کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ساعت در ایالات متحده
ایالات متحده آمریکا برخلاف ایران دارای چند ساعت رسمی است.
تعداد ساعات رسمی آمریکا 9 ساعت برای 9 منطقه جغرافیایی مختلف آمریکا است. اما از این 9 منطقه 4 منطقه مهم وجود دارد که دانستن و شناختن این چهار منطقه برای کسانی که قصد زندگی در آمریکا را دارند مهم است. این چهار منطقه اصلی در آمریکای شمالی قرار دارند و مناطق دیگر در نقاط دیگر کره زمین مثل هاوایی و... قرار دارند.
چهار منطقه مهم شامل مناطق زیر هستند:

1- ناحیه زمانی استاندارد شرقی (Eastern standard time zone) به اختصار EST
این ناحیه شامل ایالات شرقی آمریکا است.
این ناحیه یک ساعت جلو تر از ناحیه مرکزی است.
لیست ایالاتی که در این ناحیه قرار دارند:
Connecticut
Delaware
Georgia
Maine
Maryland
Massachusetts
New Hampshire
New Jersey
New York
North Carolina
Ohio
Pennsylvania
Rhode Island
South Carolina
Vermont
Virginia
West Virginia

2-ناحیه زمانی استاندارد مرکزی(Central standard time zone) به اختصار CST
این ناحیه در مرکز ایالات متحده قرار دارد.
این ناحیه یک ساعت جلو تر از ناحیه کوهستان و یک ساعت عقب تر از ناحیه شرقی است.
Alabama
Arkansas
Illinois
Iowa
Louisiana
Minnesota
Mississippi
Missouri
Oklahoma
Wisconsin
توجه: بعضی از شهر ها در این ایالات به طور غیر رسمی از ساعات شرقی(EST) یا کوهستان (MST) استفاده می کنند. البته ساعت رسمی در هر ایالت یگانه است.

3- ناحیه زمانی استاندارد کوهستان (Mountain standard time zone) با اختصار MST
این ناحیه در قسمت غربی و مرکزی ایالات متحده قرار دارد.
این ناحیه یک ساعت جلو تر از ناحیه اقیانوس آرام و یک ساعت عقب تر از ناحیه کوهستان است.
Arizona.
Colorado
Montana
New Mexico
Wyoming
Utah
Idaho
Oregon
North Dakota
South Dakota
Nebraska
Kansas
Colorado
Oklahoma
Texas
Nevada
4- ناحیه استاندارد زمانی اقیانوس آرام (Pacific standard time zone) یا به اختصار PST
این منطقه در غرب ایالات متحده قرار دارد
این ناحیه یک ساعت عقب تر از ناحیه کوهستان است.
California
Washington
Oregon
Nevada
Idaho

نقشه ساعت ها:

[عکس: attachment.php?aid=1562]

برای شهرهای زیادی استثنا وجود داره. یعنی با اینکه تو ایالتی هستند که ساعت رسمی دیگه ای دارند اما از ساعت رسمی دیگه ای استفاده می کنند.

این مطالب رو من از منابع مختلف جمع آوری کردم. اگر اشتباهی داره بفرمایید تا اصلاحش کنیم.

ویکی پدیا مقاله بسیار خوبی برای ساعت های آمریکا داره که می تونید بهش مراجعه کنید.

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
خدا عمرت بدهد جوان. من را از سرگردانی نجات دادی! من فکر می کردم که من در منطقه سنترال هستم!
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، frozen mind ، سارا کوچولو ، Cruz ، taherifar ، msar ، alirezanz ، pishtaz611 ، ostokhan
(2010-07-28 ساعت 03:47)rs232 نوشته:  خدا عمرت بدهد جوان. من را از سرگردانی نجات دادی! من فکر می کردم که من در منطقه سنترال هستم!

آقا آرش سلام
لطف کن و بیخودی خودت رو قاطی ما «سنترال» مرکز آمریکایی ها نکن ؛ نخیر شما دوساعت از مرکز آمریکا عقب ترید.... واسه ی همینه که من همیشه ساعت یازده ی شب میزوری به شما زنگ میزنم تا لااقل ساعت 9 شما شده باشه و توی خونه باشی!!!
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: Jav3 ، taherifar ، msar ، alirezanz ، ostokhan
آقا اطلاعاتت جالب بود ... مرسی ... میخواستم فقط یه تشکز بزارم دیدم کم لطفیه گفتم یه پست بزنم که بقیه دوستانم ببینن این تایپیکو
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، taherifar ، atlantis770 ، msar ، alirezanz
سلام
اطلاعات جالبی بود دستت درد نکنه حال کردم خوندم
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، alirezanz
در تمام ایالتهای آمریکا به جز آریزونا و هاوایی در اواخر فصل زمستان (ساعت 2 بامداد دومین یکشنبه ماه مارس) ساعت رسمی یک ساعت به جلو کشیده شده و در ساعت 2 بامداد اولین یکشنبه ماه نوامبر یک ساعت عقب برگردانده می شود.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان