کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بیمه ماشین، بیمه عمر، بیمه مسکن و وسائل خانه
سلام.

من 1.5 سال بیمه ماشین فارمر داشتم. از طرفی کارت " خدمات جاده ایی " ترایپل ای هم داشتم ( که من بهش میگم کارت " تو" چون اگر ماشین در جاده یا خیابان خراب بشه و یا مثلا پنچر بشه ، این شرکن سرویس کاملا مجانی تو کردن ماشین و غیره میده)... تازگی موقع بررسی بیمه های مختلف به این نتیجه رسیدم که بیمه ماشین با ترایپل ای، خیلی به صرفه تر است... بخوصوص اگر پکیج بیمه وسائل خانه و عمر را هم باهاش یکجا از این شرکت بگیرید... یعنی در صورت گرفتن بیمه ماشین بهمراه بیمه وسائل حانه ( در خانه اجاره ایی) که بهش رنتینگ میگویند، و یا بابیمه عمر ، بیمه ماشین برایتان بسیار ارزانتر درمیاید....( نظرم را مینویسم حالا اگر کسی بیمه مناسبتری سراغ دارد، هم بنویسد... )

یک نکته مهم دیگر اینه که قراردادهای بیمه فارمر 6 ماهه است و بیمه ترایپل ای 1 ساله.... که خوب متوجه میشوید دومی به صرفه تر است...

دیگر اینکه با کارت ترایپل ای ( حتی کارت " تو" تنها ) شما میتونید در بسیاری جاها تخفیف بگیرید... و یا ورودی بسیاری از پارکهای تفریحی و موزه ها تا 10 درصد برایتان کمتر میشود...

دیگر اینکه اگر خواستید کارت " تو کردن ماشین" با ترایپل ای را بگیرید، حتما نوع plus آن را بگیرید که براتون به صرفه تر است چون با پرداخت مبلغ بسیار کمی، حمل ماشین را تا شعاع 100 مایلی رایگان انجام میدهد.. در صورتی که نوع ساده تر کارت فقط تا شعاع 7 مایل را به عهده میگیرد....

در مورد بیمه وسائل خانه؛ بسیار مهم است که این بیمه را داشته باشید. چون این فقط وسایل شما را شامل نمیشه، بلکه اگر مثلا شما باعث آتش سوزی خانه بشوید و یا مثلا از آپارتمان سکونت شما آب به پایین سرایت کند و... صاحبخانه و یا همسایه شما میتونه درخواست غرامت کند و شما را سو کند.... که با داشتن بیمه وسایل خانه ، بیمه کلی از این هزینه ها را کاور میکند..

از نکته های بسیار مهم دیگر اینه که حتما حتما حتما با خودتون سابقه بیمه تون را از ایران بیاورید... که مثلا در 3 سال آخری که در ایران بودید تصادف نداشتید و... ( البته اگر نداشتید) که این نامه میتونه حداقل از 300 تا 500 دلار در کل جمع پرداختی بیمه تون در سال را کم کنه... تا اینکه گواهینامه آمریکا را بگیرید و 1.5 سال ازش بگذره و بعد دیگر اگر خواستید بیمه تون را هم عوض کنید و با یک شرکت بیمه دیگر کار کنید، نیازی بهش نداشته باشید.....
اینهم بسیار مهم است که اگر زن و شوهری هر دو گواهینامه ایران را داشته اند و هر دو در ایران رانندگی میکردند، هر دو باید این گواهی را از شرکت بیمه ایی که در ایران باهاش کار میکردند بیاورند.... یعنی برای هر کدام، یکی....
اگر فرصت شد، یک نمونه از این نامه را اینجا میگذارم...

خوب حالا اگر کسی از بیمه ماشین GEICO اطلاعی داره، لطفا بنویسه... تا بتونیم مقایسه کنیم...
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
دوست عزیز
ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که برامون گذاشتید.
اگه براتون امکان داره نمونه اون نامه که از بیمه باید بگیریم رو بزارید فکر می کنم خیلی به درد بچه ها ( از جمله خود من )بخوره !
شاد باشید .
شماره کیس: 10XXX
تاریخ دریافت نامه قبولی:jun .2009
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:jul,2009
تاریخ کارنت شدن کیس : Jan-2010
تاریخ ورود به آمریکا :8 نوامبر 2010

مالکیت آسمان را به نام کسانی نوشته اند که به زمین دل نبسته اند!
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، قصه گو
(2010-10-12 ساعت 08:57)nicole.gemini نوشته:  سلام.

من 1.5 سال بیمه ماشین فارمر داشتم. از طرفی کارت " خدمات جاده ایی " ترایپل ای هم داشتم ( که من بهش میگم کارت " تو" چون اگر ماشین در جاده یا خیابان خراب بشه و یا مثلا پنچر بشه ، این شرکن سرویس کاملا مجانی تو کردن ماشین و غیره میده)... تازگی موقع بررسی بیمه های مختلف به این نتیجه رسیدم که بیمه ماشین با ترایپل ای، خیلی به صرفه تر است... بخوصوص اگر پکیج بیمه وسائل خانه و عمر را هم باهاش یکجا از این شرکت بگیرید... یعنی در صورت گرفتن بیمه ماشین بهمراه بیمه وسائل حانه ( در خانه اجاره ایی) که بهش رنتینگ میگویند، و یا بابیمه عمر ، بیمه ماشین برایتان بسیار ارزانتر درمیاید....( نظرم را مینویسم حالا اگر کسی بیمه مناسبتری سراغ دارد، هم بنویسد... )

یک نکته مهم دیگر اینه که قراردادهای بیمه فارمر 6 ماهه است و بیمه ترایپل ای 1 ساله.... که خوب متوجه میشوید دومی به صرفه تر است...

دیگر اینکه با کارت ترایپل ای ( حتی کارت " تو" تنها ) شما میتونید در بسیاری جاها تخفیف بگیرید... و یا ورودی بسیاری از پارکهای تفریحی و موزه ها تا 10 درصد برایتان کمتر میشود...

دیگر اینکه اگر خواستید کارت " تو کردن ماشین" با ترایپل ای را بگیرید، حتما نوع plus آن را بگیرید که براتون به صرفه تر است چون با پرداخت مبلغ بسیار کمی، حمل ماشین را تا شعاع 100 مایلی رایگان انجام میدهد.. در صورتی که نوع ساده تر کارت فقط تا شعاع 7 مایل را به عهده میگیرد....

در مورد بیمه وسائل خانه؛ بسیار مهم است که این بیمه را داشته باشید. چون این فقط وسایل شما را شامل نمیشه، بلکه اگر مثلا شما باعث آتش سوزی خانه بشوید و یا مثلا از آپارتمان سکونت شما آب به پایین سرایت کند و... صاحبخانه و یا همسایه شما میتونه درخواست غرامت کند و شما را سو کند.... که با داشتن بیمه وسایل خانه ، بیمه کلی از این هزینه ها را کاور میکند..

از نکته های بسیار مهم دیگر اینه که حتما حتما حتما با خودتون سابقه بیمه تون را از ایران بیاورید... که مثلا در 3 سال آخری که در ایران بودید تصادف نداشتید و... ( البته اگر نداشتید) که این نامه میتونه حداقل از 300 تا 500 دلار در کل جمع پرداختی بیمه تون در سال را کم کنه... تا اینکه گواهینامه آمریکا را بگیرید و 1.5 سال ازش بگذره و بعد دیگر اگر خواستید بیمه تون را هم عوض کنید و با یک شرکت بیمه دیگر کار کنید، نیازی بهش نداشته باشید.....
اینهم بسیار مهم است که اگر زن و شوهری هر دو گواهینامه ایران را داشته اند و هر دو در ایران رانندگی میکردند، هر دو باید این گواهی را از شرکت بیمه ایی که در ایران باهاش کار میکردند بیاورند.... یعنی برای هر کدام، یکی....
اگر فرصت شد، یک نمونه از این نامه را اینجا میگذارم...

خوب حالا اگر کسی از بیمه ماشین GEICO اطلاعی داره، لطفا بنویسه... تا بتونیم مقایسه کنیم...

بسیار ممنونم از اطلاعات مفیدتون دوست عزیز.دو سوال دارم.
1-من و همسرم گواهینامه از ایران داریم ولی ماشین نداشتیم.البته من با ماشین بابام رانندگی میکردم.آیا باز هم میتونم این نامه ای که میگید رو جور کنم؟
2-ممکنه بفرمایید هزینه این بیمه برای عمر-ماشین-لوازم منزل ماهانه چقدر میشه؟ما دو نفریم
ممنون
شماره کیس:2010AS296XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:Aug 22
کنسولگری:ANKARA
تاریخ کارنت شدن: Aug 2010
تاریخ مصاحبه: 2 Sep
تاریخ دریافت ویزا: Sep 4
جمع هزینه ها: 3.5 میلیون برای دو نفر
ورود به آمریکاBig Grinec 10
ایالت:ویرجینیا-حومه واشینگتون دی سی

پاسخ
تشکر کنندگان: alimmm ، Solitude ، قصه گو
(2010-10-12 ساعت 11:47)arshiya نوشته:  دوست عزیز
ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که برامون گذاشتید.
اگه براتون امکان داره نمونه اون نامه که از بیمه باید بگیریم رو بزارید فکر می کنم خیلی به درد بچه ها ( از جمله خود من )بخوره !
شاد باشید .

این یک نمونه نامه است... البته من خودم این نامه را نگرفتم چون در آنزمان که میخواستم بیمه بگیرم خبر از این نامه نداشتم.. ولی طبق گفته نماینده بیمه این نامه را مشتری ها از ایران تهیه کرده اند و اینجا هم مورد قبول بوده.. حالا شما میتونید متنش زا هر طور دوست دارید بگویید بنویسند..

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، arshiya ، megaholding ، Solitude ، maxsupermax ، ashakibafar ، قصه گو ، nedaba

بسیار ممنونم از اطلاعات مفیدتون دوست عزیز.دو سوال دارم.
1-من و همسرم گواهینامه از ایران داریم ولی ماشین نداشتیم.البته من با ماشین بابام رانندگی میکردم.آیا باز هم میتونم این نامه ای که میگید رو جور کنم؟
2-ممکنه بفرمایید هزینه این بیمه برای عمر-ماشین-لوازم منزل ماهانه چقدر میشه؟ما دو نفریم
ممنون
[/quote]

خوب بیمه قاعدتا به کسی گواهی بیمه میده که بیمه به نام آن شخص بوده باشه..... حالا دیکه نمیدونم جطور میشه این رو بقول شما جورش کرد..
در مورد هزینه بیمه ماشین، عمر ، لوازم منزل همگی بستگی به کلی شرائط داره و برای هر کس متفاوته..
مثلا برای بیمه ماشین این فاکنورها مهم هستند: مدل . سال ماشین، کیلومتر ماشین، کدپستی محل سکونت، اینکه چقدر در زوز با ماشین کار میکنی، فاصله محل کار با خونه (که البته باید اینرا درست بگوید چون اگر موقعی در راه رفتن به محل کار تصادف کنید و بیمه متوجه بشه- چون تحقیق میکنه- که شما بیشتر از آن حدی که اول گفته بودید، تا محل کارتان فاصله است، دلاری پرداخت نمیکنه!!!) ، چند نفر با این ماشیت رانندگی میکنند، تحصیلات، سمت شغلی و هزار سوال بیربط دیگه...
یا برای بیمه عمر سن و سای بسیار مهم است و...
برای بیمه وسائل خانه هم ازتون لیست وسائل برقی خانه را میپرسند بهمرا کد پستی منزلتان، هر چه محدوده گرانتری ساکن باشید، قیمت بیمه تون میره بالا.....
خلاصه ،..... نتیجه اینکه در مورد بیمه ماشین هزینه ها کاملا متغیر است که فقط یک نماینده بیمه طبق جداولی که داره میتونه محاسبه کنه ولی در مورد بیمه عمر چون بنظرم همه مون زیر 40 سال باشیم ماهی 25- 30 دلاره ( که بیمه آقایان بیشتر از خانمها است) که البته این رقم برای بیمه تا سقف 250 هزار دلاره که برای بیمه 500 هزار دلاری، پرداحت ماهیانه اش تقریبا 2 برابر میشه....
در مورد وسائل خانه یا بیمه رنتینگ هم با توجه به اینکه همه تازه واردیم و وسائل چندانی نداریم، سالی حدود 170-200 دلار میشه که بنظرم کاملا میارزه چون تا 100 هزار دلار را بیمه میکنه...
البته ایتها قیمت بیمه ترایپل ای است...
پاسخ
یک آقای ایرانی بنام morris-morad zakariaei نماینده فروش شرکت بیمه AAA است که ما بیمه ماشین را از او خریدیم. .. در کارش وارد است و با حوصله به تمام سوالتتون پاسخ میده.. در ضمن میتونید بیمه وسائل خانه و .... را هم از او بخرید... آدرس و تلفنش این است: ولی حتما باید قبلش زنگ بزنید و ازش وقت بگیرید.
1900
s. sepulveda blvd., los angeles, ca 90025

3109142580
پاسخ
تشکر کنندگان: Solitude ، javad_hani ، مریم رف ، مانترا ، mahakk
سلام
در مورد بیمه می خواستم بگم که ما با یک شرکت به نام آل استِیت allstate ، قرارداد بستیم .خیلی راضی هستیم. برای هر نوع بیمه از قبیل بیمه ماشین، خونه، بیمه عمر، بیمه بازنشستگی و بیمه سلامتی همه را دارند ما از بیمه ماشین و خونه استفاده کردیم که بدین صورت در اومد.....
و یک مزیت خیلی خوب که داشت و ما ازش استفاده کردیم این بود که اگر بیمه ماشین بگیریم ، بیمه آپارتمان تقریبا مجانی در می آید. چون ما که تازه می آییم امریکا و باید آپارتمان اجاره کنیم، حتما باید بیمه بکنیم . با این شرکت بیمه خونه تقریبا مجانی در می آید.
اگر ماشین در جاده یا خیابان خراب بشه و یا مثلا پنچر بشه ، این شرکت سرویس مجانی towing کردن ماشین و غیره میده)...

ما در orange county هستیم. ولی این موسسه کل ایالت کالیفرنیا را پوشش می دهد. ما با آقای محمد خواجه گرفتیم تلفنی همه کاراتون را انجام میده خیلی خوب و با انصافه شماره اش هم : 714-241-3051

در ضمن آنهایی که اورنج کانتی هستند و فعلا رزیدنت کالیفرنیا نیستند در 6 منطقه اورنج کانتی کلاس زبان مجانی گذاشته که esl تدریس می کنند خوبم هست......
کیس نامبر:***12
تاریخ مصاحبه:28 مارچ
تاریخ کلیرینس:30 سپتامبر
پاسخ
سلام لطفا در مورد بیمه عمر و بازنشستگی هم توضیح بدین.کلا قوانین بازنشستگی در آمریکا چه جوریه؟
لطفاهرکی میدونه دریغ نکنه.ممنون
٠- بازمانده 2013AS6### آنکارا.
١- ارسال أي ١٣٠ :١٠/١٨/ ٢٠١٣ , PD: ١٠/٢١،  اپروو:١١/٢٠، كيس نامبر:٢٠١٣/١٢/٢٠-YRV20138#
٢- يكسال و دو ماه سكوت مطلق و زجر آور و رتروگرس كردن بولتن، Sad
٣- واريز ١٢٠ دلار: ٢٠١٥/٠٢ ، ٣٢٥$ :مارس،  كارنت :٢٠١٥/٠٦
٤- مصاحبه:هفته اول جولاي
٥- فرآيند اداري:در هفته اول چهار بار آپديت، هفته دوم سه بار، ٣ آگوست ٢٠١٥  و  تقريبا يكسال بعد ٢١و ٢٧و ٢٨ ژوئن ٢٠١٦
٦- كليرنس: بعد ٣٦٤ روز در ٢٩ ژوئن or شد و كليير
٧- آزمايش مجدد ٦ جولاي، تحويل مدارك  مالياتي و پزشكي به پست ٧ جولاي، انگشت نگاري و تكميل مجدد فرم ٢٦٠ در ١١ جولاي ٢٠١٦
٨- صدور ويزا  12 جولاي ٢٠١٦، تحويل پاس و بسته مهاجرتي ١٣ جولاي ٢٠١٦ پس از سه سال
٩- ورود ٢٦
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من يك سوال داشتم. من و همسرم امتحان كتبي رانندگي رو داديم أما هنوز امتحان شهري رو نداديم إز يكي إز اشناها يه ماشين خريديم. الآن مشكل بيمه ماشين هست. اينكه با پرميت نميشه ماشين رو بيمه كرد. اگر كسي تجربه مشابه داشته لطفا راهنماييمون كنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: hassan1358arab
سلام دوستان عزيز،
برا گرفتن بيمه AAA بمن تخفيف ميدن در صورتي كه براي گواهينامم در ايران يه سابقه بدون تصادف بيارم!! اينو متصدي فروش بهم گفت چون بهش گفتم كه من بيمه نداشتم در ايران !!! حالا كسي مي دونه اينو چه جوري ميشه گرفت؟ ممنون از پاسختون
since 2012
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-21 ساعت 01:02)rmedhat نوشته:  سلام دوستان
من يك سوال داشتم. من و همسرم امتحان كتبي رانندگي رو داديم أما هنوز امتحان شهري رو نداديم إز يكي إز اشناها يه ماشين خريديم. الآن مشكل بيمه ماشين هست. اينكه با پرميت نميشه ماشين رو بيمه كرد. اگر كسي تجربه مشابه داشته لطفا راهنماييمون كنه.
من با گواهینامه بین الملی ماشین خریدم وبیمه هم گرفتم بیمه فارمرز البنه یه کم گرونه

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان بیمه ماشین برا سیاتل کسی سراغ داره؟که ارزون باشه برا کسی که تازه گواهینامه گرفته
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو
من فارمرز دارم. زمانیکه یک ماشین داشتیم خیلی عالی بود. حدود 50 دلار ماهی. البته فول نبود. وقتی دو تا ماشینه شدیم یکیشو میخواستیم فول کنیم و uninsurance motor رو هم براش بگیریم که گفت نمیشه و باید رو هر دو ماشین بگیرین. این بود که بیمه به 130$افزایش پیدا کرد. AAA هم تماس گرفتم کمترین چیزی که میتونست match کنه 150$ بود.
نمیدونم چرا این مقدار زیاد شد. ضمنا من ترجمه مدارک دانشگاهی و تخفیف های بیمه ایران و ... هم بهشون دادم. الان هم از اعتبار گواهینامه 7 ماه میگذره. اگر روشی برای کاهش قیمت بیمه سراغ دارین ممنون میشم در اختیار من هم قرار بدین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-11-21 ساعت 13:53)maka2 نوشته:  سلام دوستان عزيز،
برا گرفتن بيمه AAA بمن تخفيف ميدن در صورتي كه براي گواهينامم در ايران يه سابقه بدون تصادف بيارم!! اينو متصدي فروش بهم گفت چون بهش گفتم كه من بيمه نداشتم در ايران !!! حالا كسي مي دونه اينو چه جوري ميشه گرفت؟ ممنون از پاسختون
خودت رو خسته نکن.من هم نامه تخفیف 5 ساله از بیمه البرز رو داشتم و ترجمه کردم و آوردم.اینجا هم به AAA نشون دادم.پوزخندی زد تو مایه های برو بابا...
البته شاید جابجا فرق کنه،اما معمولا اگر هم تاثیری داشته باشه خیلی چشمگیر نیست.
موفق باشی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-10-14 ساعت 02:15)renausa نوشته:  من فارمرز دارم. زمانیکه یک ماشین داشتیم خیلی عالی بود. حدود 50 دلار ماهی. البته فول نبود. وقتی دو تا ماشینه شدیم یکیشو میخواستیم فول کنیم و uninsurance motor رو هم براش بگیریم که گفت نمیشه و باید رو هر دو ماشین بگیرین. این بود که بیمه به 130$افزایش پیدا کرد. AAA هم تماس گرفتم کمترین چیزی که میتونست match کنه 150$ بود.
نمیدونم چرا این مقدار زیاد شد. ضمنا من ترجمه مدارک دانشگاهی و تخفیف های بیمه ایران و ... هم بهشون دادم. الان هم از اعتبار گواهینامه 7 ماه میگذره. اگر روشی برای کاهش قیمت بیمه سراغ دارین ممنون میشم در اختیار من هم قرار بدین
نمی دونم گذروندن کلاس Defensive Driving می تونه کمکت کنه یا نه.اینو می دونم که برای کسی مثل من که با اجازتون اولین جریمه رو دشت کردم اگه یه مدل از این کلاسا بردارم بیمه بهم تخفیف میده.حالا نمی دونم بدون جریمه هم میشه رفت و این کلاس رو گرفت یا خیر.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان