کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
درخواست ویزای تحصیلی درصورت شرکت در لاتاری
سلام به همگی
منم یه دفعه لاتاری برنده شدم ولی متاسفانه به دلیل اتمام سهمیه، ویزا نگرفتم. به نظرتون اگه الان واسه دکترا اپلای کنم مشکلی توی گرفتن ویزای دانشجویی پیدا می کنم.
بازمانده لاتاری 2014
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
همونطور که دوستان گفتن یکی از نکاتی که در مورد گرفتن ویزای دانشجویی وجود داره اینه که باید کنسول آمریکا رو قانع کنید که بعد از تحصیل می خواهید برگردید که این با ثبت نام در لاتاری یه جورایی در تضاد هست اما هیچ قانونی در این مورد وجود نداره و نهایتا همه چیز به نظر کنسول آمریکا موقع مصاحبه و قضاوت اون در مورد صداقت شما بستگی داره ولی از اونجایی که متأسفانه گرفتن ویزای آمریکا برای ماها! خیلی راحت نیست، ثبت نام در لاتاری هم می تونه این قضیه رو سخت تر کنه ولی نه این که 100% باعث رد درخواستتون بشه.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
من 2-3 نفر رو مستقیم میشناسم که لاتاری شرکت کردند و ویزای دانشجوییشون هم اکی شد.
نمونه اش از دوستان نزدیک من بود که همین یکی دو روزه ویزای مولتیپل گرفت امسال و پارسال و سال قبلش هم شرکت کرده بود.
صرف شرکت به تنهایی باعث ریجکت ویزای دانشجویی نمیشه. مگر اینکه وضعیتتون جوری باشه که آفیسر فکر کنه شما به قصد مهاجرت دارید تحصیلی میرید.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
پاسخ
سلام ،من پدرم برنده لاتاری 2015 هست من نیز زیر مجموعه ی پدرم بودم ولی بعلت اینکه 21 را رد کرده بودم کیسم رد شد افیسر گفت بعد از گرفتن گرین کارت مادر یا پدر 2-3 یال بعد میتوانی وارد امریکا شوی ولی بعلت موضوع سربازی 2-3برایم مقدور نیست صبر کنم میخواستم بدونم اگر بخواهم از طریق ویزای دانشجویی برای مقطع مستر اقدام کنم ایا باید در سفارت اثبات کنم حتما به کشورمم برمیگردم اگه همچین سوالی کردن چی باید جواب بدم؟
پاسخ
اگه میشه توضیح بدین چه جوابی باید در مقابل سوالی اینکه ایا بعد از اتمام تحصیل به کشورم بر میگردم یا خیر چه جوابی باید بدهم؟
پاسخ
سلام من بعد از مدتی اومدم توی اینترنت داشتم سرچ می کردم با همچین موضوعی برخورد کردم

و دلم می خواد که این موضوع با اجازه ی مدیران پیگیر شود برای ان دسته از دوستانی که در لاتاری 2016 مثل من اسمشون در نیومد

دوستانی که با ویزای تحصیلی به آمریکا میرند در حین تحصیل می توانند

در لاتاری نیز شرکت کنند و ویزای f1 شونو به مهاجرتی تبدیل کنند اما

شاید وقفه ای برای تحصیل و هزینه های زیاد برای دوستان پیش بیاد

اما بعد از این مساله راحت میشود در حین تحصیل کار هم کرد

اما نکاتی هست که من اطلاعات دقیقی ندارم

1: محل زندگی رو ایران باید انتخاب کرد یا آمریکا

و سوالات مربوطه...

اگر دوستانی که در آمریکا هستند و این کارو کرده اند مارا نیز راهنمایی کنند

یکی از ساده ترین روش برای مهاجرت به امریکا ویزای تحصیلی هست

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: