کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سیتیزن شیپ
(2010-08-25 ساعت 16:33)hasti_banoo نوشته:  هر فردی که صاحب گرین کارت باشد و اصطلاحاً permanent resident شود باید 5 سال از زمان گرفتن گرین کارتش بگذرد ، تا در صورت داشتن سایر شرایط بتواند سیتیزن شود.

تنها یک استثنا برای کسانی وجود دارد که همسر یک فرد سیتیزن آمریکا می شوند ( آن هم با شرایطی)

اطلاعات کامل رو همونطور که در پست شماره 6 همین تاپیک گفتم می تونید از A guide to Naturalization که راهنمای کامل سیتیزن شدن است و توسط دولت آمریکا منتشر شده مطالعه کنید. ( عبارت A guide to Naturalization رو در پست 6 کلیک کنید تا به فایل راهنما هدایت شوید )

گرفتن پاس سفید چه تاثیری روی این 5 سال دارد؟
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
از دوستان کسی جدیدا مراحل سیتیزن شدن رو انجام داده لطفا راهنمایی کنید. متوسط زمان انتظار از انگشت نگاری تا دریافت نامه مصاحبه چقد هست؟ برای ما شد سه ماه و فعلا خبری نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-28 ساعت 08:20)soufia نوشته:  از دوستان کسی جدیدا مراحل سیتیزن شدن رو انجام داده لطفا راهنمایی کنید.  متوسط زمان انتظار از انگشت نگاری تا دریافت نامه مصاحبه چقد هست؟ برای ما شد سه ماه و فعلا خبری نیست.

برای من زمان انتظار از انگشت نگاری تا روز مصاحبه سه ماه شد.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: soufia
(2016-07-19 ساعت 16:08)atlantis770 نوشته:  
(2010-08-25 ساعت 16:33)hasti_banoo نوشته:  هر فردی که صاحب گرین کارت باشد و اصطلاحاً permanent resident شود باید 5 سال از زمان گرفتن گرین کارتش بگذرد ، تا در صورت داشتن سایر شرایط بتواند سیتیزن شود.

تنها یک استثنا برای کسانی وجود دارد که همسر یک فرد سیتیزن آمریکا می شوند ( آن هم با شرایطی)

اطلاعات کامل رو همونطور که در پست شماره 6 همین تاپیک گفتم می تونید از A guide to Naturalization که راهنمای کامل سیتیزن شدن است و توسط دولت آمریکا منتشر شده مطالعه کنید. ( عبارت A guide to Naturalization رو در پست 6 کلیک کنید تا به فایل راهنما هدایت شوید )

ممنونم

جزء 5 سال اقامت و سیتیزنی حساب نمیشه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-28 ساعت 08:27)sib 24 نوشته:  
(2016-07-19 ساعت 16:08)atlantis770 نوشته:  

ممنونم

بعد از اخرین سفرتان و ورود به امریکا با پاس سفید 1 سال بهتون تخفیف میدن یعنی به جای 5 سال بعد از 4 سال میتونید درخواست سیتیزنی میدهید برای ازدواجی ها بعد از 2 سال
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-07-29 ساعت 12:11)sina454 نوشته:  
(2016-07-28 ساعت 08:27)sib 24 نوشته:  
(2016-07-19 ساعت 16:08)atlantis770 نوشته:  گرفتن پاس سفید چه تاثیری روی این 5 سال دارد؟
ممنونم

بعد از اخرین سفرتان و ورود به آمریکا با پاس سفید 1 سال بهتون تخفیف میدن یعنی  به جای 5 سال بعد از 4 سال میتونید درخواست سیتیزنی میدهید برای ازدواجی ها بعد از 2 سال
موفق باشید

این اطلاعات فکر نکنم درست باشه کارت سفید مراحل سیتیزن شدن رو طولانی تر میکند تخفیف در کار نیست. لطفا لینک مطالب رو بردارید. حتما میدانید که از ۵ سال زمان لازم برای سیتیزن شدن شما حتما باید سی ماه سکونت دایم داشته باشید در صورت استفاده از پاس سفید این زمان به ۴ سال افزایش پیدا می‌کند.
پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770
بله، خيلي ها تو تاپيك پاس سفيد نوشتن كه يكسال كمتر ميشه ولي من هم هيچ منبعي براش نديدم. لطفا اكه جايي ديديد اينجا بذارين

پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770 ، soufia
اگه اینجوری بود همه 2 سال از 5 سال اقامت رو پاس سفید میگرفتن 30 ماه آخر هم اقامت میکردند در آمریکا وسیتیزن میشدند. خیراینجور نیست مدت زمانی که باپاس سفید خارج ازآمریکا هستید جزء ۵سال اقامت حساب نمیشه
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: atlantis770 ، soufia ، maxsupermax
(2016-07-29 ساعت 21:50)soufia نوشته:  
(2016-07-29 ساعت 12:11)sina454 نوشته:  
(2016-07-28 ساعت 08:27)sib 24 نوشته:  جزء 5 سال اقامت و سیتیزنی حساب نمیشه
بعد از اخرین سفرتان و ورود به آمریکا با پاس سفید 1 سال بهتون تخفیف میدن یعنی  به جای 5 سال بعد از 4 سال میتونید درخواست سیتیزنی میدهید برای ازدواجی ها بعد از 2 سال
موفق باشید

این اطلاعات فکر نکنم درست باشه کارت سفید مراحل سیتیزن شدن رو طولانی تر میکند تخفیف در کار نیست. لطفا لینک مطالب رو بردارید. حتما میدانید که از ۵ سال زمان لازم برای سیتیزن شدن شما حتما باید سی ماه سکونت دایم داشته باشید در صورت استفاده از پاس سفید این زمان به ۴ سال افزایش پیدا می‌کند.

If you leave the country for 1 year or longer, you may be eligible to re-enter as a Permanent Resident if you have a Re-entry Permit. But none of the time you were in the United States before you left the country counts toward your time in continuous residence.
If you return within 2 years, some of your time out of the country does count. In fact, the last 364 days of your time out of the country (1 year minus 1 day) counts toward meeting your continuous residence requirement.
***2014AS ٤نفر انكارا مصاحبه: اكتبر٢٠١٣ كلير ٨ جولاي٢٠١٤ (٢٧٠ روز)
update: ٥ بار
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، sina454
من سال اول ٦ ماه رو رعايت كردم ولي سال دوم ١١ ماه خارج از امريكا بودم بعدش ٣ سال كامل امريكا بودم امسال پنج سالم تموم ميشه أيا ميتونم براي سيتي زني اقدام كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، من اين موضوع رو دو ماه پيش سوال كردم اما يك نفر هم جواب نداد، با اجازه مجدد ميزارم :
سلام به دوستان، در مورد فرم چند تا سوال دارم،برای کسایی‌ که در ایران سربازی رفتن، در فرم سیتیزنشیپ قسمتی‌ که سوال می‌کنه که شما تا به حال در واحد نظامی خدمت کردید و یک سوال دیگه که تا به حال آموزش نظامی دیدید. این رو چی‌ باید جواب بدیم؟ سوالات ۱۵ و ۱۹ از پارت ۱۲. با توجه به اینکه افرادی مثل من که خدمت رفتن تمام مدارک پایان خدمت رو به سفارت آمریکا در ترکیه موقعه مصاحبه گرین کارد داده بودیم. من تو فرومهای غیر ایرانی‌ خیلی‌ گشتم و ظاهراً همه کسانی‌ که کشورشون خدمت اجباری سربازی دارن این سوال رو بله جواب میدان. آیا از بچه‌های ایران کسی‌ این تجربه رو داره؟ آیا مدرک خاصی‌ دوباره باید بدیم؟ چون تو اون قسمت نوشت به هر کدوم از این سالها بله جواب بدیم باید رو ای‌ کاغذ اضافی توضیح بدیم جریان چیه. لطفا راهنمایی‌ کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
می خواستم از دوستان بپرسم از روی چه مدرکی می فرمایند که سه ماه زودتر از 5 سال می توان برای سیتی زن شدن اقدام کرد؟
ایا منظور سه ماه زودتر از 5 سال بعد از تاریخ روی گرین کارت است یا سه ماه رودتر از 30 ماه یعنی 27 ماه؟
سوال دوم اینکه اگر برای 3 سال اول فرم مالیاتی به دلیل بیکار بودن پر نشده باشد دچار مشکل خواهم شد؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-10 ساعت 10:12)Yoda نوشته:  سلام، من اين موضوع رو دو ماه پيش سوال كردم اما يك نفر هم جواب نداد، با اجازه مجدد ميزارم :
سلام به دوستان، در مورد فرم چند تا سوال دارم،برای کسایی‌ که در ایران سربازی رفتن، در فرم سیتیزنشیپ قسمتی‌ که سوال می‌کنه که شما تا به حال در واحد نظامی خدمت کردید و یک سوال دیگه که تا به حال آموزش نظامی دیدید. این رو چی‌ باید جواب بدیم؟ سوالات ۱۵ و ۱۹ از پارت ۱۲. با توجه به اینکه افرادی مثل من که خدمت رفتن تمام مدارک پایان خدمت رو به سفارت آمریکا در ترکیه موقعه مصاحبه گرین کارد داده بودیم. من تو فرومهای غیر ایرانی‌ خیلی‌ گشتم و ظاهراً همه کسانی‌ که کشورشون خدمت اجباری سربازی دارن این سوال رو بله جواب میدان. آیا از بچه‌های ایران کسی‌ این تجربه رو داره؟ آیا مدرک خاصی‌ دوباره باید بدیم؟ چون تو اون قسمت نوشت به هر کدوم از این سالها بله جواب بدیم باید رو ای‌ کاغذ اضافی توضیح بدیم جریان چیه. لطفا راهنمایی‌ کنید.

بله باید جواب مثبت بدید و مشکلی هم نیست توضیحی هم نداره فقط افیسر با شما دبل چک میکنه و میگید برای همه هست البته خودش هم میدونست جایی هم ننوشتن که توضیح اضافه بدید چیزی که شما دیدی برای این سوال نیست.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، Yoda
سلام دوستان
گرفتن پاس سفید چقدر زمان میبره تا کار اداریش تمام بشه در امریکا؟
برام خیلی مهمه جوابش
سپاسگزارم
کیس نامبر: 2016AS0004nnn
نفرات : 1
سفارت : ایروان
رویت قبولی : 5 may
ارسال فرم :23  jun
تاریخ مصاحبه 24 مارچ
اولین اپدیت 29 مارچ و 28 اپریل و 16 می و27 جولای و 2 اگوست
کلیر : 3 اگوست
پاسخ
تشکر کنندگان: