کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اگر قرار است یک بار بروم، بگذار با چشم باز بروم!
سلام.
من میشا هستم و مثل خیلی از شما ها دارم دستی دستی وارد پروسه ی مهاجرت میشم. من یه خورده دو دل هستم که کجا برم. البته انتخاب اولم آمریکاست اما نمی دونم چقدر این انتخاب درسته. برای همین هم می خوام شرایط فعلیم و انتظاری که از زندگیم دارم رو بگم و شما نظر بدین، بی زحمت!

23 سالمه. فوق برق مخابرات! بچه درس خون!Big Grin سربازی هم تموم کردم.
رزومم خوبه. به درد آمریکا می خوره، یعنی می تونم پذیرش با فاند بگیرم برای دکترا. یه چی در حدود ماهی 2000 تا بم میدن. جاهای دیگه دنیا هم میتونم پذیرش بگیرم، تو رشته ما position خیلی زیاده.

مشکل وابستگی به خونواده واینا رو هم ندارم! خانواده ی من هم از نظر مالی متوسط به پایینند. یعنی کلا اگه ایران باشم هیچ ساپورتی نمی تونن بکنن منو. برای همه چیز (زن! خونه! ماشین! کار و ....) باید خودم و از صفر شروع کنم. رو کمک فامیل هم حسابی ندارم.
من درسته 23 سال تو ایران بودم اما هنوز جاهایی مثل اصفهان، شیراز، مشهد، تبریز،اهواز،جنوب و شمال رو ندیدم!!!! Sadنخندین خوب به لحاظ مالی شرایطش نبوده اینو جدی می گم. ما هیچ وقت حتی ماشین هم نداشتیم!Tongue
کلا می خوام بگم اینجا چیزی ندارم غیر از منزل پدری، اگرم بخوام باید از صفر شروع کنم. برای همینم حداقل می خوام یه جایی برم که شرایط اولیه زندگیم رو بتونم زودتر فراهم کنم. چون تو ایران فکر نکنم از الان تا 37 38 سالگی هم بتونم صاحب خونه و زندگی بشم. یعنی پول برای استارت زندگی لازم دارم شدید!!!! 100 هزار تا برای 10 سال دیگه راضی نگهم می داره.(جووون!! بفرماBig Grin)

دوست دارم یه جایی برم که:
1. مردمش خونگرم باشن، یشه قاطی جامعه شد، پیشرفت کرد، لذت برد.
2. زندگی من تو ایران فقط درس بوده ودرس. دیگه خسته شدم! می خوام برم یه جایی که البته درسمم بخونم اما بهمم خوش بگذره، همش فشار درسی و کاری و استرس و اینا نباشه چون دیگه تحمل ندارم، بی تعارف!
2. آب و هوا برام مهمه. مدیترانه ای ، معتدل و سرسبز باشه.
3. بعد 7 8 سال دیگه می خوام ارتباط علمی بیزینسی با ایران داشته باشم، بیام و برم، شرکت بزنم و از این داستانا..... این یعنی اینکه نمی خوام از ایران فرار کنم، ولی الانم جای موندن نیست.

با این شرایط بنظرتون بهترین گزینه برای مهاجرت من کجاست:

1. امریکا
2. کانادا
3. استرالیا
4. اروپا
6. آفریقا!!!

ارادت مند شما، میشاCool
پاسخ
تشکر کنندگان: apoornaki ، soli asali ، taherifar ، hamid87

امریکا !!! شک نکن میشا
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، apoornaki ، soli asali ، taherifar ، hamid87

آمریکا همه ی چیزایی که خواستی رو داره ولی واقعا فشار درسی خیلی بالاست و وقت تفریح خیلی کم پیدا می کنی، برای مثال دوستای من که آمریکا درس می خونند و فاند تحصیلی گرفتن بعد از 2 سال هنوز نتونستند شهر خودشون هم درست ببینند!!!!

بعد از آمریکا کانادا، اون هم سمت غرب مثل ونکوور و کلگری برای پیشرفت خوبه ولی سرد است!

هلند خیلی خوبه! مردم خوبی داره ، دانشگاهای خوبی داره، هوا عالییه
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، silia ، taherifar
(2010-11-22 ساعت 12:12)saint نوشته:  امریکا !!! شک نکن میشا

ممنون.دوس دارم با دلیل بگی! چطور به این نتیجه رسیدی؟
(2010-11-22 ساعت 18:54)abe8512000 نوشته:  آمریکا همه ی چیزایی که خواستی رو داره ولی واقعا فشار درسی خیلی بالاست و وقت تفریح خیلی کم پیدا می کنی، برای مثال دوستای من که آمریکا درس می خونند و فاند تحصیلی گرفتن بعد از 2 سال هنوز نتونستند شهر خودشون هم درست ببینند!!!!

بعد از آمریکا کانادا، اون هم سمت غرب مثل ونکوور و کلگری برای پیشرفت خوبه ولی سرد است!

آخه می دویند دوستام تو اروپا (کشور غیر انگلیسی زبان) می گن خیلی زبان مشکل ساز میشه، نمی تونی مثل مردم اونجا از بودنت لذت ببری. یکیشون می گفت از خونه میام بیرون شبیه یه بچه هستم که بلد نیست حرف بزنه!!

من از این می ترسم....
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، hamid87
سلام
به نطر من برو یک جایی که کلا با ایرونی ها بد نباشند
یا یک در صدی نباشند که ایرونی ها را واقعا اذیت بکنن
در هرحال یادت باشه توی پاسپورت شما نوشته متولد ایران
امروز همین کافیه برای مقصر بودن
هیج حرفی فایده نداره مدرک هست شما ایرانی هستین
در هر حال در هر کشوری شهر بزرگ بهتر است

خب این ها را نوشتم جون هیچ کس نمیگوید که شما بتوانید با چشم باز به دیار غربت بروید
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، hamid87
سلام به شما دوست عزیز "

من خودم در ایران در یکی‌ از بهترین دبیرستان تهران درس میخوندم و فشار درسی‌ واقعا زیاد بود و ما در طول سال بیشتر اوقات خارج از کتاب درس میخوندیم و شاید بعضی‌ هفته‌ها اصلا کتاب رو باز نمی‌کردیم " توی ایران در مدرسه‌ها بعضی‌ اوقات باید بعضی‌ چیز ‌ها رو حفظ میکردی ولی‌ اینجا اصلا چنین چیزی نیست و برات اینقدر تکرار می‌کنن تا توی ذهنت هک می‌شه و موقع امتحان هم فرمول رو پای تخته مینویسن " من اول فکر می‌کردم این بچه‌ها چه قدر خنگ هستند ولی‌ بعد فهمیدم من خنگ بودم که همه چیز رو حفظ می‌کردم و ساله بعدش هیچ چیز یادم نمیومد .

اینجا برای همه کاری وقت داری تفریح " درس و اصولا نیم ساعت آخر هر زنگ رو اجازه میدان که تکالیف رو انجام بعدی تا دیگه در خانه مجبور نباشی‌ تکلیف انجام بدی .

اینجا تعطیلی‌ برای مدارس خیلی‌ زیاد هستش تا دانش آموزان از درس بدشون نیاد " برای مثل ما این هفته کامل برای تنکس گیوینگ تعطیل هستیم و با تتلی‌های آخر هفته می‌شه ۹ روز تعطیلی‌ " تازه در ایران ما هفته‌ای ۶ روز درس می‌خواندیم در اینجا هفته‌ای ۵ روز .

اینها مطالبی در مورد دبیرستان‌های اینجا بودن که من میدونستم و گفتم شاید کمکی‌ بکنه .

بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، laili ، Misha ، AmericanHamid ، R.F ، mahmood_eng ، بنيتا ، Snowman ، wushu kung fu ، hanim ، nastaran86 ، el333 ، soli asali ، taherifar
(2010-11-22 ساعت 20:46)Misha نوشته:  

ممنون.دوس دارم با دلیل بگی! چطور به این نتیجه رسیدی؟
(2010-11-22 ساعت 18:54)abe8512000 نوشته:  آمریکا همه ی چیزایی که خواستی رو داره ولی واقعا فشار درسی خیلی بالاست و وقت تفریح خیلی کم پیدا می کنی، برای مثال دوستای من که آمریکا درس می خونند و فاند تحصیلی گرفتن بعد از 2 سال هنوز نتونستند شهر خودشون هم درست ببینند!!!!

آخه می دویند دوستام تو اروپا (کشور غیر انگلیسی زبان) می گن خیلی زبان مشکل ساز میشه، نمی تونی مثل مردم اونجا از بودنت لذت ببری. یکیشون می گفت از خونه میام بیرون شبیه یه بچه هستم که بلد نیست حرف بزنه!!

من از این می ترسم....
اصلا یکی از دلایلی که من هلند را معرفی کردم زبانش است زیرا در اروپا بعد از کشورهای بریتانیا هلندی ها قوی ترین زبان انگلیسی را دارند ، اینطور بگم که شاید به جرات بشه گفت که 90% هلندی ها زبان انگلیسی رو در حد خیلی خوب صحبت می کنند به این معنی که شما با زبان انگلسی همه کارهای روزمره رو می تونی انجام بدی ولی تو المان یا فرانسه و امثال اینا باید زبان محلی را حتما بلد باشی!
----------
به امید ایرانی آباد برای فرزندانمان(برای خودمان که باید بیخیالش بشیم)
پاسخ
تشکر کنندگان: Misha ، silia ، taherifar
یه نگاهی به رنک دانشگاه های آمریکا بندازید این واقعا دلیل میخواد که بخوای شک کنی ؟؟
یا به استاندارد های زندگی یه نگاهی بندازید
اگر سطح علمی شما جوری هست که میتونید از دانشگاه های معتبر آمریکا پذیرش بگیرید وقتتون رو برای کشور دیگه تلف نکنید البته این نظر شخصیه !!
برای درک بیشتر یه سر به این سایت بزنید
مقایسه
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، apoornaki ، soli asali ، taherifar

اصلا به اروپا فکر نکن
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، taherifar
ممنون از همه دوستان. میگن آمریکا فشار درسی خیلی بالاست، مثل چیزی که ab87120000 میگه. من راحت می تونم برم آمریکا برای phD اما اینکه بری اونجا همش سرت تو درس و مشق باشه و نتونی explore کنی آمریکا روکه زیاد جالب نیست!!! به نظر شما هم اینطور نیست؟
(2010-11-23 ساعت 00:24)atussajfr نوشته:  

اصلا به اروپا فکر نکن

چه طور؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2010-11-23 ساعت 02:22)Misha نوشته:  ممنون از همه دوستان. میگن آمریکا فشار درسی خیلی بالاست، مثل چیزی که ab87120000 میگه. من راحت می تونم برم آمریکا برای phD اما اینکه بری اونجا همش سرت تو درس و مشق باشه و نتونی explore کنی آمریکا روکه زیاد جالب نیست!!! به نظر شما هم اینطور نیست؟
(2010-11-23 ساعت 00:24)atussajfr نوشته:  

اصلا به اروپا فکر نکن

چه طور؟ میشه بیشتر توضیح بدین؟
چه توضیحی می خواهین ؟؟
به نظر میاد شما هنوز با خودتان تکلیفتان رو مشخص نکردین
مطمئنن درس خواندن تو آمریکا مشکلات بیشتری نسبت به سایر کشور ها داره به همان مقدار هم رنک دانشگاه هاش بالاتر است
البته اگر بچه درسخون باشین که به نظر میاد هستین از اون نظر نباید مشکل داشته باشین
اصولا ادمها با شرایط کنار میان .
شما دارین در باره اینده خودتان چونه میزنین !!!
تو اینترنت سایت های زیادی به زبان پارسی !!! هست که هر چی بخواهین میتونین توش پیدا کنین
یکمی تو گوگل بگردین
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، soli asali ، taherifar
(2010-11-23 ساعت 16:04)saint نوشته:  [چه توضیحی می خواهین ؟؟
به نظر میاد شما هنوز با خودتان تکلیفتان رو مشخص نکردین
مطمئنن درس خواندن تو آمریکا مشکلات بیشتری نسبت به سایر کشور ها داره به همان مقدار هم رنک دانشگاه هاش بالاتر است
البته اگر بچه درسخون باشین که به نظر میاد هستین از اون نظر نباید مشکل داشته باشین
اصولا ادمها با شرایط کنار میان .
شما دارین در باره اینده خودتان چونه میزنین !!!
تو اینترنت سایت های زیادی به زبان پارسی !!! هست که هر چی بخواهین میتونین توش پیدا کنین
یکمی تو گوگل بگردین

اصلا من اینا رونوشتم که بهم کمک کنه تکلیفمو بدونم!Tongue آخه بدون اطلاعات درست آدم چه طوری باید تکلیفشو بدونه؟

حالا کلا" اینجوری مهاجرت کردن بده نه؟ اینکه آدم تکلیفشو ندونه و به قول شما چونه بزنه!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
[quote='abe8512000' pid='86346' dateline='1290435875']

آمریکا همه ی چیزایی که خواستی رو داره ولی واقعا فشار درسی خیلی بالاست و وقت تفریح خیلی کم پیدا می کنی، برای مثال دوستای من که آمریکا درس می خونند و فاند تحصیلی گرفتن بعد از 2 سال هنوز نتونستند شهر خودشون هم درست ببینند!!!!

[/quote
البته به این سختی هم که دوستمون گفتن نیست یکی از اقوام من اونجا داره phd میخونه با فاند سفر هم زیاد رفتن تا حالا 5-6 تا از ایالت ها رو گشتن . کلی راضیند!

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Misha ، taherifar
[quote='anab' pid='86471' dateline='1290527659']
[quote='abe8512000' pid='86346' dateline='1290435875']

[/quote
البته به این سختی هم که دوستمون گفتن نیست یکی از اقوام من اونجا داره phd میخونه با فاند سفر هم زیاد رفتن تا حالا 5-6 تا از ایالت ها رو گشتن . کلی راضیند!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------------------------------
البته این دوست من تو دانشگاهی درس می خونه که جر 10 دانشگاه برتر آمریکا است و آدم خیلی درس خون و فعالی است، البته افرادی هم هستند که در کنار درس خوندنشون به تفریحاتشون هم می رسند ولی اگه بخواهی تو امریکا درست و حسابی تو یکجای بدرد بخور درس بخونی فشار درسی بالاست!که اونم با برنامه ریزی دقیق و درست می شه تا حدودی تعدیلش کرد!

در هر حال اگه تو آمریکا چه بخواهید تحصیل کنید و چه بخواهید زندگی و کار کنید در حالی که پولدار نباشید سطح تفریحات قطعا ار جاهایی مثل اروپا کمتر است و باید دائما در حال تلاش باشید مگر اینکه پولدار باشید!ولی با توجه به همه ی این مشکلات اکثر مردم دنیا امریکا را به خاطر خیلی از برتری های دیگه ای که نسبت به بقیه نقاط دنیا داره ترجیح می دن! این یک واقیعت است!

پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، taherifar
دوست عزیز
مطمئن باشید که با برنامه ریزی صحیح به هر کاری میرسید. هم درستون رو میخونید، هم کار (اگه دوست داشتین و تونستید) هم تفریح و هم مسافرت. باید همیشه این رو در نظر داشته باشید که کسانی هم که الان دارن توی همون دانشگاهها درس میخونن روبات درسخون نیستن که. اونها هم آدمن و به تفریح و سفر و حتی بیکاری و استراحت نیاز دارن. اگر این شرایط مهیا نبود مسلما تحصیلات توی دانشگاههای آمریکا اینقدر مشتری نداشت و رقابت خیلی خیلی کمتر بود. من هم میگم برای آمریکا اقدام کنید. اصلا هم نگران تفریح و این چیزا نباشید. من خودم لیسانسم رو توی یک دانشگاه بسیار سختگیر خوندم و اینها جزو برنامه هفتگی من بود: هفته ای دو روز کلاس انگلیسی، هفته ای دو روز کلاس فرانسه. هفته ای یک بعد از ظهر کامل تنیس خاکی و یک روز درمیون هم انگلیسی خوندن در خوبه با بابام که حداقل یک و نیم ساعت وقت می گرفت. کارهای عمومی خونه مثل بانک و کارهای اداری هم با من بود و خریدهایی هم که مادر جان شوفر لازم داشتن باهاشون می رفتم. البته اینا همه ایران بود ولی من مطمئن هستم که اگر آمریکا برید دانشگاه که زمین های بازی و امکانات گردشی و ورزشی و تفریحی خیلی خوبی دارند اصلا احساس نمی کنید که درساتون سنگینه (شاید هم مثل من اصلا درساتون یادتون نیافته)
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: Linspire ، Misha ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان