کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در رومانی
سلام دوستان
من 17 سالمه، دیپلم تجربی دارم (خرداد 89) با معدل 16.8 و نمره ی انگلیسی ام هم همیشه 18 به بالا بوده. قصد ادامه تحصیل در اروپا رو دارم. ضمنا عموام هم در رومانی خونه و زندگی داره و من می خوام تا گرفتن اولین مدرک دانشگاهی ام در رومانی بمونم و بعد از اون به کشوری دیگه برای ادامه در اروپا برم که بهتره و ترجیحا مورد تایید ایران باشه(می گن آلمان بهتره). ضمنا تمایل یه تحصیل در یکی از دو رشته ی پزشکی یا بیولوژی دارم.سوال اولم اینکه قبل از رفتن به رومانی باید چه کارهایی انجام بدم؟ طریقه ی گرفتن تافل چطوره؟ آیا سربازی هم باید برم؟مخارج دانشگاه در کشورهای مقصد چطوره؟ و کلا به یه راهنمایی جامع و شامل احتیاج دارم. لطفا هم فکری کنید... .
پاسخ
تشکر کنندگان: HAZARA ، msar
الان که 17 سال دارید نیازی به انجام خدمت سربازی نیست و میتوانید خارج شده و در رومانی مشغول تحصیل شوید و از معافیت تحصیلی (برای رفت و آمد به ایران )استفاده کنید
پیش دانشگاهی را باید در رومانی بگذرانید و همانجا هم میتوانید تافل بگیرید
بهترین شهر برای ادامه تحصیل در رومانی تیمیشوارا است که یک شهر ویژه دانشجویی است (و انقلاب ضد کمونیستی رومانی هم از آنجا شروع شد)
رومانی کشور بسیار زیبایی است و از بودن در آنجا لذت خواهید برد
مردم رومانی اکثرا خونگرم و مهربان هستند ولی متاسفانه تعداد زیادی کولی در رومانی هستند که گاهی خطرناک هستند و ایجاد مشکل میکنند
زبان رومانیایی خیلی به ایتالیایی نزدیک است (همینطور نام کشورشان که از رم آمده)
برای اخذ اطلاعات بیشتر میتوانید به رایزنی فرهنگی سفارت رومانی در خیابان فخرالدوله(جنب مسجد فخریه)مراجعه نمایید

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: binahayat_m ، mavarfan ، mohammad.maleki ، HAZARA ، msar
سلام
میخوام پیش دانشگاهی رو همین جا بخونم، عمویم هم در بوخارسته، اونجا چطوره؟ ضمنا من میخوام تافل هم بگیرم طریقه گرفتن او چیه؟ و گرفتن اولین مدرک دانشگاهی در رومانی چقدر طول میکشه در رشته های مذکور؟ آیا بعدش بهتره به آلمان برم یا جای دیگه؟
پاسخ
خب پیش دانشگاهی رو که ایران بخونین دیگه مشمول میشین و نمیتونین تا مشخص شدن وضعیت نظام وظیفه تون از کشور خارج شین
پاسخ
آخه وضع مالیم خیلی هم توپ نیست
از طرف دیگه من هنوز سنم هم کمه
تا 3-4 سال دیگه
لطفا جواب سوالاتمو بدبد
خیلی خیلی ممنون که برای من وقت میذارید
پاسخ
سلام
من هم یک سئوالی داشتم
در مورد پرداخت مسکن به چه صورت است
در اروپا در بعضی کشورها مثل فرانسه
یک مقداری از اجاره دانشجو را یک صندوق مسکن برمیگرداند یا
اینکه خوابگاه را بیشتر به خارجی ها میدهند
در رمانی چطور
خیلی ممنون از جواب .
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
من 18 سالمه ، الان مقیم امارات هستم ، 4 ماهی میشه اومدم دبی
الان یکی از دوستام بهم پیشنهاد داده برم رومانی ، میخوام اونجا مهندسی نفت بخونم و دوستم هم اونجا داره مهندسی میخونه
ولی رفیقم از چگونگی اخذ ویزای دانشجویی اطلاعی نداشت
من دیپلم رشته تجربی دارم
الان اگه بخوام برم رومانی با ویزای دانشجویی چی کار باید کنم ؟ باید دوستم از اون دانشگاهی که درس میخونه واسم ویزا بگیره ؟؟
لطفا راهنماییم کنید که خیلی حیاطیه !!
پاسخ
کسی نیست ؟ انجمن کسی نداره ؟؟
پاسخ
کسی نیست؟؟

می توان از انجا بورس گرفت؟؟
پاسخ
در تایید صحبت های مدیر عزیز : اینجا من توضیحی برای باقی دوستانی که دوست دارند در رومانی تحصیل کند میدم ،
- متاسفانه پزشکی رومانی مورد تایید خیلی از کشور ها نیست ، حتا در ایران تا چند سال قبل من میدونم که در صورت قبولی در امتحان و گذراندن یک دوره آموزش اجازه کار پیدا میکردند کسانی که حتا تخصص داشتند . رشته های که مورد تایید سایر کشور ها مثل اتحادیه اروپا هم وجود داره مثل معماری ، کامپیوتر ، برق ، نفت و غیره .
- نیازی به گذراندن پیش دانشگاهی نیست ، میتوانید با دادن امتحان وارد دانشگاه بشوید ، والی چون زبان رومانی زبان خیلی متفاوتی است نسبت به زبان ما ، توصیه میشود که حتما این دوره را بگذرونید ، چون بغیر از زبان در دوره آموزشی هم درس های دیگری هم تدریس میشه ، و از طرفی دیگر دوره پیش دانشگاهی آسان تر از دانشگاه است و برای کسانی که تازه وارد هستند فرصتی مهیا میکند که با فشار کمتری با محیط آشنا ، و خودشان را با زندگی در رومانی تطبیق بدند. در ضمن تا یادم نرفته بگم که زبان رسمی دانشگاه ملی رومانی رومانیائی است ، دانشگهائی هم هاست در دانشگاه پلی تکنیک اینجا که بزبان انگلیسی تدریس میکند ، ولی پیشنهاد من اینه که به زبان رومانی درس بخوانید .
-رومانی کشوریست با طبیعتی واقعا زیبا ، دارای دریا و کوهستان است ، شهر های قدیمی و زیبائی داره ، حتا شهری به نامه sibiu به عنوان پایتخت فرهنگی اتحادیه اروپا معرفی شد برای یک سال.
-مردم رومانی هم همینجور که مدیر گفتند ، مردمی خونگرم و دوست داشتنی هستند , شیاد علتش تحته سلطه عثمانی بودن آنها باشد که این گرمی آسیائی را برای آنها به ارمغان آورده ،و مثل همجا خوب و بد در بین آنها پیدا میشود .
-رومانی عضو اتحادیه اروپا است ، ولی هنوز وارد شنگن نشده ، کسی که ویزای رومانی داره نمیتونه با اون ویزا به کشور های که در شنگن هستند سفر کنه و احتیاج به ویزا شنگن داره ، ولی خود رومانیای ها بدونه ویزا و حتا پاسپورت فقط با کارت ملی خودشون قدر به سفر به کشورهای شنگن هستند .
-کمکی از دولت رومانی به شما برای تحصیل به ندرت میشه ، گرفتن بورس کار بسیار سختیست ، خرج تحصیل شما ، فقط مخارج ثبت نام و ویزا حدود ۴۰۰۰ یورو است در سال ( ممکنه هر دانشگاه فرق کنه ) . با توجه به قوانین کاری رومانی وقتی دانشجو هستید ، اجازه کار به صورت پاره وقت وجود داره ، شرایط کاری در رومانی الان اصلا خوب نیست .
- پیشنهاد من این است که اگر شرایط مالی خوبی دارید ، به امدن به رومانی فکر کنید . با این تصور که به محض ورود به رومانی کار پیدا خواهید کرد ، و در یک ماه زبان رومانی را مثل بلبل چه چه خواهید زد . اصلا به رومانی فکر نکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ostokhan ، msar
سلام.سال3مهندسی صنایع هستم(سراسری).چطوری میشه از رومانی بورس گرفت؟لطفا راهنمایی کنیید
پاسخ
سلام دوستان
ممنون میشم اگه منو از این سر در گمی در بیارین من میخوام در شهر یاش دندوپزشکی بخونم ولی متاسفانه نتونستم هیچ اطلاعاتی در این مورد بدست بیارم حتی یه موسسه که در حوزه کشور رومانی کار کنه پیدا نکردم .
خواهش میکنم اگه اطلا عاتی دارین کمکم کنین.
پاسخ
(2013-12-13 ساعت 12:54)tina_2013 نوشته:  سلام دوستان
ممنون میشم اگه منو از این سر در گمی در بیارین من میخوام در شهر یاش دندوپزشکی بخونم ولی متاسفانه نتونستم هیچ اطلاعاتی در این مورد بدست بیارم حتی یه موسسه که در حوزه کشور رومانی کار کنه پیدا نکردم .

نیازمندیهای روزنامه های کثیرالانتشار رو ورق بزنید.به پاسخ سوالتون میرسید
پاسخ
(2013-12-13 ساعت 15:26)barvos نوشته:  
(2013-12-13 ساعت 12:54)tina_2013 نوشته:  سلام دوستان

نیازمندیهای روزنامه های کثیرالانتشار رو ورق بزنید.به پاسخ سوالتون میرسید
سپاسگزارم از این که لطف کردین جواب دادین.ببخشید من این کارو انجام دادم ولی تنها یه موسسه بود که اون هم نه اعتبار داشت و اطلاعات در حد اطلاعات معمولی بود .مشکلم همین بود یه اطلا عات در حد همین که چقد شهریه و زبانشون چیه.همین.
پاسخ
سلام دوستان
من امسال مدرک فوق لیسانس را در رشته سازه عمران میگیرم از دانشگاه utm مالزی و قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در رومانی یا هر کشور اروپایی دیگر دارم البته سنم 45 سال است و متاهلم کسی از دوستان میتواند کمکی بکند . متشکرم
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان