کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میامی، ایالت فلوریدا
(2012-12-19 ساعت 15:18)Sanazdk نوشته:  بیشتر داریم از هوای دانمارک فرار میکنیم . خوب هوا هم تو روحیه بی تاثیر نیست . اولبته هنوز تصمیم قطعی نداریم ولی خیلی او فکر هستیم . زندگی در میامی رو همیشه دوست داشتم . شاید به خاطر آفتابش هست ولی از نظر اجازه خونه اصلا اصلاعی ندارم . میشه یه حدودی برام توضیح بدید ؟ و یا اصلا پیشنهاد میکتید برای موو کردن ؟ و همچنین کار برای من ؟
مرسی

کاشکی یه وبلاگ در مورد میامی میزدید . پیشکسوت شما خیلی خوب توضیح میدید . ممنون

واللا من از اب هوای دانمارک چیزی نمیدونم ولی شنیدم که رفاه اجتماعی بینهایت بالاست و دولت همه جوره شهروندان رو ساپورت میکنه. حالا چقدرش درسته و چقدرش ساخته پرداخته ذهن ایرانی، من بی خبرم و تا حالا دانمارک نبودم (و البته خیلی دلم میخواد واقعا بدونم که در واقعیت چقدر دولت و چطور حمایت میکنه که اینقدر براش افسانه و داستان سر هم میکنن!) اما از میامی بگم که یک چیز در مایه های تهران و دروازه دولاب خودمون حساب میشه!!!
قسمتهای نا امن و آدمهای بی اعصاب زیاد داره و استرس زندگی توش بسیار بالاست. به شخصه توصیه میکنم در وهله اول به فکر شهرهایی مثل Tampa و شهرهای اطراف اون باشید. اگه کمی در حد یک نخود خنک تر میخواهید که تابستان اذیت نشید، برین کانتی های شمالی تر فلوریدا در اطراف و نه خود اورلندو که من بودم و بی نهایت زیبا و خوش آب و هوا و در یک کلام باقلوا!!
همیشه هم سعی کنید که در village های اطراف شهرها و تاون ها خونه بخرید. ارزانتر، خوش آب و هوا تر، عدم مشکل ترافیک، یک لپه فاصله تا خود شهر با ماشین، امکانات در دسترس تر، مردم بهتر که همدیگه رو تا حدی میشناسن و هزار فایده دیگه. البته وقتی میگم ویلج همان ده روستا خودمون نمیشه! سخته تعریف کردنش باید بیایین ببینین. مخصوصا در جنوب فلوریدا شهرها و شهرکها همه چسبیده به هم هست و آدم نمیفهمه کی کدومش تمام شد و کدومش شروع شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Blaze ، dreamer60 ، el333 ، ASALI ، Tomas ، sajedeh ، roeentan ، sasbk ، hamid87 ، sunflower00 ، msar ، maryam.azad ، golia ، soheil1993 ، copol ، faraz15 ، mrlzdh
سلام به امید خدا اگر قبول شدم من به همراه همسرم میخوایم بیایم فلوریدا میامی اون هم به خاطر اینکه داییم و بچه هاش اونجا هستن راستش از اینکه برای اولین بار میام امریکا ترجیح می دم جایی باشم که خانوادم اونجا هستن البته اونا هم خیلی مشتاق هستن نمیدونم برای زندگی تو این ایالت تصمیم درستی گرفتم یا نه ؟ با اب و هواش مشکلی نداریم چون خودمون شمالی هستیم به رطوبت عادت داریم .لطفا بیشتر راهنمایی کنید .در ضمن شغل همسرم هم فنی آیا می شه اونجا بعد از چند ماه employer بشی یا نه؟و البته اوضاع کارهای صنعتی حرفه ای مثل جوشکاری برق و زیر آب و ... چه طور هست؟ ممنون می شم جواب بدین.
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، hushmandco ، hamid87 ، msar ، maryam.azad ، faraz15
(2012-12-30 ساعت 00:52)sajedeh نوشته:  سلام به امید خدا اگر قبول شدم من به همراه همسرم میخوایم بیایم فلوریدا میامی اون هم به خاطر اینکه داییم و بچه هاش اونجا هستن راستش از اینکه برای اولین بار میام آمریکا ترجیح می دم جایی باشم که خانوادم اونجا هستن البته اونا هم خیلی مشتاق هستن نمیدونم برای زندگی تو این ایالت تصمیم درستی گرفتم یا نه ؟ با اب و هواش مشکلی نداریم چون خودمون شمالی هستیم به رطوبت عادت داریم .لطفا بیشتر راهنمایی کنید .در ضمن شغل همسرم هم فنی آیا می شه اونجا بعد از چند ماه employer بشی یا نه؟و البته اوضاع کارهای صنعتی حرفه ای مثل جوشکاری برق و زیر آب و ... چه طور هست؟ ممنون می شم جواب بدین.

منظورت قبول شدن تو لاتاری هست یا قبول شدن تو کلیرنس؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sajedeh ، hamid87 ، msar ، maryam.azad ، faraz15
تو لاتاری به امید خدا

کسی جواب نمی ده
پاسخ
تشکر کنندگان: dreamer60 ، msar ، maryam.azad ، faraz15
(2013-01-02 ساعت 00:41)sajedeh نوشته:  کسی جواب نمی ده

ساجده خانم،
آخه خوب چی جواب بدیم؟ شما دارین رو هوا گنجشک معامله میکنین!!
لاتاری که کنکور نیست با نشستن و درس خوندن و تلاش کردن آدم برنده بشه. شانسه، هر وقت گرفت، گرفت. ایشالا اگه قسمت باشه شما هم برنده شدین، اونوقت بیایید اینجا شروع کنید به سوال پرسیدن و گذراندن مراحل گرفتن گرین کارتتون.
اینطوری بیش از اندازه رو شانس یک در میلیون حساب کردن فقط اعصاب آدم رو خراب میکنه و بس. تــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــازه اگه برنده شدین، تازه اول کاره. برین یک سر تاپیک کار و زندگی رو بخونین و ببینین چقدر زندگی اینجا سخت هست. خیلی ها تازه قبول که میشن و میان اینجا و شرایط گرفتن گرین کارت و بعد کار و زندگی رو میخونن بیخیال میشن و میرن پی زندگی شون.

در مورد میامی هم بگم که اولا اونجا چیزی در مایه های دروازه دولاب حساب میشه!!! پر از مهاجرهای قانونی و غیرقانونی آمریکای جنوبی. اسپانیایی ندونین که کار گارسونی هم به آدم نمیدن. بدونین هم که باز اندازه بقیه نمیدونین! پس باز کلاه پس معرکه هست. اخلاق مردم صفر و اعصاب زیر صفر. میزان جرم جنایت هم بالا. بنده خودم با تجهیزات کامل (اسلحه خانه و زاغه مهمات) به میامی سر میزنم وقتی کار دارم اونورها!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، maka2 ، abas_kashan ، ParsTrader ، jordanir ، amir0_0amir ، hamid87 ، msar ، maryam.azad ، copol ، faraz15
یامی جان من رفتم گوگل استریت ویو میامی و اون طرفارو دیدم خیلی درب و داغون بود.خونه ها همش قدیمی بود. علت چیه؟ طرفای دالاس و شهر های شمال که نگاهی انداختم خیلی خانه ها با ترتیب و نظم خاصی بودند و در کل زیبا تر بودند. ولی درفلوریدا و لوئیزیانا و اون ناحیه ها اصلا اینطور نیست. البته ممکنه مربوط به آب و هوا و رطوبت باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، msar ، maryam.azad ، faraz15
(2013-01-02 ساعت 10:26)masih sh نوشته:  یامی جان من رفتم گوگل استریت ویو میامی و اون طرفارو دیدم خیلی درب و داغون بود.خونه ها همش قدیمی بود. علت چیه؟ طرفای دالاس و شهر های شمال که نگاهی انداختم خیلی خانه ها با ترتیب و نظم خاصی بودند ولی در جنوب اصلا اینطور نیست. البته ممکنه مربوط به آب و هوا و رطوبت باشه.

میامی مثل تهرانه! شهرهای دیگه فلوریدا اصلا قابل مقایسه نیست. البته جای خوب هم داره اما هزینه هاش زیاد! کلا به لعنت داگ نمی ارزه توش زندگی کردن. آمریکا من معتقدم باید آدم نزدیک شهر بزرگ باشه نه توی اون.
پاسخ
تشکر کنندگان: el333 ، daria ، hamid87 ، msar ، maryam.azad ، copol ، faraz15
(2013-01-02 ساعت 03:32)yami نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 00:41)sajedeh نوشته:  کسی جواب نمی ده

ساجده خانم،
آخه خوب چی جواب بدیم؟ شما دارین رو هوا گنجشک معامله میکنین!!
لاتاری که کنکور نیست با نشستن و درس خوندن و تلاش کردن آدم برنده بشه. شانسه، هر وقت گرفت، گرفت. ایشالا اگه قسمت باشه شما هم برنده شدین، اونوقت بیایید اینجا شروع کنید به سوال پرسیدن و گذراندن مراحل گرفتن گرین کارتتون.
اینطوری بیش از اندازه رو شانس یک در میلیون حساب کردن فقط اعصاب آدم رو خراب میکنه و بس. تــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــازه اگه برنده شدین، تازه اول کاره. برین یک سر تاپیک کار و زندگی رو بخونین و ببینین چقدر زندگی اینجا سخت هست. خیلی ها تازه قبول که میشن و میان اینجا و شرایط گرفتن گرین کارت و بعد کار و زندگی رو میخونن بیخیال میشن و میرن پی زندگی شون.

در مورد میامی هم بگم که اولا اونجا چیزی در مایه های دروازه دولاب حساب میشه!!! پر از مهاجرهای قانونی و غیرقانونی آمریکای جنوبی. اسپانیایی ندونین که کار گارسونی هم به آدم نمیدن. بدونین هم که باز اندازه بقیه نمیدونین! پس باز کلاه پس معرکه هست. اخلاق مردم صفر و اعصاب زیر صفر. میزان جرم جنایت هم بالا. بنده خودم با تجهیزات کامل (اسلحه خانه و زاغه مهمات) به میامی سر میزنم وقتی کار دارم اونورها!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: itsmasoud ، msar ، maryam.azad
(2013-01-02 ساعت 10:26)masih sh نوشته:  یامی جان من رفتم گوگل استریت ویو میامی و اون طرفارو دیدم خیلی درب و داغون بود.خونه ها همش قدیمی بود. علت چیه؟ طرفای دالاس و شهر های شمال که نگاهی انداختم خیلی خانه ها با ترتیب و نظم خاصی بودند و در کل زیبا تر بودند. ولی درفلوریدا و لوئیزیانا و اون ناحیه ها اصلا اینطور نیست. البته ممکنه مربوط به آب و هوا و رطوبت باشه.

استریت ویو کی بود مانند دیدن.Big Grin
عزیز جان فکر کنم شما اون قضیه مهمات یامی را شوخی گرفتی. البته تا جایی که من میدونم (اطلاعات محدودم تا امروز) اکثر ایالت ها همینطوره.
به خصوص که شما وقتی میتونی تا حدودی احساس امنیت کنی که اسلحه ها حداقل قانونی باشن نه وقتی راحت میتونی اسلحه غیر قانونی بخری. کلا تو آمریکا پول داشته باش خدایی کن آدم بکش بعد تبرعه شو. اینجا پول یعنی خدا.Tongue
البته من و یامی کلا حالمون بده هی میایم واقعیت ها را میگین هی منفورتر میشیمBig GrinCool
رتبمون هم هی کم میشهRolleyes
خب تقصیر ما چیه واقعیت تلخه.
ولی در مورد سیستم درب و داغون مرکز شهر که فرمودید به طور کلی سیستم شهرسازی در خیلی از کشور ها به همین صورت است که مرکز شهر به صورت قدیمی و سابرب ها در اطراف اون هستند. که شما باید بهترین و نزدیکترین سابرب به مرکز شهر را پیدا کنید. البته معمولا هزینه اسکان در این سابرب ها زیاد هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: amir82 ، dreamer60 ، daria ، abtune ، hamid87 ، sunflower00 ، msar ، maryam.azad ، copol ، faraz15
(2013-01-02 ساعت 19:51)jordanir نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 10:26)masih sh نوشته:  یامی جان من رفتم گوگل استریت ویو میامی و اون طرفارو دیدم خیلی درب و داغون بود.خونه ها همش قدیمی بود. علت چیه؟ طرفای دالاس و شهر های شمال که نگاهی انداختم خیلی خانه ها با ترتیب و نظم خاصی بودند و در کل زیبا تر بودند. ولی درفلوریدا و لوئیزیانا و اون ناحیه ها اصلا اینطور نیست. البته ممکنه مربوط به آب و هوا و رطوبت باشه.

عزیز جان فکر کنم شما اون قضیه مهمات یامی را شوخی گرفتی. البته تا جایی که من میدونم (اطلاعات محدودم تا امروز) اکثر ایالت ها همینطوره.
به خصوص که شما وقتی میتونی تا حدودی احساس امنیت کنی که اسلحه ها حداقل قانونی باشن نه وقتی راحت میتونی اسلحه غیر قانونی بخری. کلا تو آمریکا پول داشته باش خدایی کن آدم بکش بعد تبرعه شو. اینجا پول یعنی خدا.Tongue
البته من و یامی کلا حالمون بده هی میایم واقعیت ها را میگین هی منفورتر میشیمBig GrinCool
ولی در مورد سیستم درب و داغون مرکز شهر که فرمودید به طور کلی سیستم شهرسازی در خیلی از کشور ها به همین صورت است که مرکز شهر به صورت قدیمی و سابرب ها در اطراف اون هستند. که شما باید بهترین و نزدیکترین سابرب به مرکز شهر را پیدا کنید. البته معمولا هزینه اسکان در این سابرب ها زیاد هست.

نه والا واقعیت رو ما قبول میکنیم. آخه بعضی از مطالبی که شما در مورد مشکلات زندگی در امریکا میگید واقعا غیر منطقیه. امریکا از نظر کیفیت زندگی از میان 111 کشور جهان رتبه 13 هست.ایران هم رتبه 88 . نه فقط این آمار ساده بلکه هزاران آمار دیگه نشون میده که کیفیت زندگی در امریکا نسبت به ایران و خیلی از کشور های دیگه بهتره. پس باید قبول کرد که خیلی از مهاجران و کاربران این سایت حاضر به قبول این جور واقعیت ها نیستند. یا شما خیلی موضوع رو بزرگ میکنید یا ما برداشتمون اشتباه هست .شاید هم انتظارات ما خیلی بالا هست .یا بالاخره یه جای کار میلنگه. (البته بنده به هیچ عنوان قصد بی احترامی به فرد خاصی رو ندارم)Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: sajedeh ، abas_kashan ، mehdi47 ، hamid87 ، msar ، maryam.azad ، faraz15
(2013-01-02 ساعت 23:18)masih sh نوشته:  

نه والا واقعیت رو ما قبول میکنیم. آخه بعضی از مطالبی که شما در مورد مشکلات زندگی در آمریکا میگید واقعا غیر منطقیه. آمریکا از نظر کیفیت زندگی از میان 111 کشور جهان رتبه 13 هست.ایران هم رتبه 88 . نه فقط این آمار ساده بلکه هزاران آمار دیگه نشون میده که کیفیت زندگی در آمریکا نسبت به ایران و خیلی از کشور های دیگه بهتره. پس باید قبول کرد که خیلی از مهاجران و کاربران این سایت حاضر به قبول این جور واقعیت ها نیستند. یا شما خیلی موضوع رو بزرگ میکنید یا ما برداشتمون اشتباه هست .شاید هم انتظارات ما خیلی بالا هست .یا بالاخره یه جای کار میلنگه. (البته بنده به هیچ عنوان قصد بی احترامی به فرد خاصی رو ندارم)Smile

دوست جان!!
شما یک مطلب مهمی رو اینجا خلط میکنید!!
درسته که آمریکا رتبه 13 هست و ایران 88 ولی فراموش نکن برای داشتن شرایط مساوی زندگی با آنچه در ایران داشتی (حالا بخاطر ساپورت خانواده یا شغل و ...) اینجا باید چی بگم مثلا ده برابر ایران هزینه بکنی تا اون شرایط رو (شغل خونه زندگی بیمه بازنشستگی بیمه درمانی بیمه خودرو ...) داشته باشی. البته گاها در مورد بعضی چیزها صادق نیست مثلا قیمت خودرو اما در اکثر موارد اینجوریه.
پاسخ
تشکر کنندگان: roeentan ، jordanir ، amir82 ، hamid87 ، msar ، maryam.azad ، golia ، copol
(2013-01-03 ساعت 01:41)yami نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 23:18)masih sh نوشته:  

نه والا واقعیت رو ما قبول میکنیم. آخه بعضی از مطالبی که شما در مورد مشکلات زندگی در آمریکا میگید واقعا غیر منطقیه. آمریکا از نظر کیفیت زندگی از میان 111 کشور جهان رتبه 13 هست.ایران هم رتبه 88 . نه فقط این آمار ساده بلکه هزاران آمار دیگه نشون میده که کیفیت زندگی در آمریکا نسبت به ایران و خیلی از کشور های دیگه بهتره. پس باید قبول کرد که خیلی از مهاجران و کاربران این سایت حاضر به قبول این جور واقعیت ها نیستند. یا شما خیلی موضوع رو بزرگ میکنید یا ما برداشتمون اشتباه هست .شاید هم انتظارات ما خیلی بالا هست .یا بالاخره یه جای کار میلنگه. (البته بنده به هیچ عنوان قصد بی احترامی به فرد خاصی رو ندارم)Smile

دوست جان!!
شما یک مطلب مهمی رو اینجا خلط میکنید!!
درسته که آمریکا رتبه 13 هست و ایران 88 ولی فراموش نکن برای داشتن شرایط مساوی زندگی با آنچه در ایران داشتی (حالا بخاطر ساپورت خانواده یا شغل و ...) اینجا باید چی بگم مثلا ده برابر ایران هزینه بکنی تا اون شرایط رو (شغل خونه زندگی بیمه بازنشستگی بیمه درمانی بیمه خودرو ...) داشته باشی. البته گاها در مورد بعضی چیزها صادق نیست مثلا قیمت خودرو اما در اکثر موارد اینجوریه.

اگر منظورتون هزینه ی مادی هست که باید بگم اون هم جزو عوامل تعیین کننده ی رتبه کشور ها بوده. تقریبا همه چیز در این رتبه بندی در نظر گرفته شده. امینت و تعادل مالی و.....
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdi47 ، hamid87 ، msar ، maryam.azad ، faraz15
(2013-01-02 ساعت 10:29)yami نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 10:26)masih sh نوشته:  یامی جان من رفتم گوگل استریت ویو میامی و اون طرفارو دیدم خیلی درب و داغون بود.خونه ها همش قدیمی بود. علت چیه؟ طرفای دالاس و شهر های شمال که نگاهی انداختم خیلی خانه ها با ترتیب و نظم خاصی بودند ولی در جنوب اصلا اینطور نیست. البته ممکنه مربوط به آب و هوا و رطوبت باشه.

میامی مثل تهرانه! شهرهای دیگه فلوریدا اصلا قابل مقایسه نیست. البته جای خوب هم داره اما هزینه هاش زیاد! کلا به لعنت داگ نمی ارزه توش زندگی کردن. آمریکا من معتقدم باید آدم نزدیک شهر بزرگ باشه نه توی اون.

سلام به عزیزان دل و با اجازه پیشکسوت ها...
آخه برادر من از تو گوگل استریت ویو که راجب یه شهر (اونم میامی!) قضاوت نمیکنن!!!!! یعنی خدا وکیلی خودت یه بار سوالتو از اول و با دقت بخون...جسارت نشه ولی خیلی سوالت مضحکه دوست عزیز، بعد نکته جالب اینه که خودت سوال پرسیدی خودتم تحلیل کردی!!!
اما در مورد میامی، باید بگم با قسمتی از فرمایش جناب یامی موافقم، که فرمودن مثل تهرانه، یعنی هم جای خیلی خوب و عالی داره هم جای بد. اما در مورد بخش دوم فرمایش جناب یامی موافق نیستم، اگر کسی کار خوب و مناسبی بتونه پیدا کنه (که امکانش هست) خیلی هم جای خوب و عالی برای زندگی هست.
من قصد جسارت ندارم ولی نمی تونم یه چیزایی (چرندیاتی) از طرف بعضی دوستان بشنوم و هیچی نگم. آخه جناب یامی چرا ملتو الکی میترسونید؟ چرا همین جوری رو هوا یه چیزی میگین؟ ارجاع میدم به پست قبلیتون که نوشته بودین هر وقت میخواین برین سمت میامی با اسلحه خانه و زاغه مهمات تشریف میبرین...آخه یعنی چی؟ واقعا چرا؟ مگه منطقه جنگیه؟
بله یه سری از محله ها درست نیست رفتنش، امنیتش ضعیفه، که توی اکثر شهرهای بزرگ ایران هم همین جوریه(تهران،مشهد،اصفهان و...فکر کنم دیگه لازم نباشه اسم محله هارو بگم،دوستان تو هر شهری بودن خودشون بهتر میدونن).
والا من که تنهایی اکثر قسمت های میامی و میامی بیچ(مناطق نرمال) رو بدون حتی یک کارد میوه خوری در ساعات مختلف روز (حتی نیمه شب) گشتم و خدارو شکر الان هم سالم هستم.
به نظرم فلوریدا و میامی یکی از گزینه های خیلی خوب برای زندگیه (نکات مثبت و منفی خودشو داره) از نکات منفیش یکی همونه که جناب یامی هم گفتن در مورد زبان اسپانیش هست،چون مهاجران اسپانیش زبان کوبایی و امریکای جنوبی زیاد داره، که اون هم مشکل حادی نیست،بلد باشی بهتره،اما کلا با انگلیسی کارتون لنگ نمیمونه و هیچ مشکلی نخواهید داشت، مورد دوم آب و هواشه ،گرم وشرجی و بارانهای زیاد،نکته منفیه دیگه ای خاطرم نیست،در مورد امنیت هم که توضیح دادم،مناطق نرمال و خوبش،امنیتش به مراتب بهتر از تهران و خیلی جاهای دیگس، از نکات مثبت باید اشاره کنم در مورد تکس ایالت که دقیقا خاطرم نیست تکس ایالتی اصلا نداره یا اگر هم داره خیلی ناچیز و به مراتب کمتر از ایالتی مثل کالیفرنیاس.

کلا در این مورد که جناب یامی و برخی دیگر از دوستان معتقدند زندگی در نزدیکی شهر بزرگ خوبه و نه در خود اون، به نظر من، باز تاکید کنم قصد بی احترامی ندارم، این طرز تفکر افراد سالخورده و مسن (منظورم فکری و نه سنی) هست،که دوست دارن صبح تا شب در آرامش کامل و به دور از هرگونه فعالیت و جریان و نشاط و پویایی باشن. جلوی تراس منزل بشینن و قهوه خود را با روزنامه یا کتابی در دست(و احیانا سیگاری در دست دیگرSmile )، در حسرت فرصت های طلایی از دست رفته دوران جوانی خود سپری کنند.
ایشالا دوستانی که تشریف نبردین وقتی رفتین شهرهای کوچک اطراف شهرهای بزرگ متوجه عرض بنده میشین.(البته در این که اجاره خونه و... اونجاها ارزون تره شکی نیست،ولی به قیمت مردگی روحتون!)

میدونم خیلی زیادحرف زدم،سرتونو درد آوردم، فقط خواهشی که از بعضی دوستان از جمله آقای یامی دارم اینه که فقط چند لحظه قبل از اینکه پست بذارید به این فکر کنید که یه بدبختی،ببخشید، یکی از عزیزان مهاجر،با خوندن پست هایی که شما مرحمت میکنید (اسلحه خانه و زاغه مهمات...) میخواد یه تصمیم سرنوشت ساز بگیره. خواهشا اندکی فکر...
دریافت نامه قبولی: May.2010
کیس نامبر: 2011AS44xxx
کارنت: jul.2011
مصاحبه و دریافت ویزا: sep.2011
اولین سفر: feb.2012
دومین سفر: feb.2013

خدایا شکرت...
پاسخ
با تشکر از مهدی۴۷ عزیز من خودم زندگی تو سیتی را ترجیح میدم ولی نه امریکا تو استراالیا اونم ویکتوریا اونم ملبورن یا دیگه حداقل سیدنی. دقیقا نکات مثبت و منفی خودشو داره هر کدوم ولی مرکز شهر همیشه سرزندگی خودشو داره ولی شرمندم عذر میخوام روم به دیوار شهر نه دهات. با عرض شرمندگی از تمام دوستان میامی مثل ده میمونه. بیچاره ها خوداشون میگن ونیز امریکا. البته منفی گرایی نشه. منظور من بیشتر مشکلات فرهنگی اینجا هست که خود ساکنین هم به شدت اذعان دارند. البته بیشتر قصد بنده اطلاع رسانیه به خدا هیج کس جای منو اینجا تنگ نمیکنه.
باز هم عذر میخوام ولی فکر میکنم خوبی های اینجا را همه میدونن و سعی میکنم برای اینکه کمتر مشکل پیش بیاد از مشکلاتش میگم و اگر راهکاری بلد باشم از مشکلاتش.
ولی مهدی جان شما فلوریدا هستید؟ کجاشید؟ من هم میگم جای امن داره فلوریدا مثلا یکی از این پرایویت رزیدنس ها که البته باید پول آدم از پارو بالا بره. در ضمن ما بیشتر برای بچه هایی که اول کار و بدون ساپورت میان میگیم.
به نظر من هم باید با اسلحه حداقل سرد در برخی از محله ها بود. به خصوص اول کار که یهو سر از جایی در میارید که نمیشناسید. البته در جاهای شلوغ کمتر دچار مشکل میشید.
پول نقد و به خصوص طلای زرد به هیچ عنوان همراه نداشته باشید.

اینجا برای همه جا هست. همتون موفق باشید و ان شا الله به جاهای خوب برسید و دست ما را هم بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، amir82 ، roeentan ، mehdi47 ، alirezanz ، msar ، mojgan m ، soheil1993 ، copol
(2013-01-03 ساعت 03:04)mehdi47 نوشته:  
(2013-01-02 ساعت 10:29)yami نوشته:  

سلام به عزیزان دل و با اجازه پیشکسوت ها...
آخه برادر من از تو گوگل استریت ویو که راجب یه شهر (اونم میامی!) قضاوت نمیکنن!!!!! یعنی خدا وکیلی خودت یه بار سوالتو از اول و با دقت بخون...جسارت نشه ولی خیلی سوالت مضحکه دوست عزیز، بعد نکته جالب اینه که خودت سوال پرسیدی خودتم تحلیل کردی!!!
اما در مورد میامی، باید بگم با قسمتی از فرمایش جناب یامی موافقم، که فرمودن مثل تهرانه، یعنی هم جای خیلی خوب و عالی داره هم جای بد. اما در مورد بخش دوم فرمایش جناب یامی موافق نیستم، اگر کسی کار خوب و مناسبی بتونه پیدا کنه (که امکانش هست) خیلی هم جای خوب و عالی برای زندگی هست.
من قصد جسارت ندارم ولی نمی تونم یه چیزایی (چرندیاتی) از طرف بعضی دوستان بشنوم و هیچی نگم. آخه جناب یامی چرا ملتو الکی میترسونید؟ چرا همین جوری رو هوا یه چیزی میگین؟ ارجاع میدم به پست قبلیتون که نوشته بودین هر وقت میخواین برین سمت میامی با اسلحه خانه و زاغه مهمات تشریف میبرین...آخه یعنی چی؟ واقعا چرا؟ مگه منطقه جنگیه؟
بله یه سری از محله ها درست نیست رفتنش، امنیتش ضعیفه، که توی اکثر شهرهای بزرگ ایران هم همین جوریه(تهران،مشهد،اصفهان و...فکر کنم دیگه لازم نباشه اسم محله هارو بگم،دوستان تو هر شهری بودن خودشون بهتر میدونن).
والا من که تنهایی اکثر قسمت های میامی و میامی بیچ(مناطق نرمال) رو بدون حتی یک کارد میوه خوری در ساعات مختلف روز (حتی نیمه شب) گشتم و خدارو شکر الان هم سالم هستم.
به نظرم فلوریدا و میامی یکی از گزینه های خیلی خوب برای زندگیه (نکات مثبت و منفی خودشو داره) از نکات منفیش یکی همونه که جناب یامی هم گفتن در مورد زبان اسپانیش هست،چون مهاجران اسپانیش زبان کوبایی و آمریکای جنوبی زیاد داره، که اون هم مشکل حادی نیست،بلد باشی بهتره،اما کلا با انگلیسی کارتون لنگ نمیمونه و هیچ مشکلی نخواهید داشت، مورد دوم آب و هواشه ،گرم وشرجی و بارانهای زیاد،نکته منفیه دیگه ای خاطرم نیست،در مورد امنیت هم که توضیح دادم،مناطق نرمال و خوبش،امنیتش به مراتب بهتر از تهران و خیلی جاهای دیگس، از نکات مثبت باید اشاره کنم در مورد تکس ایالت که دقیقا خاطرم نیست تکس ایالتی اصلا نداره یا اگر هم داره خیلی ناچیز و به مراتب کمتر از ایالتی مثل کالیفرنیاس.

کلا در این مورد که جناب یامی و برخی دیگر از دوستان معتقدند زندگی در نزدیکی شهر بزرگ خوبه و نه در خود اون، به نظر من، باز تاکید کنم قصد بی احترامی ندارم، این طرز تفکر افراد سالخورده و مسن (منظورم فکری و نه سنی) هست،که دوست دارن صبح تا شب در آرامش کامل و به دور از هرگونه فعالیت و جریان و نشاط و پویایی باشن. جلوی تراس منزل بشینن و قهوه خود را با روزنامه یا کتابی در دست(و احیانا سیگاری در دست دیگرSmile )، در حسرت فرصت های طلایی از دست رفته دوران جوانی خود سپری کنند.
ایشالا دوستانی که تشریف نبردین وقتی رفتین شهرهای کوچک اطراف شهرهای بزرگ متوجه عرض بنده میشین.(البته در این که اجاره خونه و... اونجاها ارزون تره شکی نیست،ولی به قیمت مردگی روحتون!)

میدونم خیلی زیادحرف زدم،سرتونو درد آوردم، فقط خواهشی که از بعضی دوستان از جمله آقای یامی دارم اینه که فقط چند لحظه قبل از اینکه پست بذارید به این فکر کنید که یه بدبختی،ببخشید، یکی از عزیزان مهاجر،با خوندن پست هایی که شما مرحمت میکنید (اسلحه خانه و زاغه مهمات...) میخواد یه تصمیم سرنوشت ساز بگیره. خواهشا اندکی فکر...

یه بنده خدایی که میخواد در مورد فضای شهری یه منطقه اطلاع پیدا کنه و فعلا دسترسی مستقیم به اون محل نداره آیا بغیر از استفاده از گوگل مپ و یا ابزار های مشابه کار دیگه ای هم میتونه بکنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sajedeh ، mehdi47 ، alirezanz ، abtune ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان