کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خلاصه وضعیت گروه F3
(2015-01-17 ساعت 23:51)Simanejat نوشته:  سلام من به تازگي عضو مهاجر سرا شدم. من متاهل و داراي دو فرزند هستم در ١٥ آگوست ٢٠٠٦ ( Priority date) مادرم كه سيتيزن شيپ داشت براي من و خانواده ام تقاضاي گرين كارت كرد و در سوم مه ٢٠١٠ اپروو شديم (notice date ) اما از آن زمان ديگر خبري نيست سوالم اين است كه چگونه مي توانم زمان احتمالي مصاحبه را از طريق بولتن چگونه مي توانم تخمين بزنم ضمناً در سالي كه فايل شديم پسرم ١٦ سال داشت حالا وضعيت او چه مي شود? من نميدونم چرا هنوز case number به ما ندادند آيا لازم است به آنها ايميل بزنم و سوال كنم يا منتظر باشم تا خودشان مكاتبه كنند. با تشكر
سلام دوست عزیز
با توجه به روندی که ویزا بولتن داره کتگوری ما الان اواخر دسامبر 2003 هست و در صورتیکه هر ماه یک ماه بررسی بشه شما باید حدود 2.5 سال دیگه نامه کیس نامبر و فعال سازی فرم ها و هزینه ویزا و ارسال مدارکتون فعال بشه بابت دریافت نکردن کیس نامبر نگران نباشید گاهی همان زمان پس از کارنت شدن نامه اش میاد
البته نمیدونم در جریانید یا نه ولی کتگوری f3 چند ماهیست که فقط ماهی چند روز میره جلو و خوب ما منتظریم تا ماههای دیگه ایشالا سرعت بگیره؟! معلوم نیست...
به هر حال من قویا توصیه میکنم در رابطه با پسرتون با uscis تماس بگیرید و اگه لازم شد با nvc هم مکاتبه کنید
معمولا uscis سریعتر جواب میده
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، msar
نتایج بررسی ویزا بولتن در 4سال گذشته برای گروههایF2B,F3,F4نشان میدهد کیسF2B داره به سمت زودتر کارنت شدن پیش میره(اززمان 8سال به 6 سال و نیم) ولی متاسفانه کیسF3 با افزایش زمان انتظار(از 10 سال به حدود 11 سال)و بدتر از آن گروهF4 است (اززمان 11 سال ونیم به 13 سال)که دارند به سمت دیرتر کارنت شدن پیش میرند.
bultin ------- F2B -------- F3 ------------ F4
Oct-11 15-Jul-03 08-Sep-01 15-May-00
Apr-12 15-Jan-04 15-Feb-02 08-Nov-00
Oct-12 15-Sep-04 22-May-02 15-Mar-01
Apr-13 08-Apr-05 22-Jul-02 01-May-01
Oct-13 01-Mar-06 22-Jan-03 08-Aug-01
Apr-14 22-Oct-06 15-Jul-03 22-Nov-01
Oct-14 01-Nov-07 01-Dec-03 22-Jan-02
Apr-15 22-Aug-08 08-Feb-04 15-Jun-02
PD: 2006 MAY , C N:ABD2009 , Category: F3
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، amir2640 ، battosai ، azadeh.mohamad
[عکس: 225w1074bkffsg8733n.jpg]
بازمانده لاتاری 2014 (F2A)
Pd = 2014/10/06
Interview = 2016/05/16(ABD)
دو خطی = 2016/12/08
OR = 2016/12/12
Clear = 2016/12/13
Enter to = USA 01/22/2017

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان گل مهاجر سرایی سلام...ممنون از راه انداختن این تاپیک...
ما خانوادگی در کتگوری f3بودیم که هم من هم برادرم با گذشت زمان سنمون از 21 که گذشت هیچی ازدواج هم کردیم..حالا دیگه منتظریم که مادر و پدرم بتونن از این کیس استفاده کنن...ولی خیلی طول کشیده،میشه اگر اطلاعاتی دارید منو راهنمایی کنید؟
کیس به نام مادرم هست
اپلای:فوریه 2005
ژانویه 2010 نامه اومد از NVC و شماره کیس توش بود:****ANK2010
از اون وقت هم دیگه هیچی....الان کاملا شده ده سال...
**اگه خبری بشه باز نامه میدن؟
من هر چند وقت یه بار bulletin visa را چک میکنم..الان تا فوریه 2004 جلو رفتن
**با ای اوصاف یعنی باید یک سال دیگه صبر کنیم؟
اگر جواب این سوالها را دوستی میدونه بگه،مرسی...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-12 ساعت 11:36)azadeh.mohamad نوشته:  دوستان گل مهاجر سرایی سلام...ممنون از راه انداختن این تاپیک...
ما خانوادگی در کتگوری f3بودیم که هم من هم برادرم با گذشت زمان سنمون از 21 که گذشت هیچی ازدواج هم کردیم..حالا دیگه منتظریم که مادر و پدرم بتونن از این کیس استفاده کنن...ولی خیلی طول کشیده،میشه اگر اطلاعاتی دارید منو راهنمایی کنید؟
کیس به نام مادرم هست
دوست عزیز بله زمانیکه نزدیک بشه دوباره براتون نامه می آید اما باید صبر بدهید .

موفق باشید
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640
(2015-05-12 ساعت 11:42)shahram es نوشته:  
(2015-05-12 ساعت 11:36)azadeh.mohamad نوشته:  دوستان گل مهاجر سرایی سلام...ممنون از راه انداختن این تاپیک...
کیس به نام مادرم هست
دوست عزیز بله زمانیکه نزدیک بشه دوباره براتون نامه می آید اما باید صبر بدهید .

موفق باشید

ممنون.امیدوارم هر چه زودتر برای مصاحبه برید و ویزاتون را بگیریدWink
پاسخ
با سلام خدمت دوستان خوبم.يه سوال از حضورتون داشتم.

در سال 2005 براي همسر من(در زمان مجردي) از طريق مادرشون كه اون زمان گرين كارد داشتن تقاضاي گرين كارد شده بود(F2B). سال 2010 كه ما ازدواج كرديم يه نامه اومد كه مراحل قانوني رو طي كنيد كه چون ما ازدواج كرده بوديم مادر خانمم بهشون اعلام كردند كه وضعيت دخترم تغيير كرده و نميتونيم ديگه طبق اين درخواست عمل كنيم. و چند ماه بعد هم مادر خانم من سيتيزن شدن.
الان بعد از ۵ سال باز يه نامه واسمون اومده كه پرونده شما به آنكارا رفته و مدارك ازدواج، شناسنامه همسر، و اگر فردي كه براي شما تقاضا كرده سيتيزن شده مدارك سيتيزن شيپ ايشون رو براي ما بفرستيد، كه فرستاديم و الان يه نامه اومده كه مدارك شما در حال بررسي هست, و كيس نامبر هم هست: ******ANK2013 و PRIORITY DATE: MAY2005
همونطور كه دوستان ميدونن f2b براي پسر و دختر ازدواج نكرده افراد گرين كاردي هست و بايد درخواست باطل ميشد، فكر ميكنيد اين چه مفهومي داره؟
آيا بصورت اتوماتيك بعد از سيتيزن شدن مادر خانمم change statues شده و به f3 تغيير كرده؟

ضمنا در سال 2006 هم يه تقاضا (F4) از طريق خواهر خانمم واسه خانمم شده بود كه اون همچنان در جريانه.
پاسخ
تشکر کنندگان: عسل.م
[quote='asrainman' pid='615651' dateline='1432442631']
با سلام خدمت دوستان خوبم.يه سوال از حضورتون داشتم.

در سال 2005 براي همسر من(در زمان مجردي) از طريق مادرشون كه اون زمان گرين كارد داشتن تقاضاي گرين كارد شده بود(F2B). سال 2010 كه ما ازدواج كرديم
آيا بصورت اتوماتيك بعد از سيتيزن شدن مادر خانمم change statues شده و به f3 تغيير كرده؟.....

کیس من کمی شبیه به شرایط شما ست با این تفاوت که هنگام کارنت شدن ، ازدواج کرده بودم ولی مادرم هنوز سیتیزن نشده بود لذا کلا پرونده F2B ما مختومه شد و امکان تغییر وضعیت هم علیرغم درخواست میسر نشد.ولی در مورد شما به دلیل سیتیزن شدن مادرهمسرتان قبل از کارنت شدن ایشان با اگاهی قبلی از ازدواج شما مطابق ضوابط امکان تغییر کیس کاملا وجود داشته است.به هر حال تبریک میگویم.فکر میکردم زمان انتظار شما در کیس جدید باید از تاریخ سیتیزنی مادرهمسرتان محاسبه شود که ظاهرا PD کیس جدیدتان را همان PD کیس قدیم اعلام کرده اند.
پاسخ
تشکر کنندگان:
کیس من کمی شبیه به شرایط شما ست با این تفاوت که هنگام کارنت شدن ، ازدواج کرده بودم ولی مادرم هنوز سیتیزن نشده بود لذا کلا پرونده F2B ما مختومه شد و امکان تغییر وضعیت هم علیرغم درخواست میسر نشد.ولی در مورد شما به دلیل سیتیزن شدن مادرهمسرتان قبل از کارنت شدن ایشان با اگاهی قبلی از ازدواج شما مطابق ضوابط امکان تغییر کیس کاملا وجود داشته است.به هر حال تبریک میگویم.فکر میکردم زمان انتظار شما در کیس جدید باید از تاریخ سیتیزنی مادرهمسرتان محاسبه شود که ظاهرا PD کیس جدیدتان را همان PD کیس قدیم اعلام کرده اند.
[/quote]

با تشكر از دوست خوبم ALI1393
من يكم گيج شدم، شايد بخاطر اينه كه من معني و زمان كارنت شدن رو درست نميدونم.
سال 2005 اقدام شد و من آخر سال 2009 ازدواج كردم و سه ماه بعد تو سال 2010 نامه اومد كه پولو بريزيد كه ما اعلام كرديم ازدواج كردم و چند ماه بعد هم مادر سيتيزن شدن، 5 سال هيچ نامه اي واسه ما نيومد و الان داره نامه مياد كه مدارك ازدواج و مدارك همسر و مدارك سيتيزن شيپ مادر رو بفرستيد كه ما هم فرستاديم و جواب اومد دارن بررسي ميكنن و منتظر باشيد.
ميتونم خواهش كنم كامل واسم توضيح بدي علي جان..
ممنونم ازت
پاسخ
تشکر کنندگان: عسل.م
[
asrainmanدوست عزیز
اگه سری به ویزا بولتن بزنید میبینید برای کتگوری f2bتاریخهای درخواست 2006(همونPD) تازه نوبتشان شده است وسال قبل هم نوبت 2005 ها بوده است(مثل شما) با توجه به توضیحات اخیر شمابه نظر بنده،NVC بطورخودکار برای کسی تغییر کتکوری نمیدهند و شاید در این 5 سال انتظار برای کارنت شدن(جاری شدن نوبت برای اقدامات تکمیل پرونده و انجام مصاحبه) بهتر بود مدارک درخواستی را زودتر برایشان میفرستادید. البته طبق تجربه یکی از دوستان(که توصیه میکنم با جستجو در ارسالهای قبل آنها را بخوانید) علیرغم تکمیل پرونده و پرداخت هزینه ها تاریخ درخواست اولیه راکد شده و احتمالا برایشان از تاریخ اقدام جدید برای ارسال مدارک درخواستی ،دوره انتظار را محاسبه میکنند.برای اطلاع شما اضافه میکنم که من هم در سال 95 برایم درخواست F2B شد و سال 2003 در حالی کارنت شدم که ازدواج کرده بودم و فرزند داشتم و به دلیل خود اظهاری، آنهادرخواست ترجمه سند ازدواج و شناسنامه همسر و پرداخت هزینه ها را کردندوعلیرغم پرداخت هزینه ها به همسرم نامه مصاحبه ندادند و درنهایت اعلام کردند که کیس شما دیگر قابل پیگیری نیست و میتوانید هنگام سیتیزن شدن مادرتان دوباره اقدام کنید .که همین کار را کردیم ولی به دلیل وقفه 2 ساله برای سیتیزنی طبعا امکان استفاده از پرونده و نوبت قبلی میسر نبود(بر خلاف کیس شما که قبل از کارنت شدن در2013 مادر همسرتان در 2010 سیتیزن شده و شرایط کاملا برای تغییر کتگوری طبق قوانین اداره مهاجرت فراهم بوده است ولی متاسفانه از این 5 سال استفاده لازم را نکردید وخودتان سبب تسریع در تغییر کیس نشده اید.ولی بر خلاف ما، مختومه شدن پرونده اولیه درکار نبوده و توصیه میکنم با NVC مکاتبه کنید و از سابقه اعلام سیتیزنی در 5 سال قبل برایشان مدرک بیاورید تا زمان انتظارتان در کیس جدیدF3 کوتاهتر شود.موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: asrainman
ممنون از لطف شما دوست خوبم ali1393
توضيحات عالي و كاملا روشن بود،خدا كند كه اينطور باشد و priority date جديد به پرونده اختصاص ندهند، چون اگر اينطور باشد و بعد از چك مدارك بخواهند PD را مثلا زمان سيتيزن شدن بزنند خيلي طولاني خواهد شد..
تا اين نامه اخير كه هنوز PD 2005 بود
پاسخ
تشکر کنندگان: ali1393 ، عسل.م
سلام دوستان كتگوري f3 تاريخ اپلاي jun 2005 جديدا نامه از Nvc براي تعيين اسپانسر أمده ايا كسي ميدونه تا مصاحبته چقدر طول ميكشه
پاسخ
تشکر کنندگان: amir2640 ، عسل.م
(2015-07-17 ساعت 23:33)حجت ياسمن نوشته:  سلام دوستان كتگوري f3 تاريخ اپلاي jun 2005 جديدا نامه از Nvc براي تعيين اسپانسر أمده ايا كسي ميدونه تا مصاحبته چقدر طول ميكشه

سلام
ایا فرم nvc welcome letter براتون اومده؟ و اینکه فرم ds-261 براتون فعال شده؟
كتگوري F3
تاريخ اپلاي 2004 AUG
کیس نامبر  ABD2010

پاسخ
تشکر کنندگان: shahram es
(2015-07-17 ساعت 23:33)حجت ياسمن نوشته:  سلام دوستان كتگوري f3 تاريخ اپلاي jun 2005 جديدا نامه از Nvc براي تعيين اسپانسر أمده ايا كسي ميدونه تا مصاحبته چقدر طول ميكشه
سلام

دوست عزیز اون فرم DS-261 که باید agent خود را معرفی کنید برای مشخص شده ؟ و آیا مبلغ 120$ را پرداخت کردید ؟ که جهت تکمیل کردن فرم اسپانسر هست .

با سپاس از شما
کتگوری : F3
اپلای : AUG2004
کیس نامبر : ANK2010
فرم DS-261 : در تاريخ ١٨ فبريه ٢٠١٥
پرداخت ١٢٠$ بعد از آن پرداخت دوتا ٣٢٥$ و تكميل فرم DS-260 و ترجمه مدارك و ارسال مدارك به NVC
در تاريخ ١١ مى ٢٠١٥ ايميل از NVC براى تاييد مدارك ارسالى
مصاحبه در ۲۹ مارچ آنکارا
منتظر پروسه طولانی کلیر
۸ اگست آپدیت دو خطی در سایت ceac
اتمام پروسه كلير ٢٩ آگست
دريافت ويزا ٣١ آگست
بردن لاتاری ۲۰۱۷ توسط همسرم بعد از سالها کیس نامبر++2017AS22 آنکارا (آمدی جانم به قربانت ولی حالا چرا؟!)
کامپلیت فرم DS-260 جدید در ۳۱ می و ارسال به KCC
پاسخ
سلام به همگی، ایا امکان دارد که از کتگوری f3 به f4 رفت؟ پدر شوهرم که سیتی زن است در سال ۲۰۰۵ برای همسرم ومن و دوپسر۸ ساله ام درخواست دادند ولی الان شرایط جسمیشون خوب نیست و سرطان دارند و در بیمارستان هستند در ایران، برادر همسرم هم سیتی زن است ایا ایشان میتواند به جای پدر شوهرم اپلیکنت شود؟ الان ۱۰ سال می گذره و ۱ سالو ۴ ماهه دیگه مونده،ایا با این کار کیس ما خراب میشود؟ زمانش چی؟ طولانی تر میشه؟ د این صورت سال دیگه وقتی یس ما اپرو شد ما را برای مصاحبه میخوان؟ ببخشید سوال زیاد کردم چون خیلی نگرانیم، ممنونم از پاسختان.
کتگوری:F3
PD:Sep 2005
Approval Notice:March 2010
Recipt Number:wac05
منتظر nvc welcome letter
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان