کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پاسپورت
سلام
ممنون می شم اگه کسی اطلاعی در مورد مدت اعتبار پاسپورت در زمان ارسال فرم DS230 داره من رو راهنماییم کنه؟؟ آیا جایی محدودیتی عنوان شده؟؟ یه سوال دیگه هم داشتم اگه تاریخ تولد میلادی روی پاس با تاریخ تولد درج شده در مدارک و فرم های اولیه ارسالی واسه NVC بطور مثال یه روز اشتباه شده باشه بایستی چیکار کرد؟؟ مشکلی پیش می آد یا نه؟؟(
گاهی تو تبدیل تاریخ شمسی به میلادی در سالهای کبیسه این مشکل پیش می آد)
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
یادم نمیاد جایی از من مدت اعتبار پاسپورتمو پرسیده باشن
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
آره
به هيچ وجه نبايد تفوتي تو فرم پر شده و پاسپورت باشه
بودن كسايي كه به مشكل جدي خوردن
حتما بايد باهاشون تماس بگيريد و توضيح بدين
case number:2010AS00021xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:June--2009
کنسولگری:Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE--2009
تاریخ کارنت شدن کیس:june2010
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:july7
تاریخ دریافت کلیرنس::23 aguestBig Grin (کشت همه رو تا اومدBig Grin )
خوبه آبجی؟

پاسخ
تشکر کنندگان: pashaneco ، msar
با توجه به این موضوع که در زمان ارسال مدارک از اعتبار گذرنامه همسرم 9 ماه باقی مانده بود ولی با تاخیر در اعلام وقت مصاحبه مجبور به تعویض گذرنامه خواهیم شد.ایا این موضوع مشکل ساز خواهد شد یا نه؟
پاسخ
[

من هم قبل از رفتن به مصاحبه گذرنامه ام را با این وجود که هنوز 10ماه زمان داشت عوض کردم ولی مشکلی هنگام مصاحبه نداشتم فقط گذرنامه قدیمی را محض احتیاط هنگام مصاحبه همراه داشته باشید و دقت نمایید که مشخصات و نحوه SPELL اسم شما در گذرنامه جدید دقیقا با قبلی یکسان باشد

پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، frozen mind ، aadine ، sasan_rock ، comrun ، sepideh IR ، msar
براي اين كه خيال همه راحت بشه يه اتفاقي رو كه وافعا افتاده براتون تعريف مي كنم...

يه خانومي رو مي شناختم كه حتي مصاحبه هم رفت، ويزاشو هم گرفت، منتهي به دليل شرايط كاري تصميم گرفت پنج ماه بعد از صدور ويزاش بره آمريكا (ويزا رو بدون Clearance گرفت و دقيقا شش ماه از تاريخ صدور فرصت داشت براي ورود به بلاد كفر).

چه دردسرتون بدم، روزي كه اين علياحضرت داشتن از ايران خارج مي شدن، من داشتم با آرامش تلنم رو توي جيبم مي گذاشتم و مي گفتم آخيييش... ديگه تموم شد! رفت و هي تلفن پيچم نمي كنه كه ناگهان زنگ تلفن به صدا در اومد و ايشون هق هق كنان فرمودند كه از خروجشون جلوگيري به عمل اومده چو از اعتبار گذرنامه شون فقط چند روز باقي مونده!!! پليش فرودگاه بهشون گفته بود در صورت داشتن Green Card با همون گذرنامه مي تونستن خارج شن و كار دريافت گذرنامه جديد رو به دفتر حفاظت منافع ايران در سفارت پاكستان در واشنگتن بسپارن...

به هر حال... ايشون غر غر كنان و نق نق زنان به پليس +10 هدايت شدند، گذرنامه جديدي دريافت كردند، و گذرنامه قديميشون هم توسط پليس محترم پانچ شد. منتهي فقط صفحه مشخصات (دقت كنيد موقع تعويض گذرنامه فقط صفحه مشخصات پانچ مي شه).

يادمه پروازشون با هواپيمايي امارات بود و وقتي با دفتر امارات تماس گرفتيمف گفتند كه با نشون دادن گذرنامه قبلي و پاكتشون ايشون روسوار هواپيما خواهند كرد مشروط به اين كه ويزاشون براي ورود هنوز معتبر باشه.

با هزار سلام و صلوات اين خانوم بي دقت سوار هواپيما شدند، چون خود من هم نمي دونستم در فرودگاه محل ورود (لس آنجلس) چه اتفاق براشون مي افته. چندين ساعت بعد در حالي با سردرد و اعصاب خراب در بستر لميده بودم و داشتم سعي مي كردم از آرامش روز تعطيلم لذت ببرم، تلفن زنگ زد و صدايي آشنا از ان سوي كره خاكي گوشم را آزرد! گفتم حتما كار بيخ پيدا كرده، ديدم طرف خوشحال و خندان بهم گفت كه توي فرودگاه لس انجلس تا گذرنامه قديمي رو ديدن، حتي به توضيحاتش هم گوش ندادند و پاكت رو ازش گرفتند و راهش دادند به آمريكا!!!

ايشون الان Green Card هم دريافت كردند و خوش خرم در امريكا زندگي مي كنند.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
با سلام به دوستان عزیز
اگر فردی که گرین کارد دارد و در آمریکا ساکن است بخواهد از امریکا به کشور دیگری مثلان فرانسه مسافرت کند، باید چه کارکند ؟
آیا احتیاج به گرفتن ویزا دارد یا همین گرین کارد کافیست؟
به پاسپورت ایران احتیاج است؟
باید کار خاصی کارد ؟ یا نه؟
شماره کیس: 2011AS000007xx
تاریخ دریافت نامه قبولی: 3خرداد 89
محل دریافت نامه: اصفهان،دم در خونه!
کنسول: آنکارا
ارسال فرمهای اول:10 خرداد
کارنت :11 AUG
نامه دوم: 5 SEP
مصاحبه: 7 OCT
دریافت ویزا: 7 OCT
GOD BLESS AMERICA
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar
کاوه جان به پاسپورت ایرانی احتیاج داری و باید از کنسولگری فرانسه در لس آنجلس هم ویزا بگیری که گرفتن ویزا به مراتب راحت تر از گرفتن ویزا در ایران است.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، GBUSA ، kaveh1979 ، Blaze ، sepideh IR ، USA2014 ، msar
Smileسلام بر مهاجرسراییان بزرگوارSmile

اگر امکان دارد عزیزانی همراه و بزرگوار مهاجرسرا که در ایران عزیز حضور دارند با وجود همه مشغله زندگی چنانچه لطف بفرمایند یک نمونه از آخرین آپدیت " فرم درخواست صدور گذرنامه/پاسپورت " که هم در دفاتر پستی سراسر کشور و همچنین در کلیه دفاتر پلیس +10 موجود است را محبت کنند و بطور PDF (قابل به چاپ ) آپلود به این تاپیک نمایند.

مد نظر فقط فرم یا فرمهای درخواست صدور گذرنامه در ایران برای ایرانیان داخل کشور است نه مقیمان خارج.

سپاس.Smile
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
سلام
يه سؤال فورى و حياتى دارم
اگه يه خانمى كه داره جدا ميشه از اعتبار پاسشم گذشته باشه چطورى بايد تمديدش كنه؟
مرسى از پاسختون پيشاپيش
پاسخ
(2015-01-11 ساعت 16:10)suzan_27 نوشته:  سلام
يه سؤال فورى و حياتى دارم
اگه يه خانمى كه داره جدا ميشه از اعتبار پاسشم گذشته باشه چطورى بايد تمديدش كنه؟
مرسى از پاسختون پيشاپيش

با سلام
جهت کسب اطلاع دقیق وبسایت daftar.org را مطالعه بفرمایید و چنانچه اطلاعات مکفی نبود با تلفن دفتر یا به ایمیل شان تماس گرفته و مورد رو مطرح کنید.

با ارزوی خیر برای شما
امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ
سلام خدمت دوستان عزیز شبتون بخیر
من 3 آگوست مصاحبه داشتم و ap خوردم، پاسپورتم 7 ماه اعتبار داره ،اگر من ماه دیگه پاسپورتمو عوض کنم بعد از اینکه کلیر شدم برای دریافت ویزا مشکلی پیش نیمیاد؟
با تشکر فراوان از راهنمایهای شما دوستان عزیز.
F2B
ABD2013XXXX
PD 8/Apr/2008
Welcome letter 4/DEC/2014
Interview letter 16/JUL/2015
Interview 3 Aug
result : AP
آپدیتهای AP در سایت ابوظبی ۴ اگوست و در سایت سیس ۶،13 آگوست،19 فوریه و 21 فوریه
Clear : 21 Feb
۲۸ فوریه : تحویل پاسپورت و ۲۸،۲۹،فوریه آپدیت،۱ مارچ آپدیت و ۲ مارچ ایشود
۳ مارچ : دریافت ویزا
۱۸ مارچ ورود به آمریکا ایالت کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: pooya1997
سلام به دوستان عزيز
من هفته گذشته پاسپورتم را عوض كردم و به سفارت آنكارا هم ايميل كردم و اطلاع دادم (البته به همراه كپي از پاسپورت جديد)
ظرف مدت 2 روز به من جواب دادند كه اطلاعات و مداركم را با شماره جديد آپديت كردند.
جهت اطلاع دوستان بايد بگويم در سايت خود سفارت هم نوشته كه مدت اعتبار پاسپورت بايد كمتر از هفت ماه نباشد.
بنظر من دوستان منتظر كليري و AP حتما اين مسئله را مورد توجه قراردهند تا در زمان اخذ ويزا دچار مشكل نشوند.
پاسپورت جديد طي سه روز كاري به دستم رسيد : چهارشنبه ارائه مدارك به پليس + 10 و يكشنبه صبح تحويل توسط اداره پست ايران
[عکس: smile.png]
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان