کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
میامی، ایالت فلوریدا
(2014-04-08 ساعت 16:58)yami نوشته:  
(2014-04-08 ساعت 11:13)basi2014 نوشته:  سلام دوستان
من اواسط می دارم میام میامی زندگی کنم یکی از دوستانم اونجا دانشجوءه و قراره به من کمک کنه که خدا میدونه کمک میکنه یا نمیکنه. ولی در هر صورت من بلیتمو گرفتم.شنیدم اونجا تا آشنا نداشته باشی نمیتونی بری سر کار . آیا این درسته؟ آیا کسی هست راجب میامی کلا به من اطلاعاتی بده. البته بغیر از آب و هوا و زبانش که دوستان زحمت کشیدن اینجا گفتن. بیشتر در مورد کار میخاهم بدونم
ممنونم

باسی جان
حالا ایشالا بیا ببینیم چی میشه.
همانطوری که گفتیم در میامی و کلا جنوب فلوریدا اگه اسپانیولی بلد نباشی کمی سخته. اصلا همینجوریش هم کار زیاد نیست چه برسه که کسی اسپانیولی هم ندونه، مخوصا برای کارهای سطح متوسط به پایین.
کلا میامی و جنوب فلوریدا مردم بسیار گندی داره و حتی خود آمریکایی هایی هم که از ایالات شمالی میان حسابی از دستشون کفری هستن!
من در فاصله 40 دقیقه ای میامی زندگی میکنم. اگه با دوستت زندگی کنی امیدی هست که بتونی خرج و دخلت رو بزور یکی کنی.
اگه جای خوب و مردم مهربانتر میخوای باید به جاهایی مثل کلورادو و کارولینای شمالی و اینجور جاها فکر کنی.
اما اگه ممکنه بعدا به فکر تحصیل باشی بهتره سریعتر تصمیم بگیری کدام ایالت میخوای بری که بعدا با دیر عوض کردن ایالتت دچار مشکل In-state نبودن نشی.
ممنون از راهنماییتون.یک ایمیل واسنون فرستادم
2014AS3xxمجرد،فوق لیسانس.مصاحبه:23نوامبر آنکارا،آپدیت:12بار،فرم10سوالی،CV،ویزا:9مارس
مدارک موردنیاز جهت ارسال به سفارت آنکارا
ســــــــــــــفرنامه
]هر سوالى داشتيد پيام خصوصى بدىد در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
سلام بچه هه من دنبال وکیل ایرانی مهاجرت در شهر اورلندو میگردم میشه راهنمایی کنید مرسی.
پاسخ
تشکر کنندگان:
این سایت ممکنه به دردت بخوره با اینکه اساسا قوانین مهاجرتی اینجا به اندازه کافی شفاف هستن که در 90 درصد موارد نیازی به وکیل نیست مگر قضیه بیش از اندازه پیچیده بشه یا ارزش ریسک کردن حتی یک درصد هم نداشته باشه

http://www.iranianlawyer.org
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، pey.com ، eybaba ، sunflower00 ، hosseinix
یامی تا حالا جکسون ویل رفتی؟ چه جور جاییه؟ من اسکورش رو تو سایت ها نگاه می کردم خیلی خوب بود. یکی از اقوام سمت عیال 3 هفته پیش توریستی اومده بودن آمریکا. از ساحل غربی شروع کردن و به ساحل شرقی ختمش کردند. یک شب هم پیش ما بودن. خانوادگی مصمم بودن که به محض برگشت به ایران وکیل بگیرن و از طریق ویزای سرمایه گزاری وارد بشن. ظاهراً هدف اصلیشون تاسیس رستوران ایرانی در جکسون ویل بود. حدس می زنی احتمال ریسکش چقدر باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، lighter ، pari pariaaa ، khder ، kiana11 ، philter
(2014-04-25 ساعت 18:09)yami نوشته:  این سایت ممکنه به دردت بخوره با اینکه اساسا قوانین مهاجرتی اینجا به اندازه کافی شفاف هستن که در 90 درصد موارد نیازی به وکیل نیست مگر قضیه بیش از اندازه پیچیده بشه یا ارزش ریسک کردن حتی یک درصد هم نداشته باشه

http://www.iranianlawyer.org

توی این سایت وکیلی در فلوریدا نداشت.میشه کمک کنین بچه ها من یه وکیل مهاجرتی ایرانی در فلوریدا می خوام.
پاسخ
(2014-04-25 ساعت 20:22)Saeedv13 نوشته:  یامی تا حالا جکسون ویل رفتی؟ چه جور جاییه؟ من اسکورش رو تو سایت ها نگاه می کردم خیلی خوب بود. یکی از اقوام سمت عیال 3 هفته پیش توریستی اومده بودن آمریکا. از ساحل غربی شروع کردن و به ساحل شرقی ختمش کردند. یک شب هم پیش ما بودن. خانوادگی مصمم بودن که به محض برگشت به ایران وکیل بگیرن و از طریق ویزای سرمایه گزاری وارد بشن. ظاهراً هدف اصلیشون تاسیس رستوران ایرانی در جکسون ویل بود. حدس می زنی احتمال ریسکش چقدر باشه؟

ﻓﻠﻮﺭﻳﺪا ﺳﺮ و ﺗﻬﺶ ﻳﻪ ﻛﺮﺑﺎﺳﻪ. ﺁﺩﻣﻬﺎﺵ ﺩﻭﺯاﺭ ﻧﻤﻲ اﺭﺯﻩ. ﻣﻦ اﻭﺭﻟﻨﺪﻭ ﺭﻭ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﻴﺪاﺭﻡ. ﻓﻜﺮ ﻳﻪ ﺷﻬﺮﻩ ﻛﻪ ﻫﻤﺶ ﺷﻬﺮﺑﺎﺯﻳﻪ. ﺧﻴﻠﻲ ﺗﻮﺭﻳﺴﺘﻴﻪ. ﭼﻨﺪﻻﺭ ﺭﻓﺘﻢ و اﻻﻥ ﻫﻢ ﺟﺎﺕ ﺧﺎﻟﻲ ﺑﺎﺯ ﺩاﺭﻡ ﻣﻴﺮﻡ!!! ﺩاﺭﻡ ﻧﺎﺭﻧﺪﮔﻲ ﻣﻴﻜﻨﻢ!
پاسخ
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، soli asali ، eybaba ، Saeedv13 ، kiana11 ، philter
(2014-04-26 ساعت 15:44)yami نوشته:  
(2014-04-25 ساعت 20:22)Saeedv13 نوشته:  یامی تا حالا جکسون ویل رفتی؟ چه جور جاییه؟ من اسکورش رو تو سایت ها نگاه می کردم خیلی خوب بود. یکی از اقوام سمت عیال 3 هفته پیش توریستی اومده بودن آمریکا. از ساحل غربی شروع کردن و به ساحل شرقی ختمش کردند. یک شب هم پیش ما بودن. خانوادگی مصمم بودن که به محض برگشت به ایران وکیل بگیرن و از طریق ویزای سرمایه گزاری وارد بشن. ظاهراً هدف اصلیشون تاسیس رستوران ایرانی در جکسون ویل بود. حدس می زنی احتمال ریسکش چقدر باشه؟

ﻓﻠﻮﺭﻳﺪا ﺳﺮ و ﺗﻬﺶ ﻳﻪ ﻛﺮﺑﺎﺳﻪ. ﺁﺩﻣﻬﺎﺵ ﺩﻭﺯاﺭ ﻧﻤﻲ اﺭﺯﻩ. ﻣﻦ اﻭﺭﻟﻨﺪﻭ ﺭﻭ ﺑﻴﺸﺘﺮ ﺩﻭﺳﺖ ﻣﻴﺪاﺭﻡ. ﻓﻜﺮ ﻳﻪ ﺷﻬﺮﻩ ﻛﻪ ﻫﻤﺶ ﺷﻬﺮﺑﺎﺯﻳﻪ. ﺧﻴﻠﻲ ﺗﻮﺭﻳﺴﺘﻴﻪ. ﭼﻨﺪﻻﺭ ﺭﻓﺘﻢ و اﻻﻥ ﻫﻢ ﺟﺎﺕ ﺧﺎﻟﻲ ﺑﺎﺯ ﺩاﺭﻡ ﻣﻴﺮﻡ!!! ﺩاﺭﻡ ﻧﺎﺭﻧﺪﮔﻲ ﻣﻴﻜﻨﻢ!

ببخشید شما وکیل مهاجرت ترجیحا ایرانی در اورلندو میشناسین؟
پاسخ
میخواستم در مورد تامپا با بچه های با تجربه مشورت کنم .تصمیم دارم برای ورود به انجا برم چون یه دوره تکنسین هم میخوام بگذرونم یه راهنمایی کلی میخوام در مورد شهر تامپا وآدماش . هزینه زندگیش و کار پیشاپیش سپاسگزارم
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: gol1 ، yami ، soli asali ، sunflower00
سلام دوستان عزیزم و ساکنین محترم اینجا
من ده دوازده روزی میشه اومدم میامی و کلاً خیلی گیج و گنگم. نمیدونم باید چی کار کنم؟از کجا شروع کنم؟ واسه کار و این داستانا. البته یه اتاق اجاره کردم با یه خانواده آمریکایی و دوستم هم اینجا تو همه چیز بهم کمک میکنه الی کار چون اینا یه جمع دانشجویی هستن که ارتباطی غیر از محیط دانشگاهی ندارن. خیلی دوست دارم با ایرانیای اینجا بیشتر آشنا بشم. اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون
2014AS3xxمجرد،فوق لیسانس.مصاحبه:23نوامبر آنکارا،آپدیت:12بار،فرم10سوالی،CV،ویزا:9مارس
ســــــــــــــفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، philter
(2014-05-30 ساعت 02:28)basi2014 نوشته:  سلام دوستان عزیزم و ساکنین محترم اینجا
من ده دوازده روزی میشه اومدم میامی و کلاً خیلی گیج و گنگم. نمیدونم باید چی کار کنم؟از کجا شروع کنم؟ واسه کار و این داستانا. البته یه اتاق اجاره کردم با یه خانواده آمریکایی و دوستم هم اینجا تو همه چیز بهم کمک میکنه الی کار چون اینا یه جمع دانشجویی هستن که ارتباطی غیر از محیط دانشگاهی ندارن. خیلی دوست دارم با ایرانیای اینجا بیشتر آشنا بشم. اگه میشه راهنماییم کنید
ممنون

من که گفتم فلوریدا نیا، اونم جنوب فلوریدا، اونم میامی!!!!
اگه قصد ادامه تحصیل ممکنه در آینده داشته باشی وقتت رو اینجا هدر نده و برو یک ایالت دیگه و اونجا این استیت شو چون اینجا وقت هدر کنی هست.
خداییش دیدی با این حجم مهاجر پابرهنه اینجا، به ماها کار میرسه بجز کارگری تو فست فود و باربری انبار و پیتزا دلیوری؟ Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: kiana11 ، soli asali ، philter
سلام سعید جان
من جکسنویل زندگی میکنم . کلا تعداد ایرانیهای اینجا خیلی خیلی کمه طوری . رستوران ایرانی هم نداریم یه کافه ایرانی هست و یه فروشگاه ایرانی. اگر فکر میکنی میتونم کمکی بکنم بهم اطلاع بده برات ادرس ایمیلمو پخ میزنم .

پاسخ
(2014-05-30 ساعت 05:23)yami نوشته:  
(2014-05-30 ساعت 02:28)basi2014 نوشته:  سلام دوستان عزیزم و ساکنین محترم اینجا
ممنون

من که گفتم فلوریدا نیا، اونم جنوب فلوریدا، اونم میامی!!!!
اگه قصد ادامه تحصیل ممکنه در آینده داشته باشی وقتت رو اینجا هدر نده و برو یک ایالت دیگه و اونجا این استیت شو چون اینجا وقت هدر کنی هست.
خداییش دیدی با این حجم مهاجر پابرهنه اینجا، به ماها کار میرسه بجز کارگری تو فست فود و باربری انبار و پیتزا دلیوری؟ Sad

سلام یامی عزیز
آخه اینجا دوستم هست و من اصلا احساس دلتنگی و غربت نمیکنم.مطمئنا اگه جای دیگه بودم تاحالا برگشته بودم ایران.. Sad
در مورد ادامه تحصیل هم که خیلی از بچه های ایرانی دارن تو FIU درس میخونن و قرارم هست همینجا بمونن ولی اینا تو اکیپ خودشون و دانشجوها هستن و اصلا با محیط کار و این چیزا آشنایی ندارن.
ســــــــــــــفرنامه
پاسخ
دوست عزیز، حالا یک کوچولو مدتی تا خودت رو پیدا کنی خیلی هم خوبه کنار دوستات باشی ولی دیگه بعدش باید بری پی زندگی خودت. اونا دانشجو هستن و اگه بخوای ناخواسته زندگی ات رو بر اساس ساز اونا کوک کنی، یک باره خواهی دید که اونا دارن فارغ التحصیل میشن و میرن پی زندگی خودشون و شما هنوز داری تو مک دونالد تازه اگه شانس بیاری، کارگری میکنی. شرمنده که رک و پوست کنده صحبت میکنم.
به ضرص قاطع!! عرض میکنم خدمت شما که میامی برای شما آمریکا نخواهد شد دوست عزیز.
فکر کن که خربزه آبه.
شما فوق لیسانس چی داری اگه فضولی نباشه؟
پاسخ
(2014-05-30 ساعت 07:10)yami نوشته:  دوست عزیز، حالا یک کوچولو مدتی تا خودت رو پیدا کنی خیلی هم خوبه کنار دوستات باشی ولی دیگه بعدش باید بری پی زندگی خودت. اونا دانشجو هستن و اگه بخوای ناخواسته زندگی ات رو بر اساس ساز اونا کوک کنی، یک باره خواهی دید که اونا دارن فارغ التحصیل میشن و میرن پی زندگی خودشون و شما هنوز داری تو مک دونالد تازه اگه شانس بیاری، کارگری میکنی. شرمنده که رک و پوست کنده صحبت میکنم.
به ضرص قاطع!! عرض میکنم خدمت شما که میامی برای شما آمریکا نخواهد شد دوست عزیز.
فکر کن که خربزه آبه.
شما فوق لیسانس چی داری اگه فضولی نباشه؟

نه بابا این چه حرفیه خواهش میکنم. من فوق لیسانس زبان شناسی رایانشی دارم (یه جورایی برنامه نویسی با کامپیوتره) ولی اصلا علاقه ای به این رشته ندارم و نمیخام هم در رابطه با این رشته نه اینجا و نه هیج جای امریکا کنم. چون اصلا آدم موفقی نخاهم بود..ترجیح میدم یه فوق لیسانس دیگه اینجا بگیرم البته اگه دولت کمک کنه و مجبور نشم خرج زندگیمو از ایران واسم بفرستن..
ســــــــــــــفرنامه
پاسخ
من به میامی میام برای ورود واز اونجا عازم تامپا هستم نیاز به آدرس دارم درمیامی یا تامپا برای این که گرین کارت و سوشال روبفرستن به اون آدرس و ازش بگیرم ..کسی هست که کمک کنه و روش حساب کنم
[font=Courier]شماره کیس : 2014AS0004XXX , تاریخ رویت قبولی:1 MAY , کنسولگری: ابو ظبی , تعداد افراد منظور در کیس : ۲ نفر , ارسال فرمها :August 21. 2013 , تایید مدارک :2013 ,30 August , کارنت شدن کیس : February 6.2014 , روز مصاحبه :22 April , دریافت ویزا :24 April یک ضرب , ورود به آمریکا: ۸ جولای ۲۰۱۴ , مقصد : تگزاس[/font]

پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان