کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
طلا و جواهر در آمریکا
بدون شک یکی از بحث های مهم برای ما ایرانی ها خرید و فروش طلا برای خانم های عزیز است! Wink
از دوستانی که تجربه دارند خواهش می کنم نکاتی که به ذهنشون میرسه اینجا مطرح کنند تا دیگران استفاده کنند.

یک سوال که ذهن خیلی ها درگیرشه اینه که قیمت خرید طلا در جواهرفروشی های آمریکا دقیقا چطوره و چقدر مالیات و اینها بهش تعلق میگیره؟ کسی جوابش رو داره ممنون میشم اینجا بنویسه
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda_ch ، Hossein81 ، nnazi_2005 ، Amirreza ، kaveh1979 ، shkhmo ، pariya2 ، mohammadrezah ، philter ، taherifar
(2010-09-09 ساعت 01:11)msnazi نوشته:  بدون شک یکی از بحث های مهم برای ما ایرانی ها خرید و فروش طلا برای خانم های عزیز است! Wink
از دوستانی که تجربه دارند خواهش می کنم نکاتی که به ذهنشون میرسه اینجا مطرح کنند تا دیگران استفاده کنند.

یک سوال که ذهن خیلی ها درگیرشه اینه که قیمت خرید طلا در جواهرفروشی های آمریکا دقیقا چطوره و چقدر مالیات و اینها بهش تعلق میگیره؟ کسی جوابش رو داره ممنون میشم اینجا بنویسه

من نرخ بازار بورسو مطالعه میکنم قیمت طلا با دلار تغییر میکنه ولی ما فقط با دلار کار میکنیم
در کل فکر میکنم با دلار رابطه داره بازم باید امید بیاد اون میدونه (omid.R)
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، taherifar
می خوام بدونم شرایط فروش یک قطعه طلا دقیقا به چه صورته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، taherifar
با عرض سلام
خرید و فروش طلا در امریکا رو کسی تجربه داشته؟
می خوام بدونم کسی طلای 18 یا سکه برده و بفروشه و حساب کتابش چطوریه؟ (با توجه به اینکه طلای معمول مورد استفاده در امر-یکا عیار پایینتری نسبت به ما میباشد)

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، cmbt ، ParsTrader ، pariya2 ، mohammadrezah ، taherifar
(2012-09-17 ساعت 01:38)behzadb57 نوشته:  با عرض سلام
خرید و فروش طلا در آمریکا رو کسی تجربه داشته؟
می خوام بدونم کسی طلای 18 یا سکه برده و بفروشه و حساب کتابش چطوریه؟ (با توجه به اینکه طلای معمول مورد استفاده در امر-یکا عیار پایینتری نسبت به ما میباشد)

ما يه تجربه داشتيم.البته يكي از انگشترهاي همسرم رو در يكي از بازهاي امريكا قيمت گذاري كرديم و بعنوان طلاي دست دوم قيمت كمي پايينتر از ايران دادند. البته اگر خداي ناكرده نيازي به پولش داشته باشيد ناچارا" بد نيست كه تبديل به پولش كنيد. خيلي از كشورها هم همينونو ندارن و اصلا طلاي كشور ديگرو نميخرند واگر هم بخرند طلاي پلمپ استاندارد رو ميخرن.
دريافت ويزا: 2011
باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست_كوروش بزرگ [/color]
پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، storagemeter ، behzadb57 ، pariya2 ، سمانه777 ، mohammadrezah ، philter ، taherifar
منم ميخوام در اين رابطه بيشتر بدونم. اگه طلامونو اينجا بفروشيم و به دلار تبديل كنيم بهتره يا اينكه اونجا. ممنوم ميشم جواب بديد.
شماره کیس: 2012AS00071xxx
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:25 جولای
افراد کیس :3
نتیجه مصاحبه: برگه آبی
پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، taherifar
در مورد طلا باید عرض کنم که به طور کلی!!!!! عیار طلای ایران به خصوص قدیمی! از عیار طلاهای ساخته شده خارج از کشور به جز چند کشور محدود که تو راسه کار ماها نیست بهتره.
یعنی اگر قصد خرید طلای واقعی دارید از ایران خرید کنید.
این مورد ممکنه براتون تو نگاه اول جالب باشه که قیمت طلای ساخته شده خارج از ایران ارزانتره!!!!
ولی هیچ ارزونی بی حکمت نیست.
در موقع فروش هم به تفاوت عیار طلا دقت کنید که خریدار سرتون کلاه نذاره. خصوصا برادران چینی کلاه بردار و کلاه گذار.
کلا تو هر کشور یا هر ایالتی بهترین اطلاعات را از ایرانیهای مقیم میتونید بگیرید!!! البته با رعایت مسایل ایمنی.
این را هم بدونین که با همه شنوده هایی که از ایرانی های خارج از کشور دارید باز این را بدانید و آگاه باشید که چاقو دسته خودشو نمیبره. به خصوص ایرانی های مهاجر سالهای اخیر بسیار کمک کننده هستند. رفتاری هم اگر از ایرانیهای قدیمی میبینید بهشون حق بدین شاید تفاوت فرهنگی ماها باعث این بشه مثلا ببخشید ها فضولی ما ها که مثلا شما از کجا اومدین پول ماشین رو از کجا آوردین؟ کردیتتون چقدره؟؟؟؟؟
با رعایت این مسایل بهترین کمک را از همین دوستان بگیرید.
پاسخ
(2012-09-19 ساعت 16:30)leila20 نوشته:  منم ميخوام در اين رابطه بيشتر بدونم. اگه طلامونو اينجا بفروشيم و به دلار تبديل كنيم بهتره يا اينكه اونجا. ممنوم ميشم جواب بديد.

من فکر کنم طلا‌هات ایران بفرشی بهتره . این جا تو آمریکن مال‌ها (mall )چند مغازه طلا خری است که قیمت خودشون را دارند و فقط میتونی‌ به آنها بفروشی . مثلا میگن قیمت طلا امروز این است ولی‌ ما این قیمت می‌خریم . اگه به پرسی‌ چرا ، میگه خوبه مغازه ما اینطوری است و یه جواب بیخود و بدرد نخور بهت میده، این جا مغازه‌ های طلا فروشی زیاد نیست که بگی‌ این نشد برم اون‌یکی . پس اگه پول لازم داشته باشی‌ مجبوری به قیمتی که میگن بدی . تو خونه و پیش خودت هم نمیتونی‌ نگاه داری چون خطر داره . باید بذاری بانک تو صندوق امانت که برات هزینه داره از ۳۰ دلار در سال shoro می‌شه تا ۱۵۰ دلار به نسبت بزری و کوچکی صندوق و نوع بانک.
پاسخ
تشکر کنندگان: smebi2011 ، storagemeter ، behzadb57 ، pariya2 ، leila20 ، سمانه777 ، mohammadrezah ، philter ، taherifar
میزان طلا بردن و آوردن چقدر است
و اینکه طلاهای اونجا چند عیاره
پاسخ
تشکر کنندگان: ساینا کریمی
دوستان عزیز
من تو ایران کار طلا میکنم ولی اطلاعاتم در این مورد بد نیست.
در مورد بردن طلا یادمه یه جا خونده بودم در حد مصارف شخصی با وزن برلیان تا 1 قیراط
اگه بیشتر بخواین ببرین باید با مجوز بانک مرکزی باشه که بهتره نبرین.چون اونجا مفت میخرن
در مورد عیار همه عیاری پیدا میشه ولی عیار استاندارد 14 هست
شماره کیس:    31xx    تاریخ رویت قبولی:   8jun
کنسولگری:     ankara   تعداد افراد منظور در کیس :    2
ارسال فرمهای سری اول:    24jul     کارنت شدن کیس:   18nov
مصاحبه:      7jan               ویزا یه ضرب
دریافت ویزا:  13 jan      ورود به آمریکا:   21 apr        دریافت گرین کارت: jun 22
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان