کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چند نكته مهم در برخورد با مردم روسیه
داشتن كارت ويزيت براي افراد داراي سمت، ضروري است.

· وقتي به دعوت خانواده‌اي به مهماني آنان مي‌رويد بهتر است هديه‌اي براي آنان ببريد اين هديه مي‌تواند يك كيك يا دسته گل و امثال آن باشد. اگر اين خانواده بچه دارند رسم است هديه‌اي هرچند كوچك به وي داده شود.

· هرگاه تصميم گرفتيد به كسي گل هديه كنيد توجه داشته باشيد كه تعداد گل‌ها « فرد » باشد. دسته گل با تعداد زوج براي عزاداري استفاده مي‌شود.

· هيچگاه با يك روس در حالي كه او در سمت ديگر در است ( در درگاه خانه ) دست ندهيد. اين كار در روسيه به فال بد براي خانواده گرفته مي‌شود.

· رسم است كه پس از ورود به هر خانه، كفش‌ها را در مي‌آورند و دمپايي مي‌پوشند. با كفش بيرون نمي‌شود وارد اتاق‌ها شد.

· پاها را روي هم نيندازيد ( به طوري كه قوزك پا روي زانوي پاي ديگر باشد ) همچنين طوري ننشينيد كه تخت كفش ديده شود. اين كار در روسيه بي‌ادبانه است.

· از خوبي‌ها و زيبايي‌ها تعريف و تعارف كنيد.

· از انتقاد و مقايسه‌هاي توهين‌آميز خودداري كنيد.

· مردها نبايد كت خود را بدون اجازه در بياورند.

· تعارف كردن غذا و يا ميوه و نوشابه در سفر ( مثلاً قطار ) كاري مؤدبانه است.

· توجه داشته باشيد كه برداشتن عكس در بسياري از موزه‌ها و مكان‌هاي ديدني سرپوشيده نياز به پرداخت و كسب مجوز دارد.

· ديدن گربه‌ي سياه شگون ندارد.

· در خانه يا آپارتمان سوت نزنيد. زيرا مي‌گويند كسي كه سوت بزند ثروتش را از دست خواهد داد !

· سيگار را از آتش شمع روشن نكنيد چون بدبختي مي‌آورد !

· ريختن نمك روي ميز باعث بدبختي مي‌شود مگر اين كه سه بار، كمي نك روي شانه‌ي چپ خودتان بريزيد !

· اگر از كسي تعريف مي‌كنيد يا كسي از شما تعريف كرد، به طور تمثيلي سه بار روي شانه‌ي چپ‌تان تف كنيد و يا سه بار به چوب بزنيد.

· اگر در روسيه چيزي را جا گذاشتيد، معني اين است كه به روسيه برخواهيد گشت.

GOOD LUCK
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، ShabPareyeMohajer ، Hossein81 ، hassanrouhi ، farzad24 ، babakped ، shovaleye
کلاً من از روسیه و همینطور مردم روسیه خیلی خوشم می آید. اگر چه کمی خشن به نظرمیرسند، اما فکر میکنم که در کل آدمهای خوب و خونگرمی باشند.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنون حامد جان.اگه لطف كني در مورد مردم روسيه فرهنگ و كلا مردمشون بيشتر بگب ممنون ميشم.در ضمن اگه اين ها رواز جايي گرفتي بگو تا برم ببينم.چون شديدا به اين جور اطلاعات نياز دارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید من عضو شدم اما چطوری می تونم سوالامو عمومی بپرسم؟ توی کنترل پنل به من می گه نام شخص بنویسم برای پیام خصوصی اما من می خوام همه بخونن!!!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-08-02 ساعت 19:04)marzie نوشته:  ببخشید من عضو شدم اما چطوری می تونم سوالامو عمومی بپرسم؟ توی کنترل پنل به من می گه نام شخص بنویسم برای پیام خصوصی اما من می خوام همه بخونن!!!

خب الان چطوری اینجا سوال کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟همونطوری هم تو بقیه ی تاپیکها سوالاتون رو بپرسید دیگه.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
(2010-08-02 ساعت 19:04)marzie نوشته:  ببخشید من عضو شدم اما چطوری می تونم سوالامو عمومی بپرسم؟ توی کنترل پنل به من می گه نام شخص بنویسم برای پیام خصوصی اما من می خوام همه بخونن!!!

دوست عزیز ! شما برای اینکه سوالتون رو مطرح کنید نیاز ندارید توی کنترل پنل برید ، قسمت پیغام خصوصی برای مواقعی هست که با شخص خاصی می خواید مکاتبه کنید و بقیه به اون دسترسی ندارن .
شما برای شرکت در موضوع کافیه که روی افزودن پاسخ در پایین صفحه کلیک کنید و سوالتون رو اضافه کنید . ( درست همین کاری که کردید ) فقط یادتون باشه هر سوال رو در قسمت مربوط به خودش مطرح کنید ، برای اینکه موضوع مورد نظرتون رو پیدا کنید بالای صفحه کلید جستجو را بزنید و واژه کلیدی را در کادر تایپ کنید و مطلب رو پیدا کنید .
به مهاجرسرا خوش آمدید Smile
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: laili
ممنون رفقا از راهنمایی سوالم رو گذاشتم توی قسمت مخصوص امیدوارم بهم کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: laili

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان