کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بعد از اتمام تحصیل حالا چیکار کنیم؟
سلام. دوستان لطفا از وضعیت کار بعد از تحصیل در کشورهای نروژ و سوئد بگید؟ آیا از وضعیت کار برای فارغ التحصیلان خارجی(که ماها باشیم) هست؟ من یکی از دوستام تو سوئده. درسش تازه تموم شده. فوق لیسانس کامپیوتر. میگه کار پیدا کردن اینجا خیییلی سخته. و اگه تا 1سال دیگه کار پیدا نکنه باید از سوئد خارج شه؟؟؟؟/ کسی اطلاعات کاملتری نداره؟ مخصوصا از نروژ !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
متاسفانه در مورد سوئد و نروژ اطلاع دقیقی ندارم...

اما در مورد فنلاند ، این هستش که اگر به مدت 4 سال در آن کشور اقامت داشته باشیم... به راحتی میتونیم اقامت فنلاند رو بدست بیاریم و در آنجا مشغول به کار بشیم.
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، sanaz-kh ، msar
(2010-12-22 ساعت 20:46)xbox نوشته:  متاسفانه در مورد سوئد و نروژ اطلاع دقیقی ندارم...

اما در مورد فنلاند ، این هستش که اگر به مدت 4 سال در آن کشور اقامت داشته باشیم... به راحتی میتونیم اقامت فنلاند رو بدست بیاریم و در آنجا مشغول به کار بشیم.

این 4سال فکر نمی کنم که مدت زمان تحصیل رو در بر بگیره !
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
چرا عزیز، در بر می گیره!

به هر نحوی اگر به مدت 4سال حضور داشته باشید، میتونید اقامت دائم این کشور اسکاندیناوی رو بگیرید...
[font=Arial]بـرنامه روبرو ، هــدف پیـشرو ، پــیش بـه سـوی پــیروزی.[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان: ali_golden ، mavarfan ، mohammad.maleki ، sanaz-kh ، msar
در مورد اتریش اطلاعی دارید؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
آیا شما لینک یا سایت ی دارید که نشون بده این گفتاتون رو ؟ که میشه در فنلاند ۴ ساله اقامت گرفت حتا اگه دانشجو باشی ؟
پاسخ
خب اگه اون چهار سال دو سالش دوره تحصیل باشه تو اون دو سال باقی مونده تحت چه عنوانی به موندن در فنلاند ادامه میدن؟
پاسخ
من شنیدم اگه تو ایتالیا 5 سال متوالی اجازه ی اقامت تمدید شه بهتون اقامت دائم رو میدن ... ولی سوالم اینه که اگه اجازه م از نوع تحصیلی باشه باز هم اقامت میدن یا نه حتما باید 5 سال ساکن شده باشم یا کار کرده باشم؟
پاسخ
(2010-12-22 ساعت 19:44)zahra j نوشته:  سلام. دوستان لطفا از وضعیت کار بعد از تحصیل  در  کشورهای نروژ و سوئد  بگید؟ آیا از وضعیت کار برای فارغ التحصیلان خارجی(که ماها باشیم) هست؟ من یکی از دوستام تو سوئده. درسش تازه تموم شده.  فوق لیسانس کامپیوتر. میگه کار پیدا کردن اینجا خیییلی سخته. و اگه تا 1سال دیگه کار پیدا نکنه باید از سوئد خارج شه؟؟؟؟/ کسی اطلاعات کاملتری نداره؟ مخصوصا از نروژ !!!!!!؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزیز امکانش هست بفرمایید که به چه دلیل سخت هست ؟ و برای پیدا کردن کار باید چه صلاحیت هایی داشته باشیم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان