کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایرانیان در آمریکا
مقاله زیر که توسط شیرین حکیم زاده و دیوید دیکسون از موسسه سیاستهای مهاجرتی تهیه شده است آمار و پراکندگی جمعیت ایرانی مهاجر در ایالات متحده را تا سال ۲۰۰۶ را با استفاده از منابع معتبر بررسی میکند. مقاله به زبان انگلیسی است.

http://migrationinformation.net/Feature/...cfm?ID=404
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad_usa ، M!LAD ، SH1A2R3 ، mohammadg846 ، sepideh IR ، msar
ضمن تشکر از مسعود گرامی خواندن مقاله بسیار جالب و آموزنده فوق را به همه دوستان توصیه میکنم. این مقاله علاوه بر ارائه آماری از مهاجرین ایرانی سعی در مقایسه این آمار بین مهاجرین ایرانی و مهاجرین از دیگر کشور های دنیا دارد.
حیف دیدم که نکاتی از این مقاله را به فارسی، برای کسانی که نا امید از رفتن به آمریکا هستند، کسانی که از آینده خود در آمریکا هراس دارند و کسانی که کار و زندگی در آمریکا را بسیار سخت می دانند در این جا نیاورم. برای اطلاعات بیشتر به اصل مقاله رجوع کنید.

آیا میدانید که:

- تعداد ایرانیان مهاجر در سال های انقلاب (1357- 1358) به طور قابل توجهی افزایش یافته است.
- در بین سال های 1980 تا 1990 تعداد ایرانیان مهاجر 74 درصد افزایش یافته است.
- در بین سالهای 1990 تا 2000 تعداد ایرانیان مهاجر 34 درصد افزایش یافته است.
- در سال 2000 بیش از نیمی از ایرانیان مهاجر تنها در ایالت کالیفرنیا زندگی می کردند.
- لس آنجلس، سان فرانسیسکو، نیویورک، واشینگتون و محدوده شهری بالتیمور کلان شهر هایی هستند که بیشترین تعداد ایرانیان مهاجر را در خود جای داده اند.
- سه پنجم مهاجرین ایرانی سیتیزن آمریکا می شوند.
- بیش از 90 درصد ایرانیان مهاجر از زبان دیگری به غیر از انگلیسی در خانه استفاده می کنند.
- اکثریت ایرانیان مهاجر مدرک لیسانس یا بالاتر دارند. (54 درصد ایرانیان در مقابل 24 درصد تمامی مهاجرین)
- نزدیک دو سوم ایرانیان مهاجر نیروی کاری درآمد زا می باشند.
- بیش از نیمی از جمعیت ایرانیان مهاجر به عنوان مدیر، متخصص یا شغل هایی این گونه مشغول به کار هستند.
- نرخ خود اشتغالی بین ایرانیان مهاجر تقریباً دو برابر مهاجرین دیگر کشور هاست.
- در سال 2000 میانه درآمد سالیانه ایرانیان مهاجر مرد و زن به ترتیب 52،333 و 36،422 دلار بود که در مردان 42 درصد و در زنان 31 درصد بیش از مهاجرین دیگر کشور ها می باشد.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
سلام،

اگر در مورد شرائط زندگي و كار در west hollywood و miami اطلاعاتي داريد، من را هم راهنمائي كنيد. ممنون.
hope for the best, except the worst
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، sepideh IR ، msar
سلام

دوست عزیز وست هالیوود یک شهر با مساحت 5 کیلومتر مربع هست که مخصوص گی (همجنسگرا ) ها هستش ولی اگر

منظورتون وست وود هست که باید بگم یک ایران کوچولو در ال ای (لس آنجلس) .

در مورد میامی هم باید بگم بیشتر برای خوش گذرانی و یا دوران بازنشستگی می رن اونجا و هزینه ها بالاست .

امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم .
موفق باشید این یک دستور است .
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، Rock ، sepideh IR ، Abdorrezaa ، msar
ایکاش مقاله یا مطلبی راجع به برخورد ایرانی های مقیم آمریکا به یکدیگر کسی بنویسه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar
با عرض سلام ودرود خدمت همه دوستان وهم وطن های عزیزم
من مسعود هستم از تهران پیام میزارم یک بار هم پیام گذاشتم اما نمیدونم چرا نمایش داده نشد من نیاز به کمک وراهنمای یک هم وطن که مقیم امریکا باشه دارم راستشو بخواید تواین مدت یک سال گذشته که یه مشکل تو زندگیم پیدا شد حسابی داغون شدم و زندگیم بهم ریخته اما تصمیم گرفتم تا این مشکل بزرگ از سر راه بردارم . این مشکل که به خاطرش راهنمای وکمک میخوام به زندگیم بستگی داره و برام خیلی مهم وحیا طیه خواهش میکنم واقعا اگر دوست وهم وطنی هست ساکن یا مقیم امریکا که بتونه کمکم بکنه واقعا در حق من نهایت محبت رو کرده .
من به خاطر موقعیت حساس وخاص شغلی وجایگاه اجتماعیم که تو تهران دارم نمیتونم تو اینجا که پیام ها در معرض دید عموم هست راحت صحبت بکنم پس ممنون میشم اگر کسی حاضر شدتا به من کمک کنه از طریق ایمیل باشه ادرس ایمیلم رو میزارم
arab.masoud113@yahoo.com
با آرزوی موفقیت برای تمام هم وطنام در خارج از کشور امیدوارم سلامت شاد وپیروز باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar
میدونم این تاپیک قدیمیه اما نوع جدیدی از ایرانیها رو من اینجا کشف کردم که از اون در این تاپیک چندبار استفاده کردم. بد نیست شما هم با این مدل ایرانی آشنا باشید و سعی کنید از حضورشون استفاده کنیدBig GrinBig Grin
(2014-06-10 ساعت 11:04)milad1995 نوشته:  صحبت راجع به هموطنان عزیزمان خیلی دشوار است چرا که هرکدام از آنها دارای فرهنگ منحصر به خانواده خود هستند و دسته بندی آنها تقریبا غیرممکن خواهد بود اما زمانیکه بحث مهاجرت و تغییر محل زندگی پیش می آید قضیه فرق میکنه.
(افراد خیلی یه جوری:خیلی کلاس میزارن-کمتر از یه هفته فارسی یادشون میره ضمن اینکه انگلیسی هم بلد نیستنBig Grin -بیش از اندازه کلاس میزارن- میزان آ.ز.ا.د.ی ایالات محتده دیگه کفایت شون نمیکنه-خیلی کلاس میزارن-کلا آخر هفته ها یا کنسزت ان یا رفتن لب اقیانوس استثنا هم نداره-دیگه خیلی کلاس میزارنBig Grin در هفته 10 شب کمتر رستوران نمیرن-کلاس گذاشتن یادتون باشهBig Grin -معمولا در ساعات تعطیل شهر بازی به اونجا میرن(خیلی سوتی میدن بچه هاشون)- کلاس رو فراموش نکنید... Big Grin - البته اینو هم بگم که مشکل از منه وگرنه اون ها نرمال هستند Coolبعله-ولی خدایی خیلی کلاس میزارن- اونقدر کارشون درسته که آمریکا براشون درخواست داده که برن شهروند آمریکا بشنBig Grin - راستی یادم رفت بگم که خیلی کلاس میزارنBig Grin)
میلادCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، sepideh IR ، msar
از لحاظ کلی ایرانیان خلافکارترین مردم در آمریکا هستند.Cool
یعنی چی؟
در آمریکا نژادپرستی و توهین به دین جرم محسوب میشه و اگر شاکی،جدی عمل کنه فرد خلافکار عزیز باید خاک آمریکا رو بعد از اتمام اعتبار گرین کارت ببوسه بزاره کنار.متأسفانه از یک تاریخ نامشخص به بعد توهین به ادیان و بی دینی شده روشنفکری. حالا من نمیدونم، کسی که معلوم نیست با خودش چند چنده و برنامه مشخصی نداره چجوری میتونه خودش رو روشنفکر صدا بزنه.
یه بحث دیگه ای هم هست به اسم تضاد فکری یعنی چی؟:
همونطور که میدونید آمریکا یک کشوری هست که با آزادی بیان، آزادی تفکر، آزادی دین و آزادی پوشش بنا شده است،خب کسی که داره مهاجرت میکنه و آمریکا رو مقصد خودش برای ادامه زندگی انتخاب کرده صد در صد از این معقوله آزادی با خبره پس کسی که میاد و از یک خانوم محجبه که روسری سرش هست یا پوشش خاص خودش رو داره به لحن توهین آمیز و مسخره کننده ازش درباره لباس اش میپرسه با توجه به فرضیات بالا با عقل جور در نمیاد و انگار که یه جای کار میلنگه.
این به این معنا نیست که شما جلوی خودت رو بگیری و از کسی این سوال رو نپرسی چون جرمه، بلکه باید به این باور داشته باشید که نظر اون شخص و طرز تفکر اش محترمه.
متأسفانه باید بگم در آمریکا ایرانیان کمترین اتحاد رو باهم دارن یعنی اصلا اتحاد ندارند برعکس قومیت های دیگه که اتحاد و همبستگی شون معروفه مثل کلیمیان و مسیحیان که کلیمیان به طرز وحشتناکی با هم متحد هستند اما ایرانیان متأسفانه در بعضی موارد زیر آب هموطن خودش رو میزنه و خجالت میکشن که حتی بگن که ایرانی هستند( Sad )و به تبع دین خودشون رو هم مخفی میکنن و بدتر از اون اینه که بعضی وقتها توهین هم میکنن. به خدا بی دینی و توهین به ادیان روشنفکری نیست
به امید روزی که هیچ انسان روشنفکری با این روش روی زمین وجود نداشته باشد.
میلادCoolCool
هر کجا هستم باشم
                       آسمان مال من است
پنجره فکر  هوا عشق
                       زمین  مال  من   است

===================

CoolCool

پاسخ
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، armina-2014 ، sepideh IR ، shoshina ، msar
رفتار ايرانيها باهمديگه تو امريكا چگونه است
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-08-28 ساعت 09:13)Vahid2014 نوشته:  رفتار ايرانيها باهمديگه تو امريكا چگونه است
افتضاح و بعضي وقتها غير قابل تحمل !
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، bozorg
(2014-08-28 ساعت 11:27)sayeh_m نوشته:  
(2014-08-28 ساعت 09:13)Vahid2014 نوشته:  رفتار ايرانيها باهمديگه تو امريكا چگونه است
افتضاح و بعضي وقتها غير قابل تحمل !
من شنيدم فضولى وحسادت و كلاه سر هم گذاشتن اونجا فراوونه
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
.
يك ويديوكليپ طنز با عنوان « تقسيم بندي ایرانیانی که برای زندگی، به خارج از کشور مهاجرت کرده اند »

سرور ايراني
سرور يوتيوب
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، goliii ، msar ، عدلی
سلام دوستان من تازه عضو شدم در مهاجرسرا و اصلا عضو شدم که سؤالمو بپرسم . من و ‌همسرم قراره برای کار همسرم به میامی بریم و حدود ۵ سالم هست که امریکا زندگی می‌کنیم تا خودم کار پیدا کنم . آیا کسی اطلاعاتی از ایرانی های میامی داره؟ اصلا تو سن ما اونجا ایرانی هست؟ من زبانم در حدی نیست که بتونم با امریکایی ها دوست صمیمی شم و همیشه باید دورم دوست و رفیق باشه وگرنه افسردگی حاد میگیرم . سطح زبان من ۹۲ تافله. تا الان شهرایی که بودیم پر ایرانی بود و با همشون نه اما دوستای خوبی داشتیم . اما در مورد میامی نمی‌دونم ... میامی شهر زیباییه و ما تصمیممون رو گرفتیم اما تصور تنها موندن و تنها بودن خیلی آزارم می‌ده .
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان