کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل رایگان در آمریکا
سلام دوستان.ممنون میشم کسی مراحل تحصیل رایگان در آمریکا رو بگه و راهنمایی کنه..
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
شما اگه دارنده green card باشی که مشکلی نداری. در غیر اینصورت باید برای پذیرش تحصیلی اقدام کنی با درخواست fund یا همون کمک هزینه که خب این مساله رقابتیه بین متقاضیان و شرایط خاص خودشو داره من جمله:
معدل خوب دوره لیسانس، داشتن نمره حدنصاب از امتحانات زبان( تافل یا IELTS) + نمره GRE برای دانشگاههای آمریکا(اکثر رشته ها) + رزومه خوب مثلا مقاله علمی و ...
اطلاعات کامل رو در این منبع میتونید پیدا کنید:
http://www.applyabroad.org/forum/
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
سلام دوست عزیز.من ۲ماه هست که در آمریکا هستم...یعنی‌ شرایطم چقدر فرق می‌کنه؟؟
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، mercedeh2011 ، msar
(2010-08-25 ساعت 15:56)sib 24 نوشته:  سلام دوست عزیز.من ۲ماه هست که در آمریکا هستم...یعنی‌ شرایطم چقدر فرق می‌کنه؟؟

این مساله را از دانشگاه مربوطه بپرسید .شما نیاز به ویزا ندارید ولی پذیرش را که باید بگیرید به هر حال اگر مدرکتان از ایران باشه باید دانشگاه مربوط ترجمه شده و مهر و موم شده مستقیما" به دانشگاه آ مریکایی بفرسته در مورد کمک هزینه هم اگر سوشیال سکوریتی نامبر دارید تقاضای کمک هزینه کنید .بستگی به شرایط شما ممکن است از 1000$ تا 50000$ بدهند.
پاسخ
(2010-08-25 ساعت 17:37)leilanosa نوشته:  
(2010-08-25 ساعت 15:56)sib 24 نوشته:  سلام دوست عزیز.من ۲ماه هست که در آمریکا هستم...یعنی‌ شرایطم چقدر فرق می‌کنه؟؟

این مساله را از دانشگاه مربوطه بپرسید .شما نیاز به ویزا ندارید ولی پذیرش را که باید بگیرید به هر حال اگر مدرکتان از ایران باشه باید دانشگاه مربوط ترجمه شده و مهر و موم شده مستقیما" به دانشگاه آ مریکایی بفرسته در مورد کمک هزینه هم اگر سوشیال سکوریتی نامبر دارید تقاضای کمک هزینه کنید .بستگی به شرایط شما ممکن است از 1000$ تا 50000$ بدهند.
یعنی چی مهر و موم شده؟از دانشگاه باید بفرستن؟
من مدارکمو ترجمه کردم دارم میارم با خودم.
میشه توصیح یدید لطفا

زندگی ساخته ی افکار شماست و فردا همان خواهد شد که امروز اندیشیده ای.

موریس مترلینگ
پاسخ
تشکر کنندگان: babak_LosAngeles ، mercedeh2011 ، Lemony ، msar
سلام.تا حالا کسی رو ندیدم دانشگاه ایرانش مدارکش رو فرستاده باشه دانشگاه آمریکا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!همه خودشون مدارک رو دستی‌ میارن
سفرنامه

پاسخ
تشکر کنندگان: rad_95 ، babak_LosAngeles ، wolfskin ، msar
سلام.تا حالا کسی رو ندیدم دانشگاه ایرانش مدارکش رو فرستاده باشه دانشگاه آمریکا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!همه خودشون مدارک رو دستی‌ میارن

ترجمه مدرک + ترجمه ریز نمرات تحصیلیتان را باید به دانشگاه بدهید و آنها خودشان در پاکت مخصوص با آ رم دانشگاه میگذارند و مهر میزنند البته به انگلیسی و شما میتوانید آن را پست کنید یا با خود ببرید در غیر این صورت مدرک شما اعتباری برای آنها ندارد .از دانشگاه خود سوال کنید آنها راهنماییتان میکنند.
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، frozen mind ، hamedrouhi ، odiseh ، sib 24 ، r.bazargan ، msar
(2010-08-25 ساعت 22:12)sib 24 نوشته:  سلام.تا حالا کسی رو ندیدم دانشگاه ایرانش مدارکش رو فرستاده باشه دانشگاه آمریکا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!همه خودشون مدارک رو دستی‌ میارن
این مساله در مورد "ریز نمرات تحصیلی" کسایی صادقه که با پذیرش تحصیلی ویزا میگیرن و میرن. در اینحالت دانشگاه ریز نمرات فرد رو ترجمه میکنه داخل پاکت مهرو موم شده میذاره و میده به دانشجو تا خودش بهمراه مدارک دیگه مثل ترجمه مدرک و ... پست کنه به دانشگاه مورد نظر
اما خب اوناییکه با گرین کارد و ویزایی غیر از F1 میرن قاعدتا خودشون مدارکشونو میبرن تا هر جا لازم شد ارائه بدن

همونطور که گفتم اگه شما گرین کارد دارین میتونین راحتتر پذیرش رایگان بگیرید و از مزایای اون استفاده کنید. شما باید بگردید رشته و دانشگاهی که میخواید رو انتخاب کنید و apply کنید.البته باید نمرات و حدنصابهای لازم را هم برای اون دانشگاه بدست بیارید
ازین سایت کمک بگیرید:
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...9%85%DB%8C

Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
سلام به دوستان
یه سوال داشتم: مزایای گرین کارت در رابطه با ادامه تحصیل دانشگاهی در آمریکا چیه؟
واسه دارنده گرین کارت هزینه تحصیل و شرایط پذیرش چه جوریه؟؟
اگه کسی اطلاعات جامعی داره ممنون میشم راهنمایی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: nel.persian ، babak_LosAngeles ، msar
دوستان برا ادامه تحصیل به این سایت هم میتونید مراجعه کنید
http://www.academiacafe.com/pf/index.php
پاسخ
تشکر کنندگان: شرقي ، Lemony ، حاجی واشنگتن ، msar
با سلام

آیا اگر در ایران کارشناسی دانشگاه پیام نور رو بگیریم بعدش میتونیم در آمریکا با مدرک پیام نور ارشد ادامه تحصیل بدیم؟
منظورم اعتبار دانشگاه پیام نور است
از دوستانی که اطلاع دارند خواهشا با پیام خصوصی خبرم کنند
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام دوستان..میخواستم بدونم که من الان دیپلم دارم و ندوقتی هست کار میکنم اگر برای ادامه تحصیل در آمریکا بخام اقدام کنم البته بعد از برنده شدن در لاتاری باید مدرسه ای که درس خوندم مدرک دیپلم را بدم مهر و موم کنه یا قضیش با دانشگاه فرق داره..اگر توضیح بدید ممنون

چرا کسی جواب سوال منو نمی ده
پاسخ
(2013-03-17 ساعت 08:58)sinakendi نوشته:  سلام دوستان..میخواستم بدونم که من الان دیپلم دارم و ندوقتی هست کار میکنم اگر برای ادامه تحصیل در آمریکا بخام اقدام کنم البته بعد از برنده شدن در لاتاری باید مدرسه ای که درس خوندم مدرک دیپلم را بدم مهر و موم کنه یا قضیش با دانشگاه فرق داره..اگر توضیح بدید ممنون

چرا کسی جواب سوال منو نمی ده

سلام
مهر و موم لازم نیست، دیپلمو فقط ترجمه کن (در حالیکه اون هم بدرد نمیخورد)
شما وقتی یو اس تشریف می آورید، به کالج باید بروید و اونجا امتحانی به اسم "کامپَس تست" بدهید که تشکیل شده از ریاضی و زبان .
با این امتحان شما را در کالج ثبت نام میکنند و "ادوایزر" برای شما نسبت به امتحانی که دادید، حداکثر حدود 3 تا کلاس (15کردیت) برای شما پیشنهاد میکنند.
این روند شروع تحصیل شما میباشد.
اگه سوالی داشتید، در خدمتم
پاسخ
سلام دوست عزیز ..یه سوال دارم شاید بی ربط باشه..من دیپلم فنی دارم می خواستم بدونم 11سال حساب میشود یا 12 سال..آیا در روند گرفتن ویزا تعصیری داره یانه..آخه در یک تایپیک خوندم یه نفر به خاطر اینکه دیپلم کاردانش داشت ویزایش را رد کردن..ممکنه تعصیر داشته باشه یا دروغ هست..کگه جواب بدین ممنون
پاسخ
برای دوره فوق لیسانس هم با داشتن گرین کارت میشه از تحصیل رایگان استفاده کرد یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان: odiseh ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان