کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مشاغل قانونی بدون نیاز به کارفرما
سلام.

کار پیدا کردن و کسب درآمد یکی از مهمترین مراحل زندگی پس از ورود به آمریکاست ولی به خاطر ضعف زبان و نا آشنایی با محیط و فرهنگ و قوانین و ... امکان این وجود داره که خیلی دیر بتونیم کار پیدا کنیم. به همین علت مدتی هستش که به فکر راه های کسب درآمد قانونی در آمریکا بدون نیاز به کارفرما (یعنی کسی که شما رو استخدام کنه یا باهاتون قرارداد ببنده) هستم. این تاپیک رو باز کردم که دوستان هم راههایی رو که آشنا هستند در میون بذارن و امیدوارم بتونه برای همه دوستان مفید باشه.

یکی از این راههایی که من پیگیرش هستم خرید و فروش سهام در Stock Market یا خرید و فروش ارز در سیستم FOREX هستش. این دو مورد در بسیاری موارد به هم شبیه هستند و بسیاری از کارگزارها (Broker) خدمات هر دو این ها رو میدهند. این کار بسیار تو آمریکا رواج داره و برای خیلی ها هم که کار دارند، درآمد جانبی قابل توجهی براشون داره. مشکل این کار اینه که جزء شیوه های سرمایه گذاری High Risk محسوب میشه و اگه کسی با اصول اون آشنا نباشه قطعاً ضربه سنگینی میخوره.

در این زمینه کلاس ها، دوره ها و مقالات آموزشی فراوانی در همه ایالات آمریکا پیدا میشه که اصول تحلیل تکنیکال در بازارهای سرمایه ای رو آموزش میدن. البته این دوره ها در ایران هم زیاده ولی خیلی از نظر علمی پربار نیستن و معمولاً برای بازارگرمی برای پیدا کردن مشتری دوره برگزار می کنن. با وجود اینترنت و گوشی های هوشمند (مثل آیفون و اندروید و ...) خرید و فروش خیلی راحت تر از گذشته شده و با مطالعه و هوشمندی هر کسی میتونه در این بازار پول در بیاره بدون اینکه در انتظار پیدا شدن کارفرما باشه.

مزیت های این کار اینه که امکانش برای همه فراهمه، از نظر وقتی که براش میذاری آزاده، کارش هیجان انگیز و جزابه (البته تا وقتی که ضرر هنگفتی نکنی! Tongue )، با کمترین سرمایه هم قابل انجامه و امکان انجام آزمایشی با سرمایه مجازی رو برای تمرین دارید.

معایبش اینه که ریسکش بالاست و اگه با آگاهی نباشه ضرر میکنید، مزایای شغل های ثابت مثل بیمه و بازنشستگی و ... ندارید، درآمدش ثابت و تضمینی نیست و نمی تونید روش حساب کنید.

در ضمن نیویورک هم با دارا بودن بزرگترین بازار بورس دنیا مهد سرمایه گذاری بورس در دنیا محسوب میشه و بسیاری از بورس بازان بزرگ دنیا ساکن نیویورک هستن. لندن و توکیو هم از شهرهای فعال این زمینه هستند.

این معرفی یکی از کارهایی بود که نیاز به کارفرما نداره. اگه دوستان با کارهای دیگه ای آشنا هستن و یا اینکه راجع به همین کار اطلاعات تکمیلی دارند، ممنونم میشم که به اطلاع همه دوستان برسونند.
پاسخ
سلام
درتکمیل صحبتهای شما باید عرض کنم اتفاقن برای کار در فارکس تنها گوشی هایی که بدردتون نمی خوره همین ایفون و سیستم عامل اندروید هستند برای این کار به گوشی هایی که سیتم عامل ویندوز دارند احتیاج دارید
همانطور که خودتون هم گفتید خیلی از کلاسهایی در ایران برگزار میشه بار علمی زیادی نداره اما این مشکل در امریکا هم هست و کلا این کار را باید خودتون توانایی لازم را به دست بیارید وهیچ کلاسی نمی تونه شما را یک تریدر ( معامله گر سهام) کنه به هر حال هم اکنون سایت ها و فروم های خوبی به زبان انگلیسی هست که در ایران هم میشه از انها استفاده کرد و سطح خودشو بالا بیاره ضمن اینکه در امریکا CFTC قوانین سختی برای بروکرها وضع کرده که بسیاری از بروکرها ترجیح داده اند از این کشور بروند و ساکنین امریکا هم ترجیح می دهند در بروکرهای خارجی حساب باز کنند که البته ابن بحث خیلی طولانی است و ....
اما یک نکته مهم را هم بگویم که بیش از 90% کسانی که وارد این کار می شوند سرمایه خود را از دست می دهند و با شکست این کار را رها می کنند بنابراین خیلی نمی شود روی همچین شغلهای حساب باز کرد و شاید برای خیلی افراد همان پیتزا دلیوری بهتر باشد
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
پاسخ
خیلی ممنونم از اطلاعاتتون.

راجع به اینکه 90 درصد افراد ضرر می کنند صحیح می فرمایید و دقیقاً سود آن 10 درصد باقیمانده و بروکرها را همین 90 درصد تأمین می کنند. ولی این کار هم مانند هر کار دیگه ای به دانش و یک هوش و استعداد درونی نیاز داره. هدف از این تاپیک هم صرفاً معرفی (و نه پیشنهاد) این روش سرمایه گذاری بود شاید بتونه برای بعضی از دوستان مفید باشه. من خودم با این شیوه آشنایی کلی دارم و با جزئیات خیلی آشنا نیستم و چند وقته پیگیرش هستم.

اگه شما اطلاعات بیشتری در این باره دارید حتما بفرمایید که استفاده کنیم. ضمناً این تاپیک رو فقط برای فارکس و بورس باز نکردم. اگه شیوه های دیگه درآمدزایی بدون نیاز به کارفرما هم سراغ دارید بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: iliad ، ParsTrader ، Ali Sepehr ، OverLord ، mrhj50 ، زری وحدتی ، soli asali ، hamed shayan ، msar ، alireza51 ، Pariba ، jsmlz
تنها چیزی که من تا الآن گیرم اومده اینه که تو آمریکا نمی تونی بشینی و کاری که همه بلدند بکنی و پول در بیاری!
پاسخ
در مورد ترید در بازارهای مالی باید بگم که :
1. این کار هیچ قطعیتی نداره و مثل رشته های دیگه نیست که یک سری قوانین ثابت و بدون تغییر مثل فرمول های ریاضی داشته باشه و سختی این کار هم همینه
2. برای موفق شدن در ترید باید در درجه اول نظم داشت تا از دستورهای استراتزی تون تحت هر شرایطی پیروی کنید و در درجه دوم باید به ترید به عنوان یک شغل کاملا حرفه ایی نگاه کرد
3. کسانی که مایل هستند این شغل را تجربه کنند من توصیه می کنم که ابتدا یک ماه یا بیشتر دمو کار کنند (بصورتی که حداقل پس از گذشت یک ماه میانگین حسابشون مثبت باشه) و پس از دمو هم اول با یک حساب کم مثلا 500 دلار شروع کنند و تا شش ماه سرمایه شون رو افزایش ندند . خیلی ها بودند که جو گیر شدن و مقدار خیلی زیادی از دارایی شون رو از دست دادند .
در آخر من کتاب The Adventures Of aCurrency Trader از راب بوکر رو به علاقه مندان بازارهای مالی توصیه می کنم (من زیاد به قوانین وارد نیستم اما اگه اشکالی نداره بگین تا این کتابو اینجا آپلود کنم)
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، mrhj50 ، زری وحدتی ، soli asali ، sasbk ، mitramin ، mah111 ، tartar ، msar ، alireza51 ، Pariba ، jsmlz
(2010-09-22 ساعت 12:52)mavarfan نوشته:  در مورد ترید در بازارهای مالی باید بگم که :
1. این کار هیچ قطعیتی نداره و مثل رشته های دیگه نیست که یک سری قوانین ثابت و بدون تغییر مثل فرمول های ریاضی داشته باشه و سختی این کار هم همینه
2. برای موفق شدن در ترید باید در درجه اول نظم داشت تا از دستورهای استراتزی تون تحت هر شرایطی پیروی کنید و در درجه دوم باید به ترید به عنوان یک شغل کاملا حرفه ایی نگاه کرد
3. کسانی که مایل هستند این شغل را تجربه کنند من توصیه می کنم که ابتدا یک ماه یا بیشتر دمو کار کنند (بصورتی که حداقل پس از گذشت یک ماه میانگین حسابشون مثبت باشه) و پس از دمو هم اول با یک حساب کم مثلا 500 دلار شروع کنند و تا شش ماه سرمایه شون رو افزایش ندند . خیلی ها بودند که جو گیر شدن و مقدار خیلی زیادی از دارایی شون رو از دست دادند .
در آخر من کتاب The Adventures Of aCurrency Trader از راب بوکر رو به علاقه مندان بازارهای مالی توصیه می کنم (من زیاد به قوانین وارد نیستم اما اگه اشکالی نداره بگین تا این کتابو اینجا آپلود کنم)
موفق باشید

ترجمه فارسي اين كتاب را هم داريد ؟
شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

پاسخ
تشکر کنندگان: Artim ، mavarfan ، mrhj50 ، زری وحدتی ، msar ، alireza51 ، jsmlz
تا اونجا که من می دونم این کتاب به فارسی ترجمه نشده اما بنظر من زیاد پیچیده نیست .
موفق باشید

فایل‌های پیوست
.pdf   BOOKER Rob - Wiley Adventures of a Currency Trader 230p.pdf (اندازه 1.84 MB / تعداد دانلود: 5,093)
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Lamborghini ، mrhj50 ، soli asali ، sasbk ، msar ، alireza51 ، jsmlz
چند تا کتاب فارسی ترجمه شده در این زمینه تو بازار موجوده و میتونید تهیه کنید. یکیش رو که معروفترینشون هم هست من خوندم و بد نبود. بعضی جاهاش گنگ و نامفهومه و به نظر یک کم قدیمی میاد. ولی برای آشنایی اولیه و درست خوبه. حداقل خوبیش اینه که خیالتون راحته که درست میگه. تو خیلی از کلاس ها، نمودارها کاملاً اشتباه تحلیل میشه و بر عکس چیزی گفته میشه که تو کتاب ها یا مقالات می بینید!

معرفی کتاب:

تحلیل تکنیکال در بازار سرمایه

ترجمه از کتاب Technical Analysis of Financial Markets

نوشته John. J. Murphy

----------------------------------------------------------------------------------

(این هم لیست 400 پولدار اول آمریکا. امیدوارم روزی حداقل یکی از بچه های مهاجرسرا رو تو این لیست ببینیم. Smile )

http://www.forbes.com/wealth/forbes-400/list
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، ASALI ، mrhj50 ، زری وحدتی ، msar ، alireza51 ، jsmlz
البته کتاب مورفی فقط تحلیل تکنیکال رو آموزش میده و برای شروع خوبه اما اصل بازار جنبه روانشناسی اون هست .
برای آموزش تکنیکال و سایر مباحث هم می تونید به سایت قیمتها مراجعه کنید که از پایه آموزش های خوبی رو شروع کرده و تعداد زیادی از اساتید فارکس در اونجا فعال هستند
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، زری وحدتی ، javadi436 ، msar ، alireza51 ، jsmlz
بچه ها كسي درباره شغل هاي ديگه اي كه احتياج به كارفرما نداره اطلاعي نداره دوستاني كه تجربه دارن ميشه توضيح و اطلاعات بدن فاركس رو بيخيال فكر كنم به ريسكش تو اين اوضاع نيرزه , من طراح صفحات وب هستم فكر ميكنيد اونجا بتونم بدون نياز به كارفرما كار كرد اصلا همچين چيزي امكان داره اگه اره چه طوري مثلا بايد شركت تاسيس كرد يا نه احتياج نداره ,,, يا كسي درمورد كارهاي خونگي اطلاعي نداره مثلا مثلا مثلا پروش قارچ ,.... مرسي از هه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mrhj50 ، زری وحدتی ، msar ، alireza51 ، jsmlz
از مديران سايت تقاضا دارم در صورت امكان در زير شاخه "اشتغال و كار در امريكا" يك تاپيك با نام "work at home" ايجاد كنند. سايتهاي مربوطه و نحوه دريافت كارهاي خانگي و ... براي بسياري از دوستان مي تواند مفيد باشد

سلام به همه دوستان - يه توضيح چند خطه ميدم بعد ميرم سر اصل مطلب: بسياري از نوشته هاي پست هاي مختلف رو بين لحظه هايي كه كار پيش ميومد خوندم - از ساعت 10 صبح تا الان كه ساعت 1 و ربع ظهره 23 مرداد 92 Wink . من كارمند IT بانك هستم و امروز هيچ كاري رو با تاخير انجام ندادم - هميشه اينقدر سرم خلوت نيست ولي گاهي اينطوريه D: .دو.ستان عزيز من در پنج ماهي كه از سال 92 مي گذره حدودا 18 ميليون تومن به عنوان حقوق و پاداش دريافت كردم كه به طور متوسط ميشه ماهي 3.600 .از صدقه سر بانك يه خونه 70 متري نقلي دارم تو عباس آباد كه حدود 100 تومنش وام بانكه و 400، 500 تومنش سود رشد قيمت الكيه ملك تو تهرانه . يه ريو دارم و يه تيكه زمين تو دماوند كه گاهي براي تفريح ميريم اونجا - تفريح من و همسرم تا قبل از اينكه باردار بشه قايق سواري تو ساحل بابلسر يا محمود آباد بود و عشقمون سفر به شمال و دريا و جنگل و كباب و ... كه البته با ني ني توراهي كه داريم فعلا دكتر منع كرده.اينا رو گفتم كه بگم اوضاع ما اونقدرا بد نبوده كه بخوايم قاطي دردسر هاي مهاجرت به امريكا بشيم ولي جريان ما از موقعي تغيير كرد كه خانم گلم شد برنده لاتاري 2014 ... اولش مي خواستيم بيخيال بشيم ولي بعد ياد 10 سال تلاش خودم براي يه بيزينس شخصي افتادم كه آخرش به خاطر نداشتن گرين كارت و SSN قيدشو زدم. اين بيزينس تا الان secret بود ولي بنا به دلايلي كه بعدا ميگم ميخوام همه چيزو راجع بهش بهتون بگم. من مهندس نرم افزار هستم و در مورد بازار نرم افزاري ايران ميتونم بگم هم بهشت نرم افزاري داريم هم جهنم نرم افزاري كه دوميش به اوليش ميچربه.
بهشت نرم افزاري تو ايران دسترسي بدون محدوديت ما به تمام نرم افزارهاست. مثلا اگه كسي تو امريكا بخواد مجموعه برنامه هاي كينگ رو داشته باشه بايد يه ميليونر به تمام عيار باشه ... داشتن اينهمه نرم افزار كرك شده موقعيتي آموزشي رو براي ما ايرانيا بوجود آورده كه باعث ميشه خيلي از اپليكيشن ها رو تجربه كنيم و بايد مراقب اوركواليفايد شدن در رزومه هامون باشيم ... تو ايران ميتونيم هر اپليكيشني رو كه ميخوايم تست كنيم و ياد بگيريم كه اين موقعيت رو تو امريكا نخواهيم داشت. اما همين بهشت نرم افزاري يه جهنم نرم افزاري براي ما درست كرده . اين جهنم اينه كه دنياي نرم افزار مارو قبول نداره و ايراني رو تروريست نرم افزاري ميدونه . به خاطر عدم رعايت قوانين كپي رايت هيچ شركت خارجي حاضر نيست به ما كار بده ... از طرف ديگه هر ننه من قمري ميره و با نرم افزار كار ميكنه و ادعا ميكنه كه برنامه نويسه و ... و از اونجا كه همه ايراني ها عادت به تك روي دارند اين برنامه نويس نه استاندارد ساخت برنامه رو رعايت مي كنه و نه تيمي كار مي كنه ، يه ساختار مثل نظام مهندسي ساختمان هم نداريم كه يه قالب درست براي كارهاي نرم افزاري ما ايجاد كنه و حداقل سر و ساموني به استاندارد سازي، تخصصي سازي و تيمي كاري اون بده. لذا تمام پروژه هاي نرم افزاري ما شده آب دوغ خياري و وصله پينه اي ...
خلاصه ميكنم اوضاع شلم شورباي ما كاري با ما كرده كه نتونيم از سيستم بين المللي در جهت صادرات نرم افزار و خدمات راه دور بهره ببريم. در وصف اين بازار همين بس است كه يه نگاهي به درآمد صادراتي هند از اين طريق داشته باشيم كه جاي تموم صادرات نفت و گاز ما رو پر مي كنه !!! براي ورود به اين بازار نياز داريم كه اولا يه ايراني نباشيم (كه با گرين كارت و ssn و id card) ميشه اينكارو كرد و ثانيا بايد پروژه هايي كه به ما ميسپرند رو كاملا حرفه اي انجام بديم كه اين هم جزو وظايف ماست.
درآمد يه مهندس نرم افزار در امريكا حداقل بايد كفاف زندگي خودشو بده كه كمتر از 1500 دلار در ماه عاقلانه نيست حال اينكه يه مهندس نرم افزار در ايران با ماهي يك و نيم ميليون تومن براي شما پشتك و وارو هم خواهد زد. يه مهندس نرم افزار برنامه اش رو ميتونه در هر كجاي دنيا بنويسه و خدماتش رو از راه دور و از طريق ايميل ارسال كنه... در اين جريان نه بسته فيزيكي اي ارسال شده كه نياز به هزينه پست داشته باشد و نه و گمرك و كنترل و ... به پستش مي خورد!! حالا فرض كنيد يه پوزيشن شغلي نرم افزاري در امريكا توسط يه ايراني مقيم در ايران اشغال بشه. چه اتفاقي مي افته ؟ كسي كه واسطه بوده 1500 دلار از كارفرماي امريكايي گرفته و با چنج كردن آن حدود 5 ميليون تومن نصيبش شده. 1 ميليون تكس و كوفت و زهر مار در امريكا داده ... 1.5 ميليون در ايران حقوق پرداخت كرده و 2.5 ميليون هم توجيبش رفته... اين واسطه چون خودش كار رو انجام نمي ده ميتونه از كارفرماهاي مختلف امريكايي براي صد نفر كار بگيره و مجموعا 250 ميليون تومن يعني حدود 60 هزار دلار درامد كسب كنه... حالا ببينيم اين وسط چه اتفاقاتي مي افته : 1- 100 نفر اشتغال براي هموطن ها ايجاد شده 2- معادل 150 ميليون تومن در ماه ارز وارد كشور ميشه كه چون بابت صادرات خدمات بوده به ارزشمند شدن پول ملي كمك ميكنه 3- يه ايراني موفق در امر صادرات ايجاد شده (خودتون) كه باعث قوي تر شدن ضريب نفوذ ايراني در سطح بين المللي خواهد بود. به ساير جوانب ديگر نمي پردازيم و همين بس است... حالا متوجه شديد چرا اين موضوع را در اين جمع ايراني مطرح كردم ؟؟!!! كار براي همه ما هست هر كدام از شما با اين طرح موفق بشيد من يه پله به هدفم نزديك تر ميشم. اما دوستان در انجام اين كار مشكلاتي هست كه بايد با همفكري شما حل شود: 1- گرفتن كار در امريكا نياز به تاسيس شركت دارد و اين مقوله آشناييت با قوانين مربوطه و اتحاد گروهي را مي طلبد. 2- انتقال پول به ايران و رابطه با ايران مشمول قوانين تحريم و پذيرش ريسكهاي آن است كه بايد راهكارهاي انتقال پول و كنترل عدم افشاي ارتباط با ايران مطالعه و بررسي شود 3- گرفتن كار بيش از توان يك نفر ممكن است باعث سوء ظن و كنترل از ناحيه ارگانهاي امريكايي شود 4- SSN و tax تحت نظارت قراردارد و بايد جوانب استفاده از ssn و كنترل پرداخت tax مطالعه شود 5- روش دسترسي به دفتر كار در امريكا از داخل ايران و نمايش آنلاين بودن از طريق روشهايي مشابه با ويرچوال آفيس ها - voip , ... بايد بررسي ومطالعه شود 6- روشهاي اخذ كار از سايتهاي work for home و work at home بايد بررسي شود و ... دوستان عزيز اگر خدا بخواهد من تا اوايل سال 93 يعني اواسط سال 2014 در امريكا خواهم بود و SSN و ID card خواهم گرفت. من قصد گرفتن green card و ساير مواردي را كه گفتم دارم و پس از آن دوست دارم استارت كار را بزنم و به ايران برگردم. اين اتفاق (برنده شدن لاتاري همسرم) فقط بازگشاي راهي بود كه طرح خودم رو اجرا كنم. اگر من نتونستم خوشحال ميشم كه ساير دوستان در اين كار موفق بشن و خبره موفقيتشونو بشنوم. دوستاني كه در امريكا هستند يا دوستاني كه در حال رفتن هستند و مايلند در اين زمينه با من كار كنند با من در تماس باشند. اين نوشته استارت كار ماست. لطفا نظرات و پيشنهادات و انتقادات و تجربيات خود را از من دريغ نكنيد. ممنون از مسئولين اين سايت خوب ممنون از شما هموطن عزيز و ممنون از همه دوست داران ايران
PD: Oct, 27, 2014
Documents arrived on Feb, 2nd, 2016 to NVC
Wait for NVC complete letter
(F2a category)
پاسخ
جناب bobo_ir آواتار شما نشون میده جوونی و پر انرژی ، نوشته هات نشون میده اراده ای مصمم و قوی داری، ایده هات نشون میده جهانی شدن را در ذهنت می پرورانی. موفقیت شما دور از دسترس نیست اما دوست عزیز تا پات نرسه اونجا و سه چهار ماهی مزه اونجا را نچشی خیلی از واقعیت ها و دشواریهای کار و زندگی در آن سرزمین همچنان برات پوشیده خواهد ماند.
ازقدیم گفته اند یک دست صدا ندارد شما باید از حالا به فکر تشکیل یک تیم حرفه ای در تخصص خودت باشی اما نه با کسانی که هنوز ویزاشون را نگرفته اند بلکه با دوستانی که الان اونجا هستندو در زمینه کاری که شما مد نظرتونه حرفه ای هستند و تجربه کار و زندگی در آنجا را دارند. به انجمن 2013 سر بزنید چند نفری از این دوستانی که میگم در شهرهایی مثل مریلند - شیکاگو - سن خوزه و سیاتل تشریف دارند که با اندکی تجسس در بین اعضای مدیر ، پیشکسوت و فعال میتونی آنها را پیدا کنی و به تبادل نظر و رایزنی با آنها بپردا زی فقط با اعتلاف و اتحاد قوی با این دوستان میتونی به تحقق آرزوهات و شکل گرفتن ایده هات امیدوار باشی. شک ندارم «پی یر امیدیار» ایرانی الاصل موسس ebay زمانی که به سن و سال شما بود شاید از نظر ذهن ، تفکر و خلاقیت هیچگونه برتری نسبت به شما نداشت ولی الان صاحب یک امپراتوری در دنیای مجازی وب می باشد.
پاسخ
سلام
دوستان خیلی خوشحال شدم که این تاپیک رو دیدم ! من راستش بر خلاف عزیزانی که پست گذاشتن نه علاقه ای به بورس دارم نه علاقه ای به کارهای نرم افزاری و برنامه نویسی ، در عوض بسیار بسیار عاشق خلق غذا ها و شیرینی های خوشمزه ام ! حتی دارم مدارک فنی حرفه ای م رو میگیرم .
حالا میخوام بدونم ایا میشه توی امریکا بدون داشتن کارفرما و شرکت های ثبت شده تو خونه به پخت این غذا ها و شیرینی ها بپردازم و در نهایت مشتری جذب کنم و برای خودم در خونه مشغول شم؟ یا برای اینکه بتونم غذا یا شرینی بفروشم حتما باید مغازه ای داشت و این ها ؟؟؟ در حقیقت می خوام بگم که این جریان فقط برای اول کارم هستش به محض اینکه از سوداوریش مطمئن بشم مشتری ها رو وذائقه شون رو کامل بشناسم بعدش برنامه بلند مدت رستوان ها و شیرینی پزی های زنجیره ای خودم رو شروع میکنم و همه شماها رو تا 10 سال اینده به رستوران های زنجیره ای یکتا دعوت میکنم.اما برای شروع واقعا نمیدونم چطور باید شروع کرد؟
یه نکته رو یادم رفت بگم : من واقعا این کارو دوست دارم بهم احساس خوبی میده وقتی چیزی رو خلق میکنم و یا طراحیش میکنم ولی اینو هم میدونم که در این فیلد واقعا در امریکا فراوونی هستش و دست بالای دست بسیاره و رقابت واقعا سخته و با علم به این موضوع میخوام که این کارو شروع کنم.
حالا نظر شما برای شروع چیه ؟ مخصوصا کسانی که اکنون در امریکا زندگی میکنند و اطلاعات شان به واقعیت نزدیک تر است.
Survivor of Lottary ۲۰۱۴ - Category = F2A
enterence date to the USA= 4 November2014
I-130 & I-797 & 420$ & PD = 22/10/2014
Approved = 8/4/2015
Case Number & Invoice ID by phone ( Abu Dahbi) = 5/7/2015
27/8/2015 = DS261+120$
= DS260 & 325$
= Send document
= Complete
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، AsemanAbee ، ParsTrader ، amin arefi ، soli asali ، r.bazargan ، inanna ، msar ، alireza51 ، jsmlz
(2013-08-17 ساعت 08:12)زری وحدتی نوشته:  سلام
دوستان خیلی خوشحال شدم که این تاپیک رو دیدم ! من راستش بر خلاف عزیزانی که پست گذاشتن نه علاقه ای به بورس دارم نه علاقه ای به کارهای نرم افزاری و برنامه نویسی ، در عوض بسیار بسیار عاشق خلق غذا ها و شیرینی های خوشمزه ام ! حتی دارم مدارک فنی حرفه ای م رو میگیرم .
حالا میخوام بدونم ایا میشه توی آمریکا بدون داشتن کارفرما و شرکت های ثبت شده تو خونه به پخت این غذا ها و شیرینی ها بپردازم و در نهایت مشتری جذب کنم و برای خودم در خونه مشغول شم؟ یا برای اینکه بتونم غذا یا شرینی بفروشم حتما باید مغازه ای داشت و این ها ؟؟؟ در حقیقت می خوام بگم که این جریان فقط برای اول کارم هستش به محض اینکه از سوداوریش مطمئن بشم مشتری ها رو وذائقه شون رو کامل بشناسم بعدش برنامه بلند مدت رستوان ها و شیرینی پزی های زنجیره ای خودم رو شروع میکنم و همه شماها رو تا 10 سال اینده به رستوران های زنجیره ای یکتا دعوت میکنم.اما برای شروع واقعا نمیدونم چطور باید شروع کرد؟
یه نکته رو یادم رفت بگم : من واقعا این کارو دوست دارم بهم احساس خوبی میده وقتی چیزی رو خلق میکنم و یا طراحیش میکنم ولی اینو هم میدونم که در این فیلد واقعا در آمریکا فراوونی هستش و دست بالای دست بسیاره و رقابت واقعا سخته و با علم به این موضوع میخوام که این کارو شروع کنم.
حالا نظر شما برای شروع چیه ؟ مخصوصا کسانی که اکنون در آمریکا زندگی میکنند و اطلاعات شان به واقعیت نزدیک تر است.
بورس که بازی بزرگانه و ما رو درش راه نمیدن !
پیشنهاد من اینه که برای اینکه ایده های بزرگتون رو واقعی کنین اولین سعیتون این باشه که در بیزنس مشابه یک کاری بگیرید تا از نزدیک همه چیزو لمس کنین و نمیخوام باعث نا امیدی باشم اما نظر شخصی ام اینه که شما 3 تا 5 سال لازم دارید حداقل تا ببینین محیط چیه و واقعیتها چی هستن و اونوقت براورد کنین که چطور میخواین پیش برین.
راجع لایسنس هم 1 قانون کلی اینجاست که تا وقتی برای چیزی تبلیغ عمومی نکنین ( و در بعضی موارد کاری که میکنین برای کسب درامد نباشه) لایسنس لازم ندارین اما چیزایی که با سلامت کار دارن مشکلتر هست و باید از قوانین ایالت و شهرتون در این زمینه اگاه بشین ولی تا کسی هم شکایتی از شما نکنه کسی کاری نداره شما در خونه تون چکار میکنین.
پاسخ
تشکر کنندگان: AsemanAbee ، afshinghwink ، sce ، ParsTrader ، amin arefi ، soli asali ، mah111 ، poone59 ، Danoosh ، Shahabpk ، msar ، alireza51 ، jsmlz
سلام به همه دوستان عزیز
می خواستم اگر دوستان اطلاعاتی در خصوص قوانین بازرگانی آمریکا دارند به من اطلاعات بدهند یا اینکه اگر لینکی هست یا سازمانی هست به صورت مشخص قانون صادرات و واردات آمریکا رو می خوام تعرفه های گمرکی چه کالاهایی مجاز است و اینکه چه کالاهایی غیر مجاز
اگر لطف کنید راهنمایی بفرمائید ممنون می شم
شماره کیس: 2012AS45××x
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ورود به آمریکا: 2012/12/06 فرودگاه دالاس ایالت تگزاس
تعداد نفرات 2 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: Prometheus ، msar ، alireza51 ، jsmlz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان