کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: کدامیک از راهای مهاجرت را بیشتر می پسندید
پنا.هند.گی
1.47%
1 1.47%
سرمایه گذاری و بیزینس
11.76%
8 11.76%
لاتاری
41.18%
28 41.18%
مهاجرت تخصص
45.59%
31 45.59%
مجموع 68 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کدامیک از راههای مهاجرت را بیشتر می پسندید
(2010-12-15 ساعت 20:23)soshiant نوشته:  (((((سلام دوست عزیز من همه این حرفها را زدم تا کسانی که جونشون در خطر نیست و راست راست دارن راه میرن و ....... به فکر پناهندگی نیفتند و بی خودی هم خودشون هم خانودشون را دچار مشکل نکنند و اینده خودشون را از بین نبرند چند وقت پیش مطلبی می خوندم که 86% کسانی که به ترکیه می روند در نهایت درخواستشان رد می شوند که اگر یک جستجوی کوچک کنید در اینترنت می توانید ان را پیدا کنید یا چند وقت پیش 25 نفر از ایرانیان که دریونان می خواستند دیپورتشان کنند لبهای خودشان را دوختند که می توانید ان را هم در اینترنت و یوتیوب فیلمهایش را ببینید من نمی دانم تحصیلات شما چقدر است اما امیدوارم فوق دیپلم داشته باشید لطف کنید پست 11 همین تاپیک را بخوانید خیلی راحت می توانید برای کانادا اقدام نمایید اگر باز هم راهنمایی خواستید من در خدمتم )))))
--------------------------------------------------------------------------------

اره این خیلی خوبه اما از این جهت میگم تنها راهم اینه که پناهنده بشم چون سربازی نرفتم . یعنی فراری به حساب میام . مدرکمم دیپلم هست اما مدارکم همه دست دانشگاه و تا وقتی سربازی نرم مدارک تحویلم نمیدن . موندم چیکار کنم . کسی هم که سربازی نره تو ایران هویتی نداره . پس چه فرقی داره ایران باشم و بی هویت باشم یا جائی که حداقل از نظر ازادی و امنیت امکانش هست که بهتر از ایران باشه ! اگه شانس بیارم و پناهندگی بدن , که با این وضعی که من دیدم شانسم 1 در 1000 هست . دیگه نمیدونم چه راهی هست .... یکی 2تا سوال دیگه هم که ذهنمو مشغول کرده اینه که اگر کسی رو که توی اروپا زندگی میکنه بشناسم و بخواد کمکی کنه از چه راه هائی میتونه ؟؟ و اینکه کسی که اقامت اروپا داره بخواد بیاد ایران (زن) و با یک نفر که پاس نداره (سربازی نرفته) بخواد ازدواج کنه میتونه با پاس خودش اون شخص رو ببره ؟ البته فکر نکنم جای این سوالها اینجا باشه ولی هر چی گشتم که ببینم جائی واسه سوالات متفرقه و راهنمائی باشه نبود . ممنون میشم کمک کنید
دوست عزیز سلام
الان داشتم خبر «غرق شدن قایق حامل پناهجویان ایرانی در آب‌های استرالیا» را می خواندم . 27 نفر انسان بی گناه و تعدادی زن و بچه های 3 تا 4 ساله در آبهای خروشان اقیانوس به صخره های تیز جزایر کریسمس خورده اند و با کمال تاسف جان خود را از دست داده اند . کاملا اعصابم به هم ریخته است . بله من هم قبول دارم انسان باید کشور محل زندگی خود را خودش انتخاب کند . اما به چه بهایی ؟؟!! به بهای تکه و پاره شدن در آبهای اقیانوس !!! مگر انجام خدمت سربازی چقدر مشکل است که شما حاضرید برای انجام ندادن آن خودتان را به این همه دردسر بیندازید ؟ مگر این طرف چه خبر است ؟؟ اینجا هم فکر نکنید زندگی خیلی راحت است .... دوست عزیز با عرض پوزش از اینکه کمی بی پرده صحبت کردم ، به عنوان یک هموطن که به جای 24 ماه ، 28 ماه در شرایط جنگی و در گلوله باران و توپ و تفنگ خدمت سربازی ام را انجام دادم از شما خواهش می کنم واقع بین باشید و خود را بی دلیل به مخاطره و سرگردانی نیندازید.
موفق باشید

[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
تشکر کنندگان: soshiant ، ParsTrader ، Iman-gta ، User ، Linspire ، arash1986 ، یه مهاجر ، amir2640 ، SEPIDEHHHH ، dd7472003
((((دوست عزیز سلام
الان داشتم خبر «غرق شدن قایق حامل پناهجویان ایرانی در آب‌های استرالیا» را می خواندم . 27 نفر انسان بی گناه و تعدادی زن و بچه های 3 تا 4 ساله در آبهای خروشان اقیانوس به صخره های تیز جزایر کریسمس خورده اند و با کمال تاسف جان خود را از دست داده اند . کاملا اعصابم به هم ریخته است . بله من هم قبول دارم انسان باید کشور محل زندگی خود را خودش انتخاب کند . اما به چه بهایی ؟؟!! به بهای تکه و پاره شدن در آبهای اقیانوس !!! مگر انجام خدمت سربازی چقدر مشکل است که شما حاضرید برای انجام ندادن آن خودتان را به این همه دردسر بیندازید ؟ مگر این طرف چه خبر است ؟؟ اینجا هم فکر نکنید زندگی خیلی راحت است .... دوست عزیز با عرض پوزش از اینکه کمی بی پرده صحبت کردم ، به عنوان یک هموطن که به جای 24 ماه ، 28 ماه در شرایط جنگی و در گلوله باران و توپ و تفنگ خدمت سربازی ام را انجام دادم از شما خواهش می کنم واقع بین باشید و خود را بی دلیل به مخاطره و سرگردانی نیندازید.
موفق باشید))))
-------------------------------------

دوست من تمامی حرفهای شما درسته ولی اینقدر اینجا فشار بهم اومده که حاضرم جونمم تو این راه از دست بدم اما اینجا نباشم . واقعا از این اتفاق سرخورده شدم اما زنده باد کسانی که برای ازادی و امنیت نسلشون فرار رو به قرار ترجیح میدن . به قول یکی از دوستان که میگفت باید جای این سوال که کدامیک از راه های مهاجرت را میپسندید میگفتن از کدامین راه میخواید فرار کنید : از راه تحصیل - از راه سرمایه گذاری - از راه مهارت یا از راه پناهندگی ! همه ی ایناهائی که به هر نحوی میرن فراری هستند . همشون هم میدونن اونجائی که میرن حلوا نمیدن . اما انسانیت میدن به ماهائی که از نظر من انسانیت درمون مرده . هر چه بیشتر توی این ایران باشیم بیشتر مثل خودشون میشیم ! من به قیمت جونم میخوام برم از اینجا . سربازی مثل سر خم کردن برای هیتلره ! برادر , حال و روز خیلی از جوونهای دل مرده ی ایران اینجوریه . یک بار زندگی میکنیم ....
تشکر کنندگان: ParsTrader ، gadfly ، Iman-gta ، SadMan ، SEPIDEHHHH
(2010-12-16 ساعت 06:45)soshiant نوشته:  ((((دوست عزیز سلام
موفق باشید))))
-------------------------------------

دوست من تمامی حرفهای شما درسته ولی اینقدر اینجا فشار بهم اومده که حاضرم جونمم تو این راه از دست بدم اما اینجا نباشم . واقعا از این اتفاق سرخورده شدم اما زنده باد کسانی که برای ازادی و امنیت نسلشون فرار رو به قرار ترجیح میدن . به قول یکی از دوستان که میگفت باید جای این سوال که کدامیک از راه های مهاجرت را میپسندید میگفتن از کدامین راه میخواید فرار کنید : از راه تحصیل - از راه سرمایه گذاری - از راه مهارت یا از راه پناهندگی ! همه ی ایناهائی که به هر نحوی میرن فراری هستند . همشون هم میدونن اونجائی که میرن حلوا نمیدن . اما انسانیت میدن به ماهائی که از نظر من انسانیت درمون مرده . هر چه بیشتر توی این ایران باشیم بیشتر مثل خودشون میشیم ! من به قیمت جونم میخوام برم از اینجا . سربازی مثل سر خم کردن برای هیتلره ! برادر , حال و روز خیلی از جوونهای دل مرده ی ایران اینجوریه . یک بار زندگی میکنیم ....

سلام
دوست عزیز معذرت می خوام اما شما که اینجا توان رفتن به سربازی را ندارید مطمئن باشید انجا هم به موفقیتی دست پیدا نخواهید کرد فکر می کنید در اردوگاه پناهجویان در استرالیا و .... چگونه خواهد بود اگر مرد هستید چند ماه سختی سربازی در مرحله اموزشی را پشت سر بگذارید بعد هر جا خواستید اما اگر حال سختی کشیدن ندارید همینجا توی خونتون انقدر بمونید تا به علت سن بالا معافتون کنند مثل متولدین قبل از سال 54
هر چند نطر من این است اول برای فوق دیپلم اقدام کنید حتی غایب هم باشید اگر قبول شوید اجازه ادامه تحصیل به شما می دهند بعد دوران سربازی را راحتتر می گذارنید ما هم تو همین کشور زندگی می کنند حال جونهای ایرانی می دونیم چیه بی خودی دنبال بهانه نباشید
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: Iman-gta ، User ، Linspire ، arash1986 ، Behdad Peimani ، mahdi1
((((سلام
دوست عزیز معذرت می خوام اما شما که اینجا توان رفتن به سربازی را ندارید مطمئن باشید انجا هم به موفقیتی دست پیدا نخواهید کرد فکر می کنید در اردوگاه پناهجویان در استرالیا و .... چگونه خواهد بود اگر مرد هستید چند ماه سختی سربازی در مرحله اموزشی را پشت سر بگذارید بعد هر جا خواستید اما اگر حال سختی کشیدن ندارید همینجا توی خونتون انقدر بمونید تا به علت سن بالا معافتون کنند مثل متولدین قبل از سال 54
هر چند نطر من این است اول برای فوق دیپلم اقدام کنید حتی غایب هم باشید اگر قبول شوید اجازه ادامه تحصیل به شما می دهند بعد دوران سربازی را راحتتر می گذارنید ما هم تو همین کشور زندگی می کنند حال جونهای ایرانی می دونیم چیه بی خودی دنبال بهانه نباشید)))))
-----------------------------------

دوست عزیز کاملا به اینکه حرفهائی رو که میزنید برای صلاح من هست واقفم اما مردونگیه منو با سربازی زیر سوال نبرید . اگر مردونگی به سر خم کردنه خیلیهائی که حتی حاضر نیستید سلامشونم کنید مرد هستند ! ممنون بخاطر اینکه مردونگی رو توی سربازی خلاصه کردید !
اینکه میگید میتونم ادامه تحصیل بدم درسته ؟ اخه من 4 ترم دانشگاه رفتم بعد اخراج شدم . به خاطر اینکه زمانی که درس میخوندم مشمول شده بودم باید نامه ی نظام وظیفه رو میدادم دانشگاه . اونا هم مدارکم رو گفتن باید نگه دارن :-؟؟ . یعنی اگر کنکور بدم و قبول شم میتونم ثبت نام کنم و ادامه بدم ؟ اینم بگم که من 2 ماه اموزشی سربازی رو رفتم و بعدش دیگه نرفتم ! اگر بتونید توی این مورد کمکی کنید واقعا ممنون میشم
تشکر کنندگان: ParsTrader ، Iman-gta
(2010-12-16 ساعت 16:54)soshiant نوشته:  ((((سلام
هر چند نطر من این است اول برای فوق دیپلم اقدام کنید حتی غایب هم باشید اگر قبول شوید اجازه ادامه تحصیل به شما می دهند بعد دوران سربازی را راحتتر می گذارنید ما هم تو همین کشور زندگی می کنند حال جونهای ایرانی می دونیم چیه بی خودی دنبال بهانه نباشید)))))
-----------------------------------

دوست عزیز کاملا به اینکه حرفهائی رو که میزنید برای صلاح من هست واقفم اما مردونگیه منو با سربازی زیر سوال نبرید . اگر مردونگی به سر خم کردنه خیلیهائی که حتی حاضر نیستید سلامشونم کنید مرد هستند ! ممنون بخاطر اینکه مردونگی رو توی سربازی خلاصه کردید !
اینکه میگید میتونم ادامه تحصیل بدم درسته ؟ اخه من 4 ترم دانشگاه رفتم بعد اخراج شدم . به خاطر اینکه زمانی که درس میخوندم مشمول شده بودم باید نامه ی نظام وظیفه رو میدادم دانشگاه . اونا هم مدارکم رو گفتن باید نگه دارن :-؟؟ . یعنی اگر کنکور بدم و قبول شم میتونم ثبت نام کنم و ادامه بدم ؟ اینم بگم که من 2 ماه اموزشی سربازی رو رفتم و بعدش دیگه نرفتم ! اگر بتونید توی این مورد کمکی کنید واقعا ممنون میشم

بگذارید راجع به مردانگی و اثبات یا عدم اثبات آن صحبت نکنیمBig Grinچون موضوع شاید الان اصلا اون نباشه ! چون طبق قوانین مهاجرسرا صحبت در مورد پناهندگی ممنوع می باشد ، خیلی خلاصه عرض می کنم در حال حاضر شرایط برای دریافت آن خیلی مشکلتر شده و راهی اصولی و منطقی برای مهاجرت نیست جز در موارد خیلی خاص !! پس بهترین راهی که من به شما پیشنهاد می کنم سرمایه گذاری دو ساله برای اتمام خدمت سربازی و دریافت حداقل مدرک فوق دیپلمتان ، با توجه به اینکه فرموده اید 4 ترم دانشگاه تحصیل کرده اید ، و بعد اقدام برای مهاجرت قانونی می باشد . این راه منطقی ترین و کم هزینه ترین راه (چه هزینه های مالی و چه معنوی ) برای شما می باشد . زیاد با نظر شما که سربازی سر خم کردن جلوی...... است موافق نیستم ! هر چند که در ارتش هیتلری هم سربازان آزاده بسیاری وجود داشتند که داستانهای آزادگی آنها در تمام دنیا وجود دارد .
به امید روزی که همه آزاده و آزادیخواه باشیم .

[font=Tahoma]باران باش و ببار و نپرس کاسه های خالی از آن کیست . [/font][font=Tahoma] کوروش کبیر[/font]
تشکر کنندگان: ParsTrader ، soshiant ، Iman-gta ، User ، Linspire ، یه مهاجر ، amir2640
الان مشکل اکثریت مردم چگونگی رفتن نیست بلکه فقط رفتن مهمه بهتر بحث رو بندازیم رو یه موضوعی که بتونه کمک کنه تا راحت تر دوستان بتونن از ایران برن تا کسی به فکر مهاجرت غیر قانونی نباشد
تشکر کنندگان: ParsTrader ، soshiant ، Iman-gta
با سلام
البته بنده از گفتن اگر مرد هستید بیشتر به معنی داشتن اراده محکم و قوی بود
اما راجع به شما چند نکته بگم
1- اگر 72 واحد پاس کرده اید به شما فوق دیپلم می دهند
2- با توجه به اینکه شما سربازی رفتید و ول کردید شما سرباز فراری به حساب مایید
پس نمی تونید در دانشگاه ادامه تحصیل بدید حتما باید اول سربازی را تمام کنید بعد
به نظر من بهتره که 2 سال سربازی خود را تمام کنید بعد می تونید به فکر مهاجرت باشید و گرنه اگر به فکر قاچاقی رفتن و ... هستید بدونید اینده تون تیره و تاره
اینو دوستانه گفتم
آن مایه ز دنیا که خوری یا پوشی
معذوری اگر در طلبش میکوشی
باقی همه رایگان نیرزد هشدار
تا عمر گرانبها بدان نفروشی
تشکر کنندگان: gadfly ، OverLord ، mohammad.maleki ، soshiant ، Iman-gta ، User ، Linspire ، amir2640 ، Behdad Peimani
شما فقط بريد تو سايت ايرانيان انگلستان و ببينيد كه نظر افرادي كه اونجا هستند در مورد كشور هايي كه توش دارن زندگي ميكنن (كه اكثرا هم اروپايي هستند) چيه؟
اكثر اون افراد پناهنده هستن و نظرشون ميتونه نظر شما هم بعد از پناهنده شدن در يكي از اون كشور هاي باشه.
واقعا وقتي كه نظرات و نوشته هايشون رو آدم ميخونه دلش درد ميگيره و اصلا نگرشتون نسبت به اون كشور ها عوض ميشه در حالي كه واقعيت برخلاف اينه.
بهتره خودتون بريد ببينيد تا اينكه براتون توضيح بدم.

در كل من پناهندگي رو پيشنهاد نميكنم و اين رو به افرادي توصيه ميكنم كه واقعا مهمترين چيزي كه دارن يعني جونشون در خطر باشه و ديگه هيچ راه چاره اي نداشته باشن. در ضمن شما فكر اساسي ترين مرحله اين داستان رو نكرديد و اون زماني هست كه شما درخواست پناهندگي ميدهيد. شانس پذيرفته شدن درخواست پناهندگي براي افرادي كه جونشون در خطر هست و اين مسئله رو به اون كشور با ارائه مدارك و شواهد ثابت كردن هم كمتر از 10 درصد هست.

در حال حاضر بيشتر كشور ها بخصوص كشور هاي اروپايي حتي دارن افرادي رو كه اونا رو پناهنده كردن رو هم اخراج ميكنن و كشور مثل سوئد در حال حاضر ميگه كه "ما پناهنده لازم نداريم ، اگز تخصص داريد به كشور ما خوش آمديد".
خوب فكر خودتون رو بكنيد كه كدوم بهتره.
سربازي كه آدم رو نميكشه دوست من.
تشکر کنندگان: gadfly ، ParsTrader ، soshiant ، Iman-gta ، User ، mohammad.maleki ، kianoush ، یه مهاجر ، mohsen2008 ، amir2640
لاتری خیلی بهتره چون امنیت بیشتری داره نصبت به پ ن ا هند گی اما مدت زمانی که باید در انتظار قبول شدن باشید و بعد مصاحبه خیلی طولانیتر میشه و شانس قبولی تو لاتری هم کمه.
I have a dream
حالا!!!
تشکر کنندگان: soshiant ، mohammad.maleki
لاتری چجور راهی هست ؟ فرقش با پناهندگی چیه ؟
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
ببين دوست من. لاتاري با پناهندگي زمين تا آسمون فرق داره.
البته لاتاري گرين كارت فقط براي آمريكاست و گرفتن پناهندگي از آمريكا خيلي سخت تر از بقيه كشور هاست.
شما اگه بخوايد از طريق لاتاري براي گرفتن اقامت آمريكا اقدام كنيد بايد در گرين كارت لاتاري اين كشور كه هرساله در ماه اكتبر آغاز و بمدت يكماه ادامه ميابد شركت كنيد و در صورت برنده شدن شما ميتوانيد پس از گرفتن ويزا از سفارت آمريكا در يكي از كشور هايي كه سفارت اين كشور رو دارن (ايران كه نداره و نزديكترين سفارت ها به ايران سفارت هاي ابوظبي و آنكارا هستند) ، براي رفتن به آمريكا آماده بشيد و با بردن مبلغي كه به شرايط شما بستگي دارد اونجا زندگيتون رو آغاز كنيد.
براي مطالعه بيشتر مراجعه شود به لاتاری از آغاز تا پایان .
تشکر کنندگان: ParsTrader ، gadfly ، User ، mohammad.maleki ، hasti_banoo ، soshiant ، mohsen2008 ، amir2640
يكي دو هفته پيش تعداي از هزاران نفر متقاضي پناهندگي از يونان ويزا گرفتند! اين خبر باعث خوشحالي آنان و عده بسياري در دنيا شد! آنها لب هاي خود را دوخته بودند و تعدادي نيز اعتصاب غذا كرده بودند. (يعني معادل با زنـ.ـدانـ.ـي شدن همراه با اعمال شاقه كه عده اي به بهانه ترس از آن فرار مي كنند.)
البته منظورم از تعدادي يعني زير 40 نفر از بين هزاران نفر متقاضي كه در شرايط بسيار بحراني و رقت آور در حال گذران عمر خود هستند و آينده و گذشته خود را رسما تباه كرده اند.
اميدوارم كساني كه به فكر اين راه ها هستند با ديدن و شنيدن اين گونه خبرها روشن بينانه تصميم گيري كنند.
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، laili ، gadfly ، ParsTrader ، kianoush ، OverLord ، Hossein81 ، admin ، arash1986 ، یه مهاجر
مطمعنا لذتی که در برنده شدن لاتاری است در هیچ چیز دیگری نیست .
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک..Cool
تشکر کنندگان: OverLord
راستش من هم از اول خیلی مشتاق این بودم که از طریق راه های قانونی و با استفاده از تخصصم برای مهاجرت اقدام کنم.اما وقتی شرایط حال حاضر رو در ایران و کشورهای دیگه میبینم به خودم اجازه تعلل و صبرو نمی دم.یکی از نزدیک ترین آشنایان من که رتبه ی 4 ارشدو آورده بود و توی دانشگاه شریف هم درس میخوند،از طریق دانشگاه های خواهرخوانده(نمیدونم میدونین چیه یا نه؟) برای آمریکا اقدام کرده بود،تازه اون ور هم قبولش کرده بودن ولی 24 ساعت قبل از خروج از ایران وزارت امور خارجه ارتباط دانشگاه شریف رو با دانشگاه تورنتو(همون دانشگاه خواهرخوانده) قطع کرد!!! حالا اگه یکی بشینه واقعا شرایطو از هر نظر ارزیابی کنه میبینه که رفتن به هر طریقی حتی از راه پناهندگی هم میصرفه.چه بسا تا چند ساله دیگه ما ایرانیا نتونیم حتی به کشورهای شرقی مهاجرت کنیم،چه برسه به کشورهای تاپ و درجه 1.دوست عزیز GADFLY من با خیلی از افرادی که پناهنده شدن ارتباط داشتم،حقیقتش همشون از شرایط خودشون کاملا راضی نبودن ولی همون شرایط سختو به بودن توی ایران ترجیح میدادن.پس بهتره بین بد و بدتر،بد رو انتخاب کنیم.
تشکر کنندگان: soshiant
(2011-01-07 ساعت 00:50)Just USA نوشته:  راستش من هم از اول خیلی مشتاق این بودم که از طریق راه های قانونی و با استفاده از تخصصم برای مهاجرت اقدام کنم.اما وقتی شرایط حال حاضر رو در ایران و کشورهای دیگه میبینم به خودم اجازه تعلل و صبرو نمی دم.یکی از نزدیک ترین آشنایان من که رتبه ی 4 ارشدو آورده بود و توی دانشگاه شریف هم درس میخوند،از طریق دانشگاه های خواهرخوانده(نمیدونم میدونین چیه یا نه؟) برای آمریکا اقدام کرده بود،تازه اون ور هم قبولش کرده بودن ولی 24 ساعت قبل از خروج از ایران وزارت امور خارجه ارتباط دانشگاه شریف رو با دانشگاه تورنتو(همون دانشگاه خواهرخوانده) قطع کرد!!! حالا اگه یکی بشینه واقعا شرایطو از هر نظر ارزیابی کنه میبینه که رفتن به هر طریقی حتی از راه پناهندگی هم میصرفه.چه بسا تا چند ساله دیگه ما ایرانیا نتونیم حتی به کشورهای شرقی مهاجرت کنیم،چه برسه به کشورهای تاپ و درجه 1.دوست عزیز GADFLY من با خیلی از افرادی که پناهنده شدن ارتباط داشتم،حقیقتش همشون از شرایط خودشون کاملا راضی نبودن ولی همون شرایط سختو به بودن توی ایران ترجیح میدادن.پس بهتره بین بد و بدتر،بد رو انتخاب کنیم.
دوست عزیز
من هم با شما در این زمینه موافقم که هموطنانی که اشاره فرمودید از شرایط فعلی شان علی رغم تمام مشکلات راضی هستند ولی نباید دو موضوع را با هم مخلوط کرد . آن دسته از دوستان نه به خاطر شرایط فعلی که به دلیل خطرات ماندن جلای کشور نموده اند پس قطعاً و یقیناً باید راضی باشند و ما هم از اینکه هنوز هموطنی فرصت زنده بودن و نفس کشیدن را دارد خدا را شاکریم . ولی این با بحث مهاجرت کاملاً متفاوت است . مهاجرت انتخاب آگاهانه یک زندگی جدید در یک مکان جدید با هدف پیشرفت در زندگی است نه فقط زنده ماندن! بنده همیشه عرض کرده ام افرادی که دارای تخصص در هر زمینه ای چه علمی و چه حرفه ای باشند قادر خواهند بود در گوشه ای از این کره خاکی جایی ر ا برای زندگی کردن آبرومندانه پیدا کنند . فقط باید هدفتان را مشخص کنید ، برنامه ریزی داشته باشید و برای رسیدن به این هدف سرمایه گذاری درست و منطقی بکنید و هیچگاه بی گدار به آب نزنید !Wink

تشکر کنندگان: OverLord ، User ، ParsTrader ، amir2640

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان