کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: آلمان یا از دست ندادن زمان؟
آلمان-کیفیت بالا
75.00%
3 75.00%
مالزی-صرفه جویی در زمان
25.00%
1 25.00%
مجموع 4 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آلمان یا از دست ندادن زمان؟
با سلام
من برا ماه آینده پذیرش MBA از دانشگاه سایبرجایا در مالزی گرفتم.
پارسال مسافرت رفتم آلمان پیش عموهام.عموی من اونجا استاد دانشگاهه ولی برای ورود به دانشگاه حتما باید 500 ساعت زبان آلمانی خونده باشم منم پشیمون شدم جون الان 28 سالمه و در ضمن می بایست از اول درس می خوندم.
حالا الان اگه برم مالزی نهایت تا 30 سالگی فکر کنم مدرک فوقمو می گیرم.با توجه به اینکه انگلیسی بلدم و تجربه کار شرکتی هم دارم.
اما خیلی ها بهم می گن که برو آلمان حتی شده از اول بخونی یه رشته توپ مثل داروسازی بخون حتی اگه 38 سالت شد!
حالا من از اونجاییکه دیگه فکرم کار نمی کنه از شما دوستان کمک می خوام.به نظر شما زمان برا من مهمتر نیست؟! مسلما اگه من 18 سالم بود جای هیچ سوالی نبود... ولی الان می ترسم.چون تا بخوام اقدام برا ویزا دانشجویی آلمان بکنم و زبانمو تکمیل کنم 2 سال طول می کشه و داروسازی هم که دیگه 8 سالی فکر کنم کار داشته باشه.یا حتی اگه بخوام لیسانس مدیریتم بگیرم باید آلمانی بلد باشم.
لطفا زود جواب بدید
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز مالزی یک آشغال فریبنده است.من خودم در اینجا تحصیل می کنم و اصلا از کیفیت آموزشی راضی نیستم.آلمان بهتره.البته فکر کنم در رابطه با زبان دانشگاهی برید که mba رو به زبان انگلیسی تدریس کنند.در سوئد دانشگاه هایی هست که مقاطع فوق رو به زبان انگلیسی تدریس می کنند تو آلمان هم حتما هست.سرچ کنید.اگر به مالزی بیایید هم عمر خود را تلف کرده اید هم پول.حداقل در اروپا پول بیشتری می دهید اما عمرتان صرف چیزی با کیفیت می شود.
[عکس: http://www.tvworthwatching.com/werts/dex...20baby.jpg]
There comes a time when the diseased and the weak must be sacrificed in order to save the herd
پاسخ
تشکر کنندگان: Ramkal ، mory6 ، mahannn4779
Doste aziz mishe begi chera ye ashghale faribandast shoma che unisha mirid?
lotf konid ye rahnamayi bokonid ke ma ha ke hanoz eghdam nakardim nayaim onja?
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-10-23 ساعت 23:42)msa2 نوشته:  Doste aziz mishe begi chera ye ashghale faribandast shoma che unisha mirid?
lotf konid ye rahnamayi bokonid ke ma ha ke hanoz eghdam nakardim nayaim onja?

در کل برای کارشناسی که فقط می توانی از دانشگاه های خصوصی پذیرش بگیری که اصلا کیفیت آموزشی ندارند.
برای مقاطع ارشد و دکترا هم دانشگا های دولتی پذیرش می دهند اما حالا به دلیل زیاد بودن ایرانی ها پذیرش مشکل شده.
بعد از فارغ التحصیلی امکان یافتن کاربسیار کم است تازه اگر هم کاری پیدا شد زیاد جالب نیست.در کل این کشور زیاد به کارکنان خارجی تبار روی خوش نشان نمی دهد .بعد از اتمام درس در اینجا دو راه وجود دارد:
1.بازگشت به ایران
2.رفتن به یک کشور دیگر
[عکس: http://www.tvworthwatching.com/werts/dex...20baby.jpg]
There comes a time when the diseased and the weak must be sacrificed in order to save the herd
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان