کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
USMLE یا امتحان فارغ التحصیلان پزشکی
(2011-07-13 ساعت 23:28)jasmine2953 نوشته:  سلام به همه!
من تصمیم دارم شروع کنم به خوندن Step 1 از کتاب First aid و سوال زدن از First aid Q & A و First aid cases. از اونجایی که طرح میرم و فعلا معلوم نیست کی امتحان بدم یه مقدار خوندن سخت میشه (شاید برای شما هم حالتهای مشابهی وجود داشته باشه). از این جهت گفتم اگر کسی با این برنامه موافق باشه شاید بتونیم برای ادامه همدیگه رو تشویق کنیم... اگر هم خواستید تنهایی بخونید این روش برای امتحان دادن بهتر از اینه که از اول همه کتابهارو بخونید. چون اینهمه سال خوندین! شما با استفاده از First aid نکات مهم رو یادآوری میکنید و با سوال زدن نقاط ضعفتونو پیدا میکنید و در این مرحله سراغ کتابهای دیگه میرید..
یه نکته: لزوما کسی که سواد بیشتری داره بهتر امتحان نمیده!
سلام jasmine2953. یه مطلبی در مورد نحوه خوندن به نظرم رسید گفتم اینجا بنویسم. البته مطلبی که می گم دلیل بر مخالفت با نظر شما نیست.
توصیه می کنم همون اوائل یا حتی قبل از شروع به خوندن یه نگاهی به نمونه سئوالات ارائه شده بندازین. اون چیزی که من دستگیرم شد این بود که اگرچه قابلیت بالای حفظ کردن در کل پزشکی مهمترین فاکتوره اما جواب دادن به سئوالات USMLE نیاز به فهم مطلب داره. من که فکر می کنم اگه یه مطلب رو بدرستی نفهمم نتونم جواب درست به سئوال مطرح شده در زمینه اون مطلب بدم. با توجه به سوابق، من نمی تونم با خوندن خلاصه (از هر نوعش) به درک درستی از مطلب برسم.
به هر حال من در حال حاضر دارم kaplan می خونم. medical ethics رو تموم کردم، امیدوارم فردا بیوشیمی رو تموم کنم، یک چهارم فیزیولوژی رو خوندم و تصمیم دارم بعد از خوندن بیوشیمی برم سراغ پاتولوژی.
ارادتمند
یاشار و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، jasmine2953 ، ali_kuchulu ، OverLord ، kourosh2011 ، armanbala ، Amir-Behnaz
این روش تست و خلاصه و سپس رجوع به کتابها برای پر کردن حفره های اطلاعاتی، روش بسیار خوبی برای "کسب نمره ی خوب" در هر امتحانی - بخصوص امتحانهایی که با حجم زیادی از مطلب روبرو هستید و ازطرفی فرصت زیادی ندارید - هست. اما حداقل عقیده ی شخصی من اینه که این روش برای "کسب بهترین نمره" مناسب نیست. بقیه ی دوستان رو نمیدونم، اما من در هردو امتحان اصلی دوره ی پزشکی (یعنی علوم پایه و پره انترنی) از همین روش استفاده کردم و نمره ی خوبی هم کسب کردم. اما "بهترین نمره" رو بدست نیاوردم. یعنی قطعا نمرات بالاتری میتونستم بگیرم اگر وقت بیشتری میذاشتم و از شیوه ی "پر کردن حفره های اطلاعاتی" استفاده نمیکردم. الان گاهی با خودم فکر میکنم شاید بهتر بود اون زمان وقت بیشتری میذاشتم و فقط به فکر گرفتن "نمره ی خوب" نمی بودم و سعی میکردم "بهترین نمره ی ممکنه" رو کسب کنم. گرچه در حال حاضر و با اون plan که تو ذهنم دارم تفاوت زیادی بین نمره هایی که در دوره ی تحصیل در پزشکی گرفتم و نمره های بالاتر احتمالی وچود نداره، اما این تجربه الان به دردم میخوره که در این روش گرچه میشه نمره ی خوب گرفت، اما شاید لزوما تضمین کننده ی گرفتن بهترین نمره ها نباشه.
از طرفی برای امتحان USMLE، کسب بهترین نمره ها میتواند شانس پذیرش در رشته های بهتر و دانشگاههای با رنکینگ بالاتر رو زیادتر کنه، بنابراین شاید لازم باشه که به کسب بهترین نمره فکر کنیم و نه فقط نمره ی خوب.
البته از همه ی این ها که بگذریم، حرف بقیه ی دوستان که "روش مطالعه ی هر کس برای رسیدن به بهترین نتیجه ، منحصر به فرده" کاملا درست و قابل قبوله، و تمام ما فقط داریم تجربیات خودمون رو به اشتراک میذاریم تا هرکسی به بهترین جمعبندی و نتیجه برای خودش برسه و بتونه نتیجه ی بهتری تو امتحاناتش کسب کنه. بنابراین من به شخصه به تمامی نظرات دوستان دیگه احترام میذارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، یاشار و ماری ، jasmine2953 ، OverLord ، kourosh2011
با سلام به همه دوستان
من دانشجوی سال آخر پزشکی دانشگاه مشهد هستم.بهار سال آینده درسم تموم می شه و می خوام تابستان آینده تو امتحان usmle step 1 شرکت کنم.هنوز ثبت نام نکردم.یه مختصر نگاهی به کتاب فیزیولوژی کاپلان انداختم.دنبال کسی می گردم که به قول معروف پایه باشه که با هم شروع کنیم به خوندن جدی و همینطور ثبت نام کردن. اگه کسی هست خوشحال می شم باهاش در ارتباط باشم.
به امید قبولی همه دوستان تو امتحان با نمره های خوب و مهمتر از اون به امید دستیابی همه به ویزای آمریکاRolleyes
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، kourosh2011
(2011-07-21 ساعت 16:40)mostafa.m نوشته:  با سلام به همه دوستان
من دانشجوی سال آخر پزشکی دانشگاه مشهد هستم.بهار سال آینده درسم تموم می شه و می خوام تابستان آینده تو امتحان usmle step 1 شرکت کنم.هنوز ثبت نام نکردم.یه مختصر نگاهی به کتاب فیزیولوژی کاپلان انداختم.دنبال کسی می گردم که به قول معروف پایه باشه که با هم شروع کنیم به خوندن جدی و همینطور ثبت نام کردن. اگه کسی هست خوشحال می شم باهاش در ارتباط باشم.
به امید قبولی همه دوستان تو امتحان با نمره های خوب و مهمتر از اون به امید دستیابی همه به ویزای آمریکاRolleyes

شما برای شرکت در امتحان یوسمل باید مدرک پزشک تونو اول آزاد کنید که بایستی یا طرح تونو رفته باشین یا وثیقه گذشته باشین. اینو که میدونین؟
گاوی است در آسمان و نامش پروین
یک گاو دگر نهفته در زیر زمین

چشم خردت باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، kourosh2011 ، armanbala
(2011-07-21 ساعت 23:08)dr_lizard نوشته:  
(2011-07-21 ساعت 16:40)mostafa.m نوشته:  با سلام به همه دوستان

شما برای شرکت در امتحان یوسمل باید مدرک پزشک تونو اول آزاد کنید که بایستی یا طرح تونو رفته باشین یا وثیقه گذشته باشین. اینو که میدونین؟

تا جایی که من تو سایت ECFMG خوندم این طور نوشته بود که شما می تونین تو دوران تحصیلتون هم این امتحان رو بدین.فقط جای مدرک پزشکی باید یه گواهی از دانشگاهتون به ecfmg بفرستید که نشون بده شما توی اون دانشگاه مشغول به تحصیل هستید. بعد در صورت قبولی توی کل امتحان usmle مدرک پزشکی تون رو باید برای این موسسه بفرستید.
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011 ، armanbala
[/quote]

[/quote]
سلام دوستان
می تونین یه سری به تاپیک راهنمای قدم به قدم در قسمت فارغ التحصیلان پزشکی بزنین.
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، kourosh2011 ، Amir-Behnaz
soheilrayaneh.com
قیمت ها بسیار مناسب است
پاسخ
تشکر کنندگان: kourosh2011
بچه ها بیایین این تایپیک رو فعال تر کنید و اونهایی که راس راسی میخوان برای یو اس ام ال ای بخونن روش خوندن و رفرانس هاشونو به اشتراک بذارن تا بشه خوب نتیجه گیری کرد
من با نظر اون دوستمون که میگفت فرست اید و لکچر نت موافقم برای رفرانس خوندن ما که فاصله زیادی از فارغ التحصیلیمون گذشه و درگیر کار رو زندگی و بچه و سایر قضایا هستیم راستش نه وقتش هست و نه حسش !
در ضمن من در مورد ورلد یو اس ام ال ای هم شنیدم که خوبه کسی راجع بهش اطلاعی داره ؟
من میخوام استپ یک رو از فرست اید شروع کنم
شماره کیس: *****ANK20058
کنسولگری: آنکارا
نوع ویزا: خانوادگی F3
تاریخ مصاحبه: January 2012
تاریخ دریافت کلیرنس: March 2012
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:
تعداد افراد: 3

در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک، بزرگ شد در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است !!!
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، یاشار و ماری
(2011-08-21 ساعت 17:45)kourosh2011 نوشته:  بچه ها بیایین این تایپیک رو فعال تر کنید و اونهایی که راس راسی میخوان برای یو اس ام ال ای بخونن روش خوندن و رفرانس هاشونو به اشتراک بذارن تا بشه خوب نتیجه گیری کرد
من با نظر اون دوستمون که میگفت فرست اید و لکچر نت موافقم برای رفرانس خوندن ما که فاصله زیادی از فارغ التحصیلیمون گذشه و درگیر کار رو زندگی و بچه و سایر قضایا هستیم راستش نه وقتش هست و نه حسش !
در ضمن من در مورد ورلد یو اس ام ال ای هم شنیدم که خوبه کسی راجع بهش اطلاعی داره ؟
من میخوام استپ یک رو از فرست اید شروع کنم
سلام.
مجدداً نظر شخصی اینجانب این است که بنده قادر نیستم به بقیه توصیه نامه ارائه نمایم که کدامین شیوه مطالعاتی، چه مدت مطالعه و مطالعه از چه منبعی صحیح تر و کارآمدتر می باشد. ولی از آنجایی که مرغ ما اصلاً پا ندارد (حتی همون یه پا رو هم نداره) اینجانب همان روشی را که در راهنمای قدم به قدم گفته ام ادامه می دهم تا هنگامی که کله بنده در اثر تلاقی با یک عدد سنگ گنده متلاشی شود.
راستی دو تا از دوستای من با سیستم first aid (حدود 7 الی 8 بار) و usmle world (یک ماه فقط تست زدن) رفتن امتحان دادن. یکیشون 99 آورده و اون یکی 91. تصمیم با خودتونه. از ما گفتن
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، kourosh2011 ، armanbala ، mhr.714 ، NEURON ، Amir-Behnaz
کاش اون نمره ی سه رقمی دوستاتون رو هم میگفتید جناب یاشار.
چون اونطور که من دیدم هم 252/99 وجود داره هم 264/99 ! یعنی اون نمره سه رقمیه هست که مهمه نه دورقمیه .
از نمره سه رفمیشون اطلاع ندارین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، armanbala
با تشکر از همه عزیزان که راهنمائی هاشون خیلی مفیده
میخواستم بدونم اگه یه نفر خیلی وقت از فارغ التحصیلیش گذشته باشه یعنی یه جورایی فسیل شده باشه !!! چیزی حدود 15 سال
و همه چی یادش رفته باشه !! دانشگاه فارغ التحصیلی اش هم حوالی ابرقو باشه !!! و امتحانات یو اس ام ال ای رو هم با حداقل نمره پاس کنه
یعنی ناپلئونی و حتی یکی دو بار هم بیافته
و فقط بخواد تو امریکا کار کنه حالا نه حتما مریض ببینه و نسخه بنویسه یه کار تو بیمارستان و از این جور چیزها میشه فقط استپ یک و استپ دو رو امتحان بده
اگه بخواد حداقل رشته های رزیدنتی مثل پزشک خانواده قبول بشه با این توضیحات امکانش هست
از قبل گفته باشم اون یک نفر من نیستم ها
من پارسال از هاروارد فارغ اتحصیل شدم!!
باز هم از راهنمایی های مفیدتون ممنون
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، hvm ، یاشار و ماری ، armanbala
(2011-08-23 ساعت 14:26)ali_kuchulu نوشته:  کاش اون نمره ی سه رقمی دوستاتون رو هم میگفتید جناب یاشار.
چون اونطور که من دیدم هم 252/99 وجود داره هم 264/99 ! یعنی اون نمره سه رقمیه هست که مهمه نه دورقمیه .
از نمره سه رفمیشون اطلاع ندارین؟
سلام
من نمره سه رقمی اونیکه 91 گرفته رو نمی دونم چون مستقیم از خودش نپرسیدم ولی اونی که 99 گرفته با 244 شده 99 (اون طوری که خودش می گه).
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، ali_kuchulu ، armanbala ، Amir-Behnaz
(2011-08-23 ساعت 20:05)kourosh2011 نوشته:  با تشکر از همه عزیزان که راهنمائی هاشون خیلی مفیده
میخواستم بدونم اگه یه نفر خیلی وقت از فارغ التحصیلیش گذشته باشه یعنی یه جورایی فسیل شده باشه !!! چیزی حدود 15 سال
و همه چی یادش رفته باشه !! دانشگاه فارغ التحصیلی اش هم حوالی ابرقو باشه !!! و امتحانات یو اس ام ال ای رو هم با حداقل نمره پاس کنه
و فقط بخواد تو امریکا کار کنه حالا نه حتما مریض ببینه و نسخه بنویسه یه کار تو بیمارستان و از این جور چیزها میشه فقط استپ یک و استپ دو رو امتحان بده
اگه بخواد حداقل رشته های رزیدنتی مثل پزشک خانواده قبول بشه با این توضیحات امکانش هست
سلام
در مورد دانشگاه باید بگم که فارغ التحصیلی از هر کدوم از دانشگاه های ایران نکته خیلی مهمی نیست و در پذیرش گرفتن شما نقش مهمی رو ایفا نمی کنه. از طرف دیگه سال فارغ التحصیلی شما می تونه موثر باشه ولی اگه مدارکی ارائه بدین که طی این سالها مشغول به کار مرتبط با پزشکی بودین، بازهم قابل قبوله. من کسانی رو می شناسم که بدون پاس کردن حتی یک step از امتحان های USMLE الان اونجا مشغول research هستن و حقوق هم می گیره که خیلی خوبه و شخص رو قادر می کنه که recommendation بگیره (برای گرفتن چنین موقعیت هایی شما باید بتونین مخ یه استاد رو تلیت کنین). تا اونجایی که من شنیدم پذیرش گرفتن در برخی رشته های پایه مثل داخلی، پزشک خانواده و ... راحتتره و حتی نیاز به recommendation هم نداره. باید توجه داشته باشین اگه بخواین کار بالینی بکنین باید حتماً امتحان های USMLE رو پاس کنین. همونطوری که قبلاً هم گفتم افرادی بودند که حتی با وجود یک یا دو بار fail شدن در step 1 تونستن پذیرش بگیرن.

کوروش از هاروارد
اگه تونستی یه recommendation هم برای من از دانشگاهتون بگیر Tongue
دعا کنین کار ما ردیف شه، بریم. اگه رفتم اطلاعات موثق تری در اختیار خواهم گذاشت Cool
ارادتمند
یاشار و ماری

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، ali_kuchulu ، kourosh2011 ، jasmine2953 ، armanbala ، jojo_hami ، Amir-Behnaz
(2011-08-24 ساعت 10:22)یاشار و ماری نوشته:  در مورد دانشگاه باید بگم که فارغ التحصیلی از هر کدوم از دانشگاه های ایران نکته خیلی مهمی نیست و در پذیرش گرفتن شما نقش مهمی رو ایفا نمی کنه. از طرف دیگه سال فارغ التحصیلی شما می تونه موثر باشه ولی اگه مدارکی ارائه بدین که طی این سالها مشغول به کار مرتبط با پزشکی بودین، بازهم قابل قبوله. من کسانی رو می شناسم که بدون پاس کردن حتی یک step از امتحان های USMLE الان اونجا مشغول research هستن و حقوق هم می گیره که خیلی خوبه و شخص رو قادر می کنه که recommendation بگیره (برای گرفتن چنین موقعیت هایی شما باید بتونین مخ یه استاد رو تلیت کنین). تا اونجایی که من شنیدم پذیرش گرفتن در برخی رشته های پایه مثل داخلی، پزشک خانواده و ... راحتتره و حتی نیاز به recommendation هم نداره. باید توجه داشته باشین اگه بخواین کار بالینی بکنین باید حتماً امتحان های USMLE رو پاس کنین. همونطوری که قبلاً هم گفتم افرادی بودند که حتی با وجود یک یا دو بار fail شدن در step 1 تونستن پذیرش بگیرن.

یاشار عزیز باید یادآور شم سال فارغ التحصیلی کاملا موثره و تقریبا در هفتاد درصد موارد، دانشگاهها در قسمت "شرایط متقاضیان" مستقیما ذکر کردن که "از فارغ التحصیلی کمتر از ... سال نگذشته باشد". حالا این سه نقطه میتونه از 3 تا 7 سال متغیر باشه که کاملا بستگی به رنکینگ دانشگاه و رشته ی مورد نظر داره. البته در این هیچ شکی نیست که در هرحال این مورد negotiable هست (و بعضی از دانشگاهها به این هم مستقیما اشاره کردن).
اون افرادی که شما میگی بدون پاس کردن امتحان مشغول research هستن قطعا سوابق تحقیقاتی قبلی بسیار خوبی داشتن (مثل داشتن مقاله در مجلات معتبر و تماس متمادی و طولانی مدت با اساتید اون طرف آب).
ضمن اینکه مخ اساتید به این راحتیا تیلیت نمیشه مگر اینکه سابقه ی علمی و تحقیقاتی مثبت و روشنی ارائه بدیم.
هیچیک از رشته های تخصصی رزیدنتی در آمریکا بدون recommendation قابل ورود نیست و در این مورد کاملا مطمئن هستم . استثنایی در این زمینه وجود نداره و فقط رشته هایی مثل طب خانواده و داخلی ، بخاطر اینکه متقاضی زیادی از خود آمریکاییها ندارن بیشتر توسط مهاجرین انتخاب میشن و شانس پذیرش در اونها بالاتره. درواقع باید گفت در نهایت میزان قدرت recommendation letter هست که تعیین کننده ی نهایی رشته و دانشگاهی هست که در امریکا به شما پذیرش میده. اگر توصیه نامه قوی از اساتید بنام تو جیب آدم باشه حتی از هاروارد و جان هاپکینز هم میشه پذیرش گرفت و بالعکس، اگر توصیه نامه نباشه با احراز رتبه ی اول امتحان usmle هم نمیشه پذیرش گرفت.

دوستانی که میخوان از جزئیات دقیق ، به روز و بدون واسطه ی هر دانشگاه و بیمارستانی برای پذیرش در رشته های تخصصی در آمریکا مطلع بشن میتونن به
https://freida.ama-assn.org/Freida/user/...mSearch.do
مراجعه کنن. در قسمت Program search میتونین به تفکیک رشته و همچنین ایالت مورد نظر، هر رشته ای رو در هر ایالتی سرچ کنین. به عنوان مثال، میتونین ببینین که مثلا رشته طب اورژانس در ایالت میشیگان 12 برنامه تربیت متخصص داره (این که گفتم مثال بود) و میتونین به جزئیان از میزان مدت تحصیل، اساتید، ویزاهای مورد پذیرش و حتی حقوق سالیانه رزیدنت و مدت کار در هفته و ... مطلع بشین. سایت دانشگاه یا بیمارستان مورد نظر هم آدرسش هست که میتونین برین و شرایط application رو مستقیما مطالعه کنین و اگر دوست داشتید به ایمیل پرانی با مدیر برنامه پذیرش بپردازید.

خلاصه اینکه :Letter of Recommendation یه جورایی مثل همون "نامه ی عمل" هست که تو تعالیم مذهبی بهش اشاره شده. اونجا میگن اگر نامه ی عمل رو بدن دست راست میری بهشت، بدن دست چپ میری جهنم. اینجا هم همینه. اگر LOR داشته باشی میری آمریکا (ویزا و اینا همه خود بخود حل میشه) و اگر نداشته باشی حتی آمریکا هم که بری نمیتونی متخصص بشی! Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، kourosh2011 ، OverLord ، یاشار و ماری ، armanbala ، bahram.a
(2011-08-24 ساعت 10:22)یاشار و ماری نوشته:  
(2011-08-23 ساعت 20:05)kourosh2011 نوشته:  با تشکر از همه عزیزان که راهنمائی هاشون خیلی مفیده

سلام
در مورد دانشگاه باید بگم که فارغ التحصیلی از هر کدوم از دانشگاه های ایران نکته خیلی مهمی نیست و در پذیرش گرفتن شما نقش مهمی رو ایفا نمی کنه. از طرف دیگه سال فارغ التحصیلی شما می تونه موثر باشه ولی اگه مدارکی ارائه بدین که طی این سالها مشغول به کار مرتبط با پزشکی بودین، بازهم قابل قبوله. من کسانی رو می شناسم که بدون پاس کردن حتی یک step از امتحان های USMLE الان اونجا مشغول research هستن و حقوق هم می گیره که خیلی خوبه و شخص رو قادر می کنه که recommendation بگیره (برای گرفتن چنین موقعیت هایی شما باید بتونین مخ یه استاد رو تلیت کنین). تا اونجایی که من شنیدم پذیرش گرفتن در برخی رشته های پایه مثل داخلی، پزشک خانواده و ... راحتتره و حتی نیاز به recommendation هم نداره. باید توجه داشته باشین اگه بخواین کار بالینی بکنین باید حتماً امتحان های USMLE رو پاس کنین. همونطوری که قبلاً هم گفتم افرادی بودند که حتی با وجود یک یا دو بار fail شدن در step 1 تونستن پذیرش بگیرن.

کوروش از هاروارد
اگه تونستی یه recommendation هم برای من از دانشگاهتون بگیر Tongue
دعا کنین کار ما ردیف شه، بریم. اگه رفتم اطلاعات موثق تری در اختیار خواهم گذاشت Cool
ارادتمند
یاشار و ماری

ما مخلص آقا یاشار عزیز هم هستیم که اینهمه اطلاعات مفیدشون رو بی چشمداشت در اختیار دوستان و همکاران قرار میدهند
خب حالا اصلا فرض کنیم که اون فارغ التحصیل دانشگاه ابرقو که همسن بابای منه !! اگه بخواد فقط مدرک پزشکیش تایید اونجا بشه (اسمش چی بود یو اس اف ام جی ؟!) مدارک رو بفرسته و همه اون هفت خان و بگذرونه ولی نخواد امتحان یو اس ام ال ای رو بده یا لااقل به این زودیها نخواد بده باید کی رو ببینه
یعنی باید جیکار کنه میشه الکی ثبت نام کنه تاریخ امتحال استپ یک رو یه سال یا دو سال دیگه بزنه ؟ بعد هم نره امتحان بده
میشه؟
البته هنوز نمیدونم یه مدرک پزشکی تائیید شده اصلا به درد اونجا میخوره یا نه
باز هم ممنون از راهنمایی هاتون
راستی طرح من هم همون لابلای کوهها بود ( هفتاد کیلومتر جاده خاکی
اونایی که رفتن میدونن چی میگم )
خلاصه با پست هات بدجوری ما رو بردی تو حال و هوای جوونیامون یادش بخیر اون موقع هنوز مجرد بودیم و بچه مچه هم خبری نبود و چه بیخیال نگاه آسمون پرستاره شبها میکردیم

راستی روز پزشک رو هم به همه همکاران گرامی تبریک میگم
خداوندا زیباترین لحظه ها را نصیب کسی کن، که زیباترین لحظه هایش را بخاطر بخشیدن زیباترین لحظه ها به دیگران از دست میدهد.
تاریخ دریافت ویزا:
تاریخ ورود به امریکا:

پاسخ
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، یاشار و ماری ، armanbala ، NEURON

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان