کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ابطال (کنسل کردن) ويزای نامزدی یا ازدواج
بچه‌ها برا کنسل کردن تقاضای ویزا باید چیکار کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles
(2010-07-21 ساعت 12:25)sheri333 نوشته:  بچه‌ها برا کنسل کردن تقاضای ویزا باید چیکار کرد؟

سلام شری عزیز
امیدوارم شما نخوایید کنسل کنید تقاضای ویزاتونو ، ولی در هر صورت من در سایت www.visajourney.com خوندم که شما باید یک نامه حاوی اینکه می خواهید کنسل کنید یا از طریق fax یا email برای سفارت مربوطه بفرستید و یک نامه برای USCIS و فقط اعلام کنید که می خواهید کنسل کنید ...
می تونید به این لینک هم یه سری بزنید
http://www.visajourney.com/forums/topic/...-petition/

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، babak_LosAngeles
من نمیخوام کنسل کنم منو میخواد کنسل کنه.
سپاسگزار
پاسخ
(2010-07-21 ساعت 14:35)sheri333 نوشته:  من نمیخوام کنسل کنم منو میخواد کنسل کنه.
سپاسگزار

سلام
واقعا متاسفم ، به نظر من باهاشون صحبت کنید که زود تصمیم نگیرن ، چون من دیدم تو پروفورمهاتون وقت مصاحبه در نوامبر دارید، بعد از این همه صبر و دوری در بعضی موارد چنین مشکلاتی هم به وجود اومده و دیده شده ، اگر می تونید زود تصمیم نگیرید و باهم صحبت کنید ... چون این شرایط دوری رو همه ما به نوعی داریم و در بعضی اشخاص ممکنه اینجوری بروز کنه ، این مهمه که چطور با این قضیه دو طرف کنار بیان ...
امیدوارم خبر خوب بهمون بدین و به هم نخوره رابطتون
موفق و پیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، frozen mind ، babak_LosAngeles
بچه‌ها یه سؤال داشتم
آیا کنسل شدن این ویزا تاثیری در آینده داره اگه من بخوام دوباره ویزا بگیرم؟
پاسخ
(2010-07-22 ساعت 11:36)sheri333 نوشته:  بچه‌ها یه سؤال داشتم
آیا کنسل شدن این ویزا تاثیری در آینده داره اگه من بخوام دوباره ویزا بگیرم؟

شری جان در گرفتن ویزا تاثیری نداره فقط ممکنه در زمان گرفتن یه مقدار مشکل ایجاد شه..........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
یعنی من میتونم برای ویزای دانشجویی اقدام کنم؟
و یه سؤال دیگه اینکه اگه الان فرم ها رو برا سفارت بفرستم چقدر طول میکشه بهم نوبت مصاحبه بدن. تشکر میکنم اگه کسی راهنمایی کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

کارای من رو برای ویزای نامزدی وکیل در آمریکا انجام داد، اگه بخوام کنسل کنم من خودم می تونم این کارو بکنم؟آیا قبول می کنن که من نامه کنسلی رو بزنم؟ من 50 روز پیش رفتم مصاحبه،تو این مرحله میشه کنسل کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: hi_2011
1. دوست عزیز شما میتونید واسه ویزای دانشجوی درصورتی که شاملش بعثهید اقدام کنید.البته نظر من اینکه شما اگر اینقدر بلافاصله بعد از کنسل شدن ویزاتون اقدام بکنید شاید یه ذره تو دردسر بیفتید،چون با وجود اینکه این توی شانس شما برای گرفتن ویزاهای دیگه تاثیر نمیذاره ولی‌ به هرحال تو پروندهٔ شما این وجود داره که یکبار ویزای k-1داشتین و این در فلان تاریخ کنسل شده.در مورد اینکه چند وقت طول میکشه تا وقت مصاحبه رو بدن،به وبسایت سفارتتون برید.

۲.نه،شما نمیتونید کنسل کنید.کنسلی باید حتما از طرف نامزد سیتی‌زن باشه.
I-129f sent: June 17th
NOA 1: july 27th,dated July 1st
NOA 2: November 17th
Ankara embassy received: December 1st
Currently waiting on 2010 tax return
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-10 ساعت 13:20)YasMC نوشته:  1. دوست عزیز شما میتونید واسه ویزای دانشجوی درصورتی که شاملش بعثهید اقدام کنید.البته نظر من اینکه شما اگر اینقدر بلافاصله بعد از کنسل شدن ویزاتون اقدام بکنید شاید یه ذره تو دردسر بیفتید،چون با وجود اینکه این توی شانس شما برای گرفتن ویزاهای دیگه تاثیر نمیذاره ولی‌ به هرحال تو پروندهٔ شما این وجود داره که یکبار ویزای k-1داشتین و این در فلان تاریخ کنسل شده.در مورد اینکه چند وقت طول میکشه تا وقت مصاحبه رو بدن،به وبسایت سفارتتون برید.

۲.نه،شما نمیتونید کنسل کنید.کنسلی باید حتما از طرف نامزد سیتی‌زن باشه.

خیلی ممنون از شما.
من نمی خوام فعلا برای ویزای دیگه ای اقدام کنم ،فقط می خوام ویزای نامزدی دیگه نیاد.50 روز از مصاحبه می گذره !!!!چون اگه بیاد هم نمی خوام برم و فکر کنم بد شه.نمی دونم اگه ویزا بیاد و نرم بعدا ممکنه برای گرفتن ویزای دیگه مشکل ساز شه؟

وکیل رو من نگرفته بودم الان نمی دونم چی کار کنم؟یعنی من کاری از دستم برنمی آد؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
من اون جواب شماره یکم برایsheri333 بودBig Grin

شما نمیتونید ویزارو کنسل کنید.کاری که شما میتونید بکنید اینکه صبر کنید،زمانی‌ که شمارتون اومد روی سایت،نرید ویزتونو بگرید،یا اگر گرفتید فقط به آمریکا مسافرت نکنید.بالاخره این ویزا مدت داره و اگر شما توی مدت اعتبارش وارد آمریکا نشید،کار تموم شده محسوب می‌شه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2011-01-10 ساعت 14:33)YasMC نوشته:  من اون جواب شماره یکم برایsheri333 بودBig Grin

شما نمیتونید ویزارو کنسل کنید.کاری که شما میتونید بکنید اینکه صبر کنید،زمانی‌ که شمارتون اومد روی سایت،نرید ویزتونو بگرید،یا اگر گرفتید فقط به آمریکا مسافرت نکنید.بالاخره این ویزا مدت داره و اگر شما توی مدت اعتبارش وارد آمریکا نشید،کار تموم شده محسوب می‌شه.

Tongue
من شنیدم اگه ویزا بیاد و نری بعدا اگه خواستی بری دیگه بهت ویزا نمی دن!!!نمی دونم واقعا این طوریه یا نه.می خواستم کنسل شه که دیگه مشکلی نباشه!!ولی انگار نمی شه.
ممنون از لطفتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
این مشکل برای نامزدتون که براتون درخواست ویزارو داده بود پیش میاد.به هرحال ایشون اگه بخواد دوباره برای یه فرد دیگه درخواست ویزا بده باید یه نامه بگیر که نشون میده ایشون در طول دوساله گذشته یه بار دیگه هم درخواست برای ویزای نامزدی داشته.شما زیاد نگران خودت نباش،اگه می‌خوای خیالت راحت شه میتونی‌ با یه وکیل صحبت کنی‌،یا اینکه اینقدر با نامزدت صحبت کنی‌ که راضی‌ به کنسل کردن بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mah
سلام
بعد از یک سال و اندی دوندگی و سر و کله زدن با انواع و اقسام استرس بالاخره تصمیم خودم رو گرفتم و می خوام که این رابطه رو برای همیشه به هم بزنم.
با اینکه دو ماهه که ویزا رو گرفتم ولی تو این مدت چیزایی دیدم که واقعا برام قابل قبول نیست، از انواع و اقسام دروغ و کلاه برداری بگیرین تا فحش و بد و بیراه و تهدید و هزار تا چیز دیگه.... البته قبل از اون هم این رفتارو رو می دیدم ولی خیلی کمتر به این دلیل که از هم دور بودیم و خیلی برخورد رو در رو نداشتیم، ولی با این شرایط به هیج وجه حاضر نیستم که با ایشون هیج جایی برم حالا چه آمریکا باشه چه بهشت! حالا بگذریم اگه بخوام همشو توضیح بدم یه شاهنامه میشه....

سوالی که دارم اینه که:
1- چه طور باید این قضیه رو که این رابطه بهم خورده و من نمی خوام از ویزا استفاده کنم؛ به اطلاع سفارت یا USCIS برسونم؟ باید نامه بدم؟ ایمیل بدم ؟ زنگ بزنم ؟ وکیل؟
3- اینکه چطور توضیح بدم؟ یا اینکه این نامه باید شامل چه اطلاعاتی باشه؟

با در نظر گرفتن این شرایط:
- ایشون (که سیتیزن آمریکا هستند) بارها به من زنگ زده و مسج دادن که من پشیمونم و اشتباه کردمو با من بیا آمریکا و .... ولی از اینجا که من دیگه حاضر نیستم حرفاشو باور کنم به این دلیل که قبلا هم این حرفها رو بهم زده بود، جواب منفی بهش دادم (خودم و خانوادم)، و اونم از لجش گفته که میره ویزا رو از طریق کلاه برداری (fraud) کنسل میکنه، به این معنی که من فقط برای دریافت ویزا باهاش بودم و حالا که ویزا رو گرفتم می خوام بهم بزنم. نمی دونم واقعا می تونه یا نه ولی به من گفته که وکیلش تو آمریکا گفته می تونه این کارو بکنه و البته با شناختی که پیدا کردم آدمی هست که این کارو بخواد انجام بده
- من در آینده احتمال داره برای ادامه تحصیل بخوام به آمریکا برم و نمی خوام که مشکلی برام ایجاد بشه

خواهش می کنم با در نظر گرفتن این شرایط اگه پیشنهادی به نظرتون می رسه مطرح کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hi_2011
(2011-08-25 ساعت 19:16)kamelia نوشته:  سلام
بعد از یک سال و اندی دوندگی و سر و کله زدن با انواع و اقسام استرس بالاخره تصمیم خودم رو گرفتم و می خوام که این رابطه رو برای همیشه به هم بزنم...

من اگه جای شما باشم با این ویزا یک سفر کوتاه میرم آمریکا و بر میگردم. این سابقه بسیار مثبتی میشه برای شما که با اینکه ویزای دائم داشتین و میتونستین برای همیشه در آمریکا بمونین ولی صادقانه یک سفر قانونی کردین و برگشتین بنابرین کمی باهاشون راه بیایین که کار اشتباهی نکنه بعد یک سفر برین آمریکا, کمی عکس و فیلم از خودتون بندازین تو شهرهای مختلف و با نگه داشتن تمامی مدارک از فرمهای گمرکی گرفته تا رسیدهای هتل برگردین ایران. چون ویزا نامزدی هست, بعد از خروج شما از آمریکا خود به خود کنسل میشه و ایشون هم نمیتونن کاری بکنن چون ویزا کنسل شده و قبل از اقدام ایشون هم شما از آمریکا داوطلبانه خارج شدین. فقط مواظب باشین در مدت اقامتتون اونجا نره کاری بکنه که براتون پرونده میشه. اگه فکر میکنین که ممکنه در حین اقامتتون اونجا بره کاغذ بازی کنه, یک نامه رسمی با پست ویژه مثلا TNTیا DHL به اداره مهاجرت آمریکا یا سفارتی که ویزا رو گرفتین بفرستین به همراه ایمیل کپی اون نامه و ضمن تشریح ماجرا و رفتار بد ایشون با شما به تهدید به کنسل کردن ویزا از طرق فراود هم اشاره کنین و بنویسین که شما داوطلبانه این ویزا رو رد میکنین و با توجه به اینکه در آینده قصد دارین برای ادامه تحصیل به آمریکا برین, لطفا جوابی کتبی به این درخواست من بدین تا در آینده ضمیمه پرونده ام کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hi_2011 ، ParsTrader

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان