کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین کامپیوتر
(2013-03-10 ساعت 14:15)M0TRIX نوشته:  سلام امیر مهاجر عزیز !

جسارت منو ببخشید شا پیشکسوت هستید اینجا ولی اگه اجازه بدین من هم نظرم رو بگم.

به نظر من شما c# رو ول نکنید Desktop application هم بازار کار داره انجا طبق پرسیده های من.البته جاوا بازار کار بهتری داره ولی c# هم بازار کار کم نداره

به نظر من شما تا بیای وب کار کنی حرفه ای بشی طول میکشه ولی وقتی خودت یه تخصص داری چرا باید ولش کنی ؟

شما یه سر به سایتهای استخدام انلاین سر بزن c# کار هم میخوان. به نظر من به هیچ وجع تخصص قبلی خودت رو ول نکن پشیمون میشی.

شما با همین c# کار پیدا میکنی هیچ حقوق خوبی هم میگیری.قول میدم.

موفق باشی

خواهش میکنم دوست من. این پیشکسوت رو نرم‌افزارم MyBB به من داده. ارزش واقعی نداره. Wink

البته کار وب هم با همون زبان #C و Net. امکانپذیره. فقط در کنارش باید JavaScript و jQuery و AJAX هم بلد بود. در واقع بجز Interface بقیه چیزها همونه و از تمام لایبراریهای دات نت در هر دو پلتفرم میشه استفاده کرد.

فقط راستش از این میترسم که همونطوری که شنیدم کار برای دسکتاپ اپلیکیشن خیلی کم باشه و دچار مشکل بشم.
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، M0TRIX ، 2013selectee ، bayat_r ، mhb161 ، we are one ، msar ، copol ، Daneshjo
https://facebook.interviewstreet.com/recruit/challenges
من هم با آيدي همسرم رفتم نوشتم و هم با آيدي خودم Smile
جالب بود.
ياد جووني و مسابقه ACM افتادم.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، sadeghi897 ، msar ، Daneshjo
(2013-03-10 ساعت 13:55)امیر مهاجر نوشته:  من اینجا تو زمینه Windows Application با #C و Net Framework. و LINQ مسلطم و تو برنامه‌نویسی تقریبا هیچ مشکلی ندارم.
قبلا هم تجربهٔ برنامه‌نویسی حرفه‌ای چند ساله با ++C رو داشتم. (هم DOS و هم win32)
ولی برای آمریکا میدونم هیچ امیدی به ویندوز اپلیکیشن نیست و باید برم تو وب کار کنم.

نه امیر جان اینطوری نیست که چون الان وب رو بورسه Windows Application نباشه. یه نگاهی به آگهی های کار بیاندازی متوجه میشی که در هر دو زمینه کار فراوونه. تقریبا میشه گفت تو هر زمینه ای که به نحوی با برنامه نویسی مرتبط باشه ، از جمله software engineer و Windows developer پیش نیازهایی هست که C/C++ programming و .Net و Java Script از اونهاست. الان بر خلاف تصور application های windows-based کنار نرفته. خیلی از شرکتهای بزرگ هستند که هنوز تمام سیستمهاشون مبتنی بر ویندوز هست و اکثر شرکتهای کوچک هم همینطور. من هم مثل دوستان دیگه معتقدم تخصص خیلی خوبی داری و نیازی نیست خودتو برای فیلدهای جدید آماده کنی.مثلا این آگهی ها رو ببین . اما اگر به web development علاقه داری یه بحث دیگه است.

(2013-03-10 ساعت 13:55)امیر مهاجر نوشته:  دوستم تو کانادا تو شرکتی کار میکنه و درگیر همه چیز هست از دیزاین تا برنامه‌نویسی و دیتا بیس برای وب.
آیا شرکتهایی که فقط از شما برنامه‌نویسی و دیتابیس بخوان زیاد هستند؟ یا اینکه بیشتر هم دیزاین میخوان و هم برنامه‌نویسی؟ چقدر امیدوار باشم که تو زمینه web development صرف کار گیر بیارم. البته میدونم که باید CSS و HTML رو در هر صورت بلد باشم و بلد هستم.
یه خورده شاید نشه کاملا تفکیکشون کرد. دسته بندی که من گفتم کلی است برای کسی که می خواد از اول شروع کنه و معلوم بشه کدوم سمت می خواد بره. برای web development باید دیدی از طراحی هم داشته باشی و بتونی با بعضی از نرم افزارهای گرافیکی مربوطه هم کار کنی. اما نه در حد یک designer . معمولا این رشته یا عنوان شغلی رو Front-end web developer می گن. بعضی جاها هم عنوان می کنند Web developer اما عملا هر دو تخصص رو با هم می خوان مثل جایی که دوست شما کار می کنه. واقعا نمیشه صرفا بر اساس یک عنوان روی تخصصهای مورد نیاز مطمئن بود. خیلی این عناوین همپوشانی داره و استاندارد نیست. دانستن PHP هم امروزه تو کار وب تقریبا یک مزیت بزرگ به حساب میاد. ساده بگم content management system هایی مثل WordPress و Drupal بسیار رو بورس هستند و اونها هم مبتنی بر PHP. اما اگر هم ندونی، باز هم کار پیدا میشه. بهترین کار اینه که بری تو سایتهای استخدام و زمینه دستت بیاد که چه لازم هست ( مثلا اینجا )

(2013-03-10 ساعت 13:55)امیر مهاجر نوشته:  سؤال دیگه اینکه برای جاوا اسکریپت libraryهای لایسنس فری زیادی نوشته شده. یک نمونه‌اش Knockout.js. آیا این امکان وجود داره من جایی مشغول به کار بشم و بتونم از چنین لایبراریهای برای کارهاشون استفاده کنم.

این سوال رو بهتره آرش خان یا دوستان دیگه پاسخ بدن، چون من تجربه ای ندارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، Saeedv13 ، IN.USA@2013 ، bayat_r ، mhb161 ، amir0_0amir ، amin9018 ، msar ، copol ، Daneshjo
سلام خوب لازم میدونم که تجربه خودم رو در این زمینه بگم.
خوب با این که کار واسه این رشته در زمینه های مختلف هست ولی خوب تجربه شخصیم میگه که حتما آمادگی اپلای کردن داشته باشین منزورم رزومتونه البته واسه همه رشته ها لازم این داستان ولی خوب اگه رزومتو از همون ایران خوب درست کنی آماده ور داری بیاری که رسیدین به سلامتی شروع کنید واسه اپلای کردن که خیلی جلو میندازه شما رو.
در کل Network Administrator هم خوب واسش کار خوب پیدا میشه ولی خوب به خاطر این برادران هندی و پاکستانی توقع این کارفرماهای امریکایی رو یکم بردن بالا از این جهت که شونصدتا مدرک سیسکو و مایکروسافت و چی و چی و چی داره که من درک نمی کنم کی رفتن این همه مدرک گرفتن البته خوب کارشون هم خوبه که وقتی خود من خیلی جاها رفتم واسه نتورک ادمین با مدارک مایکروسافت یکی دوتاشون توقع داشتن که مدرک سیسکو هم میخوان و از این جور حرفا.
و این هم بگم که آریزونا واسه کامپیوتر بازا زیاد خوب نیست نمیگم اصلآ ولی زیاد خوب نیست.
Seattle و San Jose بهترن.

شاد باشین.
کیس #: AS1xxx1

ارسال فرمها: 07/19/2012
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ مصاحبه: 08/27/2012
تاریخ دریافت ویزا: 08/29/2012

از 10/17/2012 در آمریکا
پاسخ
سلام.

در مورد استفاده از لایبرهای فری :

بستگی داره به شرکت دیگه.بعضی اوقات شرکت خودش یه سری لایبری در پروژه های قبلی نوشته اماده داره اگه احتیاج داشت از انها استفاده میکنید.اگه نداشتن شما میتونید از لایبریهای فری استفاده کنید ولی بهتره اول هماهنگ کنید بعد.چون احتمال داره تیمی قبل از استفاده از یه لایبری بیاد اون رو انلایز کنه از لحاظ امنیتی و ... بعد اجازه استفاده بدن و ....

پس بهتره قبل از استفاده مدیر پروژه در جریان بزارید.

در کل نترسید اگه لایبری فری نشد شرکت میاد لایبری پولی میخره .و در اختیارتون میزاره یا شاید یه بخش واسه این موارد داشته باشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: IN.USA@2013 ، bayat_r ، mhb161 ، mhsenpc ، msar ، copol ، Daneshjo
(2013-03-10 ساعت 22:10)M0TRIX نوشته:  سلام.
بستگی داره به شرکت دیگه.بعضی اوقات شرکت خودش یه سری لایبری در پروژه های قبلی نوشته اماده داره اگه احتیاج داشت از انها استفاده میکنید.اگه نداشتن شما میتونید از لایبریهای فری استفاده کنید ولی بهتره اول هماهنگ کنید بعد.چون احتمال داره تیمی قبل از استفاده از یه لایبری بیاد اون رو انلایز کنه از لحاظ امنیتی و ... بعد اجازه استفاده بدن و ....
در کل نترسید اگه لایبری فری نشد شرکت میاد لایبری پولی میخره .و در اختیارتون میزاره یا شاید یه بخش واسه این موارد داشته باشن.

ممنون از پاسخ شما.

بله تمام اینهایی که شما گفتید متصوره و منطقی. اما من بیشتر مد نظرم هست که از تجربیات و مشاهدات عینی همکارانی که در آمریکا زندگی کردند بشنوم.
پاسخ
تشکر کنندگان: 2013selectee ، M0TRIX ، IN.USA@2013 ، mhb161 ، msar ، Daneshjo
(2013-03-10 ساعت 09:27)hasti_banoo نوشته:  به هر حال من سعی می کنم ساده و مختصر راهنمایی کنم. لیسانس نرم افزارتون رو به عنوان پیش نیاز می پذیرند. ترجمه و اصل مدرک و ریزنمرات خودتون رو همراه بیارید. ..

ممنونم از لطف شما Smile راستش اختراع رو ثبت نکردیم چون یکی از دوستام این کارو کرد بعد چند وقت پروژش انجام شد ولی با اسم یه نفر دیگه!!!
ولی خوب مدارک ورزشی تا دلتون بخواد دارم Smile
رالی، کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، mhb161 ، msar ، Daneshjo
(2013-03-10 ساعت 22:42)امیر مهاجر نوشته:  
(2013-03-10 ساعت 22:10)M0TRIX نوشته:  سلام.

ممنون از پاسخ شما.

بله تمام اینهایی که شما گفتید متصوره و منطقی. اما من بیشتر مد نظرم هست که از تجربیات و مشاهدات عینی همکارانی که در آمریکا زندگی کردند بشنوم.

من هم مشتاقم تا از دوستانی که تجربه کار عملی دارن بیان توضیح بدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: امیر مهاجر ، mhb161 ، msar ، Daneshjo
اینطور که دوستان میگن وجود هندی ها و پاکستانی ها آدمو نگران میکنه
من لیسانس نرم افزارم اما علاقه مند به شبکه
mcitp و ccna و lpic1 بلدم اما متاسفانه مدرکاشو ندارم، تجربمم خیلی کمه اما امیدوارم به آینده
خوشحال میشم نظر دوستانی که در این زمینه ها در امریکا کار میکنن یا دنبال کار میگردنو بدونم
1/2013AS000071##نفر/ ابوظبی یکضرب May W1/ ساکن هیوستون از July
پاسخ
تشکر کنندگان: mhb161 ، msar ، Daneshjo
(2013-03-11 ساعت 00:13)behnam88 نوشته:  اینطور که دوستان میگن وجود هندی ها و پاکستانی ها آدمو نگران میکنه
mcitp و ccna و lpic1 بلدم اما متاسفانه مدرکاشو ندارم، تجربمم خیلی کمه اما امیدوارم به آینده
خوشحال میشم نظر دوستانی که در این زمینه ها در آمریکا کار میکنن یا دنبال کار میگردنو بدونم

تجربه مهمترین شرطه دوست عزیز. مدرک رو اگر تجربه واقعی و مفید داشته باشید با دو ماه درس خوندن میشه گرفت. یادتون باشه ما یک مدرک داریم مثل لیسانس و .. ، یک certificate . داشتن مدرک لیسانس تقریبا در اکثر جاها به عنوان پیش نیاز استخدام لازمه، اما certificate معمولا لازم نیست و امتیاز مثبت محسوب میشه. دیگه اینکه داشتن این certificate ها کمک می کنه که حقوقتون افزایش محسوسی داشته باشه. برای همینه که خیلی افراد مجرب در شبکه دنبال گرفتن این certificate ها هستند. شما فیلدهای خیلی خوبی رو انتخاب کردید که بسیار اینجا روی بورس هست. سرورهای مایکروسافت ( و به تبع، کلاینتهای اون) + network equipment های سیسکو که باز هم بسیار محبوب و پر رونق هست. ترکیب اینها از شما یک network admin یا system admin قوی می سازه که بازار کار براتون بسیار مساعد خواهد بود.

اما نکته اینکه اگر مثلا ccna اصل رو داشته باشید ( نه مدارکی که بعضی آموزشکاههای ایران به اسم اصل به دست خلق میدن )، نشون میده و ثابت می کنه که واجد شرایط در اون حد هستید. همینطور برای mcitp . اما اگر نباشه پروسه گزینش شما پیچیده تر میشه چون باید بیشتر روی تعیین صلاحیت فنی شما وقت بگذران و از فیـلترهای بیشتری بگذرید.

البته داشتن certificate ها به معنای ایتخدام راحت نیست. مثلا اگه ادعا کنید که ccna دارید، بعد از استعلام مدرک مثلا ازتون می خوان یک inter-vlan network رو با چند تا سوییچ و روتر به هم ببندید، config کنید و بعد یک اشکال توش در میارن و ازتون می خوان troubleshooting کنید که برای نمونه، چرا وقتی stp فعاله، از فلان سوییچ به فلان pc نمیشه ping کرد و ..

از این مسائل زیاده. یا مثلا ازتون می خوان چند تا permission رو اختصاص بدید و چند تا network connection رو از طریق بررسی Active Directory عیب یابی کنید. یا می خوان در محیطی مثل vmware یک print server راه بیاندازید و ..

اینها سوالات معمول و پایه ای است که معمولا خواهند پرسید. تعدادی از سوالات شاید محدود به دانشی که از مدرک ccna یا mcitp یا .. به دست آوردید باشه، بعضی ها هم تست مهارت و سرعت عمل شماست.
پاسخ
(2013-03-11 ساعت 09:25)hasti_banoo نوشته:  
(2013-03-11 ساعت 00:13)behnam88 نوشته:  اینطور که دوستان میگن وجود هندی ها و پاکستانی ها آدمو نگران میکنه
خوشحال میشم نظر دوستانی که در این زمینه ها در آمریکا کار میکنن یا دنبال کار میگردنو بدونم

تجربه مهمترین شرطه دوست عزیز. مدرک رو اگر تجربه واقعی و مفید داشته باشید با دو ماه درس خوندن میشه گرفت. یادتون باشه ما یک مدرک داریم مثل لیسانس و .. ، یک certificate . داشتن مدرک لیسانس تقریبا در اکثر جاها به عنوان پیش نیاز استخدام لازمه، اما certificate معمولا لازم نیست و امتیاز مثبت محسوب میشه. دیگه اینکه داشتن این certificate ها کمک می کنه که حقوقتون افزایش محسوسی داشته باشه. برای همینه که خیلی افراد مجرب در شبکه دنبال گرفتن این certificate ها هستند. شما فیلدهای خیلی خوبی رو انتخاب کردید که بسیار اینجا روی بورس هست. سرورهای مایکروسافت ( و به تبع، کلاینتهای اون) + network equipment های سیسکو که باز هم بسیار محبوب و پر رونق هست. ترکیب اینها از شما یک network admin یا system admin قوی می سازه که بازار کار براتون بسیار مساعد خواهد بود.

اما نکته اینکه اگر مثلا ccna اصل رو داشته باشید ( نه مدارکی که بعضی آموزشکاههای ایران به اسم اصل به دست خلق میدن )، نشون میده و ثابت می کنه که واجد شرایط در اون حد هستید. همینطور برای mcitp . اما اگر نباشه پروسه گزینش شما پیچیده تر میشه چون باید بیشتر روی تعیین صلاحیت فنی شما وقت بگذران و از فیـلترهای بیشتری بگذرید.

البته داشتن certificate ها به معنای ایتخدام راحت نیست. مثلا اگه ادعا کنید که ccna دارید، بعد از استعلام مدرک مثلا ازتون می خوان یک inter-vlan network رو با چند تا سوییچ و روتر به هم ببندید، config کنید و بعد یک اشکال توش در میارن و ازتون می خوان troubleshooting کنید که برای نمونه، چرا وقتی stp فعاله، از فلان سوییچ به فلان pc نمیشه ping کرد و ..

از این مسائل زیاده. یا مثلا ازتون می خوان چند تا permission رو اختصاص بدید و چند تا network connection رو از طریق بررسی Active Directory عیب یابی کنید. یا می خوان در محیطی مثل vmware یک print server راه بیاندازید و ..

اینها سوالات معمول و پایه ای است که معمولا خواهند پرسید. تعدادی از سوالات شاید محدود به دانشی که از مدرک ccna یا mcitp یا .. به دست آوردید باشه، بعضی ها هم تست مهارت و سرعت عمل شماست.

مرسی از این توضیحات خوب و مفید،
چند تا سوال دیگه
- لیسانس ایرانو قبول دارن یا باید دوباره اونجا از کالج بخونم یا برای master اقدام کنم؟
- یه سری کالج هست که مثلا ccna در قالب 4 ترم درس میدن و آخرشم مدرک، اگر بتونم grant بگیرم این خوبه؟ یا اینکه خودم اینجا بخونم اومدم از طریق vue امتحان بدم؟
- امکان این است که اولش با توجه به تجربه کمم به عنوان Network Assistant یا Network Technician یا حتی با دوره Internship شروع کنم؟ نظرتون درباره این سایت چیه؟ هر وقت craigslist چک میکنم آگهیش هست
بازم ممنونم از راهنماییتون.
1/2013AS000071##نفر/ ابوظبی یکضرب May W1/ ساکن هیوستون از July
پاسخ
تشکر کنندگان: bayat_r ، mhb161 ، Lecturer ، msar ، Daneshjo
(2013-03-11 ساعت 15:46)behnam88 نوشته:  لیسانس ایرانو قبول دارن یا باید دوباره اونجا از کالج بخونم یا برای master اقدام کنم؟
- یه سری کالج هست که مثلا ccna در قالب 4 ترم درس میدن و آخرشم مدرک، اگر بتونم grant بگیرم این خوبه؟ یا اینکه خودم اینجا بخونم اومدم از طریق vue امتحان بدم؟
- امکان این است که اولش با توجه به تجربه کمم به عنوان Network Assistant یا Network Technician یا حتی با دوره Internship شروع کنم؟ نظرتون درباره این سایت چیه؟ هر وقت craigslist چک میکنم آگهیش هست
بازم ممنونم از راهنماییتون.

- بله لیسانس ایران رو قبول دارند. مدرک و ریزنمرات شما رو می خوان و ارزیابی می کنن. پس هم اصل و هم ترجمه اش رو داشته باشید.

- توصیه من به شما اینه که اگر می تونید در آمریکا کالج برید. اینجا برخی کالجهای معتبر ، شعبه Cisco Academy هستند و شما تمام دروس و امتحانات و .. رو تحت نظارت مستقیم سیسکو خواهید داشت. مطالب درسی به صورت آنلاین ارائه میشه و استاد در کلاس تدریس می کنه ولی lab ، صد در صد در کالج هست. امتحانات پایان ترم و quiz ها هم همه آنلاین و و توسط خود سیسکو برگزار میشه. شما می تونید در ایران هم کلاس برید و تا می تونید تجربه کسب کنید. چه با packet tracer و چه عملی اگر جایی در دسترس دارید.

- امکانش هست ولی بستگی به تجربه شما داره. باید واقعا به مطالب مسلط باشید. internship هم هست. کالجهای معتبر در صورتی که دانشجوی خوبی باشید و نمرات خوبی بگیرید مراکزی دارن که شما رو به شرکتها برای internship معرفی می کنند.

- از این سایتها فروان هست. عمدتا شرکتهای کاریابی هستند که اینجا مثل قارچ سبز میشن هر روز. نمیشه به همه اعتماد کرد. هستند شرکتهایی که ازتون پول می گیرن، یک آموزش کوتاه مدت بهتون میدن و بعد میذارن سر یه کاری. از حقوقتون ماه به ماه به عنوان پورسانت شرکت کم میشه تا مدتی مشخص. بعضی ها هم بدون شهریه اولیه این کار رو انجام میدن. من هیچوقت باهاشون برخورد نداشتم. بهتره برای هر شرکتی حتما سرچ کنید و review هایی که مردم در اینترنت می نویسن رو بخونید. کلاهبردار بسیار زیاده.
پاسخ
(2013-03-12 ساعت 06:36)hasti_banoo نوشته:  - بله لیسانس ایران رو قبول دارند. مدرک و ریزنمرات شما رو می خوان و ارزیابی می کنن. پس هم اصل و هم ترجمه اش رو داشته باشید.

- توصیه من به شما اینه که اگر می تونید در آمریکا کالج برید. اینجا برخی کالجهای معتبر ، شعبه Cisco Academy هستند و شما تمام دروس و امتحانات و .. رو تحت نظارت مستقیم سیسکو خواهید داشت. مطالب درسی به صورت آنلاین ارائه میشه و استاد در کلاس تدریس می کنه ولی lab ، صد در صد در کالج هست. امتحانات پایان ترم و quiz ها هم همه آنلاین و و توسط خود سیسکو برگزار میشه. شما می تونید در ایران هم کلاس برید و تا می تونید تجربه کسب کنید. چه با packet tracer و چه عملی اگر جایی در دسترس دارید.
یعنی اینکه وارد کالج میشی و هم مدرک کالج میگیری و هم مدارک سیسکو؟
یعنی یک چیزی مثل دانشگاه علمی کاربردی خودمون ؟برای این کالج ها از فسفا هم میشه استفاده کرد؟
در مورد ماکروسافت چی ؟ آیا کالجی میشناسید؟
مرسی
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، امیر مهاجر ، rouzbehdarvishi ، iman63ir ، mhb161 ، we are one ، msar ، Daneshjo
(2013-03-12 ساعت 10:24)IN.USA@2013 نوشته:  یعنی اینکه وارد کالج میشی و هم مدرک کالج میگیری و هم مدارک سیسکو؟
یعنی یک چیزی مثل دانشگاه علمی کاربردی خودمون ؟برای این کالج ها از فسفا هم میشه استفاده کرد؟
در مورد ماکروسافت چی ؟ آیا کالجی میشناسید؟
مرسی

سیسکو آکادمی بحث جدایی داره. مایکروسافت این مدل روش آموزشی اختصاصی نداره ولی میشه courseهاشو در کالج برداشت. یعنی دوره Microsoft Server 2008 Administrator مثلا هست که حدود دو ترم هست ولی خوب با استانداردهای مایکروسافت تدریس میشه. دوره های سیسکو آکادمی مستقیما از طرف خود سیسکو برگزار میشه ولی با واسطه کالج های معتبر. CCNP،CCNA و شاخ های تکمیلی CCNA مثل voice و security رو بعضی کالجها ارائه میدن. بهترین کار اینه که به سایت سیسکو آکادمی مراجعه کنید و لیست نمایندگی هاشو ببینید کجاست. همه جا نداره اما تو منطقه سیلیکون ولی بیشتر هست چون خونه سیسکو اینجاست.

شما این دوره ها رو که بردارید، امتحانش آنلاین هست ولی تو کالج امتحان میدید. مثل امتحانهای اصلی سیسکو به جای test center شما تو کالج هستید. هر درس هر دوره هم در یک نیم ترم اجرا میشه که پایان این ترم امتحان مربوطه رو خواهید داد. مثلا ccna چهار نیم ترم هست که چهار امتحان هم داره. بعدش هم گواهینامه پایان دوره رو می تونید هم از کالج و هم سیسکو بگیرید که البته ربطی به آزمون اصلی سیسکو نداره. اون آزمون جداست که هر وقت احساس آمادگی کردید می گیرید.

کالج های تحت پوشش سیسکو دوره های شبکه هم دارند که مدرک داده میشه. یعنی یه سری دروس پیش نیاز همه مرتبط با شبکه رو می گذرونید به علاوه CCNA ، بعد مدرک رسمی کالج رو میگیرید. چیزی مثل فوق دیپلم.

در مورد فسفا اطلاعی ندارم شاید بشه برای اون دوره فوق دیپلم گرفت، ولی برای certificate ها فکر نکنم. البته می دونم که اگر مشکل پرداخت شهریه داشته باشید کالج کمک می کنه برای قسط بندی و .. ولی اینکه به چه صورت هست اطلاع ندارم. میشه به یکی از این کالجها ایمیل بزنید و سوال کنید. نکته خوب اینه که تمام این course هایی که برمیدارید دروس رسمی هستند و واحد درسی محسوب میشه مثل همه درسهای دیگه. شهریه اش هم مثل همه درسها و دوره های دیگه اگر بیش از یک سال مقیم یک ایالت باشید، کم میشه. برای هر واحد در کالیفرنیا فعلا حدود 42 دلار هست. اگر هم in-state نباشید سه چهار برابر میشه.

فقط باید دقیق بررسی کنید که حتما کالج در خود سایت سیسکو مورد تایید باشه وگرنه از این کلاسهای فراوان هست در اکثر کالجها ، ولی خیلی ها ربطی به سیسکو آکادمی نداره.
پاسخ
خوب من یکی از این کالجها رو پیدا کردم و بهشون ایمیل زدم که براتون میگذارم : البته من این کالج رو از سایت MICROSOFT ACADEMY یافتم یعنی خود ماکروسافت تو سایتشون رفرنس داده بود.

Hello,

I am coming to Houston next June. I want to register in Microsoft IT academy in your college.
So will this courses get me a valid college degree? can i use FASFA aid for this program?

Best Regards,
و جواب اونها
I am sorry to disappoint you on several counts. Our department teaches IT course for continuing Education which is for non-credit. We issue certificates of completion for each course that is completed but these do not apply for a degree in IT. Additionally, there is no FAFSA aid for these programs.
The purpose of Continuing Education is to upgrade student's skill's in programming. The typical student is a professional who has other programming skills and wishes to acquire additional skills.

خوب همونطور که گفته نه مدرک میدن نه FASFA و فقط یک دوره آموزشی هستش و فکر میکنم بدرد من نمیخوره! و یک چیز دیگه منظور از non-credit چیه؟
راهی که خدا برای تو در نظر گرفته است را باید بپیمایی !! حق انتخابی نیست!
پاسخ
تشکر کنندگان: behnam88 ، mhb161 ، msar ، Daneshjo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان