کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقامت در ارمنستان
(2011-04-07 ساعت 17:01)s_ostad2000 نوشته:  سلام.من تازه عضو اینجا شدم. ما میخوایم به ارمنستان مهاجرت کنیم. یه دختر کوچولو هم دارم موجودیمون 40 میلیون تومانه همه جا پرسیدم و تحقیق کردم حتی وکیل و دفتری که برامون اقامت از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک بگیره. میخواستم ببینم کسی اینجا دفتر وکالتی معتبر دیگه ای میشناسه و در مورد کار در ارمنستان و زندگی اونجا اطلاعاتی داره کار چطوری میشه پیدا کرد..میشه از اینجا کار کرد؟؟؟میشه از اینجا کار رو پیدا کرد چه کاری اونجا بهتره..من مترجم زبان انگلیسیم. همسرم هم گرافیسته. مرسی.

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
[font=Tahoma]
[/font]
سلام من تازه عضو شدم من و همسرم به همراه برادر همسرم و خانوادشون ميخوايم مهاجرت كنيم به ارمنستان و اونجا شركت ثبت كنيم ما در ايران كارگاه دكوراسيون داريم ميخوايم اين كار را اونجا راه بندازيم و كارگاه بزنيم ولي شناخت زيادي از ارمنستان نداريم اينكه ميگن اونجا به ايرانيها خونه بد اجاره ميدن و اگر هم بدن كسي نميتونه بره يا بياد به عنوان مهمان درسته؟ اگر ميشه در مورد مهاجرت من را راهنمايي كنيد و يك وكيل خوب به من معرفي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: pariya2 ، msar
ما با يكي از وكلايي كه كار مهاجرت به ارمنستان را انجام ميدن و خودشون هم ارمني هستند صحبت كرديم طبق گفته هاي ايشون براي مهاجرت به ارمنستان بايد شركت ثبت كنيد كه حداقل هزينه بين 3 تا 5 ميليون و زماني كه شما شركت ثبت كنيد ميتونيد خانه يا زمين هم بخريد طبق گفته هاي ايشون اونجا به خارجي ها زمين نميفروشند و ملك يا خانه اي هم كه خريداري ميشه به نام شركت است حالا اگر كسي اطلاعاتي بيشتر داره لطفاً من را هم راهنمايي كنه ممنونم
پاسخ
(2011-04-07 ساعت 17:01)s_ostad2000 نوشته:  سلام.من تازه عضو اینجا شدم. ما میخوایم به ارمنستان مهاجرت کنیم. یه دختر کوچولو هم دارم موجودیمون 40 میلیون تومانه همه جا پرسیدم و تحقیق کردم حتی وکیل و دفتری که برامون اقامت از طریق ثبت شرکت یا خرید ملک بگیره. میخواستم ببینم کسی اینجا دفتر وکالتی معتبر دیگه ای میشناسه و در مورد کار در ارمنستان و زندگی اونجا اطلاعاتی داره کار چطوری میشه پیدا کرد..میشه از اینجا کار کرد؟؟؟میشه از اینجا کار رو پیدا کرد چه کاری اونجا بهتره..من مترجم زبان انگلیسیم. همسرم هم گرافیسته. مرسی.

سلام دوست عزیز
امیدوارم که کارتون درست بشه و به زودی برید...
من هم لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم... میخوام ببینم اونجا کاری واسه رشته ما گیر میاد؟؟!!
پاسخ
سلام دوستان ایا اگر ریال با خودمان داشته باشیم مغازه های اونجا قبول میکنند ایا بانکهای ارمنستان ریال را به درام تبدیل میکنند ایا بانکهای ایرانی در ارمنستان شعبه دارند .
پاسخ
شما از راه های گوناگونی می توانید در ارمنستان اخذ اقامت کنید.

یکی از آن راه ها ثبت شرکت می باشد.

توجه داشته باشید، در ارمنستان پتانسیل کسب و کار برای خودشان بسیار پایین می باشد.

چه برسد به افرادی که از خارج از ارمنستان قصد اقامت دارند.

بنده به شخصه پیشنهاد نمی کنم.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، Blaze ، arashmaziar ، sepideh IR ، msar
با سلام به همه دوستان
من تا یکی دو سال دیگر بازنشسته میشوم -برای اسایش و دوری از جنجال های شهری و ترافیک و... متمایلم در ایروان زندگی کنم - همسر خانه دار و دوپسر 15 و 10 ساله هم دارم - میخواهم بدانم بدانم درامدم در ایران چقدر باید باشد تا بتوانم در ایروان بدون کار کردن از عهده اجاره منزل و خرج نرمال زندگی برایم . ایا در صورت نداشتن شرکت و اقامت باید هر سه ماه ارمنستان را ترک و دوباره وارد شوم؟ ممنون میشوم راهنمایی ام نمایید .
پاسخ
تشکر کنندگان: sepideh IR ، msar
حداقل 1000 دلار و با توجه به داشتن دو پسر شاید کم هم بیشتر از 1000 دلار مثلا 1200-1400
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، sepideh IR ، msar
سلام دوستان.من به دلایل متعدد میخوام که از ایران برم.گزینه اول ارمنستان.میخوام بدونم چه جوری میشه اونجا کارفرما پیدا کرد؟(ایرانی یا ارمنی)فرق نمیکنه.شنیدم با ثبت شرکت میشه اقامت گرفت که به نظر من ریسکش بالاست.من در زمینه شبرنگ فعالیت میکردم.میخوام ببینم اونجا چه کارایی بیشتر توی بورسه؟سوال دیگه م اینه که ویزای ارمنستان چند روز صادر میشه؟آیا میشه وقتی ویزا مدتش تمام میشه همونجا تمدید کرد؟تا چند ماه؟آیا به این نحوه میشه اونجا زندگی کرد یا اقامت گرفت؟ثبت شرکت و ایجاد شغل اونجا کار درستیه؟منظورم اینه که در میاد یا به مشکل برمیخوره؟دانشگاه رایگان داره؟برام مهم نیست که اینجا معتبر یا نه.کلا راه های اقامت گرفتن یا زندگی بلند مدت(تمدید ویزا) را توضیح بدید.
پاسخ
(2012-09-15 ساعت 13:06)hamid2006zaman نوشته:  سلام دوستان.من به دلایل متعدد میخوام که از ایران برم.گزینه اول ارمنستان.میخوام بدونم چه جوری میشه اونجا کارفرما پیدا کرد؟(ایرانی یا ارمنی)فرق نمیکنه.شنیدم با ثبت شرکت میشه اقامت گرفت که به نظر من ریسکش بالاست.من در زمینه شبرنگ فعالیت میکردم.میخوام ببینم اونجا چه کارایی بیشتر توی بورسه؟سوال دیگه م اینه که ویزای ارمنستان چند روز صادر میشه؟آیا میشه وقتی ویزا مدتش تمام میشه همونجا تمدید کرد؟تا چند ماه؟آیا به این نحوه میشه اونجا زندگی کرد یا اقامت گرفت؟ثبت شرکت و ایجاد شغل اونجا کار درستیه؟منظورم اینه که در میاد یا به مشکل برمیخوره؟دانشگاه رایگان داره؟برام مهم نیست که اینجا معتبر یا نه.کلا راه های اقامت گرفتن یا زندگی بلند مدت(تمدید ویزا) را توضیح بدید.
سلام دوست عزیز
1: با ثبت شرکت میشه اقامت گرفت اما چند ماهی هست که قوانین تغییر کرده و به سرعت به شما اقامت نمیدن باید در حدود 6 ماه شرکتتون فعال باشه و مالیات پرداخت کنه
2: ویزای ارمنستان بطور توریستی دو مدله اولی 21(سه هزار درام) و دومی 120(پانزده هزار درام) روزه
3: تمدید ویزا به ازای هر بار ورود به ارمنستان یکبار و به مدت 120 روز امکان پذیره که به ازای هر روز باید 500 درام پرداخت کنید در مورد روش تمدید میتونید به راهنمای سفر به ارمنستان با خودرو شخصی در همین انجمن مراجعه کنید. بعد از یکبار تمدید برای بار بعدی باید حتما یکبار از مرز خارج بشید و دوباره وارد بشید. با ورود دوباره به مرز مجددا اجازه یکبار تمدید رو خواهید داشت.
4: فقط با موندن در ارمنستان نمیتونید اقامت بگیرید و باید برای همه عمر اینکار رو تکرار کنید اقامت فقط با دانشجو شدن یا استخدام شدن یا ثبت شرکت امکان پذیره. تا به حال هیچ ایرانی ندیدم که بتونه پاسپورت ارمنی بگیره. اقامت ها معمولا یک ساله هستند قبلا میشد 5 ساله گرفت اما الان اذیت میکنند و سخت میگیرن اما بعد از یکسال که اونجا باشید میتونید آشناهایی پیدا کنید که با گرفتن مقداری پول براتون اقامت 5 ساله هم بگیرند.
5: دانشگاه رایگان نداره و فکر میکنم از ترمی 170 هزار درام به بالا باشه البته فکر میکنم دیگه تو این قیمت دانشگاهی نباشه.
6: در مورد کار در ارمنستان من به شخصه خودم گرجستان رو پیشنهاد میکنم, کاری که در مورد خودم هم انجام دادم, دلایلش رو هم تا چند روز دیگه تو آخرین پستی که در سفرنامه ارمنستان دارم خواهم نوشت.

امیدوارم سلامت و شاد باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، hamid2006zaman ، msar
با سلام

من نظرات دوستان رو خوندم کسی در مورد کار نرم افزار در ارمنستان اطلاعاتی داره (خصوصا برنامه نویسی) . منظورن اینه که اونجا شرکتهایی هستند که برنامه نویس استخدام کنند؟
پاسخ
با سلام
شما با ثبت شرکت میتونید اقامت ارمنستان رو بگیرید که هزینه اش هم زیاد نمی شه
پاسخ
درودبرتمامی دوستان مهاجرسرا . میتونم خواهش کنم تاپیک اقامت ویا مهاجرت به ارمنستان رو دوباره فعال کنید تا بتونیم از تجربیات هم استفاده کنیم ؟
پاسخ
انگار تو این سایت کسی مطلب جالبی نمی نویسه

البته جدیدا انگار کسی نمی نویسه مطالب قدیمتر بهتره
پاسخ
سلام. لطفا کسانی که اطلاعات دارند زمان حال رو و با دلار روز برسی کنند. با توجه به اینکه توریست ایرانی به ارمنستان خیلی کم شده. چه کارهای دیگری میشود انجام داد
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان