظرتون واسه یه عکاسی خوب یا نیمه حرفه ای کاربرد دارن.؟.قیمتاش هم از 185 تا 300 هستش.
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
تشکر کنندگان:
حسین جان شما برای چه هدفی میخواهید؟
پاناسونیک که به کل تعطیله!
تشکر کنندگان: Hossein81
(2010-07-19 ساعت 22:39)usa.lover نوشته:  حسین جان شما برای چه هدفی میخواهید؟
پاناسونیک که به کل تعطیله!

محمد جان ممنون از راهنماییت،
آره خودمم شک داشتم..هدف بدی ندارم به جان خودمSmile برای عکسای معمولی خوب و با کیفیت البته ..Canon داشتم خیلی عالی بود..یه سریا میگن این مارک واسه عکاسی یه چیز دیگست ولی واسه فیلمبرداری SONY پیشنهاد میشه.Sad
Lottery 2010
U.S Citizen
Los Angeles, CA

Nothing is impossible
تشکر کنندگان: usa.lover ، loony
ادنیس عزیز، از قدیم و ندیم گفتن : جواب ... خاموشیست! Wink
کنون برای دوربین های کامپکتش عالیه!
مخصوصاً مدل Powershot G11 که کیفیت تصویرش خارقالعاده هست! با قیمت نسبتاً خوب!
فکر کنم 540 تومان باشه!
http://www.digikala.com/Default.aspx?Pro...-Canon-G11
G10 هم عالیه! قیمتش هم پایین تر!
لومیکس هم که همیشه جمعه هست! Big Grin :d :d

برای فیلمبرداری کاملاً بحث جداست که من زیاد وارد نیستم!

کلاً سایت دی جی کالا خیلی برای اطلاعات عالی هست! اما خب تخصصی هست و باید حتماً به عکاسی و لغاتش وارد باشید!
پیروز باشید...
تشکر کنندگان: ADONIS ، Hossein81
با USA LOVER موافقم ... گفتم یه تاپیکی بشه که کار راه انداز باشه.
تشکر کنندگان: usa.lover
(2010-07-19 ساعت 21:27)Hossein81 نوشته:  
(2010-07-19 ساعت 20:51)Hossein81 نوشته:  
آقا این دوربینای LUMIX پاناسونیک به نظرتون واسه یه عکاسی خوب یا نیمه حرفه ای کاربرد دارن.؟.قیمتاش هم از 185 تا 300 هستش.
پاناسونیک رو واقعا قبول ندارم مثل مقایسه کردن آتاری با Xbox 360 می مونه.کلی دوربین می تونین بگیرین تو این رنج قیمت البته تا 300 تومن اینا انتخاب های بیشتری دارین.به نظر من بهترین انتخاب Canon sx120 هستش.
[عکس: 205705_mo.jpg]
یه دوربین جم و جور 10 مگا پیکسلی با تشخیص چهره تا 35 نفر و صدالبته به دوش کشیدن نام Canon.قیمتش در بازار تهران چیزی حدود 250 هزارتومنه .. پایین یه دونه عکسی که با این دوربین گرفته شده رو می ذارم نظرش با خودت دیگه ..

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

تشکر کنندگان: Hossein81 ، usa.lover
چه جالب ، همین دیروز رفته بودم خیابون جمهوری برای خرید دوربین اما چون دارم از ایران می رم ، دیدم تمام دوربین هاشون فقط گارانتی ایران رو دارن که به درد خارج از کشور نمی خوره ، برای همین از خرید منصرف شدم و تر جیح دادم از ایران نخرم.
حالا از شما راهنمایی می خوام. برای من هم کیفیت عکس مهمه ، هم فیلم. می خواستم دو تا دوربین بخرم هم عکاسی هم فیلمبرداری اما دیدم به صرفه نیست و بهتره یکی بگیرم که در هر دو زمینه بتونه راضیم کنه.
من دوربینم رو به قول فروشنده ها برای مصارف خانگی ! و سفر و ثبت خاطره هام می خوام. تصمیم دارم تا 450-400 هزار تومن هزینه کنم اما واقعاً نمی دونم چه مارکی و چه مدلی بخرم ، فقط می دونم از این دوربین های کوچیک و باریک می خوام که حمل و نقلش هم راحت باشه.
دیروز یکی از فروشنده ها به من یکی از مدل های کانن رو پیشنهاد کرد ( powershot SX210 IS ) که مشخصاتش به شرح زیره :
کیفیت تصویر 14/1 میلیون پیکسل
ال سی دی 3 اینچی
دارای لنز زوم با 14 برابر بزرگنمایی
لرزشگیر پیشرفته
فیلمبرداری HD
باطری لیتیوم
قیمتش هم در حال حاضر 320 هزار تومن
می خوام ببینم نظر شما در مورد این دوربین چیه ؟ کلاً چه دوربینی تا 450 تومن هم عکاسی و هم فیلمبرداری خوبی داره ؟
اگه دوربین دیگه ای به جز این مدل ، مدنظر دارید خوشحال می شم ، بدونم ( به همراه قیمت ).
راستی به نظرتون قیمت دوربین در ایران بالاتره یا اروپا ؟ و توصیه می کنید از اینجا بخرم یا اونجا ؟ ضمن اینکه گارانتی های اینجا ، بین المللی نیست.
با تشکر
وبلاگ جدیدم:
من و همسرم در اروپا
http://weineurope.blogsky.com

تشکر کنندگان: Hossein81
سلام دوست عزیز

[عکس: canon-powershot-sx210-is-beauty.jpg]

من راجب این گوشی خیلی سرچ کردم و با این تفاسیر یعنی قیمتی که می خواین هزینه کنید و فیلمبرداری HD گویا دوربین خوبیه ... به نظر من این دوربین خوبیه چون اولا کانن هست ضمنا فیلم برداری HD داره که توی این رنج قیمت کمترین دوربینی رو می تونین ببینین که قابلیت فیلم برداری با کیفیت HD رو داشته باشه.چند تا عکس که با این دوربین در اینترنت گرفته شده رو می ذارم تا کیفیتش رو ببینی که از نظر من عالیه ... در ضمن قیمتش در اینترنت 350 هزار تومنه.مطلب بعدی که فرمودید دوربین رو از ایران نگیرم پیشنهاد می کنم همین کارو بکنین.برای اینکه اولا گارانتی های اینجا اصلا مفت نمی ارزه.بعدم قیمت ها تو ایران نسبت به اروپا گرون تره

عکس اول

عکس دوم

یه مدل دیگه هم هست Panasonic Lumix DMC TZ7

[عکس: panasonic-tz7-review.jpg]

این دوربین زوم 12X داره و اگه تصویر تاریک و روشن باشه می تونه جزئیات رو توی بخش تاریک و روشن تصویر نشون بده بدون اینکه قسمتی از تصویر سیاه یا سفید بشه.

مشخصات کلی :

مشخصات کلی: دوربین ساده پیشرفته - وزن 229 گرم
مشخصات حسگر و تصویر: حسگر CCD با کیفیت 12.7 مگاپیکسل - اندازه 1 به 2.33 اینچ
فیلم: ابعاد HD - سرعت 30 فریم بر ثانیه
لنز: 25-300 میلیمتر - بزرگنمایی اپتیکال 12 برابر - لرزشگیر تصویر - زوم اپتیکال در حین فیلمبرداری
عکسبرداری: سرعت شاتر از 1 به 2000 ثانیه تا 60 ثانیه - ایزو اتوماتیک، Hi Auto (در حالت اتوماتیک و ایزوی بالا 1600-6400) و 80 و 100 و 200 و 400 و 800 و 1600 - فلاش داخلی با برد 5.3 متر (Auto ISO) - تکنولوژی تشخیص چهره - تکنولوژی تشخیص لبخند
صفحه نمایش: 3 اینچ با رزولوشن 460,000 پیکسل
سایر مشخصات: ذخیره بر روی کارت حافظه SD/MMC/SDHC Card - باتری یون لیتیوم استاندارد - شارژر باتری

قیمت با گارانتی 348000 تومان

اینم دوربین خوبیه اما توصیه می کنم کانن رو بگیرید ...
تشکر کنندگان: امی ، usa.lover ، Hossein81
پس با این تفاسیر که گارانتی اینجا به دردم نمی خوره و اروپا هم ارزون تره بهتره از همونجا بگیرم. احتمالاً همین مدل رو می گیرم چون این مدل جزو جدیدترین مدل های کاننه که فعلاً کاتالوگش توی بازاره و به بودجه من و نیازهام بیشتر می خوره.
به هر حال ، خیلی ممنون از وقتی که برای سرچ و جواب دادن گذاشتید.
وبلاگ جدیدم:
من و همسرم در اروپا
http://weineurope.blogsky.com

تشکر کنندگان: cky

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان