کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
وبزای f2
سلام دوستان
کدوم کشور به دانشجوی متاهل راحت تر ویزا می ده
کسی در این مورد اطلاعاتی داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: popwud ، poyanmehr ، msar

دوست دختر من ویزای f1 گرفته. در صورت عقد کردن میتونم برای f2 اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
دقیقتر اینکه، دوست من ویزای دانشجویی گرفته و این هفته میره امریکا. آیا میتونیم عقد کنیم و برای ویزای همسر دانشجو اقدام کنیم؟ اگه میشه، به چه طریقی باید اقدام کرد؟ چقدر زمان می بره و آیا احتمال ریجکت شدن داره؟
ممنون از راحنمایی هاتونSmile
پاسخ
بله شما بعد از ورود و گرفتن گرین کارت میتوانید برای همسرتون اقدام کنید که همون f2 میشه - که قبلاً پنج سال طول میکشید ولی مثل اینکه الان سریعتر شده حدود دو سال طول میکشه

البته توجه کنید که تاریخ عقد شما باید بعد از تاریخ دریافت گرین کارت باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: shm ، tb41todos ، msar
(2010-09-08 ساعت 10:55)atabaei نوشته:  بله شما بعد از ورود و گرفتن گرین کارت میتوانید برای همسرتون اقدام کنید که همون f2 میشه - که قبلاً پنج سال طول میکشید ولی مثل اینکه الان سریعتر شده حدود دو سال طول میکشه

دقیقتر اینکه، دوست من ویزای دانشجویی گرفته و این هفته میره امریکا. آیا میتونیم عقد کنیم و برای ویزای همسر دانشجو اقدام کنیم؟ اگه میشه، به چه طریقی باید اقدام کرد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: tb41todos ، msar
شرمنده من هیچ اطلاعاتی راجبه ویزای همسر دانشجو ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان: Canosoods ، slummidekeets ، msar
(2010-09-07 ساعت 10:25)shm نوشته:  دقیقتر اینکه، دوست من ویزای دانشجویی گرفته و این هفته میره امریکا. آیا میتونیم عقد کنیم و برای ویزای همسر دانشجو اقدام کنیم؟ اگه میشه، به چه طریقی باید اقدام کرد؟ چقدر زمان می بره و آیا احتمال ریجکت شدن داره؟
ممنون از راحنمایی هاتونSmile

ویزای همسر دانشجو F2 گرفتنش در شرایطی راحت تره که بین زمان گرفتن ویزای F1 (توسط شخص دانشجو) و ازدواج رسمی 2 نفر فاصله زیادی باشه. به عبارت دیگه آفیسر اگه شک کنه که این ازدواج صوری و برای گرفتن ویزاست کار مشکل خواهد شد. اما خب غیر ممکن هم نیست و بهتره موقع مصاحبه چند عکس از مراسم ازدواجتون داشته باشید.

(2010-09-08 ساعت 10:55)atabaei نوشته:  بله شما بعد از ورود و گرفتن گرین کارت میتوانید برای همسرتون اقدام کنید که همون f2 میشه - که قبلاً پنج سال طول میکشید ولی مثل اینکه الان سریعتر شده حدود دو سال طول میکشه

این اطلاعات غلطه. چون دارنده ویزای F1 نمیتونه درخواست green card بده. ولی میتونه بعد از ازدواج رسمی (و البته نه غیابی) بسرعت برای همسر درخواست ویزای F2 بده. که دادن جواب همون روال ویزای F1 رو داره ولی ریسکش در بالا گفته شد.
Don't look a gift horse in the mouth.... دندنون اسب پیشکشیو نمیشمرن.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، Amir-Behnaz
سلام دوستان
بدون مقدمه می رم سر اصل مطلبWink
من قراره با اقایی ازدواج کنم که بورسیه شدن برای دانشگاه ایرواین در مقطع دکترا.از مطالب داخل سایت متوجه شدم که به ایشون ویزای f1 و به من f2 میدن درسته؟
حالا چند تا سوال داشتم:
همسر اینده Tongue به من گفتن که ما تا 5 سال که ایشون درسشون تموم بشه اصلا اصلا نمی تونیم از امریکا خارج بشم...ایران که اصلا نمی شه !وگرنه ویزامون باطل می شهSad ایا درسته؟
تا 5و6 سال هم اصلا گرین کارت بهمون نمی دن!درسته؟
اگه یکی از اقوام(درجه یک نه) که سیتیزن امریکا هستن برای خانواده ی من دوعوتنامه بفرستن اونا می تونن راحت بیان مارو ببینن؟Sad
حالا بقیه ی سوالاتم رو میگذارم برای بعدWink
منتظر راهنمایی هاتون هستم ...ممنون([/size]:
پاسخ
تشکر کنندگان: slummidekeets ، msar
اینکه همسر شما با ویزای F1 و شما با ویزای F2 نمی تونید از آمریکا خارج بشید درست نیست، میتونید خارج بشید اما متاسفانه به دلیل اینکه ویزای ایرانیها در این موارد یک بار ورود هست به راحتی نمیتونید به آمریکا برگردید! به این معنی که بعد از خروج برای برگشت باید دوباره به سغارت رفته و ویزا بگیرید و و دوباره منتظر کلیرنس و همه موارد باشید. درصد خیلی کمی هم ریسک ویزا نگرفتن هست. به همین دلایل و به دلیل اینکه معمولا دانشجویان دکترا به خاطر کار تحقیقاتی نمی توانند مدت زیادی از دانشگاه دور باشند عملا دانشجویان ایرانی تا آخر تحصیل از آمریکا خارج نمی شوند. البته با توافق استاد راهنما و قبول ریسک شاید بتوان یک بار در میانه دوره به ایران سفر کرد. اگر شما در آمریکا مشغول کار یا تحصیل نشوید و مشکل مرخصی نداشته باشید میتوانید به تنهایی و بدون همسرتان ریسک ویزا را پذیرفته و برای دیدن خانواده به ایران سفر کنید. اگر واقع بینانه صحبت کنیم شما و همسرتان باید خود را برای یک دوره نسبتا طولانی دوری از خانواده آماده کنید. همسر شما به ویژه در سالهای اول و قبل از امتحان جامع و در سال آخر قبل از دفاع شرایط سخت و پر استرسی خواهد داشت، شما باید علاوه بر تحمل غربت آمادگی همراهی با وی را در این شرایط داشته باشید. شما با ویزای F2 اجازه کار و تحصیل در آمریکا ندارید، اما در صورت داشتن شرایط و یافتن شغل می توانید ویزای کار گرفته یا در صورت گرفتن پذیرش از دانشگاه ویزایتان را به F1 تبدبل کنبد و برای خود و آینده تان برنامه ریزی کنید. در مورد اقوام درجه یک شما به دعوتنامه آنها برای والدینتان نیاز ندارید. والدین شما برای دین شما، شرکت در مراسم فارغ التحصیلی و ...... میتوانند ویزای توریستی گرفته و به دیدن شما بیایند. تعداد زیادی از والدین برای دیدن فرزندانشان این کار را می کنند و خوشبختانه در سالهای اخیر سفارت در دادن ویزای توریستی خوب برخورد کرده است، اما مواردی هم هست که به پدر و مادرها ویزای توریستی داده نشده. به عبارت دیگر رفت و آمدشان امکان پذیر هست اما تضمین شده نیست. من با ویزای F1 , همسرم با ویزای F2 وارد آمریکا شدیم. من حدود 5 سال از دیدن خانواده محروم بودم اما همسرم بعد از 3 سال به تنهایی سفری به ایران داشت که حدود دو ماه برای دریافت ویزای برگشت انتظار کشید. زندگی خوبی برایتان آرزو می کنم و امیدوارم در این راه پر فراز و نشیب صبور و پشتیبان همسرتان باشید.

لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
پاسخ
با سلام
وا قعا ممنونم از شما که با حوصله و به صورت کامل جواب من رو دادینSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، Canosoods ، vosyzoono ، msar
باسلام؛ خيلي فوري
من با پسري نامزد شده ام كه ايشان براي دكترا پذيرش گرفته اند و بايد تا اوايل شهريور به آمريكا بروند ولي مشكل اينجاست كه من دانشجوي ليسانس هستم و يك ترم از درسم در اينجا مانده يعني تا دي ماه 1390باتوجه به اين شرايط من از دوستان چند سوال داشتم:
1-بهتر است من در اينجا بمانم تحصيلم را پايان دهم يا با ايشان همراه شوم؟(من در رشته مديريت بازرگاني در دانشگاه پيام نور درس مي خوانم و معدل بالايي نيز ندارم )
2- اگر من در اينجا تا دي ماه بمانم و ايشان شهريور بروند و من بعد از ايشان اقدام براي رفتن كنم به عنوان همسر ايشان چه مدت طول مي كشد سفارت به من ويزا دهد؟
3- ويزا دادن تنها به من در صورتي كه با ايشان عقد كنم (قبل از رفتن) بهتر است يا براساس عقد وكالتي (بعد از رفتن با وكالت عقد كنم)؟
4- اصلا من در ايران بمانم يا نه ؟ (چون من از اين موضوع مي ترسم كه در ايران بمانم و درسم را تمام كنم ولي تا 1 الي 2 سال نتوانم به آنجا بروم و اين شرايط خيلي سختي است كه از همسرم جدا باشم و شايد كلا نتوانم بروم)
5-اگر من بخواهم بعد از همسرم به سفارت بروم بايد شرايط يا مدارك خاصي داشته باشم كه حتماً به من ويزا بدهند؟
خيلي ممنون مي شم اگه سريع به من جواب بدهيد.خيلي شرايط سختي دارم و خيلي هم زمان كمي
متشكرم
پاسخ
(2011-04-24 ساعت 12:35)شادي نوشته:  باسلام؛ خيلي فوري
من با پسري نامزد شده ام كه ايشان براي دكترا پذيرش گرفته اند و بايد تا اوايل شهريور به آمريكا بروند ولي مشكل اينجاست كه من دانشجوي ليسانس هستم و يك ترم از درسم در اينجا مانده يعني تا دي ماه 1390باتوجه به اين شرايط من از دوستان چند سوال داشتم:
1-بهتر است من در اينجا بمانم تحصيلم را پايان دهم يا با ايشان همراه شوم؟(من در رشته مديريت بازرگاني در دانشگاه پيام نور درس مي خوانم و معدل بالايي نيز ندارم )
2- اگر من در اينجا تا دي ماه بمانم و ايشان شهريور بروند و من بعد از ايشان اقدام براي رفتن كنم به عنوان همسر ايشان چه مدت طول مي كشد سفارت به من ويزا دهد؟
3- ويزا دادن تنها به من در صورتي كه با ايشان عقد كنم (قبل از رفتن) بهتر است يا براساس عقد وكالتي (بعد از رفتن با وكالت عقد كنم)؟
4- اصلا من در ايران بمانم يا نه ؟ (چون من از اين موضوع مي ترسم كه در ايران بمانم و درسم را تمام كنم ولي تا 1 الي 2 سال نتوانم به آنجا بروم و اين شرايط خيلي سختي است كه از همسرم جدا باشم و شايد كلا نتوانم بروم)
5-اگر من بخواهم بعد از همسرم به سفارت بروم بايد شرايط يا مدارك خاصي داشته باشم كه حتماً به من ويزا بدهند؟
خيلي ممنون مي شم اگه سريع به من جواب بدهيد.خيلي شرايط سختي دارم و خيلي هم زمان كمي
متشكرم

سلام دوست عزیز
پیشنهاد میکنم تا دوستان مطلع به سوالاتون جواب بدن به دو لینک زیر مراجعه کنید . تقریبا تمامی اطلاعاتی که نیاز دارین در آنها موجود است

http://www.applyabroad.org/forum/showthr...3%D8%B1-F2
و اطلاعات کامل تر در
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...A%A9%D8%A7

ببخشید که خودم اطلاعاتی درباره ویزای دانشجویی ندارم
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: شادي ، msar
سلام
من می خواهم با ویزای دانشجویی برم و تا رسیدم عقد بکنم. شوهرم هم تا آن موقع ویزای کار دارد. کسی می دونه چقدر زمان می بره تا ویزامو از دانشجویی به وابسته شوهرم در بیارم.
و اگر این کارو بکنم می توانم درسم رو ول کنم ، چون هزینه دارد. برای گرین کارت ول کردن درس مشکل ندارد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: popwud ، msar
سلام من ویزا (f 2)و همسرم ویزا(f 1) چند ماه پیش از دوبی گرفتیم و هر دو تامون مولتیپل هستیم.دو ماه پیش باهم رفتیم آمریکا ولی مشکلی پیش اومد که مجبور شدیم برگردیم ایران.و این بار من زودتر از همسرم میخوام برگردم آمریکا.ممکنه راهنماییم کنین که آیا امکان پذیر هست؟و چه مدارکی باید همراهم باشه؟
پاسخ
سلام.آیا دارنده ویزای f2 می تونه در آمریکا بدون مشکل کار کنه؟ کارهایی مثل آرایشگری و...
یک سوال دیگه اینکه : آیا می تونه بعد از گذشت یک مدت تحصیل بکنه؟
و ویگه اینکه ویزای f2هم باید تافل بگیره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: slummidekeets ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان