کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در تایلند
این تایپیک به در خواست یکی از کاربران ایجاد شد تا در باره تحصیل در تایلند تبادل نظر شود
در صورت استقبال کاربران در آینده انجمن جدیدی ایجاد و تایپیک حاضر به آنجا منتقل خواهد شد

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan.bnd ، majid_2002 ، morteza111 ، Ramkal ، msar
ممنون از لطفتونSmile ، من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و رشته ام هم تکثیر و پرورش آبزیان هستش معدلم لیسانسم 15.01 هستش و معدلم در فوق لیسانس تا الان ( ترم 2) 17.77 هستش و برای دکترا میخوام اقدام کنم، اطلاعاتی از مخارج زندگی و تحصیل در تایلند میخوام. البته کشورهای دیگه هم مد نظرم هست Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: majid_2002 ، msar
(2010-07-30 ساعت 23:57)bijan.bnd نوشته:  ممنون از لطفتونSmile ، من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و رشته ام هم تکثیر و پرورش آبزیان هستش معدلم لیسانسم 15.01 هستش و معدلم در فوق لیسانس تا الان ( ترم 2) 17.77 هستش و برای دکترا میخوام اقدام کنم، اطلاعاتی از مخارج زندگی و تحصیل در تایلند میخوام. البته کشورهای دیگه هم مد نظرم هست Big Grin

تايلند يه خورده گرون در مياد!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan.bnd ، msar
(2010-07-31 ساعت 15:29)hassanrouhi نوشته:  
(2010-07-30 ساعت 23:57)bijan.bnd نوشته:  ممنون از لطفتونSmile ، من دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هستم و رشته ام هم تکثیر و پرورش آبزیان هستش معدلم لیسانسم 15.01 هستش و معدلم در فوق لیسانس تا الان ( ترم 2) 17.77 هستش و برای دکترا میخوام اقدام کنم، اطلاعاتی از مخارج زندگی و تحصیل در تایلند میخوام. البته کشورهای دیگه هم مد نظرم هست Big Grin

گرون تر از مالزی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
بیژن جان، کلاً رشته شیلات در استرالیا تک هست!
سعی کن بورس از یکی از دانشگاهی استرالیا بگیری!
پیروز باشید...
پاسخ
(2010-07-31 ساعت 15:29)hassanrouhi نوشته:  

اين ليست دانشگاهاي تايلند ببين رو گوگل اسم يكيشون را كپي كن لينك سايتش مياد

1 Kasetsart University
Bangkok
2 Chulalongkorn University
Bangkok
3 Mahidol University
Nakhon Pathom
4 Thammasat University
Bangkok
5 Asian Institute of Technology
Klong Luang
6 Prince of Songkla University
Songkhla and other locations
7 Ramkhamhaeng University
Bangkok
8 Khon Kaen University
Khon Kaen
9 King Mongkut's Institute of Technology Ladkrabang
Bangkok
10 Burapha University
Chon Buri
11 Silpakorn University
Bangkok
12 Bangkok University
Bangkok
13 Srinakharinwirot University
Bangkok
14 Naresuan University
Phitsanulok and other locations
15 Assumption University of Thailand
Bangkok and other locations
16 King Mongkut's University of Technology Thonburi
Bangkok
17 Mahasarakham University
Maha Sarakham
18 Suranaree University of Technology
Nakhon Ratchasima
19 Ubon Rajathanee University
Warin Chamrap
20 Mae Fah Luang University
Chiang Rai
21 Suan Dusit Rajabhat University
Bangkok
22 Chiang Mai University
Chiang Mai
23 Huachiew Chalermprakiet University
Samut Prakarn
24 Mahanakorn University of Technology
Bangkok
25 Payap University
Chiang Mai
26 University of the Thai Chamber of Commerce
Bangkok
27 Rangsit University
Pathum Thani
28 King Mongkut's University of Technology North Bangkok
29 Dhurakij Pundit University
Bangkok
30 Maejo University
Chiang Mai and other locations
31 National Institute of Development Administration
Bangkok
32 Suan Sunandha Rajabhat University
Bangkok
33 Rajamangala University of Technology Thanyaburi
Thanyaburi
34 Mahachulalongkorn Buddhist University
Bangkok
35 Walailak University
Nakhon Si Thammarat
36 Thaksin University
Songkla
37 Siam University
Bangkok
38 Kasem Bundit University
Bangkok
39 Dhonburi Rajabhat University
Bangkok
40 Mahamakut Buddhist University
Bangkok
41 Nakhon Phanom University
Nakhon Phanom
42 Rajabhat Maha Sarakham University
Maha Sarakham
43 Stamford International University
44 Christian University of Thailand
Nakhon Pathom
45 South-East Asia University
Bangkok
46 Eastern Asia University
Thanyaburi
47 Krirk University
Bangkok
48 Webster University, Thailand
Bangkok
49 Asian University of Science and Technology
Bang Lamung
50 Vongchavalitkul University
Nakhon Ratchasima
51 Sripatum University
Bangkok
52 Shinawatra University
Bangkok
53 Saint John's University
Bangkok
54 Asia-Pacific International University
Muak Lek
پاسخ
تشکر کنندگان: bijan.bnd ، pooryaqazvineh ، Ramkal ، msar
سلام
من تا پایان سال 89 فرصت دارم که از ایران خارج بشم چو به سن سربازی میرسم.
میخوام قبل از رسیدن به سن سربازی یه دوره زبان برم.
به نظر شما تایلند برای آموزش زبان انگلیسی خوبه؟
پاسخ
من در تایلند ساکن هستم و دارم زبان انگلیسی می خونم هر سوالی می تونین از من کمک بگیرین ؟
از بابت هزینه و ed visa
پاسخ
تشکر کنندگان: pooryaqazvineh ، morteza111 ، Ramkal ، shayan7 ، msar
hamid1243
میشه لطف کنی اطلاعاتی درباره هزینه و طول دوره و کلا در موردش صحبت کنی
پاسخ
تایلند وضع هوا و بهداشت چطوری هست؟
پاسخ
من خودم یه سوئیت 20 متری داشتم تمیز در محله دانشجوها نزدیک به 2 دانشگاه معتبر (رام خام هنگ) فقط آش÷زخانه نداشت که اونم به درد دانشجوی درس خوان نمی خوره چون وقت نمی کنی و باید به غذای تایلندی عادت کنی
کرایه خونه من 100$ بود ولی در تایلند موقع قرار داد خ.نه به رنج قیمتی برق توجه کنید . ÷ول برق من 40 50 میومد رنجش بالا بود ماله من رنجش 7 بود ولی ساختمونایی هست با رنج 4 در ضمن من فقط شبا کولر می زدم
میتونین خرج خورد خوراک با ماهی 150 $ سر کنی بستگی به خودت داره
تایلند هزینه های جانبیش خیلی کمتر از کشورای دیگه هست
یک وده برنج خالی 330 تومان ما هست ÷خته
تخم مرغ از 75تومن هست تا 120 بستگی به اندازش داره
میوه از بازارش خرید کنی خیلی ارزونتر از ایران
نوشابه هم قیمت ایران
تن ماهی از 900 هست تا 1400
گوجه 2تا از دست فروش 330 تومن از بازار کیلویی1000تومن (گوجه گرون اینجا)
مرغ ÷خته 2500 تومن حلال
مرغ هم تمیز شده و حلال 1500تومن در فروشگاه مرکزی ولی فروشگاه تسکو مثلا 2 تا سینه میفروشه 2000تومن همه چی بستگی به خودت داره
راههای کم خرج کردن در تایلند زیاد بستگی به خودتون داره
در مورد ثبت نام در دانشگاهها بیخودی به این موسسه ها ÷ول ندین خیلی راهت میشه ویزا گرفت بخدا . موسسه زبانم نرین ثبت نام کنین که اصلا ارزش ندارن . موسسه زیاده تو دانشگاهها بهتر میتونین یاد بگیرین
راه ÷ذیرش گرفتن وقت کردم کشمل براتون مینویسم
این موسسه ها کاری نمی کنن شما میتونین خودتون این کارو انجام بدین
اگه بگین از ما بر نمیاد ÷س مطمئن باشین در تایلند نمی تونین زندگی کنین
هزینه های جانبی از تاکسی گرفته تا هله هولهو دیسکو سینما استخر فیتنس و... خیلی کمتر از ایران و کشورای دیگه هست
فقط ماه اول خرج زیاد بعد کم میشه راهو چاه رو ÷یدا کردین
فقط کسی با این فکر نیاد که میتونه اینجا کار ÷یدا کنه . جزء اینکه شانس بهش رو کنه و یکی اینجا دستشو بگیره . ولی اگه ایران ÷ایه قوی داشته باشین تو ایران و زرنگ باشین و ÷ول داشته باشین می تونین خرجتون حتی بیشتر هم در بیارین
اینترنت 10000 تومن ماهی بزارین کنار ولی اینترنتش در حد تیم ملی
اینو بگم تو تایلند دلت نمی گیره چون هزینه تفریح کمه
دانشگاه خوب هم فقط ABAC و RAMKHAMHENG غیره این 2تا هست ولی این 2تا در 2 رنج قیمتی متفاوت هست و در دنیا اعتبار دارن
خواهشن لیسانس به بالا بیان هزینش به صرفه تر و زیر لیسانس برای زبان بیاین اینجا
اگه سوالی هست همینجا ب÷رسین تا همه استفاده کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: morteza111 ، Ramkal ، rs232 ، mahannn4779 ، msar
وضع هوا : گرم . رطوبت بالا
بهداشت اگه بیمه باشی خرجی نداری (دانشگاه معتبر بیمه میکنن و مئسسه ها بیمه نمکنن) آزاد هزینش بالاست
پاسخ
تشکر کنندگان: Ramkal ، msar
(2010-12-26 ساعت 13:48)hamid1243 نوشته:  من خودم یه سوئیت 20 متری داشتم تمیز در محله دانشجوها نزدیک به 2 دانشگاه معتبر (رام خام هنگ) فقط آش÷زخانه نداشت که اونم به درد دانشجوی درس خوان نمی خوره چون وقت نمی کنی و باید به غذای تایلندی عادت کنی
کرایه خونه من 100$ بود ولی در تایلند موقع قرار داد خ.نه به رنج قیمتی برق توجه کنید . ÷ول برق من 40 50 میومد رنجش بالا بود ماله من رنجش 7 بود ولی ساختمونایی هست با رنج 4 در ضمن من فقط شبا کولر می زدم
میتونین خرج خورد خوراک با ماهی 150 $ سر کنی بستگی به خودت داره
تایلند هزینه های جانبیش خیلی کمتر از کشورای دیگه هست
یک وده برنج خالی 330 تومان ما هست ÷خته
تخم مرغ از 75تومن هست تا 120 بستگی به اندازش داره
میوه از بازارش خرید کنی خیلی ارزونتر از ایران
نوشابه هم قیمت ایران
تن ماهی از 900 هست تا 1400
گوجه 2تا از دست فروش 330 تومن از بازار کیلویی1000تومن (گوجه گرون اینجا)
مرغ ÷خته 2500 تومن حلال
مرغ هم تمیز شده و حلال 1500تومن در فروشگاه مرکزی ولی فروشگاه تسکو مثلا 2 تا سینه میفروشه 2000تومن همه چی بستگی به خودت داره
راههای کم خرج کردن در تایلند زیاد بستگی به خودتون داره
در مورد ثبت نام در دانشگاهها بیخودی به این موسسه ها ÷ول ندین خیلی راهت میشه ویزا گرفت بخدا . موسسه زبانم نرین ثبت نام کنین که اصلا ارزش ندارن . موسسه زیاده تو دانشگاهها بهتر میتونین یاد بگیرین
راه ÷ذیرش گرفتن وقت کردم کشمل براتون مینویسم
این موسسه ها کاری نمی کنن شما میتونین خودتون این کارو انجام بدین
اگه بگین از ما بر نمیاد ÷س مطمئن باشین در تایلند نمی تونین زندگی کنین
هزینه های جانبی از تاکسی گرفته تا هله هولهو دیسکو سینما استخر فیتنس و... خیلی کمتر از ایران و کشورای دیگه هست
فقط ماه اول خرج زیاد بعد کم میشه راهو چاه رو ÷یدا کردین
فقط کسی با این فکر نیاد که میتونه اینجا کار ÷یدا کنه . جزء اینکه شانس بهش رو کنه و یکی اینجا دستشو بگیره . ولی اگه ایران ÷ایه قوی داشته باشین تو ایران و زرنگ باشین و ÷ول داشته باشین می تونین خرجتون حتی بیشتر هم در بیارین
اینترنت 10000 تومن ماهی بزارین کنار ولی اینترنتش در حد تیم ملی
اینو بگم تو تایلند دلت نمی گیره چون هزینه تفریح کمه
دانشگاه خوب هم فقط ABAC و RAMKHAMHENG غیره این 2تا هست ولی این 2تا در 2 رنج قیمتی متفاوت هست و در دنیا اعتبار دارن
خواهشن لیسانس به بالا بیان هزینش به صرفه تر و زیر لیسانس برای زبان بیاین اینجا
اگه سوالی هست همینجا ب÷رسین تا همه استفاده کنن
مرسی از توضیحاتتون واقعا مفید بود ، شاید خود شما متوجه نباشید که صحبتتاتون برای کسایی که قصد مهاجرت دارن چقدر مفید هست ،
راستش من خودم دوس دارم برم آمریکا و استرالیا ولی مدرک تافل یا آیلتس زبان ندارم و کششش رو هم ندارم ایران بگیرم ، بنابراین نمی تونم مهاجرت کنم به این کشورا بدون مهاجرت هم هزینه زندگی در این کشورا گران هست برای همین تصمیم گرفتم اول بیام کشورایی مثل تایلند یا ترکیه یا مالزی یا ارمنستان ، اونجا زبانم رو بهتر کنم اگر تونستم که مهاجرت می کنم به استرالیا اگرم نتونستم که همون جا زندگی میکنم .
فقط نمی دونم تایلند بهتره یا ترکیه یا مالزی ؟
ممنون می شم راهنمایم کنید؟
پاسخ
سلام میشه بگین چرا ایرانیا با اینکه هزینه های تایلند کمتره تایلند رو برای تحصیل انتخاب نمی کنن و اینکه بهترین داشگاهی که میتونم برای رشته مالتی مدیا پذیرش بگیرم چی هست و اینکه من میخام پیش دانشگاهی رو اونجا بخونم میشه بگین پیش دانشگاهی اونجا چند وقته و اینکه بهتره پیش رو اینجا بخونم یا تایلند ؟؟؟؟؟
پاسخ
اسم تایلند بد در رفته و پدر و مادر‌ها بچه‌هاشون رو تایلند نمیفرستن و میگن بچمون فاسد می‌شه که البته فیلیپین خیلی‌ از تایلند وضعش در این زمینه بدتره ولی‌ پدرو مادر‌ها نمیدونن و بچه‌هاشون رو فیلیپین راحت می‌فرستن. دلیل دیگش چون تایلند مهندسیش ضعیفه و رنک مهندسی‌ ضعیفی داره و برای کسی‌ که می‌خواد ادامه تحصیل بده پذیرش گرفتن برای دکترا سخت می‌شه. اکثر کسایی‌ که تایلند هستن MBA می‌خونن که من البته MBA رو توصیه نمیکنم. کسایی‌ که می‌رن مالزی از مزیت تبادل دانشجویی با دانشگاه‌های کانادا و استرالیا استفاده می‌کنن که تایلند این مزیت ها رو نداره.

هزینه‌ها الان که من این پست رو میفرستم یعنی‌ سال ۲۰۱۲ حداقل سه برابر چیزیه که دوستمون حمید گفتن. ماهی‌ ۵۰۰ هزار تومان حداقل هزینه برای زندگی‌ در تایلند هست که اگه صرفه جویی‌ نکنید راحت به ۸۰۰ تومن میرسه. اجازه کار هم برای دانشجو وجود نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: mahannn4779 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان