کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرزندان مجرد يا متاهل بالای 21 سال
(2011-01-06 ساعت 08:20)hasti_banoo نوشته:  - فوریه 2005 توسط مادرم برام تقاضا داده شد. ایشون اون زمان هنوز گرین کارت داشتند.
- اوائل سال 2010 که ایشون سیتیزن شدند کیس من کارنت شد.
- اواخر سپتامبر 2010 برای مصاحبه به آنکارا رفتم و برگه آبی گرفتم.
- حدود 18 روز بعد کلیر شدم و ویزا رو دو روز بعد از مراجعه به سفارت + پاکت زرد رنگ مشهور به package رو دریافت کردم.
- اواخر دسامبر 2010 یعنی همون روزهای کریسمس به آمریکا اومدم.
- بعد از 10 روز گرین کارتم رو دریافت کردم
- منتظر سوشال سکیوریتی هستم که اونطور که از اداره مربوطه ، حضوری سوال کردم به طور خودکار بعد از حدود 2 تا 3 هفته خواهد رسید. یعنی یکی از همین روزها

کل پروسه از زمان تقاضا تا دریافت گرین کارت ، حدود 5 سال و 11 ماه شد
سلام
خیلی ممنون از جوابتون
پس اینطور که معلوم هست کیس ما حدود 4 سال دیگه طول خواهد کشید

پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2010-08-02 ساعت 08:00)SARA-A نوشته:  سلام
پدر من سیتیزن امریکاست من ۲۶ سالمه می خواهم تقاضای گرین کارت کنم از طرف پدرم.
شنیدم فرزند بالای ۲۱ سال ۸-۱۰ سال طول میکشه تا گرین کارت بگیره می خواستم بدونم فرزند متاهل بالای ۲۱ سال با فرزند مجرد بالای ۲۱ ساله از لحاظ زمانی فرقی می کنه یا در هر دو حالت ۸-۱۰ سال طول میکشه ؟
اگر کسی اطلاعات داره در این زمینه ممنون میشم راهنماییم کنه .
با تشکر

اگر پدر شما سیتیزن امریکاست نیازی نیست که ۸-۱۰ سال صبر کنید شنیدم بعد از تقاضا به شرط سیتیزن بودن 6 ماه طول میکشه تحقیق کنید.
پاسخ
من سیتیزن هستم و برای پسرانم اقدام کردم الان پرونده همه ی انها کارنت شده و یکی از پسرانم در موقع اپلای بالای 21 سال بود ولی همزمان با بقیه کارنت شده و فرم ds230 رو هم برای هر سه همزمان پر کردیم و ارسال کردیم ایا امکان دارد هر سه همزمان برای مصاحبه دعوت شوند؟ایا تاخیری در پرونده پسر بزرگترم ایجاد میشود؟
پاسخ
من شنیدم اگه پدر و مادرت گرین کارتشونو بگیرن با پر کردن فرم I-130 می تونی بری تو نوبت ویزا... کسی اگه راجع به فرم I-130 اطلاعات داره توضیح بیشتر بده!
اي کاش آدمها ميدانستند در انتظار چه هستند،
انسان مي تواند در انتظار همه چيز باشد، از هيچ تا لايتناهي، آري انسان حتي مي تواند در انتظار هيچ باشد، هيچ هيچ
پاسخ
تشکر کنندگان: battosai ، msar
(2011-01-22 ساعت 01:30)emadziaei نوشته:  من شنیدم اگه پدر و مادرت گرین کارتشونو بگیرن با پر کردن فرم I-130 می تونی بری تو نوبت ویزا... کسی اگه راجع به فرم I-130 اطلاعات داره توضیح بیشتر بده!

شما اگر تاپیک راهنمای جامع اخذ گرین کارت خانوادگی رو مطالعه کنید پاسخ سوالاتی رو که دارید خواهید یافت.

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2914

پاسخ
تشکر کنندگان: emadziaei ، zina s ، msar
لطفا کسانی که اطلاع دارند خبر بدن من هم یک همچین چیزی رو شنیدم با توجه باینکه پدرومادر گرین کارت دارند وفرزند بالای 21 سال کسی رو نداره تو ایران.شاید قوانینی باشه .با تشکر
پاسخ
سلام
ممنون از مطالب مفیدی که مطرح می کنید.
کسی راجع به تغییر پرونده از حالت مجرد بالای 21 به متاهل بالای 21 میدونه؟
مادر من سیتی زن هستند و در سال 2006 برای من پرونده گرین کارت
apply کردند .اون موقع مجرد بودم ولی سال پیش ازدواج کردم و مدارک رو هم براشون فرستادیم . کسی مورد مشابهی داشته که بدونه چقدر دیگه طول می کشه؟
پاسخ
(2011-02-06 ساعت 12:27)Mantra نوشته:  سلام
ممنون از مطالب مفیدی که مطرح می کنید.
کسی راجع به تغییر پرونده از حالت مجرد بالای 21 به متاهل بالای 21 میدونه؟
مادر من سیتی زن هستند و در سال 2006 برای من پرونده گرین کارت
apply کردند .اون موقع مجرد بودم ولی سال پیش ازدواج کردم و مدارک رو هم براشون فرستادیم . کسی مورد مشابهی داشته که بدونه چقدر دیگه طول می کشه؟

سلام. اگر مادر گرین کارت داشتن و شما ازدواج میکردید، کارتون اساسی خراب میشد. ولی الان فقط کمی دیرتر میگیرید. برای برآورد برید به ویزا بولتن نگاه کنید که در امسال (2011) مشغول پرسس چه سالی هستند. توجه کنید که شما در 3rd preference هستید. در ضمن با وجود ازدواج priority date شما تغییر نمیکند.

http://travel.state.gov/visa/bulletin/bu..._5197.html
پاسخ
hasti banooعزیز کلیه مطالبی که در رابطه با این تایپیک بود مطالعه کردم من وهمسرم در ماه اوریل راهی واشینگتن هستیم وکیس ما لاتاری بوده در روز مصاحبه افیسر گفت فرزندپسرت که مجرداست میتوانید یکسال بعد ببرید امریکا ولی اگرازدواج کنه مشکل خواهد شد .با توجه به قوانین موجود واشاره شده بنظر میرسه این پروسه خیلی طولانی بشه تا فرزندم را منتقل کنم(حداقل 5سال) آیا راه دیگری هست که بشه زودتر انتقالش را صورت داد.درضمن منظور افیسر چه بوده؟ممنون میشم اگر اطلاعی دراین زمینه دارید راهنمایی نمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان: SAEED 60 ، msar
شما نفرمودید فرزندتان چند سال دارند؟ به هر حال اگر ایشون زیر 21 سال دارند که همراه شما می توانند ویزا بگیرند. اگر هم این بار نگیرند و پس از دریافت گرین کارت توسط شما، باز هم زیر 21 سال و مجرد باشند می توانید برایشان اپلای کنید و به عنوان فردی در گروه F2A ، حدود یک سال زمان می برد تا نوبتشان برسد. اگر هم بالای 21 سال هستند که باید پس از ورود و گرفتن گرین کارت خود برای ایشان اپلای کنید. در این صورت در گروه F2B قرار می گیرند و مدت زمان انتظارشان بسیار بیش از 1 سال خواهد بود ( حداقل 5-6 سال). بدیهی است که اگر ازدواج کنند به گروه F3 منتقل می شوند و از رده F2 خارج خواهند شد در این صورت حداقل 10 سال بعد نوبتشان میرسد.

تمام موارد فوق را به طور مفصل در تاپیک زیر توضیح دادم

http://mohajersara.com/showthread.php?tid=2914

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، f.khorasani ، msar
(2011-02-07 ساعت 23:01)hossein93 نوشته:  hasti banooعزیز کلیه مطالبی که در رابطه با این تایپیک بود مطالعه کردم من وهمسرم در ماه اوریل راهی واشینگتن هستیم وکیس ما لاتاری بوده در روز مصاحبه افیسر گفت فرزندپسرت که مجرداست میتوانید یکسال بعد ببرید امریکا ولی اگرازدواج کنه مشکل خواهد شد .با توجه به قوانین موجود واشاره شده بنظر میرسه این پروسه خیلی طولانی بشه تا فرزندم را منتقل کنم(حداقل 5سال) آیا راه دیگری هست که بشه زودتر انتقالش را صورت داد.درضمن منظور افیسر چه بوده؟ممنون میشم اگر اطلاعی دراین زمینه دارید راهنمایی نمایید.

سلام به شما دوست عزيز
از آنجايي كه موضوع فرزند پسر شما مربوط به كيس هاي خانوادگي ميشود من به اين سوال شما پاسخ ميدهم .
در مورد پسر شما ، اگر ايشان فرزند بالاي 21 سال هستند ، از زماني كه شما براي ايشان اپلاي كنيد ، ايشان در گتگوري F2B قرار ميگيرند و حدود 7 سال بايد در نوبت باشند كه البته اين زمان با توجه به تعداد پرونده هاي پيش از ايشان و اينكه تعداد متقاضي براي كسب ويزا در كتگوري F2B در زمان تشكيل پرونده براي فرزند شما در چه وضعيتي باشد تغيير خواهد كرد .
من هم در همين كتگوري قرار دارم و تا الان بيش از 7 سال است كه در نوبت هستم و ممكن است بين 1 تا 6 ماه ديگر بسته به زمان كارنت شدنم در انتظار باقي بمانم .
اميدوارم كه تونسته باشم راهنمايي كنم .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، frozen mind ، msar
(2011-02-08 ساعت 00:04)SAEED 60 نوشته:  
(2011-02-07 ساعت 23:01)hossein93 نوشته:  hasti banooعزیز کلیه مطالبی که در رابطه با این تایپیک بود مطالعه کردم من وهمسرم در ماه اوریل راهی واشینگتن هستیم وکیس ما لاتاری بوده در روز مصاحبه افیسر گفت فرزندپسرت که مجرداست میتوانید یکسال بعد ببرید امریکا ولی اگرازدواج کنه مشکل خواهد شد .با توجه به قوانین موجود واشاره شده بنظر میرسه این پروسه خیلی طولانی بشه تا فرزندم را منتقل کنم(حداقل 5سال) آیا راه دیگری هست که بشه زودتر انتقالش را صورت داد.درضمن منظور افیسر چه بوده؟ممنون میشم اگر اطلاعی دراین زمینه دارید راهنمایی نمایید.

سلام به شما دوست عزيز
از آنجايي كه موضوع فرزند پسر شما مربوط به كيس هاي خانوادگي ميشود من به اين سوال شما پاسخ ميدهم .
در مورد پسر شما ، اگر ايشان فرزند بالاي 21 سال هستند ، از زماني كه شما براي ايشان اپلاي كنيد ، ايشان در گتگوري F2B قرار ميگيرند و حدود 7 سال بايد در نوبت باشند كه البته اين زمان با توجه به تعداد پرونده هاي پيش از ايشان و اينكه تعداد متقاضي براي كسب ويزا در كتگوري F2B در زمان تشكيل پرونده براي فرزند شما در چه وضعيتي باشد تغيير خواهد كرد .
من هم در همين كتگوري قرار دارم و تا الان بيش از 7 سال است كه در نوبت هستم و ممكن است بين 1 تا 6 ماه ديگر بسته به زمان كارنت شدنم در انتظار باقي بمانم .
با سلام وتشکر ازهستی وسعید عزیز. پسر من بالای 21 ساله باتوجه به اینکه زمان بیشتری باید انتظار بکشیم ایا میشود پس از گرفتن گرین کارتمان براش آپلای کنیم ومنتظر بمانیم تا پرونده اش به جریان بیفته ودراین فاصله ازطریق دوستان ما در امریکا براش ویزای کار بگیریم ؟ازنظر قوانین امریکا مشگلی پیش میاد؟
پاسخ
(2011-02-08 ساعت 16:58)hossein93 نوشته:  

سلام به شما دوست عزيز
با سلام وتشکر ازهستی وسعید عزیز. پسر من بالای 21 ساله باتوجه به اینکه زمان بیشتری باید انتظار بکشیم ایا میشود پس از گرفتن گرین کارتمان براش آپلای کنیم ومنتظر بمانیم تا پرونده اش به جریان بیفته ودراین فاصله ازطریق دوستان ما در امریکا براش ویزای کار بگیریم ؟ازنظر قوانین امریکا مشگلی پیش میاد؟

hossein93 عزيز تنها راه تقاضا و اپلاي براي فرزندتان بعد از دريافت گرين كارت توسط شما يا همسرتان است و شما قبل از آن نميتوانيد براي گرين كارت ايشان هيچ گونه اقدامي بكنيد .
پروسه ويزاي كاري هم بسيار پيچيده و سخت و بستگي به شرايط بسيار دشوار از قبيل پيدا كردن يك كارفرما معتبر دارد كه البته زمينه فعاليت كارفرماي مورد نظر بايد هماهنگ با مدرك دانشگاهي يا تخصص فرزند شما باشد و بصورت كلي آن كارفرما مسووليت استخدام ، حقوق ، بيمه و ... را بر عهده خواهد گرفت .
در ارتباط با سوال شما هم بايد عنوان كنم كه اگر شما بعد از اپلاي براي ايشان تقاضاي ويزاي كاري نماييد ، از آنجايي كه براي دولت امريكا قصد اقامت دايم و زندگي فرزندتان در امريكا يك امر ثابت شده مي باشد ( به دليل تقاضاي دريافت گرين كارت ) به احتمال 99 % از دادن هر گونه ويزا به ايشان امتناع خواهند كرد .
[en]Category: F2B
PRIORITY DATE = OCTOBER 2003
APPROVAL NOTICE = JUNE 2008
CASE NUMMBER = YRV2012XXXXXX
CHOICE OF ADDRES AND AGENT = MARCH 2010
P3U AGENT UNIVERSAL = AUGUST 2010
تکمیل مدارک : FEB 2011
دریافت نامه مصاحبه: Jul 2012
مصاحبه: Aug 2012
محل مصاحبه: ایروان
تاریخ دریافت ویزا : یک ضرب Big Grin
[/en]
پاسخ
(2011-02-08 ساعت 21:54)SAEED 60 نوشته:  
(2011-02-08 ساعت 16:58)hossein93 نوشته:  

سلام به شما دوست عزيز

hossein93 عزيز تنها راه تقاضا و اپلاي براي فرزندتان بعد از دريافت گرين كارت توسط شما يا همسرتان است و شما قبل از آن نميتوانيد براي گرين كارت ايشان هيچ گونه اقدامي بكنيد .
پروسه ويزاي كاري هم بسيار پيچيده و سخت و بستگي به شرايط بسيار دشوار از قبيل پيدا كردن يك كارفرما معتبر دارد كه البته زمينه فعاليت كارفرماي مورد نظر بايد هماهنگ با مدرك دانشگاهي يا تخصص فرزند شما باشد و بصورت كلي آن كارفرما مسووليت استخدام ، حقوق ، بيمه و ... را بر عهده خواهد گرفت .
در ارتباط با سوال شما هم بايد عنوان كنم كه اگر شما بعد از اپلاي براي ايشان تقاضاي ويزاي كاري نماييد ، از آنجايي كه براي دولت امريكا قصد اقامت دايم و زندگي فرزندتان در امريكا يك امر ثابت شده مي باشد ( به دليل تقاضاي دريافت گرين كارت ) به احتمال 99 % از دادن هر گونه ويزا به ايشان امتناع خواهند كرد .

سلام
شرایط من مانند فرزند شما بود و مادرم برای من پرونده گرین کارت Apply کرده بودند و بعد از آن من از یک دانشگاه پذیرش گرفتم و با support مالی خوب برای گرفتن ویزای تحصیلی به سفارت رفتم اما همان طور که در پاسخ قبلی نوشته اند چون اقدام برای پرونده گرین کارت به معنی اقامت دائم در آمریکاست و تقاضای ویزای تحصیلی یا کار، ذاتا یک اقامت موقت است و این دو با هم متناقض است(این ها توضیحاتی بود که کنسول سفارت به من داد) برای کسانی که پرونده گرین کارت دارند ویزای دیگری نمی دهند مگر اینکه در لاتاری قبول شوند یا در موارد خاص و به ندرت ویزای توریستی بگیرند.
این تجربه شخصی من بود که مانند مورد شماست.

سلام
شرایط من مانند فرزند شما بود و مادرم برای من پرونده گرین کارت Apply کرده بودند و بعد از آن من از یک دانشگاه پذیرش گرفتم و با support مالی خوب برای گرفتن ویزای تحصیلی به سفارت رفتم اما همان طور که در پاسخ قبلی نوشته اند چون اقدام برای پرونده گرین کارت به معنی اقامت دائم در آمریکاست و تقاضای ویزای تحصیلی یا کار، ذاتا یک اقامت موقت است و این دو با هم متناقض است(این ها توضیحاتی بود که کنسول سفارت به من داد) برای کسانی که پرونده گرین کارت دارند ویزای دیگری نمی دهند مگر اینکه در لاتاری قبول شوند یا در موارد خاص و به ندرت ویزای توریستی بگیرند.
این تجربه شخصی من بود که مانند مورد شماست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Kaveh90 ، f.khorasani ، msar
(2011-02-04 ساعت 01:23)zohreh36 نوشته:  لطفا کسانی که اطلاع دارند خبر بدن من هم یک همچین چیزی رو شنیدم با توجه باینکه پدرومادر گرین کارت دارند وفرزند بالای 21 سال کسی رو نداره تو ایران.شاید قوانینی باشه .با تشکر

دوستان عزیز من باتفاق همسرم چندی پیش ویزا گرفتیم وتا یکماه دیگه عازم سفر هستیم .هنگام مصاحبه در انکارا خانوم افیسری که با ما مصاحبه میکرد به پرونده ما نگاه کرد وگفت فرزند بالای 21 سالت را پس از یکسال میتونی ببری.ما خیلی خوشحال شدیم ولی سوال نکردیم چگونه.ولی بنظر میرسه مدت انتظار تقلیل یافته.البته دوستان مهاجرسرا دراین رابطه توضیحاتی دادندکه مغایر با گفته افیسر میباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: bsbali ، Kaveh90 ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان