کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل apply در دانشگاه USM مالزی
ضمن عرض سلام و تبریک عید قربان خدمت همه دوستان!
آقا من الان سرباز هستم و حدود 2 ماه از خدمتم باقی مونده، من قصد دارم در دانشگاه USM مالزی Apply کنم؛ ولی برای ارسال اطلاعات اولیه نیاز به گذرنامه دارم! اون طوری که بررسی کردم با شرایط فعلیم تنها راه گرفتن گذرنامه، گرفتن موافقت وظیفة عمومی است! سؤال اینجاست که نحوه گرفتن این موافقت نامه چطوریه؟ در ضمن باید بگم از معطل شدن در حوزه نظام وظیفه هم می ترسم!
همچنین اگه بی خیال موافقت وظیفه بشم باید صبر کنم تا خدمتم تموم بشه تا کارت پایان خدمت بیاد تو دستم؛ ولی یه مشکل وجود داره! مشکل اینجاست که متأسفانه معمولاً کارت پایان خدمت حدود 2 ماه بعد از خدمت به دست سربازان می رسه. حالا سؤال اینجاست که با برگ رهایی (نامه ای که مشخص می کنه خدمت سربازی تموم شده) بجای کارت پایان خدمت میشه گذرنامه گرفت یا نه؟
متشکرم!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-11-17 ساعت 15:56)hab3045 نوشته:  ضمن عرض سلام و تبریک عید قربان خدمت همه دوستان!
آقا من الان سرباز هستم و حدود 2 ماه از خدمتم باقی مونده، من قصد دارم در دانشگاه USM مالزی Apply کنم؛ ولی برای ارسال اطلاعات اولیه نیاز به گذرنامه دارم! اون طوری که بررسی کردم با شرایط فعلیم تنها راه گرفتن گذرنامه، گرفتن موافقت وظیفة عمومی است! سؤال اینجاست که نحوه گرفتن این موافقت نامه چطوریه؟ در ضمن باید بگم از معطل شدن در حوزه نظام وظیفه هم می ترسم!
همچنین اگه بی خیال موافقت وظیفه بشم باید صبر کنم تا خدمتم تموم بشه تا کارت پایان خدمت بیاد تو دستم؛ ولی یه مشکل وجود داره! مشکل اینجاست که متأسفانه معمولاً کارت پایان خدمت حدود 2 ماه بعد از خدمت به دست سربازان می رسه. حالا سؤال اینجاست که با برگ رهایی (نامه ای که مشخص می کنه خدمت سربازی تموم شده) بجای کارت پایان خدمت میشه گذرنامه گرفت یا نه؟
متشکرم!

من آخرين بار حدود يك ماهه پيش براي انجام كاري به يكي از مراكز پليس + 10 مراجعه كردم كه متوجه شدم براي صدور گذرنامه يا حتي تمديد نسبت به كارت پايان خدمت و معافي بسيار سختگيرانه برخورد مي كنند به نحوي كه افرادي كه كارت معافي داشتند( طبق گفته مسئول مربوطه به علت افزايش امار جعل مدرك) رو براي تاييد اصالت كارت به وظيفه عمومي ارجاع مي دادند، با اين اوصاف احتمال مي دم به هيچ عنوان چيزي غير از كارت پايان خدمت رو قبول نكنند.
با خود دانشگاه مكاتبه اي داشته باشيد و مشكلتون رو توضيح بديد عمدتا با مسئله خدمت سربازي در ايران اشنايي دارند.
موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان